Jump to content

Az Önce Windows 8 Aldım 29Tl Ye. İniyor,

Sirius
 Share

Recommended Posts

[quote name='SyT.sN' timestamp='1351760357' post='1252355']
[b][b][color=blue]Sirius[/color][/b][/b]

[CODE]https://www.windowsupgradeoffer.com[/CODE]

Bu adresten yapıyorum ama benim pc 2011 alındı ondanmı olmuyor keyide giriyorum pc arkasında yazan ama kabul etmiyor
[/quote]

Bilgisayarı satın alma tarihinizi Temmuz 2012 gibi bir tarihle değiştirin.

• Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sirius' timestamp='1351689425' post='1252116']
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Üstat bu program ücretsiz mi? ya da crackli olarak nereden bulabiliriz?[/font][/color]
[/quote]

Özel mesaj gönderdim...

Edited by C@NgO

Burda kalıyor keyi giriyorum kendi pcmin ama kabul etmiyor başka key olurmu acaba olursa nerden bulcam ? :)

[b][b][color=blue][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351788714__adsz.png[/img][/color][/b][/b]

[quote name='SyT.sN' timestamp='1351788787' post='1252472']

Burda kalıyor keyi giriyorum kendi pcmin ama kabul etmiyor başka key olurmu acaba olursa nerden bulcam ? [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img]

[b][b][color=blue][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351788714__adsz.png[/img][/color][/b][/b]
[/quote]

arkadaş benim laptop kampanya tarihleri içinde alınmıştı onu yükselttim diğer laptopta 2yıl önce alınmıştı yani kampanya tarihinden önce alınmıştı onuda 29 tl ye yükselttim.ama şu şekilde yaptım önce laptopa orjinal win7homebasic işletim sistemimi baştan sıfırdan kurdum ve offerdada key filan sormadı indirim kodunu aldım ve yükselttim.mutlaka elinde orjinal işletim sistemi olması lazım crackli işletim sisteminde olmaz.eğer işletim sistemin orjinalse onu yedekle ve sıfırdan orjinal işletim sistemini baştan kur, belki bu sefer offerda lisans sormaz.

Arkadaslar lutfen bi akil verin..ben 1 hafta once yeni bir sony vaio aldim..ustunde home premium yuklu geldi..key mey hepsi var..(ama ben moskovadan aldim win rusca idi ben ustune tr ekledim ama orjinal win7) simdi bu 29 tl lik kampanyadan win8 e geceyim diyorum ama keyi kabul etmiyor..ne yapmam gerekiyor? nasil alabilirim bu win8 i? simdiden sagolun..

arkadaşlar benim lisanslı home Premium 7 vardı ama ben korsan enterprise kullanıyodum üstelik kampanya tarihini salladım fıstık gibi kuruldu şahane kullanıyorumtemiz kuruluma falan da gerek yok gayet stabil kullanılıyor dosyalarıma bişey olmadı yüklerken yerinizde olsam Microsoft ile iletişime geçerdim

bu konuda sormak istediklerim var umarım yardımcı olursunuz.

satın aldıktan sonra bize key verilecek sanırım yanılıyor muyum?.

[CODE]
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/
Kısmını bulun ve MediaBootInstall'un değerini "1″ den "0″a değiştirin ve kayıt defterini kapatın.
Başlat menüsüne cmd yazın ve enter'a basmadan bekleyin. Burada Command'ı görünce sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın ve UAC ekranını onaylayın.
Açılan komut satırı ekranında slmgr /rearm yazın, enter'a basın ve bekleyin. "Command completed successfully" mesajıyla karşılaşacaksınız. Bilgisayarı yeni başlattıktan sonra Bilgisayarım ikonuna sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın. Buradan "Ürün anahtarını değiştir" seçeneğini seçin.
[/CODE]

buradaki yöntem msdn den indirilen bir dvd ile sıfır kurulum yaptıktan sonra 29 tl ye aldığımız keyi kullanarak aktif etmek için mi?

upgrade için indirilen dosyaları indirdikten sonra yükleme yapmadan yedeklesek daha sonra kullansak olur mu?

@Sirius
Bu konuyu sen açtın başımıza gerekeni de sen yap :D Sorulara cevap yazmaya yetişemeyeceğiz sanırım, müsait olduğun zaman tüm alım - kurulum - upgrade işlemlerini sıralı şekilde resimle açıkla bari, yada ben yapayım. Yoksa bu konu alıp başını gidecek gibi :D

Haydi kolay gele !

PC'niz Windows 8 çalışıyorsa, Windows 8 Pro Pack almak ve Windows 8 Pro yanı sıra Windows Media Center'ın tüm özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sınırlı bir süre için, * 69,99 $ için Windows 8 Pro Pack olsun
Windows 8 Pro Pack satın almak için, bu sayfada daha sonra ortaya Windows 8 Pro Pack eklemek için yönergeleri izleyin.

artık free vermiyor kapattı medi centeri..

• Editor

tesadüfe bak bende şimdi win8 pro medicenter kurdum mediacenterla pek işim olmaz çalışıp calısmayacagınıda bilmiyorum henüz etkinleştirme yapmadım daha[spoiler][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351871921__2012-11-02_175604.png[/img][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351871972__2012-11-02_175622.png[/img][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1351872011__2012-11-02_175701.png[/img][img]http://f1211.hizliresim.com/13/2/fk0mk.gif[/img][/spoiler]

Edited by köylü

itili ufaklı çok hata aldım oyunlardaki performansda tatmin edici değildi. Windows 7 devam.Ancak ustalar win8 modifiye ederse o başka[img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/give_rose.gif[/img]

arkadaşlar bilgisayarımda windowd 8 deneme sürümü yüklü satın alma proğramını indirdim ücret bölümünde iki seçenek çıktı dijital yükleme windowd 8 PRO 75tl veya DVD sürümü 40tl olarak iki seçenek sundu biliyorsunuz çökme veya format atman gerekiyor onun için hangisini önerirsiniz

[quote name='SyT.sN' timestamp='1351679417' post='1252089']
Ben doğrulamayı geçemedim bi türlü pc arkasındaki Product Key giriyorum ''[color=#00188F][size=3]Kayıt işlemi sırasında girilen bilgiler, yükseltme teklifinden yararlanmak için uygun değildir.'' [/size][/color]bunu diyor nasıl yükseltebilirim acaba ?
[/quote]

Aynen banada aynısını yazdı..Bide şu nedir çözemedim

Güvenli Önyükleme kişisel bilgisayarınızla uyumlu değil

Kişisel bilgisayarınızın bellenimi Güvenli Önyükleme'yi desteklemediğinden, bunu Windows 8'de kullanamayacaksınız.

Edited by C@NgO

Kısaca sorunlara cevaplar vereyim.[list]
[*]Orjinal olmayan Windows 7 ile yükseltme yapılabilir mi ?
[/list]
Evet yapılabilir, ancak sisteminizde kurulu olan Windows 7 sürümünün Windows update sitesindeki doğrulamayı geçmesi gerekmekte. Slic Loader gibi etkinleştirme ile yapılan Windows 7 orjinalleştirme işlemlerinde sorunlar yaşanabiliyor. Sisteminizin yedeğini alarak, Windows doğrulamasını geçip geçmediğini test edin. Eğer doğrulamayı geçiyor ise zaten Windows 8 yükseltme işleminde size herhangi bir lisans kodu girmeyecektir. Eğer doğrulama işlemini geçemiyor iseniz, daha önceden yapmış olduğunuz Windows 7 Crack işlemini kaldırın. Windows 7 Loader kullanarak Windows 7'nizi tekrar orjinalleştirin ve Windows 8 yükseltme işlemine yeniden başlayın.

Benim kullandığım Windows 7 Loader'i indirmek için;

[code]https://rapidshare.com/files/1211807255/Windows%207%20Loader.rar[/code][list]
[*]Windows yükseltme işlemini nasıl yaparım ?
[/list]
Öncelikle [color=#00ff00]https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/Registration[/color] adresine gidip formu doldurmanız ve talimatları izleyerek Windows 8'i satın almanız gerekmekte. Satın alma işlemi bittiğinde mail adresinize Windows 8 lisans kodunu içeren bir mail gelecektir. Daha sonra Windos 8 yükseltme yardımcısı ile Windows 8 dosyalarını indirin, talimatları izleyerek bir Windows 8 ISO dosyası oluşturun (İleride lazım olabileceği için elinizde bir yedeğinin olması iyidir). Not olarak eklenmesi gereken en önemli noktalar şunlar, Satın alma tarihinizi [b][color=#ff0000]12 Temmuz 2012[/color][/b] sonrası bir tarih belirtin, geçerli ve kullanmakta olduğunuz bir mail adresi girin.[list]
[*]Windows 8 yükseltme aracı ile Windows8'i indirdim, temiz kurulum mu yoksa yükseltme mi yapmalıyım?
[/list]
Bu size kalmış bir durum. Ancak sanal makine ile yapmış olduğum denemelerde Yükseltme yardımcısı ile yapılan ve [color=#00ff00]Saklamak istediklerinizi seçin[/color] ekranında [color=#0000cd]Hiçbirşey[/color] seçili durumda iken yapılan yükseltme işlemi ile temiz kurulum arasında hiç bir fark olmadığını gözlemledim. Temiz kurulumda ESD klasörü içerisindeki dosyalar atılmadığı için ileride yaşanabilecek sorunlar karşısında Windows 8 sıfırlama işlemi gerçekleştirilemiyor. Yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra eski Windows dosyaları, kurulum dosyaları ve TEMP dosyaları gibi dosyalar çok rahat ve sıkıntısız şekilde kaldırılabiliyor. Bu temizliği yapmak için;[list=1]
[*]Windows 8'i kurduğunuz diske sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın

[*]Açılan pencerede Diski temizle seçeneğine tıklayın, kısa bir işlemden sonra silinebileceklerin listesi ayrı bir pencerede çıkacak

[*]Açılan ayrı pencerede Sistem dosyalarını temizle butonuna tıklayın, kısa bir işlemden sonra eski Windows dosyaları, Temp dosyaları, kurulum dosyaları gibi eski sistemden kalan verileri göreceksiniz. Silmek istediklerinizi seçi Tamam ile silme işlemini başlatın, sizden onay istediğinde Tamam diyerek eski Windows sürümünüze ait tüm içeriği sorunsuz şekilde kaldırabilirsiniz.

[*]ESD klasörünüde silmek isterseniz Sistem dosyalarını temizle işlemini tekrardan yapmanız gerekli. [color=#ff8c00]Acronis [/color]ve[color=#ff8c00] Ghost[/color] gibi yedek işlemi gerçekleştirenler için dosya boyutunu düşürmek için kullanılabilecek bir seçim. Hatta Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle - > Gelişmiş -> Performans - Ayarlar -> Gelişmiş -> Sanal Bellek - Değiştir -> Sanal Bellek Dosyası Yok seçenekleri ile Pagefile.sys dosyasını silerek 4-8 GB arası kazanç sağlamanızda mümkün. [color=#ff0000]Sanal belleği Acronis ve Ghost kullandıktan sonra [/color][color=#daa520][b]Sistem Yönetimli boyut[/b][/color][color=#ff0000] olarak açmayı unutmayın ![/color]
[/list][list]
[*]Windows 8 kurdum, Media Center uygulamasınıda yükleyebilirmiyim ?
[/list]
Evet yükleyebilirsiniz, [color=#00FF00]http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs [/color]adresine giderek Windows 8 yükseltme işleminde belirtmiş olduğunuz mail adresini girerek [b][color=#ff0000]31 Ocak 2013[/color][/b] tarihine kadar Media Center için gerekli olan lisans kodunu alabilir ve Media Center uygulamasını bu lisans kodu ile bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, herhangi bir aksaklık çıkmaz ise yarın tüm uygulama işlemlerini resimli şekilde açıklayacağım.

Haydi kolay gele !

Edited by TeYyArEe

[quote name='catlak_mami' timestamp='1351558728' post='1251681']
Sormak istediğim birşey var.Şimdi diyelim şuan kullandığım bilgisayara indirdim,dvd ye boot ettim ve temiz bir şekilde kurulumu yaparak aktif ettim.İleride bu bilgisayar ile işim bittiğinde yeni alacağım bilgisayarıma kurmak istediğimde ne olur ? Şuanki bilgisayarıma yeniden format atabilir miyim ? yani 2.defa win 8 kurabilir miyim ?
[/quote]

advanced tokens manager ile ya da manuel lisansı yedekleyebilirsiniz http://www.tnctr.com/topic/207781-win8-aktivasyon-araclary-telefon-kms-wmc/

Ben de bir tecrübemi paylaşayım.
W8 enterprise yükledim sorunsuz aktive ettim. Avira yükledim uyumsuz olmasına rağmen uninstall etmek istediğimde restart attı makine hep. Bir de print alırken restart attı sistemden soğudum ve w7 ye döndüm

+ sı internet hızlı, program açılış kapanış vs hızlı
Yeniden yüklemeyi düşünmüyorum şimdilik yorumları takip ediyorum
Umarım vista II ile karşıkarşıya değilizdir.

[quote name='TeYyArEe' timestamp='1351947466' post='1252947']
Kısaca sorunlara cevaplar vereyim.[list]
[*]Orjinal olmayan Windows 7 ile yükseltme yapılabilir mi ?
[/list]
Evet yapılabilir, ancak sisteminizde kurulu olan Windows 7 sürümünün Windows update sitesindeki doğrulamayı geçmesi gerekmekte. Slic Loader gibi etkinleştirme ile yapılan Windows 7 orjinalleştirme işlemlerinde sorunlar yaşanabiliyor. Sisteminizin yedeğini alarak, Windows doğrulamasını geçip geçmediğini test edin. Eğer doğrulamayı geçiyor ise zaten Windows 8 yükseltme işleminde size herhangi bir lisans kodu girmeyecektir. Eğer doğrulama işlemini geçemiyor iseniz, daha önceden yapmış olduğunuz Windows 7 Crack işlemini kaldırın. Windows 7 Loader kullanarak Windows 7'nizi tekrar orjinalleştirin ve Windows 8 yükseltme işlemine yeniden başlayın.

Benim kullandığım Windows 7 Loader'i indirmek için;

[code]https://rapidshare.com/files/1211807255/Windows%207%20Loader.rar[/code][list]
[*]Windows yükseltme işlemini nasıl yaparım ?
[/list]
Öncelikle [color=#00ff00][url]https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/Registration[/url][/color] adresine gidip formu doldurmanız ve talimatları izleyerek Windows 8'i satın almanız gerekmekte. Satın alma işlemi bittiğinde mail adresinize Windows 8 lisans kodunu içeren bir mail gelecektir. Daha sonra Windos 8 yükseltme yardımcısı ile Windows 8 dosyalarını indirin, talimatları izleyerek bir Windows 8 ISO dosyası oluşturun (İleride lazım olabileceği için elinizde bir yedeğinin olması iyidir). Not olarak eklenmesi gereken en önemli noktalar şunlar, Satın alma tarihinizi [b][color=#ff0000]12 Temmuz 2012[/color][/b] sonrası bir tarih belirtin, geçerli ve kullanmakta olduğunuz bir mail adresi girin.[list]
[*]Windows 8 yükseltme aracı ile Windows8'i indirdim, temiz kurulum mu yoksa yükseltme mi yapmalıyım?
[/list]
Bu size kalmış bir durum. Ancak sanal makine ile yapmış olduğum denemelerde Yükseltme yardımcısı ile yapılan ve [color=#00ff00]Saklamak istediklerinizi seçin[/color] ekranında [color=#0000cd]Hiçbirşey[/color] seçili durumda iken yapılan yükseltme işlemi ile temiz kurulum arasında hiç bir fark olmadığını gözlemledim. Temiz kurulumda ESD klasörü içerisindeki dosyalar atılmadığı için ileride yaşanabilecek sorunlar karşısında Windows 8 sıfırlama işlemi gerçekleştirilemiyor. Yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra eski Windows dosyaları, kurulum dosyaları ve TEMP dosyaları gibi dosyalar çok rahat ve sıkıntısız şekilde kaldırılabiliyor. Bu temizliği yapmak için;[list=1]
[*]Windows 8'i kurduğunuz diske sağ tıklayın ve özellikler penceresini açın

[*]Açılan pencerede Diski temizle seçeneğine tıklayın, kısa bir işlemden sonra silinebileceklerin listesi ayrı bir pencerede çıkacak

[*]Açılan ayrı pencerede Sistem dosyalarını temizle butonuna tıklayın, kısa bir işlemden sonra eski Windows dosyaları, Temp dosyaları, kurulum dosyaları gibi eski sistemden kalan verileri göreceksiniz. Silmek istediklerinizi seçi Tamam ile silme işlemini başlatın, sizden onay istediğinde Tamam diyerek eski Windows sürümünüze ait tüm içeriği sorunsuz şekilde kaldırabilirsiniz.

[*]ESD klasörünüde silmek isterseniz Sistem dosyalarını temizle işlemini tekrardan yapmanız gerekli. [color=#ff8c00]Acronis [/color]ve[color=#ff8c00] Ghost[/color] gibi yedek işlemi gerçekleştirenler için dosya boyutunu düşürmek için kullanılabilecek bir seçim. Hatta Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle - > Gelişmiş -> Performans - Ayarlar -> Gelişmiş -> Sanal Bellek - Değiştir -> Sanal Bellek Dosyası Yok seçenekleri ile Pagefile.sys dosyasını silerek 4-8 GB arası kazanç sağlamanızda mümkün. [color=#ff0000]Sanal belleği Acronis ve Ghost kullandıktan sonra [/color][color=#daa520][b]Sistem Yönetimli boyut[/b][/color][color=#ff0000] olarak açmayı unutmayın ![/color]
[/list][list]
[*]Windows 8 kurdum, Media Center uygulamasınıda yükleyebilirmiyim ?
[/list]
Evet yükleyebilirsiniz, [color=#00FF00][url]http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/feature-packs[/url] [/color]adresine giderek Windows 8 yükseltme işleminde belirtmiş olduğunuz mail adresini girerek [b][color=#ff0000]31 Ocak 2013[/color][/b] tarihine kadar Media Center için gerekli olan lisans kodunu alabilir ve Media Center uygulamasını bu lisans kodu ile bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, herhangi bir aksaklık çıkmaz ise yarın tüm uygulama işlemlerini resimli şekilde açıklayacağım.

Haydi kolay gele !
[/quote]
Key ekranını geçemedik olmadı..Key varsa gönder..