Jump to content

Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral

77gün
 Share

Recommended Posts

• Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1336825651__dgdgd.jpg[/img][/center][center][quote]En göze bazı rakamlara bakalım: 74. 02% - Çin'de Windows XP'nin pazar payı, herhangi bir ülke için en yüksek. 13. % 24 - Lüksemburg Windows XP'nin pazar payı, herhangi bir ülke için düşük. 67. % 77 - Lüksemburg da herhangi bir ülkenin en yüksek Windows 7 paya sahiptir. 20. % 9 - Küba herhangi bir ülkenin en az Windows 7 kullanımı vardır. 7. % 67 - halen ülkelerin bir çoğunda üçüncü en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows Vista, ortalama kullanım. 58 - Windows 98 hala kullanımda olan ülke sayısı. En yüksek oranda 0. 05%. * 119 - ülke sayısı Windows 2000 hala kullanımda. En yüksek oranda 0. 06%. * 123 - Windows 2003 hala kullanımda olan ülke sayısı. Küba'nın en yüksek hızı, 3 sahiptir. 09%. * 99. % 13 - Herhangi bir ülkede en yüksek kombine Windows paylaşım (Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Windows 2003, Windows 2000, Windows NT, Windows 98 ve Windows ME) Gürcistan 'da. 77. % 48 - düşük birleştirilmiş Windows pay Switze bulunur.[/quote][/center]

Edited by Tırakyalı

Bende Belki Önümüzdeki Hafta İçinde Windows 7'ye Geçerim Bütün Driverlarım Windows 7'yi Destekliyor.Zaten Bilgisayarım Aldığımda Windows 7'ydi.Bi Programı Sadece Xp Çalıştıryordu.Şimdi O Programa Gerek Kalmadı.Yakında Bende Tekrar 7'ye geçebilirim.

Sistemim iyi, 64 bit kullanmak zorundayım ve ben performans alırken bir yandan da bilgisayardan KEYİF de almak istiyorum.Ayrıca her zaman yenilikçi olmak gerektiğini düşündüğüm için (artık bazı programlar XP desteklemiyor) Win7 kullanıyorum.

[b]Microsoft boşu boşuna işletim sistemi çıkarmıyor. Gelişen teknolojinin ürünü yeni bilgisayarların ihtiyacını karşılayacak, tam performans sağlayacak işletim sistemleri üretiyor. Ayrıca MostWanted'in de dediği gibi performans alırken keyif de almak gerekiyor. Vista hayal kırıklığı yaratsa da Windows 7 candır ;)[/b]

Edited by Baba_

[quote name='cobraartiz' date='12 May 2012 - 10:42 ' timestamp='1336812143' post='1199976']
Yakında Bütün Windows Xp Kullanıcılarının Bilgisayarları Çökmezse İyi.Bende Windows 7'yi Hazırladım.Pc Çökerse Ben Windows 7 Yükleyeceğim.
[/quote]
Seçim Senin arkadaşım benimkisi sadece bilgilendirmek :pardon:

[quote name='NighTiL' date='20 May 2012 - 23:41 ' timestamp='1337550090' post='1203258']
Pentium 4 İşlemci 1 Gb Ramle Ben Zamanında Windows Vista Home Basic Kullanıyordum Valla Hiç Sorun Olmuyo İşlemci Ram Filan Bahane Yapmaya Gerek Yk
[/quote]
[quote]1 GHz işlemci (32 veya 64-bit)
1 GB RAM (32-bit); 2 GB RAM (64-bit)
16 GB boş sabit disk alanı (32-bit); 20 GB boş sabit disk alanı (64-bit)
WDDM 1.0 veya üstü sürücü desteğine sahip DirectX 9+ uyumluluğu bulunan ekran kartı.
[font="Arial Black"]Zaten çoğu pc ler gider ama şu var ki xp alışkanlık olmuş bizde.[/font][center][font="Arial Black"][color="#FF0000"]Kaynak[/color][/font][/center][center][spoiler]http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/products/system-requirements[/spoiler][/center][/quote]

[quote name='sere' date='13 May 2012 - 09:59 ' timestamp='1336892388' post='1200403']
buda benden olsun:

[img]http://b1205.hizliresim.com/x/d/5q9d5.jpg[/img]
[/quote]

hayatimda gordugum en sacma karikatür. paint terk.

[quote name='ayhankorkmaz' date='21 May 2012 - 01:36 ' timestamp='1337557002' post='1203283']
bende XP ci değilim ama karikatüre göre XP nin bir şoförü var en azından :)
[/quote]
Bende KintaRo üstadın avukatı değilim ama değilim ama karikatüre göre XP nin bir şoförü var en azından felan demişsin ya çok detaycısın yada alaycısın :devil:

Edited by Tırakyalı

hepsi para aga o resimdeki xp le win7 arabalar koymuşlar o araçların arasında dağ kadar fiyat farkı var + performansda şahsen aynı 7 sene p4 kullandım xp şuan hayla kullanılıyo hiçbi sorunu yok bi kaç ay önce pc aldım 1100 tl e win7 yüklü performans aynı 7gb ram farkı var bide yani performans aynı :D önemli olan gelişmişli deil performansı :D

[quote name='sere' date='13 May 2012 - 06:59 ' timestamp='1336892388' post='1200403']
buda benden olsun:

[img]http://b1205.hizliresim.com/x/d/5q9d5.jpg[/img]
[/quote]

ayağımızı yerden kesse yeter :trollface:

Edited by loksben14

• 2 hafta sonra ...

[quote name='JeanBaptiste' date='24 May 2012 - 16:30 ' timestamp='1337869842' post='1204548']
vista gerçekten vasat bir sürümdü vista için xp den vazgeçilmezdi ama w7 için wazgeçmeye değer bence ;)
[/quote]
ok arkadaşım doğru yoldasın eyer pc biraz iyiyse win 7 kullanırsan iyi olur nacizane fikrim :pc:

[quote name='tutuklu8' date='06 June 2012 - 23:30 ' timestamp='1339014634' post='1209465']
neye göre baktığınıza göre değişir

yeni teknolojiler windows 7

performans xp

virüsler windows 7

eski programlar xp
[/quote]
Bilgisayarların çoğu halen Windows XP SP2 ve SP3 kullanıyor (Ben Win7 kullanıyorum). Heryerde modifiyeli XP ler cirit atıyor. Bunun nedeni ise Windows 7'nin yavaş damgası yemesi. Ama ünlü güvenlik firması avast! ve Bilgisayar ve Internet Dergisi Chip'e göre 6 aylık bir çalışmaya ve 630,000 örneğe dayanan araştırmada, enfeksiyonların %74’ü Windows XP, %17’si Vista ve yalnızca %12’si Windows 7 işletim sistemlerini vurduğunu gösteriyor. :trollface: [spoiler]http://www.chip.com.tr/haber/windows-xp-en-guvensiz-isletim-sistemi_28812.html[/spoiler]

NAMIKABI bence sendeki takıntılık.Ben ilk kişisel bilgisayarımı aldıgımda XP yukluydu.15 gun iyi güzel 15 gunden sonra balon gibi şişer en sonunda isyan ettirir adamı bıktırırdı.Bir hata çıkar sistem uçar beni bilgisayardan soğuturdu.Dayanamadım çok iyi hatırlıyorum gittim ram aldım ve Vista yükledim hemde ham halini.Ve mutlu mesut geçindim ve gerçekten sevmiştim.Evet biraz agır kaldıgı oluyordu ama bana bilgisayarı sevdiren Vista oldu
E2200 işlemci
1.5gb ram
makınaya kurmustum

Peki ya arkadaşlar sistem gereksinimleri düşük olan bilgisayarlara ne kuracaz mesale benim diğer bilgisayarımda xp kullanıyorum. Bütün programları xp'de deniyorum.Win98'de zaten nerdeyse bu sitedeki programların %25'i kabul eder.Bu arada MS Office 2003 kaldıralacak

[b]YAZILIM EVİ[/b][font=Verdana][left] Microsoft, Windows XP işletim sistemi ve Microsoft Office 2003 paketi için destek 2014 yılında sona erecek Windows kullanıcıları hatırlatmak için iki yıllık bir geri sayım kabul etti.[/left][/font][left] [/left]

• 2 hafta sonra ...

[quote name='loksben14' date='21 May 2012 - 03:27 ' timestamp='1337560040' post='1203288']
hepsi para aga o resimdeki xp le win7 arabalar koymuşlar o araçların arasında dağ kadar fiyat farkı var + performansda şahsen aynı 7 sene p4 kullandım xp şuan hayla kullanılıyo hiçbi sorunu yok bi kaç ay önce pc aldım 1100 tl e win7 yüklü performans aynı 7gb ram farkı var bide yani performans aynı :D önemli olan gelişmişli deil performansı :D

ayağımızı yerden kesse yeter :trollface:
[/quote]
ya arkadaş performansda 7gb ram var demişsin işlemcin kaç senin normal şartlarda ucmanlazım ya :trollface:

• 3 hafta sonra ...

[quote name='NAMIKABI' date='12 May 2012 - 00:04 ' timestamp='1336770271' post='1199894']
Dikkat ben SP3 demedim. Ne mutlu 64bit XP Türkçe SP2 Kullananlara dedim.

"Öyle bir şey yok 64 bit felan gerçekçi olalım" demeden önce aşağıdaki linki inceleyin. İsterseniz sondan başa doğru inceleyin.
[url="http://www.tnctr.com/topic/178967-x64-byt-xp-sp2-professional-turkce-guncellendi/"]http://www.tnctr.com/topic/178967-x64-byt-xp-sp2-professional-turkce-guncellendi/[/url]

Kintaro Ustama da ayrıca teşekkür ediyorum.

XP kullanında ister SP2 ister SP3 ister 32 bit ister 64 bit ister lite olsun.
XP olsunda topraktan, çamurdan olsun.
[/quote]
NAMIKABI arkadaşım xp 64 bit felan varsada tc de 1000 vardır ama o kulaıcılardan biri deyilsin sen şimdi sana burda acıklama yapmak istemem sen doğrusunu biliyorsun arkadaşım orjin xp 64 bit yok aga tr yama kurcalanmış vesree bulabilirsiniz ;) ... B)