Jump to content

Pascal Usb Multıboot Extreme Edıtıon V2.0

semsibey
 Share

Recommended Posts

"Ready Boost"Sanal RAM desteği değilmi? PC boot ederken CPU Cache'ine destek verebiliyorsa... o zaman olur. 

( böyle bir yöntem geliştiren varsa ANLINDAN ÖPERİM) 

1 MB CPU Cache'i olan Laptoplar'larda çalıştırdım, 512 KB olanlarda ( kimilerinin Laptopu ve fışkıran zekası gibi ) Cache yetersizliğinden açamadı..

İkinci elde 775 PIN: 2 MB Cache'li CPU 100-160 TL, 4 MB Cache'li CPU 200-300 TL..  :whistle:

tabii 4-6 MB Cache'i olan 775 PIN CPU'yu 100 TL'ye hibe eden olursa hemen.., E8400, E8500, Q8400, Q8500, vb

4gb bellek ile tümünü ready boosta ada diyerek denedim, açılışta "Başlatmak için bir tuşa basın" diye bir hata veriyor.  Açılışta usb nin ışığı yanıp sönüyor ama neden böyle yapar ki ?

• Replies 528
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hocam part listten reflesh yapınca bu hata çıkıyor

invalid partition table if you still want to install use the skip mbr test

bir kaç mesajı okudum birinde 2 bölüm varsa erişemiyor demişsiniz diğerinde UsbWriteProtect ten off yapın demişsiniz bende tek bölüm var ve UsbWriteProtect'te zaten off yani yazmaya karşı korumalı değil acaba sorun nedir yardımcı olur musunuz ?

hocam part listten reflesh yapınca bu hata çıkıyor

invalid partition table if you still want to install use the skip mbr test

bir kaç mesajı okudum birinde 2 bölüm varsa erişemiyor demişsiniz diğerinde UsbWriteProtect ten off yapın demişsiniz bende tek bölüm var ve UsbWriteProtect'te zaten off yani yazmaya karşı korumalı değil acaba sorun nedir yardımcı olur musunuz ?

usb belleğin yazmaya karşı korumalı cinsinden değilse Hp Usb Disk Format Tool programı ile ntfs formatla ondan sonra diğer işlemleri yap.

benim sorunum biraz farklı sanırım. ben tıklıyorum windows 7 veya xp yi yüklüor ilk aşamada ama 2nci aşamaya geçmiyor cünkü pascal tekrar kendini boot edior windows 7 kurulumu kaldığı yerden devam etmiyor. cihazı söktüğümde windows 7 2nci aşamaya geçiyor fakat xp  cihazı söktüğümde de 2nci aşamaya geçmiyor sanırım ufak bir yeri atladım yardım edebilecek ehli biri varmıdır?

benim sorunum biraz farklı sanırım. ben tıklıyorum windows 7 veya xp yi yüklüor ilk aşamada ama 2nci aşamaya geçmiyor cünkü pascal tekrar kendini boot edior windows 7 kurulumu kaldığı yerden devam etmiyor. cihazı söktüğümde windows 7 2nci aşamaya geçiyor fakat xp  cihazı söktüğümde de 2nci aşamaya geçmiyor sanırım ufak bir yeri atladım yardım edebilecek ehli biri varmıdır?

pc usb bellekten boot olmaya ayarlıysa bios tan her açılışta usb bellekten başlar bu Windows kurarken de aynıdır, windows kurarken ilk aşama bittikten sonra sistemi harddiskten devam ettirirsen sıkıntın hallolur.

pc usb bellekten boot olmaya ayarlıysa bios tan her açılışta usb bellekten başlar bu Windows kurarken de aynıdır, windows kurarken ilk aşama bittikten sonra sistemi harddiskten devam ettirirsen sıkıntın hallolur.

buldum sanırım pascalın boot ekranın 2nci secenek hdd den xp başlat dior ona tıkladığımda yüklemeye devam edior. ilk seneçenen te windows 7ve8 için olan devam ettirme seneceği sanırsam. fakat win7-win8 kurulurken o ilk bastakini sectiğimde pascalın içinde olan kendi windowsu açılıyor. çok fazla windows kurmak gerekior bazen windowsu baslatıp birdaha bakmamak istiorm kendi kurulsun istiorm en azından kullancı adı yazan ekrana kadar ama sanırım öyle bir seneğim yok. makinenin basında durup ordaki "winxp yi hdd den baslat" seceneğini tıklamam gerekior? birde neden 1nci secenekten win7-8 ş hdd den baslat seceneği cıkmıor anlamadım. 

freebox a Windows 8.1 ekledim nt6 setup ile uyarlayıp . root klasörü içine win81diye klasör açıp nt6setup.iso ile win8 iso dosyasını içine attım 1.lst dosyasını düzenledim  benim şimdiki sorum   freeboxtaki  menüde 1 yazan yere nasıl isim yazıp ikon ekleyebilirim

freebox menüsüne müdahale edilmez 1 e tıklarsın yolunu belirttiğin program yada sistem çalışır o kadar.

sağlık olsun    olsa iyi olurdu en azından isim ekleyebilsek iyi olurdu çünkü orda 9 ikon yani menü var hepisine bir şey eklemiş olsak nereye ne eklediğimizi hatırlamak zor olur

çalışma gayet güzel olmuş kullanıyorum 64gblik usb belleğime kurdum  hepsi elimin altında olmuş oluyor

peki buna elimizdeki katılımsız programlar varya onları ekleyebilirmiyiz oto kurulum gibi tıklayınca ordan program seçitirip kurdurma imkanımız varmı acaba

hocam 

1. PASCAL MULTIBOOT İLE İLGİLİ BÜTÜN FİXLER BİR DOSYA İÇİNDE TOPLANMIŞTIR.
  2. Fixes:
  3. http://multi.la/s/1BGA5ZGA
  4. veya
  5. http://www36.zippyshare.com/v/63157535/file.html

her iki linktede farklı dosyalar var. tam olarak hangisini yada her ikisini de mi uygulayacağız ?

<p>hocam 

• PASCAL MULTIBOOT İLE İLGİLİ BÜTÜN FİXLER BİR DOSYA İÇİNDE TOPLANMIŞTIR.
  • Fixes:
  • http://multi.la/s/1BGA5ZGA
  • veya
  • http://www36.zippyshare.com/v/63157535/file.html her iki linktede farklı dosyalar var. tam olarak hangisini yada her ikisini de mi uygulayacağız ?

hocam her iki linktede farklı dosyalar var. tam olarak hangisini yada her ikisini de mi uygulayacağız ?[/color][/list]

ikiside ayrı fixler.. Edited by bypascal