Jump to content

Özgüvensizlik Sorununu Aşmak

Derrick
 Share

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tabu...
Size bu tabuları yükleyen tek ana faktör var.
Toplum...
Doğduğunuz andan itibaren size saçma sapan kuralları empoze ettiler.
Bu da sizi baskılar karşısında pes eden,kendi fikrini savunamayan ve kızların oyuncağı olan bir insan yaptı.
Etrafınıza bir bakın.
Göreceğiniz şey,kızların peşinde oyuncak olmuş erkekler,sırf güldürmek için ıkınan şebekler ve çok nadir rastladığınız özgüvenli erkekler.
Şanslısınız; çünkü son verdiğim örnekten biri de siz olacaksınız.

Bana eskilerden, eğitim seti yapıcam, en süper xp yi yapıcam diye konu açıp sonra konuyu bırakıp giden tipleri anımsattın. Kaale alınmak istiyorsan, önce ispat göstermelisin.

Amacının sadece rant sağlamak olmadığını belirtiyor. Anlaşılıyorki amaçlar içerisinde rant elde etmekte var.Ispatı görebilmen için önce bu ranta razı olmalısın. :shifty:

Amacının sadece rant sağlamak olmadığını belirtiyor. Anlaşılıyorki amaçlar içerisinde rant elde etmekte var.Ispatı görebilmen için önce bu ranta razı olmalısın. :shifty:

Yeterli ilgiyi göstermezseniz ne olur?

Siz kaybedersiniz...

Benim bir yerimden birşey eksilmez.

Biraz hayatınızı inceleyelim.

Aileniz:
Doğduğunuz andan itibaren sizinledir.Sizi bugüne kadar yetiştirdi,büyüttü,size baktı.Aile kişiliğinizin şekillenmesinde önemli bir faktördür.Sizi en iyi şekilde eğitmeye çalışır,size her zaman doğru yolu göstermek için uğraşır.

Çevreniz:
Kişiliğnizi etkileyen bir faktör de budur.arkadaş çevreniz,arkadaşlarınızın davranışları,yaşam tarzları,muhabbetleri...
hepsinin kişiliğinizde etkisi vardır.Çevrenin kişiliğe etkisi ailenizden ayrı kaldığınız ilk dakikadan itibaren başlar.Örneğin anaokulu veya 1.sınıf.Bu yaşlarda kişilik temelleriniz zayıf atıldıysa kolay etkilenirsiniz,sağlamsa sizi etkilemeleri zor olur hatta etkilemeyi bile başarabilirsiniz.

ve siz:
Kişiliğinize etki eden en büyük faktör "siz" siniz.herşey sizin elinizde.özgüveninizi yüksek tuttuysanız ve kendinize güveniyorsanız,herşey sizin iradenizdedir.ailenizin sizi yetiştirdiği gibi devam etmek veya kendinizden mükemmel bir insan yaratmak sizin elinizdedir.

Şimdi kafanda "özgüvenli erkeği" canlandır.
Bu adam kendinden son derece emin,yeri geldiğinde komik yeri geldiğinde küstah,karşısındakini etkilemeyi çok iyi bilen,liderlik özellikleri 
olan karizmatik biri.
Bu adamla fiziksel özelliklerini değiştirdin diyelim.
Sonuç ne olurdu?
O,senin,yine özgüvenli,karizmatik; sen yine özgüvensiz olurdun.
Bunu anlatmamdaki amaç fiziksel özellikler çok önemli değildir.
Tipsizim diye eve kapanma,kendine bahane yaratma.

Şu anda burayı anlayacak ve özümseyecek insan yok gibi...

Ama mutlaka anlayan olacaktır.Yazmaya devam ediyorum.

Bakın beyler bir de şu var.
Dışarda bi dolu özgüvenli taklidi yapan adam var.
Bunlar insiyatif alması gerektiği durumda ardına bakmadan kaçarlar.
Esas özgüvenli erkek,sorumluluk alması gerektiği durumda sorumluluğu alır,rekabete açıktır.Çünkü kendine sonuna kadar güvenir.

• Administrator
Yeterli ilgiyi göstermezseniz ne olur?

Siz kaybedersiniz...

Benim bir yerimden birşey eksilmez.

Teşhisi koymuşsun hemen. 3 liralık bir kişisel gelişim kitabından arakladığın cümleler bunlar. Rasgele bir insanın buraya yazdığın öğütleri hayatına uygulamasını beklemek için çok saf olması gerek. 

Bakın bu yazacaklarınız "sizin" için çok önemli.Çünkü ben beyninizin içine girip sizin fikirlerinizi,iradenizi değiştiremem.
Değişmek sizin elinizde.Ben sadece yardım ediyorum.

Neyse ben gidiyorum.akşam yeterli olan "istekli" kitleyi görürsem bilgi akışını hızlandırırım.

Teşhisi koymuşsun hemen. 3 liralık bir kişisel gelişim kitabından arakladığın cümleler bunlar. Rasgele bir insanın buraya yazdığın öğütleri hayatına uygulamasını beklemek için çok saf olması gerek. 

Bu üç liralık kitaplardan birini yazmışta olabilir. Yani araklaması şart değil. Ama dikkat edilirse hep genç erkeklerin tahlili ve onlara yönelik bilgilendirmeler/tavsiyeler yapılıyor. Bir cinsel meuhteva sezinledim ben bu tahlil ve tesbitlerde.

Arkadaşa sesleniyorum: Evladım, ben yakışıklı falan değilim, içi geçmiş bir ihtiyarın tekiyim. Bana ve benim gibi diğer ihtiyarlara bir önermen yokmu? Ayrıca bu forumu takip eden genç kızlar ve kadınlarda olabilir, değilmi?

Diyerek noktayı koyuyorum. :wave:

Edited by temmuz

Bu üç liralık kitaplardan birini yazmışta olabilir. Yani araklaması şart değil. Ama dikkat edilirse hep genç erkeklerin tahlili ve onlara yönelik bilgilendirmeler/tavsiyeler yapılıyor. Bir cinsel meuhteva sezinledim ben bu tahlil ve tesbitlerde.

Arkadaşa sesleniyorum: Evladım, ben yakışıklı falan değilim, içi geçmiş bir ihtiyarın tekiyim. Bana ve benim gibi diğer ihtiyarlara bir önermen yokmu? Ayrıca bu forumu takip eden genç kızlar ve kadınlarda olabilir, değilmi?

Diyerek noktayı koyuyorum. :wave:

o kızlar nerede ya? bizde arıyoruz da bulamıyoruz. eğer varsa hemen tnc sever yapıp chatboxa alacağım onları :Trollface:

Düşünün burada neden bu kadar vakit öldürüyorum?
Sizce amacım sadece "rant sağladım" mı olacak?
Hayır.
Benim buna ihtiyacım yok.
Sadece amacım değiştirmek.Fazlası yok.
Bu fırsat herkese verilmez.
Bir düşünün derim.

Merak ediyorum yaa. Neyi değiştirmek istiyorsun?

Nasıl bir şey tespit ettinde böyle bir işe kalkıştın?

Birisi mi söyledi yoksa? Git şöyle böyle yap diye :)

En azından okul isminden adam tanıyabilecek kadar zeki olduğumuzu gördün yani :D sitemizi çok öven olmuştu ama bu kadarıda hiç olmamıştı. Üyelerimiz adına teşekkürler..

Mesai bitene kadar yine cümbüş var, hadi Bismillah :D

:D  Süpersin

Edited by MaSK

Merak ediyorum yaa. Neyi değiştirmek istiyorsun?

Nasıl bir şey tespit ettinde böyle bir işe kalkıştın?

Birisi mi söyledi yoksa? Git şöyle böyle yap diye :)

Bir kitap satıcısı veya kendi yazdığı kitabı kendi satan tiplerden olabilir bu kişi.

Bu arkadaşın anlattıklarının yarısının doğru olduğunu var sayarsak; bu bir tez ödevi olabilir. yada şizofreni olabilir.

Şizofreni; düşünüş, duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü, hastanın kişiler arası ilişkilerden ve gerçeklerden uzaklaşarak kendi dünyasında yaşadığı, genellikle gençlik çağında başlayan bir beyin hastalığıdır.
Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eizofreni
Edited by MaSK

Öncelikle merhaba.
Yaşadığım teknik bir arızanın çözümünü ararken denk geldim bu siteye.
Siteyi gezerken fark ettim ki;burada özgüven ve asosyallik sorunu olan pek çok insan var.
Sizler zeki insanlarsınız ve bu durumu hak etmiyorsunuz.
Bunu bildiğim için,size yardım etmeye karar verdim.
Nasıl aşmanız gerektiğini ben size ayrıntılı biçimde anlatacağım.
Tek yapmanız gereken; okumak ve bana güvenmek.

Kintaro' da asosyallik sorunu var kardeş ona yardımcı olursan tnctr adına çok sevinirim ben dahil sitedeki çoğu kişinin başına bela oldu. Arkadaşa teşekkür ederim yazmış hemen onun üstünde de Kintaro teşekkür etmeyin beğen butonuna basın demişti bende altına dedim ki Kintaro teşekkür etmeyin beğen butonuna basın diye yazmış dedim bi baktım engelledi beni mini moderatörlük yapmışım. ortada bir şey yokken suçlu oldu ve başka konulardada böyle yapıyor site süper sırf bunun yüzünden çekiyoruz en kısa zamanda tedavi olması lazım....