Jump to content

Google & Youtube Bağlantı Ve Ssl Hatası

CoCaiNe
 Share

Recommended Posts

bilmediğim genel bir sorunmu var bilmiyorum ama facebook ve hatta bazan google güvenlik hatası verip açılmıyor. sorun nedir nasıl aşarım bunu?

Bilgisayarın saat ve tarihini kontrol et. TTNET kullanıyorsan güvenli internet filtresi kullanıyor musun ona da bak.

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Saat ve tarih ayarı sertifika hatası verir.O zaman facebook ve google ye değil,tüm httpS ile bağlanan sitelere girmez.Bu muhtemelen SSL hatası.Proxy ayarlarındaki proxy kısmını boş bırakın ve "Ayarları otomatik olarak algıla" seçeneğini işaretleyip tamam deyin ve çıkın.İşe yaraması lazım.

Edited by crazy_pretty_murat

Saat ve tarih ayarı sertifika hatası verir.O zaman facebook ve google ye değil,tüm httpS ile bağlanan sitelere girmez.Bu muhtemelen SSL hatası.Proxy ayarlarındaki proxy kısmını boş bırakın ve "Ayarları otomatik olarak algıla" seçeneğini işaretleyip tamam deyin ve çıkın.İşe yaraması lazım.

Bende bunu demek için girmiştim konuya :D benden önce davranmıssın :D

Arkadaşlar;

abdülhey'in açtığı: http://www.tnctr.com/topic/245787-facebook-ve-google-acylmyyor/

ve

kocak37'nin açtığı: http://www.tnctr.com/topic/245993-google-ve-bazy-sitelere-sertifika-hatasy-alyyorum/

aynı soruna çözüm aradığı için ve bu konu onlardan önce açıldığı için bu konu ile birleştirilmiştir.

Sorun çözülene kadar HTTPS'i devre dışı bırakarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Ana sayfanız Google ise adresini bu şekilde değiştirin.

http://www.google.com.tr/webhp?nord=1

GCyiUSB.png

1npT4O1.png

Adres çubuğundan arama yaparken sorun olmaması için ise yeni bir arama motoru ekleyip şunları girin. Son olarak varsayılan yapın.

İsim: Google

Anahtar Kelime: google

Sorgu yerine %s olan URL: http://www.google.com.tr/search?q=%s&{google:RLZ}{google:originalQueryForSuggestion}{google:assistedQueryStats}{google:searchFieldtrialParameter}{google:bookmarkBarPinned}{google:searchClient}{google:sourceId}{google:instantExtendedEnabledParameter}{google:omniboxStartMarginParameter}ie={inputEncoding}&nord=1

pZalfnM.png

bgfHUfJ.png

IvtPFfc.png

Ben bu sorunlardan kurtuldum arkadaşlar... Çözümü de ilk aklımıza gelen kullanılabilirliği ve doğruluk payı çok yüksek milli sorun çözme yöntemimiz olan "format atma" yöntemiyle çözdüm...  :troll:

Şaka mı yapıyorsun yoksa ciddi misin?

Ciddiyim tabi ki :) Herkeste işe yarayacak diye bir kaide yok ama bende böyle oldu.. İlginçtir ki.. 

formatla bi alaksı yokki zaten yazılımsal bir olay değil windowsla pcinle yle %0.1 alakası bile yok sorun türkiye google çıkışlarında zaten herzaman olan birşey değil sen düzelmiş anına denk gelmişindir..

arkadaşlar yasak-aşk arkadaş doğru söylüyor bende format attım hepsini düzgün açıyor.

yalnız bir şey dikkatimi çekti windows 7 de geri yükleme noktasına baktım ki ben otomatik ayarlıyorum arıza olursa geri dönebileyim diye, tarihi 2005 gösteriyor. demin format atarkende bölge ve saat ayarlamada saat farklı ve tarih yine 2005 ti ilgisi varmı bilmiyorum.

bir yerde de facebook hatayı görümüş özür dileriz şu yolu deneyin olmazsa yardıma başvurun gibi bir şeyler yazıyor.

biz çözdük bile lan faceden önce yaşasın format hahaha :icecream: :dribble: :withstupid: :db:

yalbız xp partında devam ediyor orayı ellemedim zaten tarih olacak bir kaç gün sonra. :)

Edited by abdülhey

arkadaşlar yasak-aşk arkadaş doğru söylüyor bende format attım hepsini düzgün açıyor.

yalnız bir şey dikkatimi çekti windows 7 de geri yükleme noktasına baktım ki ben otomatik ayarlıyorum arıza olursa geri dönebileyim diye, tarihi 2005 gösteriyor. demin format atarkende bölge ve saat ayarlamada saat farklı ve tarih yine 2005 ti ilgisi varmı bilmiyorum.

bir yerde de facebook hatayı görümüş özür dileriz şu yolu deneyin olmazsa yardıma başvurun gibi bir şeyler yazıyor.

biz çözdük bile lan faceden önce yaşasın format hahaha :icecream: :dribble: :withstupid: :db:

yalbız xp partında devam ediyor orayı ellemedim zaten tarih olacak bir kaç gün sonra. :)

cmd ipconfig /flushdns deseydin formatı gerek yoktu dns on belleği şaşırıyor formatladığın için 0 lanıyor...format atmadığım halde 2-3 gündür birşey hissetmedim zaten...

Edited by istanbul82

cmd ipconfig /flushdns deseydin formatı gerek yoktu dns on belleği şaşırıyor formatladığın için 0 lanıyor...format atmadığım halde 2-3 gündür birşey hissetmedim zaten...

sorun hiç mi yoktu sende? daha önce söyleseyedin iyiyidi :) neyse zaten uzun süredir format atmayı düşünüyordum bahane oldu :)

komut satırına tam olarak bunumu yazıcaz?

Dns önbelleğini temizlemeyi denemiştim defalarca hatta 5-6 farklı dns de girdim ama sonuç alamadım... Düzelmiş anına denk geldiğim iyi olmuş nedense hala sorun yok..  :trollface: