Jump to content

Youtube - Twitter Girişi Için Hosts Dosyası

by_ibrahim27
 Share

Recommended Posts

• Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

yasak kalktı galiba bende hotspot shield, zenmate ve mozillanın bi eklentisini kullanrak giriyordum ama dünden beri normal girebiliyorum youtube ve twitter a , dns de ayarlı değil :)

Tam ben de sormak için buna benzr bir konu açacaktım. Kendi hosts dosyamı nasıl hazırlarım. Örneğin youtube ip araması yaptığımda 1-2 tane çıkıyor. Paylaşımlarda gördüğüm bu kadar ip numarası nasıl bulunuyor ve v24.lscache3.c.youtube.com bu gibi komutların anlamı nedir. Yani neden sadece youtube.com değilde v24 gibi bir ön eki de var.

Tam ben de sormak için buna benzr bir konu açacaktım. Kendi hosts dosyamı nasıl hazırlarım. Örneğin youtube ip araması yaptığımda 1-2 tane çıkıyor. Paylaşımlarda gördüğüm bu kadar ip numarası nasıl bulunuyor ve v24.lscache3.c.youtube.com bu gibi komutların anlamı nedir. Yani neden sadece youtube.com değilde v24 gibi bir ön eki de var.

Selam

Aşağıdaki dosyayı kopyalayın ve bir tekst dosyasına yapıştırdıktan sonra farklı kaydet, tüm dosyalar ve uzantısını .CMD yapın. Daha sonra üzerine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneğini kullanarak kaydın HOST dosyasına eklenmesini sağlayın.

Not: Önceki tarayıcı bilgilerini de CTRL+SHIFT+DELETE tuşları ile açın ve sil seçeneğinden silin..

ren %Windir%\system32\drivers\etc\hosts hosts.txt
ECHO/>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt"
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.16.156.6 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.16.156.102 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.16.156.198 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.16.156.230 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.16.156.38 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.16.156.70 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.148.10 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.148.82 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.149.198 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.149.230 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.150.39 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.150.7 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.148.12 t.co www.t.co
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.150.7 twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.150.7 www.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 199.59.148.11 about.twitter.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.112.68 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.64 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.65 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.66 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.67 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.68 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.69 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.70 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.71 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.72 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.73 www.youtube.com
ECHO>>"%windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt" 173.194.34.78 www.youtube.com

ren %Windir%\system32\drivers\etc\hosts.txt hosts

Kolay gelsin..

Demkarla benim sorduğum soru farklı bişey Bay_KG.Herkes alıntıyı kopyalıyor ama kimsede sadece "208.117.236.70" ip'siyle gayet güzel çalışan youtube için,neden bi ton ip adresiyle hosts dosyasını doldurduğumuzu açıklamıyo.Acaba v20 leri cacheleri eklemeyince ne sıkıntısı çıkıyo.

tarayıcıdan web sitesine girildiği zaman ilk olarak host dosyası kontrol edilir.eğer sitenin ip adresi verilmişse direkt ona bağlanır. hosts dosyasında yoksa dns sunucusunun yönlendirmesi beklenir.

yukarıda açık olarak verilen çoğu ip çok eski  ve şu an kullanılmıyor ( lscache falan yok artık).kendi paylaştığım dosyada tek tek kendim buldum.dolayısıyla hem daha güvenli hem de direkt bağlantı olduğu için videolar daha hızlı.

DNS sunucularını da engelliyorlar.Bilmediğimiz DNS adreslerini kullanmak sakıncalı olabilir.Yani DNS yerine siteye hosts dosyasıyla direkt bağlantı kurmak hem daha kesin çözüm hem de güvenilirdir.

tarayıcıdan web sitesine girildiği zaman ilk olarak host dosyası kontrol edilir.eğer sitenin ip adresi verilmişse direkt ona bağlanır. hosts dosyasında yoksa dns sunucusunun yönlendirmesi beklenir.

yukarıda açık olarak verilen çoğu ip çok eski  ve şu an kullanılmıyor ( lscache falan yok artık).kendi paylaştığım dosyada tek tek kendim buldum.dolayısıyla hem daha güvenli hem de direkt bağlantı olduğu için videolar daha hızlı.

DNS sunucularını da engelliyorlar.Bilmediğimiz DNS adreslerini kullanmak sakıncalı olabilir.Yani DNS yerine siteye hosts dosyasıyla direkt bağlantı kurmak hem daha kesin çözüm hem de güvenilirdir.

Selam

An itibarı ile en güncel Twitter ve Youtube IP ve NS numaraları aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir. İnanmıyorsanız kendiniz de kontrol edebilirsiniz..

Kolay gelsin..

twitter_youtube.jpg

kusuruma bakmayın ustalar benim dinazor yasak filan dinlemiyor nedendir bilmem hiç bişi yapmadığım halde girip bana herşeyi izletip yazdırıyor. ya ben cahilim yada benim makine akıllı hiç bişi dinlemiyo:)

bilmem anlatabildim mi ? isteyen istediğini yapar. ne demişler"yasaklar yıkılmak içindir" 

Edited by 2parmak

kusuruma bakmayın ustalar benim dinazor yasak filan dinlemiyor nedendir bilmem hiç bişi yapmadığım halde girip bana herşeyi izletip yazdırıyor. ya ben cahilim yada benim makine akıllı hiç bişi dinlemiyo:)

bilmem anlatabildim mi ? isteyen istediğini yapar. ne demişler"yasaklar yıkılmak içindir" 

Selam

Host ve DNS ayarlarına bakın.. Diğer yandan nereden bağlandığınız önemli.. Türkiye için şu an Youtube ve Twitter kapalı durumda..

Selam

Host ve DNS ayarlarına bakın.. Diğer yandan nereden bağlandığınız önemli.. Türkiye için şu an Youtube ve Twitter kapalı durumda..

zaten Türkiye'de yaşıyorum (eğer Muğla Bodrum Türkiye'de değilse birşey diyemem) istersen son satırımı bir daha oku

Şimdi benim anlamadığım bir şey var.Şu lscachelerin eklenme mantığı nedir ? 208.117.236.70 www.youtube.com bununla youtube giriliyo zaten.O kadar şeyi eklememizde ki mantık nedir.Onuda merak ediyorum.Acaba onları yazmayınca ne gibi bir sıkıntı çıkabilir ?

Demkarla benim sorduğum soru farklı bişey Bay_KG.Herkes alıntıyı kopyalıyor ama kimsede sadece "208.117.236.70" ip'siyle gayet güzel çalışan youtube için,neden bi ton ip adresiyle hosts dosyasını doldurduğumuzu açıklamıyo.Acaba v20 leri cacheleri eklemeyince ne sıkıntısı çıkıyo.

Farklı verilenler farklı şekillerde etkili olur. Mesela benim host dosyam kendime göre lazım olanlarla aşağıdaki gibidir;

74.125.224.225 youtube.com

74.125.224.225 www.youtube.com
74.125.224.225 accounts.youtube.com
74.125.224.225 upload.youtube.com

eğer son satırı kaldırırsam upload yapamıyorum.

Bir üstünü kaldırırsam önceden giriş yapmadığım bir browser üzerinden giriş yapamıyorum.

Arkadaşların verdikleri de muhtemelen farklı siteler üzerindeki youtube linklerinin otomatik açılması vb. işlevleri vardır diye düşünüyorum.

Peki normal ip yi yazdığımızda girmiyor.Ama böyle hostsdan giriyoruz.Eee bu yıllardır kullanılan yöntem ve hep işe yarıyor.Yani dnsyi iptal ettiği gibi bunu iptal edemiyolar mı ? Sonucunda hosts dosyasına ekleyince nasıl giriyor bu.Proxy,dns,vpn yi anladıkta bunu nerden nasıl yönlendirme yapıyor.Onu da merak ediyorum.Bilgili arkadaş var mıdır bu  konuda ?