Jump to content

Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral

77gün
 Share

Recommended Posts

[quote name='bilekpoll_by' date='17 April 2012 - 21:46 ' timestamp='1334699177' post='1188368']
sana bu kaynağına incelemeni tavsiye ediyorum [center][code]http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2166868/microsoft-counts-support-windows-xp[/code][/center]
[/quote]

yani ?

not araya msj girmiş alıntı yaptım

Edited by turkey2008abc

• Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 hafta sonra ...

Ve en çok merak edilen soru da cevabını buldu: Internet Explorer 9 hangi Windows'larda çalışacak? Vista ve Windows 7 kullanıcılarının endişe etmesine gerek yok, yeni IE ikisini de destekleyecek. Ama kötü haber Windows XP kullanıcıları için geldi: Internet Explorer 9, Windows XP altında ne yazık ki çalışmayacak...[center][font="Arial Black"][color="#FF0000"]Kayak[/color][/font][/center][center][code]http://www.chip.com.tr/konu/internet-explorer-9-deneyin-windows-xp-cilere-internet-explorer-9-soku_18913_4.html[/code][/center]

XP kullanıyorum, mutluyum, huzurluyum ve çok hızlıyım. Win 7'deki hız bilgisayardan bilgisayara değişir, bana bu hız olayından başka win7 nin size kazandırdığı artıları bir söylesenize.

Benim Sistemim
SONY VPCF134FX Laptop
i7 740QM işlemci
2+4= 6 GB DDR 3 RAM
60 GB OCZ Vertex 3 SSD Disk (Sata 3)
Nvidia Geforce GT 425M 1 GB Grafik kartı
2 adet USB 3.0 port + 1 adet USB 2.0 port
Bluray Okuyucu DVD Yazıcı (BD ROM)
Realtek HD Audio,
RICOH Multi kart okuyucu,
Broadcom Bluetooth (Foxconn)
Atheros AR9287 Wifi
Marvel Yukon Ethernet.

Ben hastalık derecesinde bağımlı bir XP kullanıcısıyım. XP kullanım kolaylığı, hızı ve pratikliği ile tam bir efsane.
Tam bir kullanıcı dostu, hızlı, pratik, müdahale etmek kolay.
Hani bizim yerli arabalar için derler ya, parçasını bakkalda bile bulursun diye işte öyle birşey.

Gelişen donanım ve programlara karşı XP'nin ayakta durabilmesi için öncelikle 64 bit desteğinin olması gerekiyordu.
Maalesef Türkçe için bu destek hiç çıkmadı.
Dolayısıyla biz Türkler 3 GB üstü ramlerimizle 3 GB lık adam muamelesi görerek 32 bit XP kullanmaya devam etmek zorundaydık.

Bir BÜYÜK USTA çıktı (Yeniçeri) XP 64 biti kısmen Türkçeleştirdi, ancak uzun uğraşılara rağmen FİNALE GETİREMEDİ.
Bir başka BÜYÜK USTA çıktı (turk_eros) beklenen Türkçe 64 Bit XP yi % 95 TÜRKÇELEŞTİRDİ.
Nisan Final çıkardı. Bugün yarın Mayıs 2012 güncel 64 bit SP2 Türkçe XP çıkaracak.

turk_eros'un Türkçe 64 Bit XP Beta versiyonunu ilk kullananlardan ilk yorum yapan ve eleştirenlerden biriyim.
Bu arkadaşın (turk_eros) Final sürümünü ücretini ödeyerek kullanmak gerektiğine inananlardanım.

Türkçe 64 Bit XP çalışması ne kadar övülse inanın az olur. Hakikaten hızlı, stabil, sorunsuz.

Gelelim Win 7'ye.
Orijinal ve modifiye en az 20 sefer kurdum. Vallahi en fazla 3 gün dayanabiliyorum.
Tekrar XP'ye geçiyorum. Bana hitap etmiyor. Windows Explorer'da kes, kopyala , yapıştır yok.
Update'yi ne kadar kapatırsam kapatayım, ne kadar engellersem engelleyeyim muhakkak bir yolunu bulup sistemi update yapıyor.
Win 7 ilk kurulum sonrası yaklaşık 20 GB yer kaplıyor. 20 GB, 30 GB yer kaplayan sistem olurmu be arkadaşım.
XP en fazla (full programlarla) 7-8 GB.

Microsoft VISTA'daki yenilgisini Win7 ile kapatamadı. Win8 çıkacak. Tabi ki yeni sistem kasaya yeni para girişi demek.
Eeee XP hala çatır çatır kullanılırsa Win8'i nasıl satacaksın. Onun için XP'ye desteği kesmen lazım.

Hani moda deyim "SON OSMANLI" derler ya.
Sanırım bende "SON XP KULLANICISI" olacağım.

Ne mutlu 64bit XP Türkçe SP2 Kullananlara.

[url="http://www.tnctr.com/topic/178967-x64-byt-xp-sp2-professional-turkce-guncellendi/"]http://www.tnctr.com/topic/178967-x64-byt-xp-sp2-professional-turkce-guncellendi/[/url]

[quote name='KintaRo' date='11 May 2012 - 21:26 ' timestamp='1336764411' post='1199856']
XP kullanıyorum, mutluyum, huzurluyum ve çok hızlıyım. Win 7'deki hız bilgisayardan bilgisayara değişir, bana bu hız olayından başka win7 nin size kazandırdığı artıları bir söylesenize.
[/quote]
1GB RAMİM var ve hiç kasmadı o yönde istediğim oyunu oynuyorum yani herangi bi yoğunşuluk söz konusu değil xp de çok fazla kasma problemi oluyor bunlar win 7 de yok localhost win 7 de cd siz kurulabiliyor xp de cd ye ihtiyaç var dediğin gibi görünümü çok şık herhangi bi şekilde hata vermiyor ( xp de çok fazla xxx dsoyası hatası veriyor ) çok daha hızlı ve virüs bakımından çok daha güvenli :D

[quote name='Baba_' date='11 May 2012 - 21:30 ' timestamp='1336764639' post='1199858']
[b]Herşeyiyle daha kullanışlı. Örneğin dinamik arama özelliği.[/b]
[/quote]
XP DEMİ BABA :rofl: YAPMA BABA..

BİR GÜN HERKEZ WİN 7 OLACAK.. :trollface:

[quote name='NAMIKABI' date='11 May 2012 - 22:28 ' timestamp='1336768112' post='1199875']
Benim Sistemim
SONY VPCF134FX Laptop
i7 740QM işlemci
2+4= 6 GB DDR 3 RAM
Realtek HD Audio,
Atheros AR9287 Wifi
Marvel Yukon Ethernet.

Ben hastalık derecesinde bağımlı bir XP kullanıcısıyım. XP kullanım kolaylığı, hızı ve pratikliği ile tam bir efsane.
Hani bizim yerli arabalar için derler ya, parçasını bakkalda bile bulursun diye işte öyle birşey.

Gelişen donanım ve programlara karşı XP'nin ayakta durabilmesi için öncelikle 64 bit desteğinin olması gerekiyordu.
Dolayısıyla biz Türkler 3 GB üstü ramlerimizle 3 GB lık adam muamelesi görerek 32 bit XP kullanmaya devam etmek zorundaydık.

Bir BÜYÜK USTA çıktı (Yeniçeri) XP 64 biti kısmen Türkçeleştirdi, ancak uzun uğraşılara rağmen FİNALE GETİREMEDİ.
Bir başka BÜYÜK USTA çıktı (turk_eros) beklenen Türkçe 64 Bit XP yi % 95 TÜRKÇELEŞTİRDİ.
Nisan Final çıkardı. Bugün yarın Mayıs 2012 güncel 64 bit SP2 Türkçe XP çıkaracak.

turk_eros'un Türkçe 64 Bit XP Beta versiyonunu ilk kullananlardan ilk yorum yapan ve eleştirenlerden biriyim.
Bu arkadaşın (turk_eros) Final sürümünü ücretini ödeyerek kullanmak gerektiğine inananlardanım.

Türkçe 64 Bit XP çalışması ne kadar övülse inanın az olur. Hakikaten hızlı, stabil, sorunsuz.

Gelelim Win 7'ye.
Orijinal ve modifiye en az 20 sefer kurdum. Vallahi en fazla 3 gün dayanabiliyorum.
Tekrar XP'ye geçiyorum. Bana hitap etmiyor. Windows Explorer'da kes, kopyala , yapıştır yok.
Update'yi ne kadar kapatırsam kapatayım, ne kadar engellersem engelleyeyim muhakkak bir yolunu bulup sistemi update yapıyor.
Win 7 ilk kurulum sonrası yaklaşık 20 GB yer kaplıyor. 20 GB, 30 GB yer kaplayan sistem olurmu be arkadaşım.

Microsoft VISTA'daki yenilgisini Win7 ile kapatamadı. Win8 çıkacak. Tabi ki yeni sistem kasaya yeni para girişi demek.
Eeee XP hala çatır çatır kullanılırsa Win8'i nasıl satacaksın. Onun için XP'ye desteği kesmen lazım.

[url="http://www.tnctr.com/topic/178967-x64-byt-xp-sp2-professional-turkce-guncellendi/"]http://www.tnctr.com/topic/178967-x64-byt-xp-sp2-professional-turkce-guncellendi/[/url]
[/quote]
Ne mutlu 64bit XP Türkçe SP3 Kullananlara. ÖYLE BİR ŞES YOKİ 64 BİT FELAN GERCEKCİ OLALM ..

[quote name='yawuz58' date='14 April 2012 - 21:56 ' timestamp='1334440563' post='1186748']
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1334354509__xp1287998084.jpg[/img]

ruhuna formatiha :D
[/quote]
böyle güzel espirimi olur :) bravo :clapping: :yahoo:

[quote name='Baba_' date='11 May 2012 - 22:30 ' timestamp='1336764639' post='1199858']
[b]Herşeyiyle daha kullanışlı. Örneğin dinamik arama özelliği.[/b]
[/quote]

Ya bırak gözünü seveyim, yıllardır o işi AvaFind ve SearchEverything ile XP'de yapıyoruz zaten. Win7 sanki bir ilki başarı anasanı satayım. Bu dinamik arama olayını hem ben hemde sen AMS ile çok rahatlıkla yapabiliriz. Bana böyle ucuz şeylerle gelmeyin.

NAMIKABİ güzel konuşmuş helal. Windows XP o kadar pratik, o kadar konforlu ki, çalışırken ya da kullanırken insana kendini çok rahat hissettiriyor. Win7 kadar görsel olmayabilir doğrudur ama görsellik hem performans kaybıdır hemde son kullanıcı işidir. Bizim gibi ileri seviye bilgisayar kullanıcıları için görsellik 2. planda kalmıştır hep. XP bugüne kadar yapılmıiş kullanılması en rahat ve pratik işletim sistemidir bunu kimse inkar edemez. Bizi performansımız ve pratikliğimizle başbaşa bırakın, size görselliğinizle mutluluklar dilerim.

[quote name='KintaRo' date='11 May 2012 - 22:55 ' timestamp='1336769714' post='1199892']
Ya bırak gözünü seveyim, yıllardır o işi AvaFind ve SearchEverything ile XP'de yapıyoruz zaten. Win7 sanki bir ilki başarı anasanı satayım. Bu dinamik arama olayını hem ben hemde sen AMS ile çok rahatlıkla yapabiliriz. Bana böyle ucuz şeylerle gelmeyin.

NAMIKABİ güzel konuşmuş helal. Windows XP o kadar pratik, o kadar konforlu ki, çalışırken ya da kullanırken insana kendini çok rahat hissettiriyor. Win7 kadar görsel olmayabilir doğrudur ama görsellik hem performans kaybıdır hemde son kullanıcı işidir. Bizim gibi ileri seviye bilgisayar kullanıcıları için görsellik 2. planda kalmıştır hep. XP bugüne kadar yapılmıiş kullanılması en rahat ve pratik işletim sistemidir bunu kimse inkar edemez. Bizi performansımız ve pratikliğimizle başbaşa bırakın, size görselliğinizle mutluluklar dilerim.
[/quote]

dediklerinin aynısını ben win7 hissediyorum. his mi o win7 de :)

[quote name='Tırakyalı' date='11 May 2012 - 23:48 ' timestamp='1336769284' post='1199889']
Ne mutlu 64bit XP Türkçe SP3 Kullananlara. ÖYLE BİR ŞES YOKİ 64 BİT FELAN GERCEKCİ OLALM ..
[/quote]

Dikkat ben SP3 demedim. Ne mutlu 64bit XP Türkçe SP2 Kullananlara dedim.

"Öyle bir şey yok 64 bit felan gerçekçi olalım" demeden önce aşağıdaki linki inceleyin. İsterseniz sondan başa doğru inceleyin.

Kintaro Ustama da ayrıca teşekkür ediyorum.

XP kullanında ister SP2 ister SP3 ister 32 bit ister 64 bit ister lite olsun.
XP olsunda topraktan, çamurdan olsun.

[quote name='NAMIKABI' date='11 May 2012 - 22:28 ' timestamp='1336768112' post='1199875']
Benim Sistemim
SONY VPCF134FX Laptop
i7 740QM işlemci
2+4= 6 GB DDR 3 RAM
Realtek HD Audio,
Atheros AR9287 Wifi
Marvel Yukon Ethernet.

Gelelim Win 7'ye.

[/quote]
konunun içerleyni kacırıyorsunnuz . peki inter 9 neden sizce yok acaba win 7 ve sareyye 8 felan.. bilekşm...

[quote name='Tırakyalı' date='12 May 2012 - 00:15 ' timestamp='1336770959' post='1199900']
konunun içerleyni kacırıyorsunnuz . peki inter 9 neden sizce yok acaba win 7 ve sareyye 8 felan.. bilekşm...
[/quote]
Özür, decoderim arızalı. Anlayamadım. (Şaka şaka)

[b]NAMIKABİ tebrik ederim, XP SP2 X64 için gerekenleri belirtelimki kimsenin aklında soru işareti kalmasın''8 çekirdek desteği sunmakla beraber nisan 12 2014'e kadar microsoft desteğini sürdüğü müddetçe gerek x86 gereksede x64 SP2 kullanıcıları devam edecektir,microsoft X64 için bu süreyi uzatabilir,çünkü dünyanın en hızlı XP ünvanını halen elinde tutmakta ve yaşlı haliylen bile Windows 7 'ye kafa tutmakta,microsoft x64 üretirken kazanç için yeni arayışlara girdiğinden yeterli derecede X64 için vakit ayırmadı,buda microsoftun büyük eksikliği diye düşünüyorum,bu arayışı vistayla tamamladı,evet teknoloji daima yenilikçi olmalı,değişmeyen tek şey zaten değişimdir,bugüne kadar yaptığım x64 test sürüşleri ister tek ekran kartı ile istersede overclock ile olsun windows 7 den daha verim almışımdır,task mng.da windows 7 deki ram(bellek)kit artışı varken windows X64 sp2 de mükemmel işlemekle beraber task mng.da az ram(kit-bellek)kullanmakta,hem NAMIKABİ'ninde diyimiyle az yer kaplamakta ve perfonmansıda ön planda,[/b]

[img]http://i.imgur.com/SlKwI.jpg[/img]

[b]NE MUTLU X64 SP2 KULLANANLARA...!!!(X64 FUN CLUB)[/b]

[img]http://i.imgur.com/MqZMa.jpg[/img]

Edited by nadas21

[quote name='KintaRo' date='11 May 2012 - 22:55 ' timestamp='1336769714' post='1199892']

[/quote]

sonuna kadar katılıyorum
neymiş xp çok çekirdeği desteklemiyormuş .
hikayeye bak sanki xp çıktığında çok işlemcili bilgisayarlar yoktu.
xp nin arama özelliği bana göre çok güzel vede win 7 deki arama özelliği xp dede var zaten.
zorunlu olmayan güncelleştirmelere bakın görüssünüz.

frostbite 2 (batletlefiel ve nfs run) pislik yamasaydı daha bakın nekadar yaşardı xp

Edited by tutuklu8

nano git bi çay koy ya. senden önceki 45 mesajın hiç birini okudun mu acaba? Neyden bahsediyoruz farkındamısın, Yeni Windowslar ile XP'yi karşılaştırıyoruz sen Linux'tan bahsediyorsun. ne içiyorsun sen hangi boyuttasın?

Bu arada dell i5 laptop'a XP kuruyorum şu an Win7'cilere inat :trollface:

[quote name='KintaRo' date='12 May 2012 - 09:28 ' timestamp='1336807720' post='1199954']
nano git bi çay koy ya. senden önceki 45 mesajın hiç birini okudun mu acaba? Neyden bahsediyoruz farkındamısın, Yeni Windowslar ile XP'yi karşılaştırıyoruz sen Linux'tan bahsediyorsun. ne içiyorsun sen hangi boyuttasın?

[/quote]
win7 de aero özelliği war, daha werimli çalışıyor, daha yeni, daha güvenli,çok çekirdekli işlemcileri daha verimli kullanıyor, 64bit versiyonunda daha başarılı, DirectX11 desteği war(DX11 ile gelen tesselation daha fazla AA oranı gibi yenilikler war), yeni windows media player, readyboost,daha hızlı we werimli çalışan kitaplık, daha fazla görsel efekt... ws. aklıma şimdilik bunlar geldi ... birde daha fazla ram kullanımı xD XP 250MB kullanıyorsa win7 400-450MB ;)) :D

[quote name='KintaRo' date='12 May 2012 - 07:28 ' timestamp='1336807720' post='1199954']

[/quote]
Ben xp bitince xpye devam etmek isteyenler için söylüyorum ylmf gerçekten xpye çok benziyor
Bu 3.0
[img]http://soerya.surabaya.go.id/wp-content/uploads/2012/03/ylmf.jpg[/img]
Bu 4.0
[img]http://distrowatch.com/images/cgfjoewdlbc/ylmf.png[/img]