Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='HaXeM' date='13 August 2012 - 23:33 ' timestamp='1344890020' post='1230481']
www.tnctr.com/topic/206532-w8t-1006-beta/page__view__getnewpost

burdaki programın bir üst versiyonu ile x64 enterprise etkinleştirdim 1 saat bile olmadı
[/quote]
Buraya yükleyebilir misin kardeşim.

buyur kardeş programı yönetici olarak çalıştır activatorden refres yap online yazıcak o zaman re-install'a tıkla daha sonra w8 sürümünü seç active de bilgisayarı yeniden başlat özelliklerden bak eğer olmadıysa özelliklerdeki etkinleştirden etkinleştir tamamdır

link : https://rapidshare.com/files/3032396648/W8T.rar

[quote name='KenanK' date='14 August 2012 - 01:26 ' timestamp='1344896770' post='1230526']
[b]kascanız hacı.. :D ben 100 defa falan denedim.. sonunda oldu.. 5er 5er çalıştırdım hep .bat dosyası halinde... sonunda oldu.. server şuan aktif ;)[/b]
[/quote]
Hangisi benderrodriguez olan mı?

[quote name='exi23' date='14 August 2012 - 01:35 ' timestamp='1344897312' post='1230528']
Hangisi benderrodriguez olan mı?
[/quote]

[b]aynen başka yok zaten çalışan şuanda... aktif edenler var hala devamlı.. işte çok yoğun olduğundan denk gelme muhabbeti çok zor.. azim ve sabır istiyor...[/b]

Evet arkadaşlar aktifleştirmiş bulunuyorum. CMD' den kendiniz yapın programla uğraşmayın. Tek yapmanız gereken DNS adreslerini 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirmek. Kolay gelsin. ;) Sunucu bu.

[code]
slmgr.vbs /skms benderrodriguez-1-pt.tunnel.tserv28.waw1.ipv6.he.net
slmgr.vbs /ato [/code]

Edited by exi23

IPV6 kapatmanıza gerek yok,ben dns de değiştirmedim ,

[i]slmgr.vbs -ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
slmgr /skms benderrodriguez-1-pt.tunnel.tserv28.waw1.ipv6.he.net
slmgr.vbs -ato[/i]

[b]Bad dosyası hazır :[/b]Yönetici olarak çalıştırın
[code]http://www.mediafire.com/?g3duaq88td65p6g[/code]

[u]9.2.2013'e kadar Active oluyor...[/u]

Edited by dj sms

[quote name='dj sms' date='14 August 2012 - 02:24 ' timestamp='1344900270' post='1230545']
IPV6 kapatmanıza gerek yok,ben dns de değiştirmedim ,

[i]slmgr.vbs -ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
slmgr /skms benderrodriguez-1-pt.tunnel.tserv28.waw1.ipv6.he.net
slmgr.vbs -ato[/i]

[b]Bad dosyası hazır :[/b]Yönetici olarak çalıştırın
[code]http://www.mediafire.com/?g3duaq88td65p6g[/code]

[u]9.2.2013'e kadar Active oluyor...[/u]
[/quote]

[b]ya zaten oluyo.. server yoğun olduğundan yapamıyo... sadece denk gelmesi ve servere bağlantıyı kolaylaştırma yöntemleri işte dns dir falandır filandır :D[/b]
[b]
[/b]

Az önce yeni bir konu açılmış [b]W8T Beta[/b] diye bir araç ona bakayım dedim , windows 8 active etmek ve ince ayar için hazırlanmış , active olayında verdiğim komutların aynısını bu araçta uyguluyor...

Edited by dj sms

Öncelıkle Merhaba herkese kolay gelsın byler sımdı sorcagım konunun cozumu var dıyceksınız ama bu sorun cozulmuo bir kaç arkdastada bu sorun var yana yakına nette bu sıkıntıyı arıyoruz daha önce sormuştum belkı başka bı cozumu var netbooklarda metro dakı app uygulamalı screen resulotion hatası yüzünden acmıo 1024x600 olduğu ıcın bunu Intel ekran kartı ve ıslemcısı olanlarda cozuluo bu sorun bılıyosunuz bende asusu eeepc var 1015B bunda amd işlemci ve amdnın ekran kartı var yalnız bu cozumle olmuo kayıt defterındekı olayla bu asuslarda cozumu bulan bı arkadaşımız var mı kusura bakmayın uzun oldu ozur dılıyorum yardımcı olursanız sevınırım metronun bı tadını 4 aydır anlayamadım :(

Öncelıkle Merhaba herkese kolay gelsın byler sımdı sorcagım konunun cozumu var dıyceksınız ama bu sorun cozulmuo bir kaç arkdastada bu sorun var yana yakına nette bu sıkıntıyı arıyoruz daha önce sormuştum belkı başka bı cozumu var netbooklarda metro dakı app uygulamalı screen resulotion hatası yüzünden acmıo 1024x600 olduğu ıcın bunu Intel ekran kartı ve ıslemcısı olanlarda cozuluo bu sorun bılıyosunuz bende asusu eeepc var 1015B bunda amd işlemci ve amdnın ekran kartı var yalnız bu cozumle olmuo kayıt defterındekı olayla bu asuslarda cozumu bulan bı arkadaşımız var mı kusura bakmayın uzun oldu ozur dılıyorum yardımcı olursanız sevınırım metronun bı tadını 4 aydır anlayamadım :(

beyler bı yardımcı olunya lutfennn

[quote name='folorixx' date='14 August 2012 - 11:22 ' timestamp='1344932529' post='1230779']

[/quote]

[b]Metro Açılıyo ama uygulamalar mı açılmıyo yanlış anlamadıysam...

[/b][b][code]http://liliputing.com/2011/09/how-to-enable-windows-8-metro-style-apps-on-an-older-netbook.html[/code][/b]
[b]
[/b]
[b]Bu Link Belki İşini Görür senin ;)
[/b]
[b]
[/b]
[b]
[/b]

Edited by KenanK

saol kardesım ama onları cok denedım bunlar Intel atom larda oluo benım kayıt defterınde bole bısey hıc yok dıdık ettım amd olan arkadaslarımınkındede yok cok farklı bısey gma serısı ekran kartlarında oluo

saol kardesım ama onları cok denedım bunlar Intel atom larda oluo benım kayıt defterınde bole bısey hıc yok dıdık ettım amd olan arkadaslarımınkındede yok cok farklı bısey gma serısı ekran kartlarında oluo

[b]metro bayya kullanışsız ve kaba ve görsellikten uzak özentisiz sistem perfonmansı 7 e gore güzel olsada micin en az satan sistemi olma yolunda ilerliycek gibi ...zaten win9 u çat diye duyurdular mıçtıklarını anladılar :) perfonmans için kurulcaksa cidden güzel bi sistem ama kullanbilirlik facia.....![/b] :shiftyninja:

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='14 August 2012 - 12:39 ' timestamp='1344940748' post='1230807']
[b]metro bayya kullanışsız ve kaba ve görsellikten uzak özentisiz sistem perfonmansı 7 e gore güzel olsada micin en az satan sistemi olma yolunda ilerliycek gibi ...zaten win9 u çat diye duyurdular mıçtıklarını anladılar :) perfonmans için kurulcaksa cidden güzel bi sistem ama kullanbilirlik facia.....![/b] :shiftyninja:
[/quote]
Tamamen katılıyorum.Win 8 tablet hızında olan,rami düşük olan ve atom işlemcilerde vs iyi sonuçlar verebilecek bir sistem olabilir ama bilgisayarı üst düzey olanlar için hiçbir anlam ifade etmiyor.Benim pc Win 7 de zaten gayet hızlı ve stabil.Win 8 e sırf stabilite ve hız için geçmeme gerek yok.Bunun haricinde de herhangi bir artısı yok.Hatta aero yok,hatalar veriyor,sürücü tanıyamıyor,hdd lere ulaşma da bazen sıkıntı yaratıyor,oyunlar,programlar çalışmıyor vs vs vs.
Tüm bu hatalar beta sürümünde ortaya çıksaydı düzelecek derdim ama RTM olmuş bir sistemde bu hatalar normal değil.Kısacası tam bir fiyasko bu sistem.Microsoftu daha 7 ay önce metro arayüzü ve başlat menüsü konusunda uyardılar ama dinlemedi.Alsınlar şimdi 2.vistaları ile gurur duysunlar.
Ve anlamadığım hala bu sistemin "süper" olduğunu savunanlar var.Allahaşkına bana gerekçelerini yazsınlar tartışalım.Bu sistemin WİN 7 den artılarını saysınlar bana.
Hız ve stabilite.Aero olmadan dedemin sistemi de uçar.Kimse neden aero yok diye düşünmüyor.
Sonuç:Benim gibi görselliğe de önem veren,pc kullanırken zevk alan,modifiye işi ile ilgilenen,sistemin içini dışına çıkaran ve yenilikler koyan ve bilgisayarı güçlü olanlar için Win 8 in hiiiiiiiç bir anlamı yok şuan.

Edited by chelengear

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 15:28 ' timestamp='1344947329' post='1230828']
Tamamen katılıyorum.Win 8 tablet hızında olan,rami düşük olan ve atom işlemcilerde vs iyi sonuçlar verebilecek bir sistem olabilir ama bilgisayarı üst düzey olanlar için hiçbir anlam ifade etmiyor.Benim pc Win 7 de zaten gayet hızlı ve stabil.Win 8 e sırf stabilite ve hız için geçmeme gerek yok.Bunun haricinde de herhangi bir artısı yok.Hatta aero yok,hatalar veriyor,sürücü tanıyamıyor,hdd lere ulaşma da bazen sıkıntı yaratıyor,oyunlar,programlar çalışmıyor vs vs vs.
Tüm bu hatalar beta sürümünde ortaya çıksaydı düzelecek derdim ama RTM olmuş bir sistemde bu hatalar normal değil.Kısacası tam bir fiyasko bu sistem.Microsoftu daha 7 ay önce metro arayüzü ve başlat menüsü konusunda uyardılar ama dinlemedi.Alsınlar şimdi 2.vistaları ile gurur duysunlar.
Ve anlamadığım hala bu sistemin "süper" olduğunu savunanlar var.Allahaşkına bana gerekçelerini yazsınlar tartışalım.Bu sistemin WİN 7 den artılarını saysınlar bana.
Hız ve stabilite.Aero olmadan dedemin sistemi de uçar.Kimse neden aero yok diye düşünmüyor.
Sonuç:Benim gibi görselliğe de önem veren,pc kullanırken zevk alan,modifiye işi ile ilgilenen,sistemin içini dışına çıkaran ve yenilikler koyan ve bilgisayarı güçlü olanlar için Win 8 in hiiiiiiiç bir anlamı yok şuan.
[/quote]

[b]RC den beri kullanan biri olarak kesinlikle katılmıyorum...[/b]
[b]
[/b]
[b]Ne kurduysam Sorunsuz Çalıştı.. Oyun, program vs. vs. vs. aero olup olmaması beni ilgilendirmiyo.. çok önemli bi durum değil transparanlık.[/b][b]oda sadece pencere kenarlarından kaldırılmış vaziyette..[/b][b] Son hali bence çok cool olmuş.. fakat rc sürümde aeroluydu performans yine aynıydı... performansın aero ile alakası yok.. başlat menüsüne gelincede kurduğun ilk gün zorluk çektim. 2. gün başlat menüsü aramadım bile... Win7 de oynadığım MAX PAYNE 3 oyunu İle WİN 8 RC de Oynadığım MAX PAYNE 3 oyunu arasında o kadar ciddi performans artışı varki anca oynarsan anlarsın... [/b]
[b]
[/b]
[b]Tabi Bir yerden sonra alışkanlıkların kırılmasını gerektiren bir sistem olduğundan kabullenmek geç oluyor... metro bana göre bilgisayar kullanmayı daha zevkli hale getirdi... sadece defender da sanki problem gördüm.. kasıyo gibi exeleri.. onun yerinede norton 2012 kurdum canavar gibi çalışıyo sistem... [/b]
[b]
[/b]
[b]Eğer Etkinleştirme ile ilgili sorun çıkmazsa ilerleyen güncelerde hayatta bir daha PC' me Win7 Kurmam. Win8 i gördükten sonra. Kullanamıyorsanız sizin sorununuz.[/b]

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 15:28 ' timestamp='1344947329' post='1230828']
[/quote]

Ayvayı yedin chelengear şimdi win 8 hayranları sana hücüm ederler benden söylemesi.Eyvah geç kalmışım bile.

Edited by casira

[quote name='KenanK' date='14 August 2012 - 14:39 ' timestamp='1344947952' post='1230830']
Win8 i gördükten sonra. Kullanamıyorsanız sizin sorununuz.[/b]
[/quote]
[b]Kenan kardeşim yazdıkların içinde Win 8 için birtek artı yazamamışsın.Tek yazdığın benim hatalı dediklerime "bende hata yok" demen.
Allahaşkına insanı sıkıntıya sokan metro arayüzü ve başlat menüsü dışında bana Win 7 den farklarını anlat.
Bana de ki:İşte şifreleme sisteminde 512 bitlik yeni seriye geçildi,yedekleme de tek tık özelliği getirildi,hatta Acronisle yapılan anlaşma gereği yadekleme Acronis tarafından online da yapılıyor,Defender artık Webroot motorunu kullanıyor,WMP artık bütün formatları destekleyecek (Matruşka dahil),resim aracı artık çok daha hızlı ve neredeyse Photoshop mukabilinde,ikonlar değişmiş ve çözününürlükleri artırılmış,oyunlarda daha fazla performans için Game Mod var ve tek tıkla geçebiliyorsun.Bilgisayarın açılış hızı çok hızlı (bu hızı gerçekten sadece anakart üreticileri ve bios yazılımcıları yapabilir) gibi gibi gibi.
Var mı bir yenilik? Yok.
Eee Max Payne hızlıymışta falan da filan da.Doğru zaten dünyadaki tüm kullanıcılar Max Payne oynuyordu ve deli gibi sevinçliler şuan.
Kardeş,Allahaşkına babanın malı mı yahu.Nedir bu kadar saplantı?
Anladım yaşın genç ama biraz da özgün ol.
Son olarak "Kullanamıyorsanız sizin sorununuz" cümlene cevabım.Eski rumuzum Rattler.Ara bakalım Tnctrde.
Saygılar.[/b]

PS:10 dk geçti cevap yok.Kenan şuan harıl harıl internetten Win 8 in Win 7'den artılarını araştırıyor.Türk sitelerinde bulamıyor ve yabancı forumlardan araştırıyor.Google translate imdadına yetişiyor :pardon:

Edited by chelengear

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 15:51 ' timestamp='1344948677' post='1230835']
[b]Kenan kardeşim yazdıkların içinde Win 8 için birtek artı yazamamışsın.Tek yazdığın benim hatalı dediklerime "bende hata yok" demen.
Allahaşkına insanı sıkıntıya sokan metro arayüzü ve başlat menüsü dışında bana Win 7 den farklarını anlat.
Bana de ki:İşte şifreleme sisteminde 512 bitlik yeni seriye geçildi,yedekleme de tek tık özelliği getirildi,hatta Acronisle yapılan anlaşma gereği yadekleme Acronis tarafından online da yapılıyor,Defender artık Webroot motorunu kullanıyor,WMP artık bütün formatları destekleyecek (Matruşka dahil),resim aracı artık çok daha hızlı ve neredeyse Photoshop mukabilinde,ikonlar değişmiş ve çözününürlükleri artırılmış,oyunlarda daha fazla performans için Game Mod var ve tek tıkla geçebiliyorsun.Bilgisayarın açılış hızı çok hızlı (bu hızı gerçekten sadece anakart üreticileri ve bios yazılımcıları yapabilir) gibi gibi gibi.
Var mı bir yenilik? Yok.
Eee Max Payne hızlıymışta falan da filan da.Doğru zaten dünyadaki tüm kullanıcılar Max Payne oynuyordu ve deli gibi sevinçliler şuan.
Son olarak "Kullanamıyorsanız sizin sorununuz" cümlene cevabım.Eski rumuzum Rattler.Ara bakalım Tnctrde.
Saygılar.[/b]
[/quote]

[b]kullanamayan adamın yapacağı yorumları yapmışın.. dediklerinin %de kaçını kullanıyorki herkes arıyosun... açılış ve kapanış hızlı.. 1 yerde de zevk meselesi... max payne yide örnek olsun die verdim eminimki bütün oyunlar için geçerli bir durumdur... tek tıklama ile sistemi yüklendiği güne alabiliyosun, pdf okuyucusuna ve isoları yürütmek için ayrı programlara ihtiyacın yok vs. bunları istiyorsan git microsofun açıklamsını oku bana ne yazdırıyon... metro şahsen beni hiç sıkıntıya sokmuyorda yani.. şifreleme imiş, recovery imiş beni ilgilendirmeyen şeyler.. ben performansa bakarım sistem tüketimine bakarım ;)[/b]

Edited by KenanK

[quote name='casira' date='14 August 2012 - 14:40 ' timestamp='1344948044' post='1230831']
Ayvayı yedin chelengear şimdi win 8 hayranları sana hücüm ederler benden söylemesi.Eyvah geç kalmışım bile.
[/quote]
[b]Haklısın ama görünüşe göre Win 8 taraftarı sadece Kenan var.Ya da ben sonuna kadar haklıyım.Kenan kardeşime diyorum ki:Eğer bahsettiğim özelliklere senin ihtiyacın yoksa neden XP kullanmıyorsun kardeş.Yeni nesil pc lerde uçuyor XP.[/b] :yahoo:

Edited by chelengear

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 15:51 ' timestamp='1344948677' post='1230835']
Var mı bir yenilik? Yok.
Saygılar.[/b]

[/quote]
siz bu söylediklerinizi 3. parti yazılımlar olmadan yapan sistem gördünüz mü çok merak ediyorum.

[quote name='chelengear' date='14 August 2012 - 16:07 ' timestamp='1344949672' post='1230840']
[b]Haklısın ama görünüşe göre Win 8 taraftarı sadece Kenan var.Ya da ben sonuna kadar haklıyım.Kenan kardeşime diyorum ki:Eğer bahsettiğim özelliklere senin ihtiyacın yoksa neden XP kullanmıyorsun kardeş.Yeni nesil pc lerde uçuyor XP.[/b] :yahoo:
[/quote]

[b]evet sen haklısın... XP iyi de eski o yüzden olabilirmi sence... dediğin özellikleri yapan ayrı programlar zaten mevcut bunları neden windowsta arıyayımki ? bu dediklerin win7 de mevcutsa sen win7 ile mutlu ol..[/b]

Edited by KenanK

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...