Jump to content

Hangi Işletim Sistemini Kullanmalıyım?

persia92
 Share

Recommended Posts

bilgisayarım msi cr 61 marka laptop.özellikleri;

intel b970 2.30 ghz

4 gb ram

1 gb paylaşımlı ekran kartı

500 gb hdd

windows xp yi kurduğumda ram 3.4 gb olarak görünüyor.64 bitlik bir win 7 veya 8 kursam tam görünür fakat fazla ram yer.onun için;

windows 8 32 bit mi 64 bit mi hangisini kullanmalıyım.hangisinden daha iyi verim alırım.hızlı ve kullanışlı olur.bu arada 64 bit ile 32 bit in özellikleri filan nelerdir?yardımcı olursanız sevinirim.

win 7 home premium yükle 64 bit.32 bit sürümlerde ram'inden tam performans alamazsın

bu arada 32 bit ve 64 bit arasında pek fark yok ram desteği ve program destekleri dışında.64 bit biraz daha performans sağlıyor ama bunu farketmek zor

Edited by thegun27

Bence Windows 8 Pro 64 Bit kullanmalısın. (32 Bit 4 GB ve Üzeri RAM'leri desteklemez :thumbsdown: )

Ben Windows 8 Pro 32 Bit kullanıyorum.Ve bilgisayarım 10 sn'den kısa sürede açılıyor. 

PC'min Özellikleri 

Intel Pentium Dual Core E6300 2.80 Ghz

2 GB DDR2 RAM

320 GB SATA HDD

Intel G41 Express Chipset

Bence Windows 8 Pro 64 Bit kullanmalısın. (32 Bit 4 GB ve Üzeri RAM'leri desteklemez :thumbsdown: )

Ben Windows 8 Pro 32 Bit kullanıyorum.Ve bilgisayarım 10 sn'den kısa sürede açılıyor. 

PC'min Özellikleri 

Intel Pentium Dual Core E6300 2.80 Ghz

2 GB DDR2 RAM

320 GB SATA HDD

Intel G41 Express Chipset

32 bit-----4 ram ve üzerini desteklemez diye bişey olmaz, sadece tam performans alamazsınız ;)

64 bit işletim sistemi 32 bit işletim sistemine göre daha fazla bellek alanını adresleyebilir. Hız açısından 32 bit ve 64 bit arasında bir fark yoktur.

64 bit işletim sistemi 32 bit işletim sisteminden daha fazla bellek kullanmaz! 3. parti olarak yüklediğiniz 64 bit uygulamalar (PhotoShop gibi) fazla bellek alanına sahip olduğunuz için geniş bellek kullanımı yapar. Geniş bellek kullanımı programın daha hızlı yanıt vermesini sağlar.

32 bit işletim sistemi bellek alanının tamamını göremiyeceğinden (adresleyemiyeceğinden) 64 bit işletim sistemi kullanmanız gerekiyor.

W. 7 8 farketmez ama alısabilirsen 8i öneririm

eski bilgisayarım 1gb ram,AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE PROCESSOR 4200+ 2.20 GHz,512 mb ekran kartı vardı ama windows 8 i kullanıyordum.arada xp ye geçiyordum.ben windows 8 kullanıcam ama işte karar verememiştim 64 bit mi 32 bit mi diye.

win 8 kurmayın abiler.

bu kadar iğrenç bir sistem olamaz. tamam 7 den hızlı ama kilitlenip duruyor. hata üstüne hata veriyor. metrodan bir program açınca explorer resetlenip duruyordu. bu pisliği yüzünden 80 gb harddiskim gitti. kurun 7 bakın keyfinize.

bu arada 4 gb ramde 32-64 çok bir fark sağlamaz. 512 mb ram çok çok işinize yaramaz o işlemci ile.

32 bit 7 kur bak keyfine.

hangisini merak ediyorsan kur kullan dene , sonra diğerini kur ama

bana öyle geliyorki ; microsoft win 7 yi bitirmeye çalışıyor.win 8 çıkardı sonra 8.1 arkasından win9 çıkacak.bu arada millette napacak ( benim gibi) win8 deneyim ,8.1 deneyim yahu 9 çıkmış bide ona göz atalım derken win7 unutulacak.

windows7 microsoftun xp den sonraki en iyi işletim sistemi oldu, ama ondada korsanla mücadele edemiyor

win7 sonrası efi uefi vs devreye soktu sadece korsanı önlemek için - bu arada win8 in tablet içinde yapıldığını atlamayalım-

neymiş efendim 5 saniyede sistem açılıyormuş :) 10 saniyede açılsın tutarlı olsun ve win7 olsun 

hangisini merak ediyorsan kur kullan dene , sonra diğerini kur ama

bana öyle geliyorki ; microsoft win 7 yi bitirmeye çalışıyor.win 8 çıkardı sonra 8.1 arkasından win9 çıkacak.bu arada millette napacak ( benim gibi) win8 deneyim ,8.1 deneyim yahu 9 çıkmış bide ona göz atalım derken win7 unutulacak.

windows7 microsoftun xp den sonraki en iyi işletim sistemi oldu, ama ondada korsanla mücadele edemiyor

win7 sonrası efi uefi vs devreye soktu sadece korsanı önlemek için - bu arada win8 in tablet içinde yapıldığını atlamayalım-

neymiş efendim 5 saniyede sistem açılıyormuş :) 10 saniyede açılsın tutarlı olsun ve win7 olsun 

Arkadaş Sonuna Kadar Her Kelimesinde Her Harfinde Haklı. Ve Windows 8 Kullanıyorum şuan Ama Birazdan tekrar 7ye geçeceğim neden derseniz win7de svchost diye birşey yoktu ve belleği hiç yemiyordu   ve 1gb ram ile 2 hafta formatsız dayanıyordu. ama windows 8de 10-15 tane svchost var ve hepside %4-5 cpu ve %3-4 ram yiyor yani toplasan 1gb ram için en fazla 4-5 gün formatsız dayanır. Yani Uzun Lafın Kısası. Xp Kraldır. Windows7 Prenses misali :D  fakat win7 nin xpden biraz üstünlüğü var şu bakımdanki win7 de ekran kartı xpden daha fazla oluyor mesela benm xpde 256mb iken 7ve 8de 314 mb oluyor ve xpde mesela farcry2den tam performans almadan oynuyordum fakat 7ve8de tam performans alarak oynuyorum Ben 2gb ram daha alıp taksam pcm uçar. Ztn 12 Ağustosta 2bin tl lik laptop alcam boşveriyim ramı :D

Arkadaş Sonuna Kadar Her Kelimesinde Her Harfinde Haklı. Ve Windows 8 Kullanıyorum şuan Ama Birazdan tekrar 7ye geçeceğim neden derseniz win7de svchost diye birşey yoktu ve belleği hiç yemiyordu   ve 1gb ram ile 2 hafta formatsız dayanıyordu. ama windows 8de 10-15 tane svchost var ve hepside %4-5 cpu ve %3-4 ram yiyor yani toplasan 1gb ram için en fazla 4-5 gün formatsız dayanır. Yani Uzun Lafın Kısası. Xp Kraldır. Windows7 Prenses misali :D  fakat win7 nin xpden biraz üstünlüğü var şu bakımdanki win7 de ekran kartı xpden daha fazla oluyor mesela benm xpde 256mb iken 7ve 8de 314 mb oluyor ve xpde mesela farcry2den tam performans almadan oynuyordum fakat 7ve8de tam performans alarak oynuyorum Ben 2gb ram daha alıp taksam pcm uçar. Ztn 12 Ağustosta 2bin tl lik laptop alcam boşveriyim ramı :D

ben de masaüstü mü sattım daha dün aldım laptopı.ama laptop a bana göre 2000 lira vermeni tavsiye etmem.(eğer oyun oynamak için alıyorsan.çünkü laptop oyun zevki vermez masaüstü kadar.yine de senin tercihin hayırlısı olsun.

Senin yanlışın olmasın windows 7 de svchost var o olmazsa ağ ses hızlı getirme nasıl gelicek merak ettim şimdi :) yanlış bilgi vermeyin en iyisi kullanarak öğrenmedir. renkler ve zevkler tartışılmayacağı gibi bu konuda tartışlamaz istediğini kullana bilir :)

Senin yanlışın olmasın windows 7 de svchost var o olmazsa ağ ses hızlı getirme nasıl gelicek merak ettim şimdi :) yanlış bilgi vermeyin en iyisi kullanarak öğrenmedir. renkler ve zevkler tartışılmayacağı gibi bu konuda tartışlamaz istediğini kullana bilir :)

Arkadaşım Dün Gece Tekrar Win7 kurdum Ondan Öncede Kurmuştum Yani Görev Yöneticisinde Veya Everestin işlemler Bölümünde Hiçbirinde Svchost.exe yi göremiyorum yok çünkü fakat Windows 8de bakıyorum işlemlerde 8-9 tane svchost var ve dediğim gibi hepside %3-4 cpu ile ramı yiyordu. Fakat Şuan Windows7deyim Cpu Çok Rahat Windows8de Bi Oyun Açtığımda %100e Kadar Gelen Cpu 7de %70den fazlasını bulmuyor. Fakat Windows7 Ramı biraz daha fazla kullanıyor bunuda aeroyu kapatarak hallediyorum.

Windows 7 ile 8 arasında hız konusunda dağlar kadar fark yok. %30 işlemci kullanımı farkedeceğini zannetmiyorum. Kullandığınız başka programlardan dolayı işlemci kullanımı yüksek olabilir.