Jump to content

TnCVista Sorunları bu başlık altında

dagli_04
 Share

Recommended Posts

MSN de Türkçe karakter sorunu yaşayan arkadaşlar;bu sorun vista nın içinden çıkartılan bir bölümden kaynaklanmaktadır.ben uzun müddet uğraştım bu sorunla.kendi yaptığım vistalite cd lerinde sanal pc ile deneye deneye sonunda en sorunsuzunu buldum.burda verilen linklerdekinden çıkartılan bişeyden kaynaklanmaktadır.tavsiyem full vista yükleyin veya hazırlanan başka bir vista lite ile yükleme yapın.

• Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

meraba arkadaşlar. vista 32 bit ultimate kurdum. hp LaserJet 1300 yazıcı kullanıyorum. Fakat bir türlü vistaya tanıtamadım. Vista kendisi otomatik olarak tanıyor. Fakat yazıcılar klasöründe yazıcıyı görmüyor. Hpnin sitesinden vista sürücülerine girdim. ordan da dosyaları indirdim. gene de çalışmıor. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

hepinize iyi çalışmalar arkadaşlar

sk8er_boi Yaptıgın tüm çalışmalar için tşk ederim hepsi birbirinden guzel yalnız bir sorum olacak Tnc vista lite Kurdum sorunsuz çalışıyo fakat nasıl etkinleştirilcek bulamadım Bilenler Yardımcı olurlarsa sevinirim.Tşk ler şimdiden

ben Cd Yi yaptım da Calisiyo tncxp yüklüydü bicimlendirdim sonra Tncvistanın Cd sini taktım kopyalama falan gectı güncelleştirmelerde bi sorn veriyo tlf la resmini cektim acil bu sorunumu halletmem gerekiyo ana makinada denedim cünkü:good:

apq0006gt7.jpg

ben Cd Yi yaptım da Calisiyo tncxp yüklüydü bicimlendirdim sonra Tncvistanın Cd sini taktım kopyalama falan gectı güncelleştirmelerde bi sorn veriyo tlf la resmini cektim acil bu sorunumu halletmem gerekiyo ana makinada denedim cünkü:)

sen kurmadan öncemı güncellemeleri indirmeyi denedın yada kurulum asamasında güncelleştırme kısmında hata verdi

sk8er_boi Yaptıgın tüm çalışmalar için tşk ederim hepsi birbirinden guzel yalnız bir sorum olacak Tnc vista lite Kurdum sorunsuz çalışıyo fakat nasıl etkinleştirilcek bulamadım Bilenler Yardımcı olurlarsa sevinirim.Tşk ler şimdiden

güncelleştirme otomatik olması lazım ılk sayfada öyle diyor olmadıysa oem dızınıne bır bak kullandığı programı tekrar dene

elinize saglik , tncvista çok hızlı ve hafif. klasör sorunu yasiyorduk hallettik.

Ama Vista Service Pack 1 kuramiyorum. 30-40 dk kurmaya çalisiyor.sonra ic hata olustu deyip kurulum gerceklesmeden sona eriyor.

Buna bir cozum yolu var midir?

bileşen ayıkladığından hata olusuyordur belkıde

Resmi Biraz daha net çeksen ne yazdığı görünmüyor

Kısacası hata veriyor linki tek link olarak verirseniz yenıden denıcem hata : C:/Window.S... Yükleyemiyo falan diye biseyler diyo SAoalsın tşk ederim ilgilendiginiz için..

Edited by By_D3L1

• Administrator
Kısacası hata veriyor linki tek link olarak verirseniz yenıden denıcem hata : C:/Window.S... Yükleyemiyo falan diye biseyler diyo SAoalsın tşk ederim ilgilendiginiz için..

CD'n çizilmiş olabilir. Okuma hatası yani.

yeniden Rar.in icinden cikartip yenıden yaazdırcam yazma hızı en duşuk yazdırcam ozaman deneyip durumu size anlatacagım yanlız ben 2 tane yaptım ama aynı yerde aynı hatayı verdi TŞk ederim ilgilendiginiz için

Yine Aynı hatayı Veriyo:S yenı cd ye cektım hdd degıstım yıne aynı hata cıktı bu sorunu nasıl cozebılırım ? yenı bı tek lınk ıle yenıden ındırıp Cd ye Atsam OLurmu acaba ?

slm by sk8er_boi ya benım bır sorunum var ben tncvistaya kuralı bır yıl oldu neredeyse ama su aralar bır sıkıntım var takılıyor hep kablosuz wırelessden suphelenıyorum cunku ne zman ınternete baglansam takılmalar ve kasılmalar baslıyor devre dısı bıraktıgım zaman hıcbır sorunum yok bana bır cozum bulursanız cok mınnattar kalırım sımdıden cok ama cok tsk ederım kolay gelsın

slm by sk8er_boi ya benım bır sorunum var ben tncvistaya kuralı bır yıl oldu neredeyse ama su aralar bır sıkıntım var takılıyor hep kablosuz wırelessden suphelenıyorum cunku ne zman ınternete baglansam takılmalar ve kasılmalar baslıyor devre dısı bıraktıgım zaman hıcbır sorunum yok bana bır cozum bulursanız cok mınnattar kalırım sımdıden cok ama cok tsk ederım kolay gelsın

sürücülerden olabilir

• 2 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar ilk olarak tncvista2yi yapan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım sisteminizi kurdum ve şuan için memnunum yalnız aklıma takılan bir sorun var.

Anakartım = gigabyte ga p35 ds3l rev 2.0

Anakartımın driver cdsini takıp kurdum fakat xp’de kurduğumda yüklenen driver sayısı 5-6 kadarken vista da driver kurulumu bitince

Sadece şunların kurulu olduğunu görebildim (tncvistaya yüklediğim)

1- INF Update Utility(Driver installed)

2- Realtek HD AUDIO Driver(Driver installed)

3- Realtek 8111/8168 LAN driver for gigabit (Vista)(Driver installed)

Xp’de yüklerken bunlara ek olarak çıkanlar

1- INF Update Utility(Driver installed)

2- Realtek HD AUDIO Driver(Driver installed)

3- Realtek 8111/8168 LAN driver for gigabit (Vista)(Driver installed)

4- intel ıch usb2.0

5- microsoft uaa bus driver for high definiton audio

acaba bu fark neden kaynaklanıyor?

• 2 hafta sonra ...

Öncelikle bu vista çalışmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Fakat benim msn ile ilgili bi problemim var.

windows live messenger 8.5 final yüklü. nicke ş,ğ,ç,ı yazınca 2-3 dk içinde karakterler bozuluyor ve farklı şekiller geliyor. Diğer işletim sistemlerinde böyle bir sorun rastlamamıştım. Çözümü ne olabilir?

Öncelikle bu vista çalışmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Fakat benim msn ile ilgili bi problemim var.

windows live messenger 8.5 final yüklü. nicke ş,ğ,ç,ı yazınca 2-3 dk içinde karakterler bozuluyor ve farklı şekiller geliyor. Diğer işletim sistemlerinde böyle bir sorun rastlamamıştım. Çözümü ne olabilir?

msn 8,5 bu sorun olabilir ama üyelrin dediğine göre 9 sürümünde böyle bi sorun kalmamıs

Arkadaşlar sp1 tr cıktı malumunuzdur.Ama vista liteye kurmaya calıştım hep hata verdi.Kurabilen varmı bu sp1 denen karın ağrısını kuran olursa nasıl kurduğunuda bir zahmet anlatırsa sevinirim.
Bende de aynı sorun oldu...bi ilgilenen olursa sevinirim

Please register to see this content.
[/img]

bileşen ayıkladndığından sp1 kurulmaz ama güncellemelerinini yapabilirsiniz ben tamamladım bıle

bileşen ayıkladndığından sp1 kurulmaz ama güncellemelerinini yapabilirsiniz ben tamamladım bıle

Nasıl yaptın? hiç sorun çıkmadı mı yani?

Bende ve tnc yi kuran bi kaç arkadaşta daha aynı sorun çıktı...

KB935509 ve sp1'i yükleyemiyorum...

KB935509 güncellemesini yükleyip bilgisayarı açtığımda yüklenecek güncellemeler arasında yine var...

bu güncellemeyi microsoftun sitesinden indirip elle yükledim ama güncellemelere baktığımda yine aynı güncelleme var...

microsftun sitesinden indirdiğimi bi daha yüklemeye çalıştığımda bu güncelleştirme daha önce yüklendi diyor...

sp1 güncellenecekler arasında çıkmıyor...az önce sp1'i bi daha yüklemeye çalıştım ama 0x80070002 hatasını veriyor hep...

[/img]

neden olabilir peki?

Nasıl yaptın? hiç sorun çıkmadı mı yani?

Bende ve tnc yi kuran bi kaç arkadaşta daha aynı sorun çıktı...

KB935509 ve sp1'i yükleyemiyorum...

KB935509 güncellemesini yükleyip bilgisayarı açtığımda yüklenecek güncellemeler arasında yine var...

bu güncellemeyi microsoftun sitesinden indirip elle yükledim ama güncellemelere baktığımda yine aynı güncelleme var...

microsftun sitesinden indirdiğimi bi daha yüklemeye çalıştığımda bu güncelleştirme daha önce yüklendi diyor...

sp1 güncellenecekler arasında çıkmıyor...az önce sp1'i bi daha yüklemeye çalıştım ama 0x80070002 hatasını veriyor hep...

[/img]

neden olabilir peki?

benım kullandığım sıstem TnC vista lite değil Tnc Vista2 güncellemeler sorunsuz oldu ne yazıkkı her ıkı sıstemede sp1 kurulmuyor nedenı bılesen ayıklandığından ama update ömür boyu yapar ve sorunsuz kurar