Jump to content

Türkiye'nin Ilk Yerli Antivirüs Programı

kabgan46
 Share

Recommended Posts

[font="Century Gothic"][font="Comic Sans MS"]Kırıkkale Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisi Osman Ferdi Ölmez ile Bilgisayar ve öğretim teknolojileri bölümü öğrencisi Halit Fethi Kesici Türkiye'nin ilk yerli antivirüs programı üretti. Gençler programı önümüzdeki günlerde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
"LİSEDE BAŞLADIM"

Ürettikleri program hakkında bilgi veren Osman Ferdi Ölmez "6 yıl önce lisede okurken bu program üzerine çalışmalar başlattım. Amatör düzeyden profesyonel düzeye kadar geliştirmeye çalıştım. Türk Antvirüsi halkımıza arz ediyoruz. Çünkü yurt dışındaki piyasalarda bir çok antivirüs programı mevcut farklarımızda var. Fakat bizim birazcık da Türk olarak iç piyasaya yönelerek kendimizin üretmiş olduğu antrivirüsün uygun olduğunu düşündük. Biz de bu iş için hayata atılarak baya bir emek verdik" diye konuştu.

ADI TÜRK

Antivirüs programının diğerlerinden farklı ve daha kapsamlı oludğunu vurgulayan Halit Fethi Kesici, "Türkiye de ilk kez olarak üretime geçirmek istediğimiz Antivürislerden çok farklıyız. Çok ileri düzeydeyiz. Diğer Antivürislerle yarışabilecek seviyedeyiz. Onların bulduğu tespit ettiği virüsleri aynı dakika içinde biz de tespit ediyoruz. Onların bulamadığı virüsleri bile bulabiliyoruz. Hatta bizim kendi stratejimiz olarak anlık kurma gibi bilgisayar koruması dışında flaş bellek koruması, diğer aygıt tarama özellikleri ekledik ve "eset" antivirüs de diğer antrivüsler olsun onlar da bu gelişmeleri sonradan takip etmeye başladılar. Biz diğer antivirüslerden farklıyız. Çünkü biz Türk yapımıyız. Türk antivirüs olmasının sebebi de buradan geliyor ilk defa bir yazılım üretildi. İsminin "Türk" olmasına karar verdik. Piyasaya açılmaya hazırız. Fotoğraf virüslerinin içinde gömülü olan video içinde gömülü olan virüsleri buluyoruz. Yazılılara gömülü olan virüsleri tespit edebiliyoruz. Ekstra olarak bulut koruma özelliği yükledik. Artı sosyal paylaşım üzerinde bulunan özellikler ekledik" dedi.

[img]http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/esh2461.jpg[/img]

http://www.ensonhaber.com/turkiyenin-ilk-yerli-antivirus-programi-2012-04-30.html[/font][/font]

Kardeş İndirme Linki Yokmu İndirme Linki Koyun Bari.

diğer mesajları bir okusaydınız..

[quote name='kabgan46' date='01 May 2012 - 09:26 ' timestamp='1335853593' post='1194799']
http://www.turkantivirus.com/.... Türk Antivirüs 2012 Ücretsiz Deneme sürümü 3 Mayıs 2012 Tarihinde Yayınlanacaktır diyor.hadi hayırlısı
[/quote]

[quote name='admince' date='01 May 2012 - 12:34 ' timestamp='1335868469' post='1194929']
Kardeş İndirme Linki Yokmu İndirme Linki Koyun Bari.
[/quote]

3 Mayıs Perşembe Günü Kendi sitesinden İndirebilirsiniz.! ben bunu uzun zamandır takip ediyorum.! normalde 1 Ocak 2012 de çıkacaktı,

Edited by bordo.klavyeliler.06

[quote name='Fox' date='01 May 2012 - 13:39 ' timestamp='1335868796' post='1194934']
Hadi Hayırlısı Olsun
Fazla Güvenmiyorum ama Neyse Yine Bizim Ufaklıklar Trojen Filan Gömer (: Bellimi Olur ..
[/quote]

Aynen Katılıyorum Sana.

[quote name='Fox' date='01 May 2012 - 12:39 ' timestamp='1335868796' post='1194934']
Hadi Hayırlısı Olsun
Fazla Güvenmiyorum ama Neyse Yine Bizim Ufaklıklar Trojen Filan Gömer (: Bellimi Olur ..
[/quote]

adamlar 6 senedir buna uğraşıyorlar, çok kapsamlı bir program, sitesinde röpörtajını izleyebilirsin..!

arkadaşlar kusura bakmayın ama şu daha denemeyipte kötü eleştirilerde bulunan arkadaşlara kıl oluyorum yav daha denememişsiniz programı oturduğunuz yerden yok teması kötü yok logolar çakma yok bu program tutmaz işe yaramaz daha birde geçip gülenler var yazıklar olsun size zaten bizim türk milleti anca oturduğu yerden eleştirir durur kim bilir bu programı yapan arkadaşlar kaç senelerini vermişlerdir bu işe bari kötü bile olsa arkadaşları iyi yönde eleştirin lütfen inş. bu programı yapan arkadaşlar daha ne nice böle program yapan arkadaşların önünü açıp teşvikte bulunacak hiç orasını düşünmeyin habire yapılan işi kötüleyip durun...Sağlıcakla kalın...

'[color="#4B0082"][size="2"][font="Comic Sans MS"][b]'Dracula'' var bu türk olabilir arkadaşlar yani şimdi bilmememiz türk anti-virüs proğramın olmadığını kanıtlamaz...[/b][/font][/size][/color][color="#FF0000"][size="2"][b]Bir de arkadaşlar eleştirmek çok kolay kaspersky,AVG,ESET.AVİRA bunlar ilk safhasında çok mu ileriydi acaba unutmayın bizler bile koşmaya ancak emekledikden sonraki safhalarda öğrenildi,''Kelebek olmak için önce tırtıl olmak gerekir''[/b][/size][/color]

Edited by genceli34