Jump to content

TnCVista Sorunları bu başlık altında

dagli_04
 Share

Recommended Posts

• Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dün aksam administateur hesabina sifre kaydettim,

bilgisayari kapatip acinca dogal olarak oturumu acmak icin sifremi istedi,

ama bu sifre gecersiz diye oturum bi türlü acilmadi,

cozum olarak format attip vistayi tekrar kurdum... :(

acaba administrator hesabina sifre kaydetipte ayni sorunla karsilassan oldumu? :)

abi iyide ben temalara baqtım ama aero diye bişey yok yada ben buLamadım dahaa güzel anlatırsan sewinirim şimdideden tşkLer...

Sağ tık - Kişiselleştirme - Tema - Gözat - Bilgisayarım - C:\windows\Resources\Themes yolundan aero tema dosyasını seç.

cozum olarak format attip vistayi tekrar kurdum... :)

acaba administrator hesabina sifre kaydetipte ayni sorunla karsilassan oldumu? :)

klavye dilinin türkçe olduğuna eminmisin? şifreni girerkene ayrıca şifrende türkçe karakterler war mı sonra benim gibi salaklama :( server 2003 entrp. (ing) e şifre koydum geçen yüklediğimde sigara içmeye gidince makine bekleme moduna geçiyo öle geçince klavye dilinide değiştiriyo ve hiç aklıma gelmedi şimdi farkettim bende bu durumu ama vistada gösteriyo logon ekrarnında klavye dilini ona bi dikkat et derim

cozum olarak format attip vistayi tekrar kurdum... :)

Deneme amaçlı baya bi kurcalamıştım o sırada gorduklerimden biride buydu. Şifre yanlış diyor Tamam dedikten sonra yeniden şifre girebiliyorsun. Yani şifreyi girmene engel değil sadece windows acılısta otomatik olarak bos şifre giriyor :( Onuda kaldırmanın yolu : [Şifre girmeyi denemez direk sana sorar.]

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon[/CODE]

altındaki AutoAdminLogin değerini 0 yapacaksın

Yanlız boyle yaparsan şifren boş bile olsa girmek zorunda kalırsın ona gore. :)

Öncelikle sk8er_boi arkadaşıma el emeği göz nuru için teşekkürü borç bilirim.

Benim iki tane sorunum var; bilgisayarımın donanım desteğinin yetersizliğinden kaynaklanmıyor, bundan eminim; çünkü Windows Vista Ultimate tam sürümle sorunsuz çalışıyor.

1. sorunum; temalardan "Vista (Aero) teması seçili olmasına rağmen bir türlü üç boyutlu görüntüyü elde edemiyorum. Windows Update ile güncelledim, Notebook'umun ana sayfasından güncel driver'ı indirip kurdum; ekran kartı üreticisinin sitesinden gerekli driver ı indirip denedim; ne yaptıysam hikaye...

2. sorunum ise ses kartı... Yukarıda bahsettiklerimin aynını teker teker ses kartıyla da yaptım. Fakat alabildiğim en iyi sonuç; medya dosyalarında sesi duyabilmek oldu; ne windows açılış-kapanışında, ne de Windows uyarılarında ses çıkıyor :(

Çözseniz de çözmeseniz de canınız sağolsun; hiç bir şey olmasa bu kadar emek takdire şaiyandır. Ama çözme ihtimaliniz varsa çok dua edeceğim; çünkü hakikatten hızın Full sürüm Vista'ya göre görülür derecede arttığını gördüm.

Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle sk8er_boi arkadaşıma el emeği göz nuru için teşekkürü borç bilirim.

Benim iki tane sorunum var; bilgisayarımın donanım desteğinin yetersizliğinden kaynaklanmıyor, bundan eminim; çünkü Windows Vista Ultimate tam sürümle sorunsuz çalışıyor.

1. sorunum; temalardan "Vista (Aero) teması seçili olmasına rağmen bir türlü üç boyutlu görüntüyü elde edemiyorum. Windows Update ile güncelledim, Notebook'umun ana sayfasından güncel driver'ı indirip kurdum; ekran kartı üreticisinin sitesinden gerekli driver ı indirip denedim; ne yaptıysam hikaye...

2. sorunum ise ses kartı... Yukarıda bahsettiklerimin aynını teker teker ses kartıyla da yaptım. Fakat alabildiğim en iyi sonuç; medya dosyalarında sesi duyabilmek oldu; ne windows açılış-kapanışında, ne de Windows uyarılarında ses çıkıyor :(

Çözseniz de çözmeseniz de canınız sağolsun; hiç bir şey olmasa bu kadar emek takdire şaiyandır. Ama çözme ihtimaliniz varsa çok dua edeceğim; çünkü hakikatten hızın Full sürüm Vista'ya göre görülür derecede arttığını gördüm.

Şimdiden teşekkürler.

1 - Temalardan Windows Vista Seçiliyse ve 3 Boyutlu Seçme Ekranı cıkmıyorsa sorunun tNcVistada oldugunu sanmıyorum neden diyeceksiniz oyle olsaydı bendede cıkmamalıydı o ekran. Ekran kartınızın modelini yazarsanız daha iyi yardımcı olabilecegimi düşünüyorum..

2 - Windows uyarılarındaki sesler yerden kazanç için kanımca çıkarılmış :)

Merhaba arkada$lar.. Ben az once Sk8er_Boi'nin TnCVista'yi payla$tigini gordum ve cok mutlum, Kendisini tekrar tebrik ederim ve te$ekkur ederim. Hemen TncVista'i indim, cd'ye atkardim. CD-Rom'a kotdum, restart yaptim ama yuklemek icin bir komut cikarmadi. Bende Win Xp'i ustunde kurayim dedim; Pc'yi actim CD-Rom'a tikladim ama bana E:/ diskimden .exe uzantili programi bulmami istedi, bende D:/ (cd-rom) 'a tikladim ve TnCVista'nin Setup.exe 'te tikladim ama hata cikardi.. Pc'yi 3-4 defa tekrar ba$lattim TnCVista'yi kurmak icin ama olmadi :( D:/ 'den vista'yi yukleyeyim diyorum ama hep bu hata'yi veriyor

sonra TAMAM 'a tikliyorum bu hata'yi veriyor.. Bu problemimi nasil cozebilirim ve TnCVista'yi nasil yukleyebilirim ?

Please register to see this content.

KARDES CD DE SORUN YOK AMA BILGISAYAR ACILINCA DEL VEYA F2 TUSUNA BAS BIOSA GIR ORADAN BOOT SECENEGININ 1. OLANINI CD ROM SECMEN GEREKIYO

1 - Temalardan Windows Vista Seçiliyse ve 3 Boyutlu Seçme Ekranı cıkmıyorsa sorunun tNcVistada oldugunu sanmıyorum neden diyeceksiniz oyle olsaydı bendede cıkmamalıydı o ekran. Ekran kartınızın modelini yazarsanız daha iyi yardımcı olabilecegimi düşünüyorum..

2 - Windows uyarılarındaki sesler yerden kazanç için kanımca çıkarılmış :)

Cevabınız için teşekkürler. Ekran kartım; ATI Radeon Express 1100. Fakat dediğim gibi; orijinal Vista'da sorunsuz çalışıyor Aero teması. Güncellemeleri yüklemeyi denedim; ekran kartının ana sayfasından gerekli driver'ı indirip kurdum, PC'nin ana üretici sayfasından da aynı işlemleri tekrarladım ama yok, yok...

TNC Vista Lite'ı iki kez kaldırıp kurdum yine sonuç yok :)

Sanırım bu problemi çözemeyeceğiz ve ben Vista full sürüm'e mahkum kalacağım.

Yine de ilginiz için çok teşekkür ederim. Teşekkür nasıl ediliyor onu bilsem bir de... :(

klavye dilinin türkçe olduğuna eminmisin? şifreni girerkene ayrıca şifrende türkçe karakterler war mı sonra benim gibi salaklama :) server 2003 entrp. (ing) e şifre koydum geçen yüklediğimde sigara içmeye gidince makine bekleme moduna geçiyo öle geçince klavye dilinide değiştiriyo ve hiç aklıma gelmedi şimdi farkettim bende bu durumu ama vistada gösteriyo logon ekrarnında klavye dilini ona bi dikkat et derim

ben fransizca klavye kullaniyorum (azerty) ama iki sekildede denemistim ama sanirim i ile I sasirmis olabilirim ,yardim icin tessekurler :(

yaw birde mesela system32 dosyasina bir .dll kaydetmek istiyorum ama izin yok diye hata veriyo vista sanirim linuxte gibi root olmak lazim ama bi turlu bulamadim ,bu konuda bilgisi olan varmi? :)

Arkadaşlar Aero teması çalışıyor. Çalıştıranlar var. Ya yaptığınız ayarlarda yada sürücülerinizde sorun var demektir. Birileri çalıştırdıysa demekki silinmemiştir.

Zaten temada bir problem olduğunu söylemedim. fakat dediğim gibi Vista'nın full sürümünü kullanırken tam verim aldığım ve iyi bir performansla çalışan tema TNC Lite sürümde çalışmıyorsa; bu problem benim yaptığım ayarlarla veya sürücülerimle uzaktan yakından ilgili değildir sizin dediğinizin aksine.

Sadece bir umut; problemi çözebilir miyiz diye sormuştum; ama olmadı. Yine de teşekkür ederim.

Sağlıcakla.

• Administrator
Zaten temada bir problem olduğunu söylemedim. fakat dediğim gibi Vista'nın full sürümünü kullanırken tam verim aldığım ve iyi bir performansla çalışan tema TNC Lite sürümde çalışmıyorsa; bu problem benim yaptığım ayarlarla veya sürücülerimle uzaktan yakından ilgili değildir sizin dediğinizin aksine.

Sadece bir umut; problemi çözebilir miyiz diye sormuştum; ama olmadı. Yine de teşekkür ederim.

Sağlıcakla.

TncVista'da ekran kartı sürücüleri de çıkartıldı. O yüzden standart gelen sürücünle iyi çalıştırmış olabilirsin.

birine gidip bios güncellemesini yaptırdım ve bende bu sayede bios güncellemesini örendim sonrada TncVistayı kurdum sorunsuz bir şekilde saol sk8er_boi yardımların için ve gerçekten güzel yapmışsın Tncvistayı bide bende Aero teması bendede sorunsuz bir şekilde çalıştı