Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

@semsibey ve @bypascal v1 çalışması güzeldi v2 çalışmasıda çok güzel olmuş tabi daha indiremedim. işin gerçeği uploada katkıda bulunmak isterim varsa bir torrent planınız( bilginiz dahilinde sizler tarafından) uzun süre seed edebilirim bende zaten hali hazırda açık duruyor. bu çalışmayı parayla satmaya kalkanlar, habersiz içeriğini değiştirip yaymaya çalışanlar ve kötüymüş gibi göstermeye çalışanlara yazıklar olsun diyorum.

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@semsibey ve @bypascal v1 çalışması güzeldi v2 çalışmasıda çok güzel olmuş tabi daha indiremedim. işin gerçeği uploada katkıda bulunmak isterim varsa bir torrent planınız( bilginiz dahilinde sizler tarafından) uzun süre seed edebilirim bende zaten hali hazırda açık duruyor. bu çalışmayı parayla satmaya kalkanlar, habersiz içeriğini değiştirip yaymaya çalışanlar ve kötüymüş gibi göstermeye çalışanlara yazıklar olsun diyorum.

bu tür konuları semsibey e danış..

Selam semsibey sondan başa gidicem unutmamak için :) 3) Torrent dosyasını turktorrent'den bulmuşum, an itibarıyla 21 kişi paylaşımda ve 1 kişi indirmede... 2) Böyle bir paketden sonra komple güncelleme zaten zor olur biliyorum. İso içinde zamanı olmazsa da bypascal'ın canı sağolsun, Şu an ki hali bile çok uzun süre işe yarar indiren arkadaşların. Tekrar emek için teşekkürler. 1) Kaos olmaması için bir düzen ve moderasyon, müdahele, uyarı vs olması gerektiğinde sonuna kadar hem fikiriz zaten. Benim kastettiğim şey tamamen bu cümlede: "Konu başlığını ve uyarıları okumadıysan kısa süre içinde okutacaklar; gözlüklerini tak; okuduysan gözlerini kapa" Senin açından haklı olabilirsin, mertcan0725 i yada bu forumdan kimseyi de şahsen tanımam ayrıca.(2006 dan beri üyeyim) Ama elde olmadan yine de senin üstadlığın, forum dili ve seviyesi açılarından "uyarıdaki dili" hala doğru bulmuyorum. istersen inatçı de bana :))) ilerde bana hak vereceğine inanıyorum. Arzu edersen bu konuyu ilk dile getirdiğim mesajı ve bu mesajı okuduktan sonra silebilirsin. Saygılar

Arkadaşlar paylaşım yapılan usb çalışması gerçekten harkulade olmuş.Tek link olarak indirdim.Ancak rardan çıkarırken win7 iso dosyası crc hatası verdi.onun dışında tüm dosyalar sorunsuz rardan çıktı.Şimdi hal böyle iken ne yapmalıyım win7 iso için 25 gb tekrar indirmek pek olası değil konuyla ilgili yardımınızı bekliyorum.

• Editor

Herkesin kendi ISO'sunu güncelleyebileceği yöntem üzerinde çalışmalar tamamlandı.

(şimdilik Win 7/8), daha sonra Win XP X86.

Açıklamalar yakın zaman içinde paylaşılacak..

(Güncel ISO paylaşımı değil; kendi güncel ISO'nuzu oluşturma-sisteme entegre etme yöntemi açıklaması.)

XP x86 için Güncel ISO hazırlama/ekleme daha sonra paylaşılacaktır.

Edited by semsibey

• Editor

Bu bilgiler ilk iletiye eklenmiştir.

Güncel Vista, Win 7 veya 8 ISO'nuzu v2'ye ekleme (programlar ve açıklama içinde)

Bu sayede v2 nin OS güncellemelerini kendiniz yapabileceksiniz.

.

http://turbobit.net/8w8mfwgsicnl.html

.

Daha geniş Kullanım açıklaması, Sorularınız ve sorunlarınız için buraya bakınız

http://www.tnctr.com/topic/159142-iso-dosyasyndan-vista-wi7-win8-kurulumu

Edited by semsibey

Slm hocam emeğinize sağlık, şöyle bir şey yapılabilirmi; sadece yaptığınız menüyü indirmek, yani bende V2 deki tüm işletim sistemleri hatta çok daha fazlası var hepsini tek çatı altında toplamak için V2 çok iyi br sistem. Ancak bana o işletim sistemleri lazım değil indirmeye başlasam 50 gün sürer  :D. V2 nin sadece sistemini kullanabilme imkanımız yokmu varsa sistemi ayrı olarak paylaşabilirmisiniz?

• Editor

Slm hocam emeğinize sağlık, şöyle bir şey yapılabilirmi; sadece yaptığınız menüyü indirmek, yani bende V2 deki tüm işletim sistemleri hatta çok daha fazlası var hepsini tek çatı altında toplamak için V2 çok iyi br sistem. Ancak bana o işletim sistemleri lazım değil indirmeye başlasam 50 gün sürer  :D. V2 nin sadece sistemini kullanabilme imkanımız yokmu varsa sistemi ayrı olarak paylaşabilirmisiniz?

Yazılım bölümünde olsa birşeyler istemen normal olabilirdi.. Ancak (burası) işletim sistemleri paylaşım bölümü.

Pascal Multiboot v2'yi 25 GB olarak tamamını paylaşıma sunduk, kendi ISO'nu nasıl yapacağını da tarif ettik,

bizden bu kadar, Hiç 25 GB dosya Upload ettinmi??

Arayüzü farklı olmakla birlikte BlueLife üstadın bu Multiboot yapımı hakkında güzel anlatımı var. tam sana göre :)

FreeBOX linki yokmu acaba bu dosya çok büyük indirim bizde kendimiz çalışmalar yapamazmıyız  link verebilecek bir arakadaş varmı acaba  gerekli dosyaları paylaşacak bir arkadaşa şimdiden teşekkürler ediyorum

Hani her köşe başında söylediğim bir söz var; "burası link isteme bölümü değil, Multiboot paylaşım bölümü.!!"

Multiboot komple paylaşıma açıldı; içeriğin parça parça paylaşılması mümkün değil!!

Link verecek arkadaşına Teşekkür edemeyeceksin çünkü konu arasında link paylaşımı yasak!!

FreeBOX'ı tek başına nasıl kullanacaksın? "gerekli" dediğin dosyaları kendi başına istemen hiç doğru değil; gerekli olsaydı biz burada paylaşırdık!

Çok isteyenler için Sadece ilk sayfadan FreeBOX'ın resmini paylaşabiliriz.

Arkadaşlar ellerinize sağlık sorunumu da hallettim daha önce kendi hazırladığım bir multiboot usbim vardı şimdi birde bu oldu harika oldu.Hem kendi hazırladığımı hem de bunu kullanıyorum süper malum bazı sistemler arada hata verebiliyor öyle durumlarda usb lerimden biri mutlaka işe yarıyor ve sorun çözülüyor.İso hazırlama programıyla kendi isolarımıda hazırladım cillop gibi oldu sağ olun var olun.

semsibey

FreeBOX linki yokmu acaba bu dosya çok büyük indirim bizde kendimiz çalışmalar yapamazmıyız  link verebilecek bir arakadaş varmı acaba  gerekli dosyaları paylaşacak bir arkadaşa şimdiden teşekkürler ediyorum

Hani her köşe başında söylediğim bir söz var; "burası link isteme bölümü değil, Multiboot paylaşım bölümü.!!"

Multiboot komple paylaşıma açıldı; içeriğin parça parça paylaşılması mümkün değil!!

Link verecek arkadaşına Teşekkür edemeyeceksin çünkü konu arasında link paylaşımı yasak!!

FreeBOX'ı tek başına nasıl kullanacaksın? "gerekli" dediğin dosyaları kendi başına istemen hiç doğru değil; gerekli olsaydı biz burada paylaşırdık!

Çok isteyenler için Sadece ilk sayfadan FreeBOX'ın resmini paylaşabiliriz.

yazdığın yazılarda insanı aşağılar gibi yazı yazmışsın  sen freeboxı tek başına ne yapacaksın demişsin dosyaları nasıl kullanacaksın demişsin bunu bir insanoğlu yapıyorsa korkma bende yaparım  ben şuan blue life arkadaşın paylatşığı dosyalar ile sistemi hazırladım şuanda kullanıyorum  buyur buda görüntüsü karşındakini cahil yerine koyma lüftfen 

bunu ben yaptım hepside çalışıyor  25gblik dosyayı indirmek net ortamında kolay değil sende bluelife arkadaş gibi dosyaları paylaşsan anlatım yapsan en kötü ihtimalle yapan yapar geliştirebilir

pre_1372771234__multiboot.png

hocam emeğinize sağlık, bana 32 GB usb disk yükleyip gönderebilirseniz ve fiyatı ne olur acaba ?

Selam Wextron

bypascal yada semsibey ne der bilmiyorum, bu konu özelinde değil genel olarak tnctr gibi paylaşımın ve yardımlaşmanın çok yoğun olduğu ortamlarda yapılan çalışmalar, verilen emekler karşılığında ücret beklenmiyor.

Dediğim gibi sistemi yapan arkadaşlar belki sıcak bakarlar ücretli bir kopya göndermeye ama sıcak bakmaz iseler
dosya büyüklüğünden yakınan insanlar için bir kaç çözüm önerim var;

1)benim daha önce kotalı internet yüzünden bir kaç kere kullandığım yöntem; sana yakın yerde bu dosyaları indirmiş ve kullanan birini bulup doğrudan ondan alman.
2)internet kotası problemin yok ama 25 gb indirmek günler sürer dersen;

a)linkleri premium a çeviren siteleri kullanabilirsin (link veremiyorum yasak), ama onlarda tam bir işkence söyliim

b)aylık 10-12 lira verip debrid sitelerinden birinden hesap alabilir, paşa indirirsin, kafayı yemezsin böylece. (tnctr de de debrid sistemi var ama ücretini göremedim, önce forumumuzu tercih etki    destek olsun  :dribble:

edit: Hızlı bir araştırma yaptım, tnctr debrid i kullanman için bağış yapman gerekiyormuş siteye 5$ yeterli sanırım(değilse düzeltin lütfen), sonra TNCSEVER kullanıcı gurubuna alıyorlarmış seni, debrid bölümünü kullanabiliyormuşsun.

Edited by mermis

hocam emeğinize sağlık, bana 32 GB usb disk yükleyip gönderebilirseniz ve fiyatı ne olur acaba ?

bu sistemin bir fiyatı yok çünkü ticari maksada yönelik üretilmedi.. para ile satışı yoktur sadece download yolu ile elde edilebilir.

bypascal kardeşim ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş. Bu şekilde malesef biz işten fırst bulupta hazırlayamıyoruz her ne kadar bize çok gerekli olsada. inş indirip dside kullanmayı düşünüyorum ellerinize sağlık. Malum iş için istediğimden dolyı tüm yorumları okudum. İndirip tam bir açıklama yada deneme yazan olmamış. Sistemin stabilizesi tam olarak nasıl sonuçta iş hayatında kullanmak istiyorum. yapan kişi olarak bana "İŞ HAYATINDA" kullanım için önerirmisin.

bu debridmidir nedir bu sistemler gerçekten işe yarıyormu linkleri prmeium yapıyormu hiç deneme fırsatım olmadı  bunu nerden bileceğiz deneyebileceğimiz bir yer varmı acaba  tnctrden alıp hem destek olup hemde indirme  yapmayı düşünüyorum turbotit ve letitbit linkleri çevirme yapıp hızlandırabilirmiyim  deneyen yapan varmı 25 gb bu dosya için netten inmesi çok zor olan bir dosya  çalışma güzel bir çalışma ben bluelife arkadaşın yaptığı sistemi yaptım kullanıyorum bunun görüntü tasarımı hoşuma gitti  ama hala indirme imkanı bulamadım malum prmeium üyelik yok eskiden  çeviren yerle rvardı ama şimdi nette bakıyorum düzgün birye rbuamadım bilen varsa özelden atabilirmi mahsuru yok ise

debrid tnc de mevcut dediğin gibi linkleri çevirme işini tnc debrid aracılığıyla yapabilirsin hee işlevselliğini bana sorarsan ben bir kaç kez kullandım bir sıkıntı yaşamadım... tnc de debrid menüsünü sen göremiyorsun çünkü normal üyesin birazcık destek olduğunda menü sana gözükecektir... :)) daha detaylı bilgi için site yönetiminden bilgi alabilirsin.

bypascal kardeşim ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş. Bu şekilde malesef biz işten fırst bulupta hazırlayamıyoruz her ne kadar bize çok gerekli olsada. inş indirip dside kullanmayı düşünüyorum ellerinize sağlık. Malum iş için istediğimden dolyı tüm yorumları okudum. İndirip tam bir açıklama yada deneme yazan olmamış. Sistemin stabilizesi tam olarak nasıl sonuçta iş hayatında kullanmak istiyorum. yapan kişi olarak bana "İŞ HAYATINDA" kullanım için önerirmisin.

sistem stabil tam anlamıyla indirip anlatıldığı gibi USB BELLEGE kurarsan bir sıkıntı olmaz ayrıca güncelleme yapmayı da unutmamalısın..., stabilite açısından kullanıcı problemleri dışında bir sıkıntı bana gelmedi..

Usb kurulumunu gerçekleştirdikten sonra boot aşamasında bu hatayı veriyor:

Tab a bastığımda ise bu hatayı veriyor:

Yanlış birşeyler mi yaptım acaba?

Belleğini ntfs formatla ve kurulum PDF sini aynen uygula ayrıca konuya eklenen fix leride yükle ondan sonra açılan ekranda düşük çözünürlükle sistemi başlat mesela 800x600 veya daha düşük... Edited by bypascal

Belleğini ntfs formatla ve kurulum PDF sini aynen uygula ayrıca konuya eklenen fix leride yükle ondan sonra açılan ekranda düşük çözünürlükle sistemi başlat mesela 800x600 veya daha düşük...

Talimatları sırasıyla uyguladım tekrar deneyip sonucu bildiricem.

Torrent olarak eklenirse muhteşem ötesi olur gibi geliyor bana  :innocent: 24GByi indiren azimli arkadaşlardan biri torrente eklemeye azim ederse işyerimdeki sunucumdan seed ederim.

edit: Yapımcılardan biri yada indiren biri Perpaya yakınsa ondan alıp ben torrentten seed edebilirim.

Edited by fujikoki

• Editor

Torrent olarak eklenirse muhteşem ötesi olur gibi geliyor bana  :innocent: 24GByi indiren azimli arkadaşlardan biri torrente eklemeye azim ederse işyerimdeki sunucumdan seed ederim.

edit: Yapımcılardan biri yada indiren biri Perpaya yakınsa ondan alıp ben torrentten seed edebilirim.

Biz aylar öncesinden düşündük fakat böyle sesli düşünememiştik :)

sorununa Editör arkadaş senden bir ay önce net bir cevap yazdı :)

http://www.tnctr.com/topic/221381-pascal-usb-multyboot-extreme-edytyon-v20/#entry1316470

Bypaskal,Konuda bahsi geçen,Windows Xp X64 SP2 Mart 2013 Türkçe adlı Multiboot'taki Cabsları paylaşırmısın,Türkçe die tabir etmişsiniz,sonrasında ingilizce cıkmasın sakın??

Bilindiği gibi xp 64 bit in türkçesi yok bir arkadaşımız tarafından mümkün olduğunca türkçeleştirilmiştir.