Jump to content

Bilgisayarım Çok Geç Açılıyor...

BlueKing3
 Share

Recommended Posts

[font="Trebuchet MS"][center][img]http://news.softpedia.com/images/news2/Windows-7-Boxes-Packagings-Design-2.png[/img]

Merhaba arkadaşlar. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Windows 7 Ultimate(x64) kullanıyorum. Uzun zamandır gayet memnundum fakat son zamanlarda,özellikle 2 haftadır bilgisayarımı her açtığımda abartısız 5 dakika bekliyorum. Hoş geldiniz yazısı geliyor ve en az 4 dakika bekliyorum. Herşeyi denedim. [i][b]Advanced SystemCare 5,Auslogics BoostSpeed,CCleaner,TuneUp Utilities 2012[/b][/i] ile tarama yaptım , [i][b]Smart Defrag 2 [/b][/i]kullandım, kayıt defterinde ince ayarlar yaptım ama çözemedim. Bilgisayarımda yüklü olan uygulamalar ise aşağıdaki gibidir. Yardımcı olabilecek var mı,başka ne yapmam lazım. Format atmak istemiyorum... Şimdiden teşekkürler...

[b][color="#FF0000"]KULLANDIĞIM UYGULAMALAR[/color][/b]
[img]http://b1203.hizliresim.com/v/6/39506.png[/img][/center][/font]

FORMAT ATMA KARDEŞ BOŞA. BAŞLAT ARAMA YAZAN YERE KÜÇÜK HARFLERLE MSCONFİG YAZ SONRA KARŞINA GELEN EKRANDA SIRAYLA ŞUNLARI YAP
SİSTEM YAPILANDIRMASI DİYE Bİ SEÇENEK GELİR--> ÜST ARAÇ ÇUBUKLARINDA BAŞLATMA DİYE SEÇENEK VAR ORAYA GİR DAHA SONRA--> TÜMÜ DEVRE DIŞI BIRAK DE SONRA PC YENİDEN BAŞLAT SEÇENEĞİ GELİR ORDA Bİ SEÇENEK VAR BU UYARI TEKRAR GÖSTERME DE VE SONRA PC YENİDEN BAŞLATMA VE SON OLARAK ŞU İŞLEMİ YAP BİLGİSAYARIMDAN C SÜRÜCÜSÜNE GİR ŞU DOSYAYI BUL C:\Windows\Prefetch VE BU DOSYANIN İÇİNİ TÜM SİL UYARI VERİR KABUL ET VE SİL SONRA PC YENİDEN BAŞLAT FAYDASINI GÖRÜRSÜN HİÇ BİR SORUN OLMAZ

Edited by tapir66

eğerki resimdekileri yanlış görmuyorsam , 2 tane antivirüs yanında macafe , birde usb securty gibi bişey gördüm.
ona benzer 3 çeşit codec paketi ve pc başlangıcıyla start alan bir sürü proğram war pc inde.
valla açık söyleyim ben pc olsam bırak beş dakkayı beş günde açılmam

antivirüsleri kaldır,usb disk security kaldır..codec paketini kaldır..

sonra avast free antivirüs 7 kur

klite codec pack full 8.40 kur..üstüne 8.49 güncellemesini yükle..

asc 5 derin tarama yaptır..

ardından çabuk bakım

sonra araçlara gir

kayıt defteri temizleyici,disk temizleyici,gizlilik süpürücü,boş klasör temizlemeyici,akıllı ram uygulamaları çalıştır kullan

ccleaner yükle onlada kayıt defterini düzelt..sonra temizlik

defraggler ile disklerini birleştir..

ardından systemin kurulu olduğu harddiske sağ tıkla özellikler gelen menüde disk temizlemeyi seç ve diski temizle..sonrasından hızı gör..:)

Her bir kardeşime tek tek teşekkür ediyorum... Çok sağolun... Birkaç programı sildim. McAfee antivirüs kullanmıyorum,siteadvisor,internet tarayıcısı için sadece. Birkaç uygulama daha sildim sonra regedit ile oynadım hızlandı.. Teşekkür ederim tekrardan...