Jump to content

Hp 550 Mac Yükleme Bittince Kernel Panik Hatası

adotu
 Share

Recommended Posts

Yaklaşık bir haftadır uğraşıyorum ve şuana kadar 2 Mac sürümü denedim Snowboard ve Hackintosh Mac lion ama ikisindede kurulum bitkten sonra makina System panic hatası veriyor. 

Hangi Mac sürümünü kullanıcam ve hangi kextlere htiyacım var bilmiyorum bilen varsa yardımcı olsun lütfen .
Kurulum başarıyla tamamlandı diyip yeniden başlayınca hata veriyo. Aldığım hata da aşağıdaki gibi :

20130302180945.jpg

SİSTEM ÖZELLİKLERİM

Ad, Değer
Yaygın Aygıtlar
Sistem Adı: HP 550
İşlemci Adı: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5670 @ 1.80GHz
BIOS Adı: KBC Version 12.01
Görüntü kartı adı: Microsoft Temel Oluşturma Sürücüsü
Görüntü kartı adı: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
Yüklü Bellek: 2,25 GB

Edited by adotu

Arkadaşım bu makineye 10.5.2 versiyonunu yükleyebilirsin bu da leopard demek yani snow veya lion yükleyemezsin yapabilirsen 10.5.8 kadar update edersin ama önce torrent sitelerinde leo4all diye bir ara bulabilirsen o sürümde 4 tane kernel seçeneği var vodoo kernelden başlayarak kurmayı dene olmayacak diye bir şey yok bende Hp 520 vardı defalarca kurdum chipsetleri aynı olacağını biliyorum driver konusunda osx86net e bir bakarsın kolay gelsin

Cemarda 87 sen HP 520 ye yükleme yaparken ban kullandığın Mac x os ürümünü tam olarak yazarmısın bide hangi kextleri işaretlediğini kurarken. Çünkü benim makinamla seninki çipset olarak aynı hemen hemen. İphone yardımda bi arkadaş üstü kapalı sadece iAtkos S3 v2 kullanarak kurdum demişti ve bende şuan onu indiriyorum ne dersin olabilir mi ?

iDeneb Mac OSX 10.5.8 veya iatkos V7  şeklinde isohunt torrent sitesinde arama yap daha sora bios ayarlarına girip işlemcinin çift çekirdek desteğini kapat(sonra açarsın) veya kurulum sırasında cd boot ettiğinde F8 e bas ve cpu=1 komutu ile cd yi boot et , kurulum sırasında driver şart değil ekran kartı vs daha sonrada kurulur sen sadece kernel ve intel sata sekmesini işaretle birde oldbootrom(tiger) olan bir sekme var onu işaretle , senin laptop için iatkos s3 olmayabilir çünkü o sürüm snow leopard sen ideneb, leo4all veya iatkos v2,iatkos v7 dene başarı oranı artacaktır.

snow leopard yüklenir..

bu kurduğun sistemleride açabilirsin .sadece doğru kodları bulmalısın o kadar.

şunları açılışta dene      -x  -v -r -f  cpus=1

ben daha önce asus f3 diye bir leptop modeline lion 10.7.2 versiyonunu yükledim aynı özelliklerde bir bilgisayardı.

Edited by zeki ural

snow leopard yüklenir..

bu kurduğun sistemleride açabilirsin .sadece doğru kodları bulmalısın o kadar.

şunları açılışta dene      -x  -v -r -f  cpus=1

ben daha önce asus f3 diye bir leptop modeline lion 10.7.2 versiyonunu yükledim aynı özelliklerde bir bilgisayardı.

Birincisi o kodları nasıl giricem açılışta ikincisi verdiğin kodları tek tek mi yoksa hepsini birden mi denemeliyim ? biraz detaylı anlatırsan sevinirim Zeki kardeş 

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır. [topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ] Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.[/b][/color][/warning]

Anlamadım konu başlığında ne var ki ? Söyleyin ona göre düzenliyiym hem iletileri neden sildiniz ki belki bana faydalı olan bir arkadaş bişiler yazmıştı ?

Bence Önce uyarın sonra silin ...

[warning]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.
[/warning]

BAŞLIK DÜZENLENDİ AMA KULLANILARIN YORUMLARINI SİLMESEYDİN KEŞKE KARDEŞ 

Arkadaşlar sonunda sistemi yüklemey başardım Camerda87 arkadaşımızın tavsiyeleri doğrultusunda aitkos v7 ile kuruldu sistem. ama Resimden de göreceğiniz üzere ekran kartımı naptımsa tanımadı ve tanıtamadım diğer forumlardaki kextlerle. Bu konuda fikri bilgisi olan var paylaşabilr mi ?

20130303184355.jpg

senin ekran kartın intel x3100 en çok desteklenen ekran kartlarından biridir driver konusunda  http://www.osx86.net/downloads.php?do=cat&id=7  adresinden leopard yani 10.5 uyumlu olan sonu pkg ile biten paketi kur makineyi yeniden başlat sihah ekran gelince -f komutu ile başlat ekran kartı geldiyse tam çözünürlükte ve saydam masa üstünü görürsün yinede disk utality ile disk izinlerini bir kere onar daha sonra mozilla firefox u kur flash player kurulumundan sonra bir kaç video seyretmeye çalış video oynatımında takılma yoksa ekran kartı düzgün kurulmuş demektir. eğer flash video izleyemezsen videoyu sağ tık ile aç menüden donanımsal hızlandırma özelliğini kapat video normal olarak izlersin. daha olmadı x3100 için pek çok driver var20130305210234.png

osx86 da dahil bir çok siteden kext indirip kext utility ile kurup defalarca yeniden başattım ama çözünürlük ayarların 1024x768 den başka senecek çıkmadı karşıma. Eğer çok zahmet vermezsem sen bana kextin linkini bulup tam olarak nasıl yüklemem gerektiğini de söylersen çok sevinirim camerda87 kardeş.

öncelikle bilgisayarin sanallaştırmaya uygunmu değişmi bunu tespit etmemiz gerekiyor

çok eski olmayan pclerde sanllaştırma olur ama biosda disable konumdadir ilk önce biosdan kontrol edelim

sonrasinda ise http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=592 chek ediyoruz

sanallaştırma desteği var ise Vmwareyi kuruyoruz 8ve9 u tavsiye ederim

sonrasinda ise http://j.gs/1421644/mountain-lion-108-retail-image  kurulum diski ve mutlu son kisa uzman olduğunuzu varsayip ayrintiya girmedim

öncelikle bilgisayarin sanallaştırmaya uygunmu değişmi bunu tespit etmemiz gerekiyor

çok eski olmayan pclerde sanllaştırma olur ama biosda disable konumdadir ilk önce biosdan kontrol edelim

sonrasinda ise http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=592 chek ediyoruz

sanallaştırma desteği var ise Vmwareyi kuruyoruz 8ve9 u tavsiye ederim

sonrasinda ise http://j.gs/1421644/mountain-lion-108-retail-image  kurulum diski ve mutlu son kisa uzman olduğunuzu varsayip ayrintiya girmedim

Şuan kullandığım sistem Win8 Pro olduğundan verdiğiniz linkten Sanallaştırma testini gerçekleştiremedim ama sorun değil. Vmware indirip verdiğiniz Torentidide indirmeye başladım bakalım ne olcak takıldığım bi nokta olursa size PM atarım. Kısa zamanda cevap verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler