Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

http://technet.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/hh442904.aspx#searchTerm=Windows%208%20Enterprise&ProductFamilyId=0&Languages=tr&ProductFamilyIds=481&PageSize=100&PageIndex=0&FileId=0

Allah aşkına technet üyeliği olan enterprise x64 ü indirip uplayabilirmi Allah rizası için!!

Edited by kralturk02

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tabletler için geliştirilmiş arayüzü masa üstünde de kullandırmaya çalışmışlar. Bu beni fena halde geriyor. En azından bu arayüz seçimi kişinin isteğine bağlı bir halde bıraksalardı daha iyiydi. Geri kalan yönleriyle tartışmak konuyu bulandırabilir. Bilmem yanlış mı düşünüyorum ?

[quote name='Lastman' date='18 August 2012 - 00:49 ' timestamp='1345243757' post='1232105']
windows 7 çalışan her sistemde windows 8 çalışır.
[/quote]

İlk çıktığı zamanlarda CPU sorunu gibi birşey vardı.Onun için sordum.Donanımdan pek anlamam da :) İlgine tekrar teşekkürler...

[quote name='ayazoglu' date='18 August 2012 - 02:16 ' timestamp='1345248979' post='1232126']
İlk çıktığı zamanlarda CPU sorunu gibi birşey vardı.Onun için sordum.Donanımdan pek anlamam da :) İlgine tekrar teşekkürler...
[/quote]
bende dahil donanım sorunu olanlar var zaten.sistemi kaldırır anlamında çalışır dedim.microsoft kullanıcıları uğraştırmadan ne zaman bişey yaptı ki :) problem olursa en fazla bende ki gibi arada donma problemi olur.onun içinde sürücü falan var ama uğraşmadım ben döndüm windows 7 ye

arkadaşlar telefon ile etkinleştirme olayı varmış hemde sınırsız oluyormus Windows 8 nasıl bir yöntem daha yeni çıktı herhalde millet etkinleştiriyor şu yöntemi bi araştırsak ben baktımda hiçbirsey bulamadım konuya hakim olanlar anlıyanlar bi baksınlar lütfen

[code]http://adfoc.us/153608163856
http://0e062b83.theseforums.com [/code]

CMD Ekranını Yönetici Olarak Çalıştırın... Sürümünüze uygun olan Keyi Kullanın...
[b]Not: Keyler Professional ve Enterprise Sürümler İçin Geçerlidir... Core Keyi Şuan İçin Bulunmamaktadır...[/b]

-İnternet Bağlantısını Kapatın...
-Wİndows Activasyon Penceresini Açın...
-Ardından Telefon İle Etkinleştir Seçeneğini Seçin...
-Ardından Gelen Pencereden Microsoftu Arayıp Çıkan Kodu Tuşlayıp Verilen Kodu Giriyorsunuz...

[color="#141414"][font="Arial, Tahoma,"]Win8 Pro x86 VL Etkinleştirilmiş Bu Şekilde... Deneyin Bakalım... ;)[/font][/color]

Edited by KenanK

en son cıkan türkçe windows 8 hangısı yoksa en son surum daha cıkmadımı ...
http://www.tnctr.com/topic/206659-msdn-windows-8-final-turkce-x86-x64/

bu konuda gördüm ama emın değilim daha bundan sonra surum cıkarmı cıkacaksa beklemek isterim teşekür ederim

en son cıkan türkçe windows 8 hangısı yoksa en son surum daha cıkmadımı ...

bu konuda gördüm ama emın değilim daha bundan sonra surum cıkarmı cıkacaksa beklemek isterim teşekür ederim

[quote name='leeshore' date='18 August 2012 - 10:02 ' timestamp='1345284148' post='1232223']
[img]http://www.imageresim.com/images/07574338940299648001.jpg[/img]
[/quote]

[b]Beyler ben az önce etkinleştirdim. 212 li numarayı arayıp etkinleştirme bölümüne girince sizden 2.adımdaki kodları soracak siz gireceksiniz. Sonra o size kod verecek kodları da 3.adıma yazıp tataaam :) . Haydi kolay gelsin .[/b]

:D tadından yenmez şu bu sistem iki pc ye kurdum ben bunu ilk önce masaüstünü etkinleştirdim kodları not defterine kayıt ettim acaba aynı kod laptopda işe yarayacak mı diye çık yemedi aynı kodu masaüstü hallettik sonra bir daha aradım laptop içinde ayrı kod aldım iki sistemde etkinleştirdim saol microsoft kendi eliyle etkinleştirdi sistemi mükemmel

[quote name='Cancagir' date='18 August 2012 - 12:28 ' timestamp='1345285705' post='1232233']
:D tadından yenmez şu bu sistem iki pc ye kurdum ben bunu ilk önce masaüstünü etkinleştirdim kodları not defterine kayıt ettim acaba aynı kod laptopda işe yarayacak mı diye çık yemedi aynı kodu masaüstü hallettik sonra bir daha aradım laptop içinde ayrı kod aldım iki sistemde etkinleştirdim saol microsoft kendi eliyle etkinleştirdi sistemi mükemmel
[/quote]
bey ler hangi cmd yi calıştıracaz şu cemedeyi hazıryayıpta verseniz hadin bu fırsattan yararlanalım ben win 8 pro kullanıtorum

[quote name='wendor11' date='18 August 2012 - 12:38 ' timestamp='1345286304' post='1232234']
bey ler hangi cmd yi calıştıracaz şu cemedeyi hazıryayıpta verseniz hadin bu fırsattan yararlanalım ben win 8 pro kullanıtorum
[/quote]

Cmd ekranını yönetici olarak çalıştır bu keylerden birini gir

slmgr /ipk PF9TR-KNB98-T7JPF-TWF8W-F3G7C
slmgr /ipk BYXV8-9YN72-VTF7H-8G7PT-WW8X2

sonra pencere gelince tamam de çık bilgisayar özelliklere gir alt tarafta ayrıntıları windows etkinleştirmede görüntüle var oraya bas sonra karşına etkineltir çıkacak oraya bas hata verecek tamam de çık sonra bulunduğun ekranda telefon ile etkinleştir var oraya basacaksın yanlız internet bağlantını kapat en baştan beri telefonla etkinleştirmeye bastıktan sonra ülke seçeksin sonra sonra numara verecek ücretsiz olanı ara merak etme telesekreter konuşuyor sıkıntı yok :D ordaki 9 haneli rakamları gireceksin o isteyince en sonunda sana numara veriyor o numarayıda A dan başlıyarak H kadar gireceksin etkinleştir diyeceksin bu kadar hadi kolay gele ...

[quote name='Cancagir' date='18 August 2012 - 13:46 ' timestamp='1345286766' post='1232235']
Cmd ekranını yönetici olarak çalıştır bu keylerden birini gir

slmgr /ipk PF9TR-KNB98-T7JPF-TWF8W-F3G7C
slmgr /ipk BYXV8-9YN72-VTF7H-8G7PT-WW8X2

sonra pencere gelince tamam de çık bilgisayar özelliklere gir alt tarafta ayrıntıları windows etkinleştirmede görüntüle var oraya bas sonra karşına etkineltir çıkacak oraya bas hata verecek tamam de çık sonra bulunduğun ekranda telefon ile etkinleştir var oraya basacaksın yanlız internet bağlantını kapat en baştan beri telefonla etkinleştirmeye bastıktan sonra ülke seçeksin sonra sonra numara verecek ücretsiz olanı ara merak etme telesekreter konuşuyor sıkıntı yok :D ordaki 9 haneli rakamları gireceksin o isteyince en sonunda sana numara veriyor o numarayıda A dan başlıyarak H kadar gireceksin etkinleştir diyeceksin bu kadar hadi kolay gele ...
[/quote]

tamam güzel kadeşim çok güzel yazmışsın ama bu keylerin hangisi hangi sürüme ait pro&entr :? onuda yazsan barii

Sistemi yüklerken kullandığım ürün numarası (NG4HV-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4)ile telefon etkinleştirmesine hiç ulaşamıyorum (Böyle bir pencere/seçenek falan çıkmıyor). Ancak komut girme yoluyla (slmgr /ipk BYXV8-9YN72-VTF7H-8G7PT-WW8X2) ürün numarasını değiştirdiğimde telefon ile etkinleştirmeye ulaşabiliyorum ama bu defada 3. aşamada girmem gereken alttaki verilen (telefon ile etkinleştirme penceresinin alt kısmında kendi verdiği) numaraları kabul etmiyor. Başına gelen ve çözüm bulan varmı?

Edited by temmuz

[quote name='veysel_l@we' date='18 August 2012 - 12:50 ' timestamp='1345294246' post='1232280']
valla basardım ama umarım bı sıkıntı olmaz :D etkınlestı sonunda
[/quote]
dostum ben yapamadım telefonla etkinleştir secenegi bir türlü cıkmadı

[quote name='aykut.5' date='18 August 2012 - 16:01 ' timestamp='1345294877' post='1232291']
dostum ben yapamadım telefonla etkinleştir secenegi bir türlü cıkmadı
[/quote]

[quote name='temmuz' date='18 August 2012 - 15:16 ' timestamp='1345292190' post='1232262']
Sistemi yüklerken kullandığım ürün numarası (NG4HV-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4)ile telefon etkinleştirmesine hiç ulaşamıyorum (Böyle bir pencere/seçenek falan çıkmıyor). [b]Ancak komut girme yoluyla (slmgr /ipk BYXV8-9YN72-VTF7H-8G7PT-WW8X2) ürün numarasını değiştirdiğimde telefon ile etkinleştirmeye ulaşabiliyorum[/b] ama bu defada 3. aşamada girmem gereken alttaki verilen (telefon ile etkinleştirme penceresinin alt kısmında kendi verdiği) numaraları kabul etmiyor. Başına gelen ve çözüm bulan varmı?
[/quote]

Edited by temmuz

SELAM HERKEZE

BEN YAKLASIK BİR HAFTADIR WİNDOWS 8 KULLANIYORUM VE GÖRÜNÜM SABİTLEME SORUNUM VAR HANİ ŞU SOL UŞT KOSEDE OLAN GÖRÜNÜM E TIKLAYINCA

KÜÇÜK SİMGE--LİSTE--DÖŞEMELER--İÇERİK GİBİ SEÇENEKLERİN OLDUGU YER ORADAN DÖŞEMELER İ SEÇİYORUM ANCAK BELLİ BİR SURE SONRA SANIRIM ENFAZLA YARIM

SAAT SONRA LİSTE SEÇENEGİNİ KENDİ SECİYOR

HATTA KLOSÖR SEÇENEKLERINDEN TUM KULOSERLERE UYGULA BILE DEDIM AMA OLMUYOR ARKADASLAR NEYAPMALIYIM YARDIMCI OLUN LUTFEN

SELAM HERKEZE

BEN YAKLASIK BİR HAFTADIR WİNDOWS 8 KULLANIYORUM VE GÖRÜNÜM SABİTLEME SORUNUM VAR HANİ ŞU SOL UŞT KOSEDE OLAN GÖRÜNÜM E TIKLAYINCA

KÜÇÜK SİMGE--LİSTE--DÖŞEMELER--İÇERİK GİBİ SEÇENEKLERİN OLDUGU YER ORADAN DÖŞEMELER İ SEÇİYORUM ANCAK BELLİ BİR SURE SONRA SANIRIM ENFAZLA YARIM

SAAT SONRA LİSTE SEÇENEGİNİ KENDİ SECİYOR

HATTA KLOSÖR SEÇENEKLERINDEN TUM KULOSERLERE UYGULA BILE DEDIM AMA OLMUYOR ARKADASLAR NEYAPMALIYIM YARDIMCI OLUN LUTFEN

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...