Jump to content

Tnctr Hangi Browseri Kullanıyor?

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator

400000 bin ziyaret üzerinden alınan verilere göre, Tnc'nin browser kullanım alışkanlıkları bu şekilde. Chrome büyük bir farkla ezip geçmiş. Hala Internet Explorer'i kullananların sayısı da hiç az değil.

Güncelleme:

20.08.2013 tarihindeki durum

g5p.png

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bizim gibi çoğu insan Internet Explorer'i sadece Windows'u ilk kurduğunda Chrome'u indirmek için bir seferliğine kullanıyor. Tablodaki IE kullanan kitlenin büyük çoğunluğuda Windows'un üzerinde standart olarak IE'nin gelmesi yüzünden. Eğer Windows'la beraber standart olarak Opera gelse aynı şekilde Opera büyük bir dilim kapacaktı. Yalnız Firefox 2. sıraya yakışırdı. 3. sırada kalmasına şaşırdım, tabi bunun yukarıda bahsettiğim olayla ilgisi aşikar.

idm ile uyumlu olsunda chrome da olur firefox da :db:    ben hala firefoz 7 kullanıyorum diğerleri uyumsuz :whistle:

Birde indirme yöneticisi kullanımıyla ilgili bir grafik olsa valla, merak ediyorum. Ben halen şu IDM nin cazibesini anlamış değilim. IDM de idm diye millet abanıyor yauu :huh:

Birde indirme yöneticisi kullanımıyla ilgili bir grafik olsa valla, merak ediyorum. Ben halen şu IDM nin cazibesini anlamış değilim. IDM de idm diye millet abanıyor yauu :huh:

Aynen öyle bende sevemedim bu idm yi, bi yapıştımmı pc ye her yere yapışıyor zor temizleniyor valla. O yüzden hala flashget 1.96 versiyonunu kullanıyorum üst sürümler sıkıntılı.

Bu arada tarayıcım FF, bi ara chrome kullandım alışamadım geri döndüm epeydirde chromu denemedim.

Niye sen ne kullanıyorsun ki? IDM bence mükemmel, indirilebilir içeriği hemen yakalıyor, indirme hızı desen tüm gücüyle yükleniyor.yönetimi de kolay. arayüzüde güzel. Ben bu işe GetRight ile başladım daha sonra FlashGet'le devam ettim belki 8-10 sene kullandım flashgeti. Son 1 yıldırda IDM'deyim ve memnunum.

• Moderator

Bir bilgi yanlışlığını düzelteyim IDM bütün tarayıcılarla son sürümü uyumludur.IDM'nin sürekli 1-2 haftada bir güncel sürümünün çıkmasının sebebide tarayıcılardır özelliklede Firefox bunun changeloglarında tonec firması bildiriyor.

Şunuda belirtmek isterim kullanmadığım indirme yöneticisi yok gibi IDM'den kullanılışlı bana göre yok artı fonksiyon yönünden de diğerlerinden çok önde.JDownloader tarzı yöneticiler de iyi olduğunu söyleyebilirim.(Pc başında değilseniz daha çok.)

Tarayıcı konusunda her şey ortada da şu internet explorer kullanıcısı sayısının bu derece olması düşündürücü.Genelde pc başında hiç bir şeyle uğraşmayan sadece net ve msnde zaman geçirenler, pcde bir şey kuırcalayınca bilgisayara bir şey olur korkusu olanlar bu tarayıcıyı kullanıyor.

Niye sen ne kullanıyorsun ki? IDM bence mükemmel, indirilebilir içeriği hemen yakalıyor, indirme hızı desen tüm gücüyle yükleniyor.yönetimi de kolay. arayüzüde güzel. Ben bu işe GetRight ile başladım daha sonra FlashGet'le devam ettim belki 8-10 sene kullandım flashgeti. Son 1 yıldırda IDM'deyim ve memnunum.

Çevirmeli bağlantı zamanlarında kullandığım oldu indirme yöneticilerini. Malum kaldığı yerden devam etmek olayı için güzel oluyordu. Yaklaşık 5-6 senedir bu tür programlar kurmuyorum. Belki o programlarla eşdeğer sayılırmı bilmiyorum ama jdownloader her zaman bulunur ama. Moderatörün sağ kolu jdownloader :D Partlar halindeki dosyalarıda atıyorum ona kafasına göre 3 günde 5 günde indiriyor acelem yok.

• Moderator

sk8er_boi, abi ayarlardan halledebilirsin sıkıntını.Baktınmı bilmiyorum şu dosya uzantı ayarlarından format düzenlemesi ve alttaki gibi bazı yerlerde bunun için ayarlamalar var onları isteğine göre düzenliyebiliyorsun.Video formatlarını listeden çıkarırsan sorun kalmaz.İstediğin zamanda uzantısını yazıp videoyu çekebilirsin ya da "Web oynatıcılardan otomatik olarak indirme yakalama" seçeneğini işaretlersen sıkıntın kalmayacak gibi geliyor bana.

[spoiler]20130109171229.png

20130109170829.png[/spoiler]

idm'nin kullanışlığı,sağladığı avantajlar filan,indirme işini layıkıyla yerine getirmesi,indirme sonrası işlermler gibi (pcyi kapatması vs.)  bir sürü fonksiyonu ve daha fazlası  cazip olma sebebidir ve benim içinde 1 numaradır.

Bir bilgi yanlışlığını düzelteyim IDM bütün tarayıcılarla son sürümü uyumludur.IDM'nin sürekli 1-2 haftada bir güncel sürümünün çıkmasının sebebide tarayıcılardır özelliklede Firefox bunun changeloglarında tonec firması bildiriyor.

Şunuda belirtmek isterim kullanmadığım indirme yöneticisi yok gibi IDM'den kullanılışlı bana göre yok artı fonksiyon yönünden de diğerlerinden çok önde.JDownloader tarzı yöneticiler de iyi olduğunu söyleyebilirim.(Pc başında değilseniz daha çok.)

Tarayıcı konusunda her şey ortada da şu internet explorer kullanıcısı sayısının bu derece olması düşündürücü.Genelde pc başında hiç bir şeyle uğraşmayan sadece net ve msnde zaman geçirenler, pcde bir şey kuırcalayınca bilgisayara bir şey olur korkusu olanlar bu tarayıcıyı kullanıyor.

hocam son sürüm uyumlular demişsiniz ancak ben ne zaman firefox un ve idm nin son sürümlerini indirsem hep uyumsuzdular. Zor bela aktif etsemde indirme idm ye aktarılamıyor gibi hatalarla karşılaştım hep. İnternetten bulduğum eklentilerde bi işe yaramamişti. Acaba sizin bi öneriniz çözüm yolunuz filan varmı ?

TornadoEffect->Uyumsuz değildir eklenti olayları sende sıkıntı çıkarıyordur.Bak şu an Mozillanın 19 beta 1'de dahi 10 numara çalışıyor daha bugün çıktı firefoxun o sürümü.

[spoiler]20130109173031.png[/spoiler]

Google Chrome tartışmasız en hızlısı. IE 10'uda ben oldukça beğendim. Lakin burada Firefox'a ayrı bir paragraf açmak gerekir. Çünkü Mozilla Firefox artık web tarayıcıdan çok web uygulamalarının tek yerde toplanmış hali olduğundan eski hızında değil. Düşünsenize Firefox kuruyoruz. Üstüne neleri kuruyoruz ? FTP yazılımlarından tutunda MathType tarzı programlar bile var. Firefox'un bu geliştirilebilirliği insan oğlunun aç gözlülüğüyle birleşince maalesef ortaya çokta hızlı bir tarayıcı çıkamıyor..

şimdiye kadar chrome sadece 1 kere kurdum bilgisayara.daha tarayıcıyı açınca 4-5 tane işlem açtığı için sevmemiştim.yıllardır firefox kullandığım için garip gelmişti.son zamanlarda firefox saçmaladığı için chromium tabanlı olan Comodo Dragon,Srware Iron gibi tarayıcılar kullanıyorum.Opera'yıda çok seviyorum ama bazı ufak tefek yerlerde işlerimi zorlaştırdığı için kullanamıyorum.Bugün çoğu tarayıcıda sekmeler tepedeyse bunu Opera'ya borçluyuz.Her zaman bütün tarayıcıların önünde olmuştur.Eklentiye gerek duymadan mail okuma ve torrent indirme özelliği var.

İşletim sistemi istatistiklerini de bekliyoruz :)

Bende çoğu zaman chrome kullanıyorum... fakat chrome çok uzun süre facebook yada twitter açık kaldığında acayip şekilde takılmalar yapmaya başlıyo sonra yeniden başlatınca bu durum ortadan kalkıyo.. zamanla şişme yapıo... Internet Explorer 10 da diğer 8 ve 9 a göre oldukça başarılı... şu reklam olayına adblock gibi eklenti olsa IE 10da kullanılabilir... 

İlk başlarda sekme olayını Opera ile Tanıdık.. ardından firefox 3.5 ve 3.6 ki bana göre en iyi firefox sürümü 3.6 idi... O zamanlar ie yerlerde sürünüyordu ardından hayatımıza chrome girdi... Giriş o Giriş :D hem basit kullanımı hem hızı ile herkesi kazandı... 

Şuan için chrome ile devam gibi duruyor... ;)

idm'nin kullanışlığı,sağladığı avantajlar filan,indirme işini layıkıyla yerine getirmesi,indirme sonrası işlermler gibi (pcyi kapatması vs.)  bir sürü fonksiyonu ve daha fazlası  cazip olma sebebidir ve benim içinde 1 numaradır.

hocam son sürüm uyumlular demişsiniz ancak ben ne zaman firefox un ve idm nin son sürümlerini indirsem hep uyumsuzdular. Zor bela aktif etsemde indirme idm ye aktarılamıyor gibi hatalarla karşılaştım hep. İnternetten bulduğum eklentilerde bi işe yaramamişti. Acaba sizin bi öneriniz çözüm yolunuz filan varmı ?

TornadoEffect->Uyumsuz değildir eklenti olayları sende sıkıntı çıkarıyordur.Bak şu an Mozillanın 19 beta 1'de dahi 10 numara çalışıyor daha bugün çıktı firefoxun o sürümü.

[spoiler]20130109173031.png[/spoiler]

idm'de aldığın hatanın nedeni idm'yi katılımsız olarak kurman olabilir. Bunu aşmak için manuel kurulum ve crack yapman gerekir.

Konuyla ilgili; 16 senedir ie kullanıyordum. Sonra firefox ile tanıştım. Herşey firefox'la daha da güzel..

Edited by sere

Hocam bende neden surekli uyumsuzlar anlamadim :-( Simdi firefox ile idm indirdim 2 side son sürüm ancak firefox yine idm yi devre disi birakmis uyumsuz yaziyor Bende neden boyle oluyor nerde yanlis yapiyorum anlamadim :-( Lutfen bi akil verin:'(