Jump to content

Hangi Marka İşlemci Kullanıyorsunuz?

Share

69 members have voted

1. 1. İşlemcini Seç!

• AMD
      8
    • Intel
      15
    • Diğer
      42

Recommended Posts

Bu ikinci anketimiz; kullandığınız işlemciyi seçin ve neden tercih ettiğinizi yazın.

Anket 05.04.2012 saat 10:00 'da sona erecektir.
Bir çok elemanın herkes tarafından yorumunu almaya çalışıyorum. Bu konu da insanları bilgilendirmek amaçlı detaylı bir konu hazırlıyorum. Burada verdiğiniz oylar ve yorumlar bu konuya çok büyük katkıda bulunacaktır. Güzel oylarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Pentium dual core t4500 ama laptop aldığım için böyle şimdi bir pc toplasam amd derim bu da kanıtı

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1333476616__untitled.png[/img]

Edited by HaydarŞahin

Bazen bir ürünün fiyatı bile her şeyi değiştirebiliyor.
İnsanlar AMD'nin tarihini inceleseler farkı görecekler aslında. AMD çok iyi bir işlemci ısınma sorunu gibi bir şey de yok. İlk zamanlar da çıkan bir sorunu taaa bu yıla kadar getirdiler.

İntel Core 2 Quad Q9550 2.83 @ 3.4 Ghz(oc). Biraz eski kafalı olabilirim ama şuan piyasadaki çoğu i7 den i5 den iyibir işlemci :)

[quote name='fatihyilmaz' date='03 April 2012 - 20:32 ' timestamp='1333477932' post='1180559']
intel core i5 661

intel core i5 661 3.0 ghz turbo ile 4 ghz
[/quote]
Bir yanlışlık var heralde 3.6 GHz olması lazım turbo boost ile

[quote name='HaydarŞahin' date='03 April 2012 - 20:12 ' timestamp='1333476741' post='1180542']
Pentium dual core t4500 ama laptop aldığım için böyle şimdi bir pc toplasam amd derim bu da kanıtı

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1333476616__untitled.png[/img]
[/quote]
i7 ile fx nasıl karşılaştırabiliyorsun.i7 nin karşısına ancak opteron koyarsın
[img]http://b1203.hizliresim.com/v/z/3zpxf.gif[/img]

[color="#FF0000"][/color] [b]Anlaşıldı galiba anketörlük yapıyorsunuz işlemcim:AMD Phenom(tm)9500 Quard-Core Processor 2.20 GHz Bir de AMD israil'e finasman destek sağlamayan firma bildiğil kadarı ile ama İntel öyle değil arkadaşlar direk İsrail'in cebine cukka...(Bana katılmasanızda katılsanızda ben ne yapabilirim...KARINCAYA DEMİŞLER SEN YÜRÜYEREK KÂBE'YE GİDEMESSİN ''DEMİŞ EN AZINDAN O YOLDA ÖLÜRÜM''[/b]

Edited by genceli34

[quote name='genceli34' date='03 April 2012 - 22:17 ' timestamp='1333484243' post='1180623']
[color="#FF0000"][/color] Anlaşıldı galiba anketörlük yapıyorsunuz işlemcim:AMD Phenom(tm)9500 Quard-Core Processor 2.20 GHz[/b]
[/quote]
Anketör gibi bir şeyliğim yok. Burada herkesin ortak kullandıkları markayı yani her şeyi ile tas tamam markayı bulmaya çalışıyoruz. Her şey tüm türk insanları için.

[quote name='genceli34' date='03 April 2012 - 22:17 ' timestamp='1333484243' post='1180623']
[color="#FF0000"][/color] [b]Anlaşıldı galiba anketörlük yapıyorsunuz işlemcim:AMD Phenom(tm)9500 Quard-Core Processor 2.20 GHz Bir de AMD israil'e finasman destek sağlamayan firma bildiğil kadarı ile ama İntel öyle değil arkadaşlar direk İsrail'in cebine cukka...(Bana katılmasanızda katılsanızda ben ne yapabilirim...KARINCAYA DEMİŞLER SEN YÜRÜYEREK KÂBE'YE GİDEMESSİN ''DEMİŞ EN AZINDAN O YOLDA ÖLÜRÜM''[/b]
[/quote]
Ben şunu söyleyeyim;
Hayatımda neredeyse tüm bilgisayarlarım da intel kullandım. Ama gözüm, hevesim hala amd üzerinde neden derseniz. AMD'nin tarihini araştırdım ve çok etkilendim. Ben AMD işlemci alacağım ve deneyeceğim elimde i7 var i5 de var. Test edip göreceğim. Sizler belki yine onda bunda kalırsınız ama ben deneyip göreceğim. Bu arada amd 2-3 yılda bir soket değiştiriyor intel sürekli değiştiriyor.

Not: Türkiye de en çok i5 2400, 2500k işlemci alınıyor sonrasında amd fx serisi ve ardından intel i7 ve yine amdnin sempron, althon işlemcileri alınıyor.

Edited by Compni