Jump to content

Nokia'nın Yeni Cep Telefonu Lumia 520 Türkiye'de!

Share

Recommended Posts

16650_lumia_52_xlarge.jpg

Avea AŞ, Nokia Lumia akıllı telefon serisinin en eğlenceli üyesi Nokia Lumia 520 yi birbirinden avantajlı ödeme seçenekleri ve tarifeye ek ayda 0 YTL'den başlayan fiyatlar ile kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Teknolojinin en son modasını [url=http://www.avea.com.tr/web/Cihazlar/Katalog]ceptelefonu[/url] ve akıllı cihazlarını son kullanıcıları ile buluşturan Avea İletişim; Nokia Lumia ailesinin tüm Türkiye'de merakla beklenen eğlenceli ve akıllı telefonu Nokia Lumia 520'yi birbirinden avantajlı dört değişik kampanya teklifi ile şimdi satışa sunuyor.

Avea İletişim'in kullanıcılarını özgürleştiren S.E.Ç. Cihaz Kampanyası bünyesinde Avea müşterileri, [url=http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Kampanyalar/NokiaLumia520]Lumia 520 fiyatı[/url] telefonuna arzu ederlerse tarifeye ek aylık 0 TL'den başlayan fiyatlarla ve ilk 3 ay 100 mb internet kullanım hediyesiyle, veya 250 MB, 1GB veya 4GB [url=http://www.avea.com.tr/web/MobilInternet]mobil internet[/url] tekliflerden biriyle, ya da 1000 dakika+1000SMS+2GB'lik Her Şey Dahil Paket ile sahip olabilecekler. Piyasadaki hesaplı Windowsphone olarak dikkat çeken Nokia Lumia 520'yi peşin fiyatına 599TL ödeyerek sahip olmak isteyen Avea müşterilerine ise üç ay süresince 250 MB internet hediye ediliyor.

Nokia Lumia 520, 4 inçlik süper duyarlı dokunmatik ekranı ve renkli kapak özelliği ile göz dolduran şık tasarımının yanı sıra sahip olduğu teknik özellikleriyle de akıllı telefon tecrübesinde yeni bir dönemin habercisi olmaya hazırlanıyor. Nokia Lumia Ailesi'nin akıllı çekim özelliğine sahip 5 MP eşi bulunmayan kamera teknolojisinin yanı sıra sahip olduğu birçok lens ve uygulama sayesinde en keyifli anları en özel fotoğraf karelerine dönüştürüyor. 1GHz çift çekirdekli işlemcisinin yanı sıra, içerdiği mix radyo özelliği ile 12 milyon şarkıya bedeva ulaşma imkanı sağlanıyor. Avea İletişim, ayrıca navigasyon* özelliği ile de eğlenceli bir akıllı telefona en uygun fiyatlara ulaşma fırsatları sunmaktadır.

* Nokia Lumia 520 akıllı telefonunun satın alındığı ülkedeki harita bilgileri üzerinden sesli navigasyon servisi de kullanılabiliyor.

520 kesinlikle önermem neden derseniz

1-Ön kamerası yok (doğal olarak 3 g  yok ve internet hızı yavaş !)

2-Arka kamerada flash yok

3-NFC özelliği yok

4-nokianın bazı uygulamaları konum bilgisi denilen olayı kullanıyor 520 de diğer tum lumialarda var 

bizim millete has birşey herhalde tamam eksi yönleri var ama artı yönlerini niye saymıyorsunuz.

1-ön kamera yok doğru ama 3g var. 3g ile görüntülü konuşma yok.internet hızı da küçümsediğiniz kadar yavaş değil o sizin hattınızdaki ve o anda ki cekim kalitenize bağlı olarak değişiyor.

2-Arka kamerada flash yok doğru lakin şimdiye kadar kullanıdığım telefonların gece cekimleri flashlı olmasına rağmen kötü cıkıyor. gece cekecekseniz eğer fotoğraf makinesi kullanın.

3-nfc özelliği yok diğer telefonlarda var diyelim ben kullananı doğru dürüst görmedim.zaten buralarda fazla kullanan yok. 

4-Android de konum bilgisi istiyor. bu biraz yanlış olmuş. gmail adresini girip google mağazasından birşey indireceğiniz vakit zaten konum bilginizi google alıyor.

5-Ekran büyük

6-ekonomik

7-android gibi kapanan program arkada acık kalmıyor direk kapanıyor

8-mağazası gün geçtikce büyüyor.

9- 512 mb ram ile  cok hızlı. 1 gb lık ramli android telefonda ben böyle hızı yakalıyamadım.

10- dokunmatiği gercekten cok hızlı tepki veriyor. yanlışım varsa düzeltin. lakin hemen karalamayın. aynı fiyata bundan daha kaliteli bir telefon varsa önerinki onu alsın arkadaşlar. burası bilgi paylaşım yeri eskileri olduğu gibi artılarıda vardır herşeyin. 

Edited by saglikci_salih

kesinlikle nokia diyorum nedenmi telefonları dier markalara gore çok daha dayanıklı nedenmi daha ekonomik nedenmi kendi işletim sistemi var oyle dierleri gibi kendi işletim sistemi olmayan ama androit kullanan bi telefon deil farklı nedenmi kullanımı daha kolay

nokianın eksikleri var fakat her gecen gun daha cok gelisio tamam bilmem kac milyon uygulaması yok arkadaşlar elinizdeki telefon kamera deil muzik çalar deil bilgisayar deil bence telefon alın cunki kafanızı kaldırıp arada bi neler oluyo dunyada diyecek bi vaktiniz olur saygılar

Zamanında az araştırmadım bu telefonu.Özelliklerden ziyade dizayn çok hoş.Ancak "giriş seviyesi" diye lanse edilen bir telefona 600 tl diyorlar.Yazıktır yahu..Demekki orta hall bişi alsak 1000 tl falan fiyat çekecekler.İkinci el temiz N8 aldım.Bugün elime geçer beğenmezsem iade eder artık ikinci el buna bakarım

Edited by kacaksevgilim

Windows Phone kendi işletim sistemi mi?  :dribble:  :facepalm:  :wtf:

kendi işletim sistemi deil ama lisanslı olarak tek nokia kullanmakta saygılar zira bu işletim sisteminde başka tanındık bi telefon yok bildiğim kadarıyla sadece nokia

htc genel olarak androit kullanmakta ve arkadaşlarımın çoğunda htc var ve tanıdığım en dandik telefondur surekli arıza çıkarmakta hiç kimseye htc onermemekteyim abimde kullanıo bin pişman artık bu konuda yazmayacağım saygılar

Edited by bbecktash

kendi işletim sistemi deil ama lisanslı olarak tek nokia kullanmakta saygılar zira bu işletim sisteminde başka tanındık bi telefon yok bildiğim kadarıyla sadece nokia

Hayır sadece Nokia'nın değil HTC'nin de WP sistemli telefonları var. 

Arkadaslar bu telefonu 1,5 ay kullandim daha sonra degistirmek zorunda kaldim. Devamli kitleniyor. Pilini cikarip takmak gerekiyor. Arama geliyor ekran kitleniyor. Mesaj geliyor okunmuyor. Sosyal bildirimleri cok kotu. Programlardan kafasina gore cikiyor. Kesinlikle tavsiye etmem. Alirsaniz paraniza yazik etmis olursunuz. 

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar siz siz olun büyük konuşmayın, 2 yorum üstte dediklerime rağmen gittim bugün Lumia 520 satın aldım :D. Pişman da değilim yani. Marketin fakir olması haricinde telefonun hiçbir sıkıntısı yok. Zaten internetten xap'ları bulup da istediğiniz oyunu yükleyebiliyorsunuz.

Arkadaşlar siz siz olun büyük konuşmayın, 2 yorum üstte dediklerime rağmen gittim bugün Lumia 520 satın aldım :D. Pişman da değilim yani. Marketin fakir olması haricinde telefonun hiçbir sıkıntısı yok. Zaten internetten xap'ları bulup da istediğiniz oyunu yükleyebiliyorsunuz.

market fakir fakat, oyun yönünde fakir sadece. ben iphoneden Lumia 720 ye döndüm ve kullandığım bütün programları buldum. program yönünde sıkıntı yok hatta navigasyon olayı çok hoşuma gitti benim. 

WP8 gayet akıcı bir sisteme sahip. daha teklediğini görmedim. uygulamaları açıp kapatırken falan gayet seri. tek sıkıntı dediğim gibi oyun oda şimdilik. :)

telefonu bizzat inceledim abi nasıl oluyorsa WM8 işletim sistemini seveniliyorsunuz ya çok yalın ve kişileştirilemeyen bir sistem gibi geldi gerçekten hiç al benisi yok symbian bile daha şatafatlıydı.

telefonu bizzat inceledim abi nasıl oluyorsa WM8 işletim sistemini seveniliyorsunuz ya çok yalın ve kişileştirilemeyen bir sistem gibi geldi gerçekten hiç al benisi yok symbian bile daha şatafatlıydı.

zevk ve renkler diyoruz. metro yada yeni adı başlangıç ekranı gayet hoş duruyor telefonda.

bana da android çocuk oyuncağı gibi geliyor.

Edited by KenanK

market fakir fakat, oyun yönünde fakir sadece. ben iphoneden Lumia 720 ye döndüm ve kullandığım bütün programları buldum. program yönünde sıkıntı yok hatta navigasyon olayı çok hoşuma gitti benim. 

WP8 gayet akıcı bir sisteme sahip. daha teklediğini görmedim. uygulamaları açıp kapatırken falan gayet seri. tek sıkıntı dediğim gibi oyun oda şimdilik. :)

istediğiniz kadar zorlayın, teklemez. microsoftun izlediği wp8 politikasına göre bütün windows telefonlar aynı wp8 tecrübesini vermek zorunda. bu yüzden de en dandik wp8 telefon bile lumia 920 kadar akıcı olmak zorunda. bence çok mantıklı bir karar. 350 Mhz işlemcili telefona Android yükleyen zihniyet WP8 bölgesinde olamayacak.

istediğiniz kadar zorlayın, teklemez. microsoftun izlediği wp8 politikasına göre bütün windows telefonlar aynı wp8 tecrübesini vermek zorunda. bu yüzden de en dandik wp8 telefon bile lumia 920 kadar akıcı olmak zorunda. bence çok mantıklı bir karar. 350 Mhz işlemcili telefona Android yükleyen zihniyet WP8 bölgesinde olamayacak.

alırken baya çekindim ama... nokia yapmış ve yapacaklar bence. fotoğraf kalitesi özellikle gece çekimleri çok sağlam. dokunmatik olayının zaten ince ayarı mevcut.. tek şeyden şüphe ediyordum dokunduktan sonra tepki süresinin uzunluğundan gayet tepkiler falan çok iyi. 

klavye şişme olayı kesinlikle yok. takır takır mesaj yazılıyor. nette sörf olayında bence 1 numara. safari bile bu kadar rahat değil.

ben memnunum şimdi Amber güncellemesini beklemekteyim bir kaç özellik ve smart camera gelecek bakalım nokia daha özel olarak neler yapıcak :D

Edited by KenanK

bence nokia artık toparladı. windows phone 8 nokia'ya bayağı yaramış gibi. eğer adam akıllı güncelleme ve destek verirlerse kimse duramaz nokia'nın önünde. tabi app-dev'lerin de acilen wp8 için çalışmalara başlaması lazım.

alırken baya çekindim ama... nokia yapmış ve yapacaklar bence. fotoğraf kalitesi özellikle gece çekimleri çok sağlam. dokunmatik olayının zaten ince ayarı mevcut.. tek şeyden şüphe ediyordum dokunduktan sonra tepki süresinin uzunluğundan gayet tepkiler falan çok iyi. 

klavye şişme olayı kesinlikle yok. takır takır mesaj yazılıyor. nette sörf olayında bence 1 numara. safari bile bu kadar rahat değil.

ben memnunum şimdi Amber güncellemesini beklemekteyim bir kaç özellik ve smart camera gelecek bakalım nokia daha özel olarak neler yapıcak :D

Hocam amber güncellemesini server üzerinden kurdum ama öyle abartılacak birşey yok :mobile: