Jump to content

İzinsiz Kamera Açma Efsanesi

makpolat76
 Share

Recommended Posts

Çoğu virüsler bu sistemi kullanır para karşılığında görüntüleri geri satacağını söyler falan filan,

hayat zor insanlar kolay ve kötü yolu bulmuş, çok basit şekilde yazılabilir bir virüs şekli...

Edited by MAKINCI

• Sadece bunlarla sınırlı değil internetinizi de sizden izinsiz kullanıyorlar istemediğiniz halde gezdiğiniz siteler ile ilgili bilgi topluyorlar hangi reklama tıkladığınızı kaydedip ona göre karşınıza uygun içeriği çıkarıp bir kullanıcı profili oluşturuyorlar.
  • Program indirirken kurulmasını istedikleri programları da beraberinde indirip onları bilgisayarınıza kurulmasını istemediğiniz halde sizi kandırarak kurulmasını sağlıyorlar.
  • Tarayıcılarınız bir  gps cihazı gibi çalışıp bulunduğunuz konumun tespit edilmesinde yardımcı oluyor
  • İzlediğiniz videolar gördüğünüz resimler hep kötü niyetli şahıslar tarafından bilinç altı mesajlarla ekranınızda oynatılıyor 
  • Siz hiç farkında olmadan başkaları sizin adınıza istemediğiniz illegal uygun olmayan içerikleri bilgisayarıza indirip mahkeme de  delil olarak kullanabilir.
  •  
  •  
  • Aklıma şimdilik bunlar geldi :D
  • Tabi bunlar komplo teorisi olarak aklınızda kalsın ama bunlar gerçekten de var ve teknolojinin Nimetleri! :D
  • Teknoloji namına ne varsa onu üretenin hedeflediği şeyi yaparken sizin hedeflerinizi de gözetir, kullanmayı bilmez veya ne olduğunu bilmiyor ve kullanıyorsanız başınızın belaya girmesi normal bir durumdur.

Bunları düşünüyorum .

https://www.google.com.tr/webhp?hl=tr&tab=ww#safe=off&hl=tr&output=search&sclient=psy-ab&q=abd+casus+uydu&oq=abd+casus+uydu&gs_l=hp.3..0i30.1474.1474.0.3310.1.1.0.0.0.0.122.122.0j1.1.0...0.0...1c.1.17.psy-ab.rQfGtiKDatA&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.ZWU&fp=f2136dba8be821b&biw=1440&bih=695

kamerayı devre dışı bırakın. biosa gerek yok. bazı fn tuş kombinasyonları iş görür. hem tuş kombnasyonlarını çözecek hem de bunu sizden gizleyecek bir virüs daha icat edilmedi. tabi bunu izlemenin her notebookun tuş driverini yüklemekten gçer.

vay arkadaş komplo teorilerine bak

komplo değil böyle çok dava var güvenliği elden bırakmamak lazım ben anlamam diyenlerdensenizde ufak bi sticker çözer problemi

Edited by kaosem

Yahu cumhurbaşkanı mısınız? Genelkurmay Başkanı mısınız; Angelina Jolie misiniz? Çeken çeksin beni kameradan ne olacak. Bıktım bu olaydan; iyice paranoyak olmuş insanlar adam geliyor internet cafe'ye ilk işi kamerayı kıracak gibi çevirmek oluyor; insanca da çevirmiyor hayvanın evladı. Ondan sonra laçka olanını mı ararsın; kırılanını mı ararsın, kablosu kopanını mı... Diyorsun bak yukarıdaki kapalı devre kamera sistemi çekiyor seni onlar değil; olsun ben güvenmiyorum diyor. Güvenmiyorsan buyur dışarı diyorum ben de.