Jump to content

Yurt Dışından Ayakkabı Almak? Güvenilir Siteler?

_ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların En Güzeli Üzerinize Olsun Tnctr'ye Gönül Vermiş Dostlarım

Arkadaşlar Nike'ın bir ayakkabı modeli benim çok hoşuma gitmekte. Ancak bu model Türkiyede bulunmamakta. Ben çok arastırdım ama yok.

Yurt dışı bazısitelerde bu ayakkabı mevcut. Ancak güvenebilirmiyim bilmiyorum.
İstediğim nike modeli: Nike air max tn
Benim bulduğum site:
www.nikeairmaxturkey.net/air-max-tn-c-24.html

Bu siteden daha önce alışveriş yapan, yada bu site hakkında bilgi sahibi olan varmı?

Yada bana ucuza nike air max modellerinin satıldığı güvenilir bir adres söyleyebilirmisiniz. Yurt dışı siteleri olabilir.
Tesekkürler

Gümrükte sıkıntı çıkabilir :)

www.aliexpress.com dan daha önce alışveriş yaptık. Bir sıkın çıkmadı gümrükte. Satıcıyla faturayı düşük v.s göstertiyorduk.
Aslında bu ayakkabı aliexpress te var ancak satıcıya güvenemedim. Sorulara cevap gelmiyor. Birde orjinalliginden şüphe duydum.
Şu anda bende şöyle bir inat var :) Bu ayakkabı ya olacak yada olacak :)

Ayakkabı gumrukte takılmaz, yalnız 75 euro u gecmemelı fıyatı onuda dedıgın gıbı rıca edeceksın malın faturasını dusuk yazdıracaksın, boyle yaparsan sorun cıkmaz, birde her sene 5 defa alısverıs hakkın var sende benım gıbı lımıtını doldurduysan kardeş veya arkadaşlarından birinin adına getirtmelisin.

Ayakkabı gumrukte takılmaz, yalnız 75 euro u gecmemelı fıyatı onuda dedıgın gıbı rıca edeceksın malın faturasını dusuk yazdıracaksın, boyle yaparsan sorun cıkmaz, birde her sene 5 defa alısverıs hakkın var sende benım gıbı lımıtını doldurduysan kardeş veya arkadaşlarından birinin adına getirtmelisin.

5 defa hak kuralının olduğunu bilmiyordum.
Bu kuralı tanımassak cezası ne?

5 defa hak kuralının olduğunu bilmiyordum.
Bu kuralı tanımassak cezası ne?

Daha önce yurt dışından Alfa awus036h cihazları getirtip satıyordum. her ay 5 kereden fazla sipariş veriyordum bir sorun yaşamamıştım, öyle birşeyi yeni duyuyorum. 

ben ebaydan 3 farklı kişiden ayakkabı almıştım herhangi bir sorun çıkmadı evime kadar geldi :D

Hocam Ebayda dikkat etmemiz gereken durumlar neler? Satıcıya nasıl güvenebilirim.
daha önce aliexpress.com dan alışveriş yaptınızmı?
Ebayda ücretsiz kargo nasıl işlemekte? Sorunsuz kargo yöntemi nedir?
Ufak ufak bilgiler verirseniz sevinirim.

kendim daha önce aliexpress.com dan alışveriş yapmadım ama yapan arkadaşlarım var. bir sorun yaşadıklarını duymadım.

kargo olarak free shipping yazanlardan herhangi birini alabilirsin. :D 

güvenilir olması için Top-Rated seller olan kullanıcılar tercih edilmeli. profilinde veya ilanın altında yazıyı görebilirsiniz. örnek olarak ; 

MJ8Bks3.jpg

bence hiç uğraşma Türkiye de ayakkabımı yok başka model al 

Türkiyede Nike markaya verdiğim paraya acıyorum. En ucuz nike' 130 tlden aşağıya alamıyoruz. Üstelik üretim menşei çin. Nike'ın kaliteli ayakkabılarının vietnamda üretildiğini araştırarak bilgi sahibi oldum. 

Vietnam üretimi nike'ın bir modeli şu anda kullanmaktayım. Fransadan bir tanıdığıma getirtmiştim. Hiçbirşekilde kokma, terleme veya aşınma gibi bir sorunla karşılaşmadım.

Ayrıca Türkiyede Nike'ın her modeli bulunmamakta, nerde abuk subuk modeller var Türkiyeyeye sürülmekte, buda beni deli etmekte :)

Özellikle Nike'ın Air Max modellerinin sadece birkaçı Türkiyede bulunmakta. En güzel modeller Avrupaya, Amerikaya sürülmekte.

kendim daha önce aliexpress.com dan alışveriş yapmadım ama yapan arkadaşlarım var. bir sorun yaşadıklarını duymadım.

kargo olarak free shipping yazanlardan herhangi birini alabilirsin. :D

güvenilir olması için Top-Rated seller olan kullanıcılar tercih edilmeli. profilinde veya ilanın altında yazıyı görebilirsiniz. örnek olarak ; 

MJ8Bks3.jpg

Hocam Ebay bayağı tuzluymuş ayakkabıda :) Neyse biraz daha bekleyeyim belki aliexpresse düşer.

Edited by _ULTIMATE_

Hayvan Getirtebilimiyoruz ? :D

Papagan Mesela ? Jako Bir tane düşünüyorum ama türkiyede çok pahallı orda 100 120 TL civarıdırç

Şimdi onlara pasaport v.s istiyorlardır :D Biz cansız ürünleri getirmekte sıkıntı çekiyoruz. Canlıyı  hiç düşünemedim :)

Edited by _ULTIMATE_

Yanlıs hatırlamıyorsan 2011 tarıhınde yayınlanan ve şuan için yürürlükye olan gümrük yönergesine göre her alışveriş için 75 euro sınırı vardır üstü gumruk vergısıne tabidir. (2011 den once 150 euro du güzel oluyordu) Ebay tarafından iyi satıcılar altın, gumus, bronz gibi kademeler ile best seller olarak tabir edilen satıcılara guvenebilirsiniz. (Ne kadar fazla satıs yapmış ona bakıp guven tazeleyebilirsiniz. örnegin yüzbin ve üzeri gibi.) Malzeme alımında new+buyit (yani hemen al) + free ship (25-35 gun arası ortalama) veya varsa en iyisi airmail (7-12 ortalama gun içine gelir) seçmeniz yararınıza olacaktır yanlışlıkla 2. el almamanız açısından. Satcının negetif ve pozitiflik durununada bakarsanız iyi olur (ayda 50000 urun satmıstır negatıf bildiri 50-100 civarında kalmıstır bu cok ıyı bir orandır) Gümrüge 5 alışverış sonrası takılan urun sonunda cazai mueyıdede bişey olmaz sadece gumrukte kalır gumruk vergısını odedıgınızde kı genelde %18 olur urununuzu alabilirsiniz. Peki gumruk vergısını nereye odeyecegım sorusuna gelırsek merak etmeyın onlar sızı bulurlar urununuzun gumruge takıldıgı ve gumruk vergısını odemenız gerektıgıne dair ihbarname gelır, derki örnek A ildeki filanca PTT subesine su kadar gumruk vergısını yatırınız tarzında. Ödeme sonunda urununuz salıverılecek yanı kargo yoluna devam edecektır bu durum 1 ay gıbı olan ulasma suresını halıyle 1,5 hatta 2 aydan daha fazla uzamasına neden olacaktır. Ücretsiz yani free ship gönderi yararınıza olacaktır aksı durum satıcıdan satıcıya değişmekle beraber 40-50 dolar gıbı ek bir kargo ucretı odemenize neden olacaktır. Her free Ship gonderı Türkiye için gonderi yapıyor anlamına gelmemektedır o nedenle urun kargo durumunda Worldvide (tüm dünya için) olursa iyi olur hatta emin olmak acısından satıcı ile ö.m aracılıgı ıle ırtıbata gecerek ülkemiz için gonderi olup olmadıgını sorunuz daha iyi olacaktır. Elektronık malzemede örnek verecek olursak mp3 calar alıyorsunuz dahılı radyoda varsa mp3 calardaki radyo gumruk memuru tarafından fark edilirse 30 dolarlık bır urun dahi gumruge takılır nedenıyse dahılı radyo bulunması radyo için TRT vergisi alınacagında urununuz gumruge takılacaktır gumruk vergısını odedıgınız takdır de urununuzu alabilirsin. Saglık malzemelerı ilaç, kımyasallar, vucut geliştirme için toz, igneler, evcil hayvanlar gibi ürünler gumruge takılır bu tip durumlarda urununuzu hıç alamazsınız cunku ruhsatlı, evcil  hayvanlar için aşı kimlik vs.. sağlık bakanlıgı ve ilgili bakanlıklardan ızın gibi birçok izinsel sorun oluşacaktır. Uzak dogudan yapılacak alıverısler ıcın dınsel bayramlara dıkkat edılmelıdır cunku onlarda bizim gıbı tatıl yapıyor bu durumda kargo suresı bıraz daha uzamaktadır. Kısaca fatura tutarı 75 euro yu geçmediği sürece gömek, ayakkabı, vs alabilirsiniz. Yurtdışından alışveriş konusunda daha detaylı bir içerik için 2011 yılında yayınlanan gümrük yönergesini bulun ve okuyun faydalı olacaktır. Umarım faydalı olmustur, her ne kadar 2. kez yazsamda aynı şeyi (tam bitirdim elektrikler gitti :) )

• 3 hafta sonra ...

Sabrın sonu :)

Aliexprese sonunda istediğim model ve renk düştü. Fiyatı 58 Dolar, kur her ne kadar yüksek olsada 132 liraya ayakkabım gelecek inşallah verdim sipraişini. Artık 30 gün beklemem gerekecek :)

http://www.aliexpress.com/item/Brand-New-Mens-Running-Shoes-Nike-Air-Max-Plus-TN-TUNED-1-Training-19-Color-2013/1589383800.html

wvLXvO.png

K4k1J0.png

Edited by _ULTIMATE_

• 6 ay sonra...

Selam :) nike air tn resminizdeki bu ayakkabidan almak isteyenlere yardimci olabilirim. Elimde soyah ve beyaz modelleri mevcut ;)

Selam :) nike air tn resminizdeki bu ayakkabidan almak isteyenlere yardimci olabilirim. Elimde soyah ve beyaz modelleri mevcut ;)

Çinden geldi eskittim bile :)