Jump to content

besir
 Share

Recommended Posts

Aslında sorun bence bu kadar ilgi göstermeniz sonucu dizimag yöneticilerin bir yerlerinin kalkması. Sisteme üyeliğin aşırı zorlaştırılması. Yoksa pratikliğine diyecek yok. Zaten dizi izleyecekseniz yine bu siteden izleyin üyeliğe de gerek yok. Fakat net aleminde son zamanlarda aşırı bir talep oluşmuş. Nerde görsem dizimag davetiyeleri istiyorlar. Nedir esprisi diye soruyorum. Yukarıda belirtilen mail gelmesi, işaretlemeler falan fistan.

Kısaca bu kadar abartılması izleyiciler için kötü. Yüz vermezseniz üyelikler açılır. Yoksa iş yarın birgün paraya dönecek vip üyelik filan bahsedenler yarın bir gün bu siteye de vip üye olabilmek için aidat ödeyecekler. Kaçan kovalanır misali.

vip sistemine kadar gitmez olay. Bir ara video silinmesine karşı kendi sunucularını kurmaya karar vermişlerdi ama yeterli destek bulamadıkları için iptal oldu o iş. Yarın bir gün vip olayına girmeye yeltenirlerse başka bir alternatif çıkar ve unutulur giderler. İlk değiller ve son da olmayacaklar.

Aslında sorun bence bu kadar ilgi göstermeniz sonucu dizimag yöneticilerin bir yerlerinin kalkması. Sisteme üyeliğin aşırı zorlaştırılması. Yoksa pratikliğine diyecek yok. Zaten dizi izleyecekseniz yine bu siteden izleyin üyeliğe de gerek yok. Fakat net aleminde son zamanlarda aşırı bir talep oluşmuş. Nerde görsem dizimag davetiyeleri istiyorlar. Nedir esprisi diye soruyorum. Yukarıda belirtilen mail gelmesi, işaretlemeler falan fistan.

Kısaca bu kadar abartılması izleyiciler için kötü. Yüz vermezseniz üyelikler açılır. Yoksa iş yarın birgün paraya dönecek vip üyelik filan bahsedenler yarın bir gün bu siteye de vip üye olabilmek için aidat ödeyecekler. Kaçan kovalanır misali.

Ne kadar dar görüşlü bir düşünce bu böyle yahu.

Ne kadar dar görüşlü bir düşünce bu böyle yahu.

okey katılmayabilirsin bende katılmıyorum ama bir de mesajın hangi kısmını neden beğenmedin belirtseydin daha iyi olurdu. bu şekilde laf atıp kaçmak gibi oluyor.

Dizimag yöneticilerinin bir yerlerinin kalkması demişsiniz. Bu kadar basit sebeplerden dolayı böyle bir davetiye sistemi geliştirdiklerini sanmıyorum. Zira bu site oradan daha büyük ve daha çok kullanılabiliyor ve kullanıcılarla yöneticiler daha çok iç içe. Ve öyle bir yerlerinin kalkması durumu falan ben burada hiç göremedim kaldı ki yöneticilerin kullanıcılarla iletişiminin olmadığı bir sitede öyle bir şey olsun. 

Yüz vermezseniz üyelikler açılır demişsiniz. Yani bu karşılıklı iki insanın standart düzeyde kurduğu bir iletişim değil ki yüz vermesin insanlar, diğerinin bir yerleri kalksın. Tek bir yönetici de yoktur zaten. 

Bir sitenin ne kadar çok gideri olduğunu ver kullanıcıların bağışına ne kadar ihtiyacı olduğunu bu forumdan da biliyoruz. Eğer bir vip üyelik söz konusu olacak ise dizimag'da neden olmasın? Burada dahi hatırlıyorum geçmiş zamanlarda vip üyelik söylentileri dolaşmıyor değildi. Ve bu vip üyelik sistemini tek geliştiren site de dizimag olmayacak. Zaten var olan bir sistem bu. Ve giderlerini bir şekilde karşılaması gerek. Reklam olsun vip üyelik olsun. Sanırım şimdilik sadece reklamlarla geçiniyorlar. Ama sürekli büyüyen bir site ve sanırım çevirmenlere de çeviri başı bir para veriliyor. Giderleri artıyor. Normal yani bu tür şeyler.

Tabii ki olumsuz yanları da var. Ama tekrar edeyim, bu iş iki insanın karşılıklı kurduğu alelade bir insan ilişkisi değil, birinin bir yerleri kalksın diğeri yüz vermesin. 

Olaya böyle baktığınız için bu bakış açınızı dar görüşlü olarak nitelendirdim. 

Demek sizde katılıyorsunuz Para karşılığı vip üyelik olmasına. Sonuçta bu kadar uğraşın arkasından ve bu kadar ilgi görmenin sonucunda gelir elde etmemek  s.... olsa gerek  diye düşünmüşlerdir dizimag yöneticileri. Bu iş kaçak lig tv yayınlayıcıların işine döndü. Atıyorum lig tv aylık 50 lira, kaçak lig tv 10, 15 lira. O zaman hizmetin devamı için kaçak lig tv cilere destek verilmeli. Aslında bu dünyanın döngüsü gibi. Yine tekrarlıyorum Kaçan Kovalanır misali. Bir ürüne aşırı talep olursa fiyat artar velevki önceden ücretsiz verilmiş olsa dahi. Ben halen sizin aşırı iyi niyetli görüşünüzü dar görüşlü olarak görmeye devam ediyorum :).

not: Bu yazımdan korsana karşıyım, korsan taraftarıyım gibi anlamlar çıkarılmasın.

Edited by akilli55

Bunu dizimag yöneticilerinden başkası bilemez. Sizin dediğiniz gibi de olabilir, kâr gütme amacı da olabilir.Kâr gütme amacı olup da bunu açıkça söyleyeceklerini düşünmüyorsunuz herhalde. Tabii ki maliyet için diyecekler. Fakat ben aşırı taleb olduğunda bunun kesinlikle Kâr amacına yönelik olacağına inananlardanım. Hangi site olursa olsun aşırı talep her zaman kâr amacına yönelik durumuna çevirir işleri.

Bunu dizimag yöneticilerinden başkası bilemez. Sizin dediğiniz gibi de olabilir, kâr gütme amacı da olabilir.Kâr gütme amacı olup da bunu açıkça söyleyeceklerini düşünmüyorsunuz herhalde. Tabii ki maliyet için diyecekler. Fakat ben aşırı taleb olduğunda bunun kesinlikle Kâr amacına yönelik olacağına inananlardanım. Hangi site olursa olsun aşırı talep her zaman kâr amacına yönelik durumuna çevirir işleri.

Sizin yaptıklarınız da dahil bütün genellemeler yanlıştır. Genellemelerle yola çıkıp varlıan yargılar ve sonuçlar da öyle. O yüzden sizin yanlış genelleme ve yargılarınıza daha fazla cevap yazmayacağım. Ben mutluyum dizimag'de. Siz değilseniz bir x işaretine basmak kadar basit işiniz. 

Benim yaptığım genellemeler, yargılar ve sonuçlar yanlış sizinki doğru. Bu size göre öyledir. Bana göre de sizin önyargılarınız ve sonuçlarınız yanlıştır. Bu ispat edilmediği müddetçe de durum böyle olucaktır.

Bende mutluyum istediğim materyali istediğim yerden izlemekle. Burada dizimagden illaki izleyelim/izlemeyelim tartışması yapmadık zaten. Neyse salla gitsin.

Edited by akilli55

Yurtta kalan öğrenciler için dizi-mag kurtuluş gibi malum torrent portları kapalı. Ancak sitenin çok katı kuralları var, ne yaptım ne zaman yaptım bilmiyorum uyarı almışım sitedeki tüm yorum yapma, değerlendirme vs. haklarım süresiz olarak alınmış. Puan sistemini yeni öğrendim oturum açarak dizi izlemeye başladım

Yurtta kalan öğrenciler için dizi-mag kurtuluş gibi malum torrent portları kapalı. Ancak sitenin çok katı kuralları var, ne yaptım ne zaman yaptım bilmiyorum uyarı almışım sitedeki tüm yorum yapma, değerlendirme vs. haklarım süresiz olarak alınmış. Puan sistemini yeni öğrendim oturum açarak dizi izlemeye başladım

Ya ben siteyi birkaç senedir biliyorum, indirmek istemediğim zamanlarda oradan izliyorum fakat katı kuralda kural olsa aynı konuyu, her dizi altına açanlar (her dizinin altına izlesem mi diyenler) küfürler ve göndermeli laf çakmalar, imalar vb. bir ton gereksiz engellenmesi gereken kişiler, yorumlar varken siz uyarı (Çünkü senin gibi birçok kişiden duydum, nedensiz kapatıyorlarmış) alır engellenirsiniz ;) Anlamadığım uyarı vermeden direkt hesabı mı kapatıyorlar? Bence uyarı verilir, şu nedenden denir durumlar göre kapatılır biter gider. Sonra da yorum yap, çok dizi izle puan al hadi oradan, gerek olursa izliyoruz ama mis gibi torrentimiz var...

Edited by akura

Bir taraflarının kalkması konusunda, yöneticilerin fikirlerinin yanlış olduğunu belirtirseniz, yorum yapma hakkınız engellenebiliyor. Görüşlerine katılmasanız da sesinizi çıkarmayacaksınız, elinizden bir şey gelmez.
Bunun dışında ekranı çerçeveleyen reklamı sağ alttan kapatabiliyorsunuz ve site de alternatiflerine göre oldukça az reklama sahip bana kalırsa.

bugüne kadar gördüğüm en sağlam yabancı dizi arşivine sahip site.hem orjinal dil hemde türkçe alt yazı seçenekleri var birden fazla sunucuya yükleniyor hemde 360p den hd görüntüye kadar  Bu arada torrentle kıyaslanması ne alaka halen anlamış değilim KintaRo nun mesajına ek , izleyip kapatıcaksan dizimag ama yok tek part arşiv yapmak istiyorum diyorsanız  o zaman torrent

Ya ben siteyi birkaç senedir biliyorum, indirmek istemediğim zamanlarda oradan izliyorum fakat katı kuralda kural olsa aynı konuyu, her dizi altına açanlar (her dizinin altına izlesem mi diyenler) küfürler ve göndermeli laf çakmalar, imalar vb. bir ton gereksiz engellenmesi gereken kişiler, yorumlar varken siz uyarı (Çünkü senin gibi birçok kişiden duydum, nedensiz kapatıyorlarmış) alır engellenirsiniz ;) Anlamadığım uyarı vermeden direkt hesabı mı kapatıyorlar? Bence uyarı verilir, şu nedenden denir durumlar göre kapatılır biter gider. Sonra da yorum yap, çok dizi izle puan al hadi oradan, gerek olursa izliyoruz ama mis gibi torrentimiz var...

İletişime geçebileceğin bir adreste yok işin komiği. Diziport vardı bir ara efsaneydi o site ama Türk Televizyonları sağolsun kapattırdılar güzelim siteyi. Şimdi dizi-mag hüküm sürüyor yabancı dizi piyasasında. Garip bir site ama kullanışlı, hızlı ve kaliteli daha iyisi çıkana kadar oradan takip edecez yabancı dizileri.

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar Felaket Lazım Lütfen Varsa Gönderebilirmisiniz Minettar Kalırım E-Posatamı Alta Yazıyorum Gönderebilicek Herkimse Gönderirise Onun Arkadaşlarına Çok Yardımcı Olurum ...  

Dizimag'da çok aktifim çok fazla dizi İzilyorum .

[email protected]

Simdiden Çok Saolun...

Arkadaşlar Felaket Lazım Lütfen Varsa Gönderebilirmisiniz Minettar Kalırım E-Posatamı Alta Yazıyorum Gönderebilicek Herkimse Gönderirise Onun Arkadaşlarına Çok Yardımcı Olurum ...  

Dizimag'da çok aktifim çok fazla dizi İzilyorum .

asrn123a @ h o t m a i l . c o m

Birleştirirseniz.

Simdiden Teşekkürler..