Jump to content

Perfect Xp Format Cd 2014

hayredin
 Share

Recommended Posts

Dosyayı indirdim benimle alakası yok,ki zaten barış,ın elinden ziyadesiyle gelir.

-------

Sistemi usb bellekten çalıştırmak için elinizden bir çok işlemden geçirmeniz gerek yada hiç uğraşmam diyorsanız bluelife hoca,nın usb,den xp kurma başlığı altında gerekli dosyalar ve anlatımlar var.

İçeriği açığa çıkardığınızda boyutu sizi aldatmasın xp.iso ve boot.gz dosyası oluştuğunda boyutun aynı olduğunu göreceksiniz tek sorun çok sistem olduğu için boot.gz boyut olarak biraz fazla olacak buda düşük rem sahibi olan pc,lerde ön yüklemenin geç olmasına sebep olacaktır ama sorunsuz bir kurulum elde edebilirsiniz.

Bu hazırlıkta yapmanız gereken bazı değişiklikler olacak bu bölümü şişirmemek için es geçiyorum.

Bluelife xp usb,den kurulum altında gerekli desteği elimden geldiğince veririm inşaalllah.

CD yazıp kullanacaksanız şayet mümkün olduğunca düşük hızda yazdırın kurulum esnasında dosya kopyalama hatası almayasınız.

Fakat içerikte değişiklik yapmak istiyorsanız çok fazla işlemden geçirmeniz gerek bunları bu başlık altında anlatmak herhalde öncelikle barış kardeşimize haksızlık olur.

Bilenler bilir yapmak istediğini yapar üstüne yatıp sahipleniyorsa elden ne gelir ;)

Selam ve Du'a ile...

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bu isoyu 2 defa CD yazdırmak istedim sorun çıktı, çooook uzun sürmesinden dolayı usb oluşturmayı tamamlayamadım. Tam bozuk diyorken açıklamaları okudum. Awengers44 ve diğer arkadaşlardan bu isoyu, (Stone'nin son XP modifiyesinde olduğu gibi) Bluelife'ın USB'ye atma yönteminin dosyalarını hazırlayıp yükleyen olursa çok makbule geçecek.

Edited by dilardi

cd ye yazdırırken en sonda hata vermesini nasıl düzeltebiliriz?

ISO dosyası 717.740 Kb. Yani 700 MB lık CD için tam sınırda olan bir miktardır.

Yüksek hızda yazdırırsanız CD yi yakabilirsiniz.

Normal şartlarda 700 MB lık markalı CD lere düşük hızda (tercihen 8x) çok rahat yazdırılıyor.

Ama ISO boyutu CD yazma kapasitesi sınırında olduğu için garanti olsun diye DVD ye de yazdırabilirsiniz.

Tabi DVD yi de mümkün olduğunca düşük hızda yazdırın (4x gibi)

evet cd ye fazla geliyor bu yüzden XPPROGRAM klasöründeki usb disk security, winrar ve directx dosyalarını çıkartıp cdye yazdırınca sorun çıkmadı. bu çıkardığım programları da kurulumdan sonra kurarım.sonuçları yazarım

Edited by horofido66

Boyut tam olarak cd boyutunda sorun olmaz sadece bazı programlardan kaynaklı sıkıntı olabilir yazmak için power iso çok başarılıdır.

-----

Sistemi hiç bir içeriğe müdahele etmeden usb,de çalışacak şekilde hazırladım sıkıntısız bir şekilde tüm çalışmalar denenmiş ve kur ekranına sorun olmadan gelinmiştir.

Bu vereceğim dosya ile ancak müdahele edilmemiş olan sistem çalışır bilginize.

Kullanma ve oluşacak muhtemel sorunlardan kullanan sorumludur.

[spoiler]

DyI0YKJ.png

DMMqWim.png

E7M3rlT.png

[/spoiler]

BOOT.GZ

Verilecek kod;

title Windows XP Professional x 16\n Iso dosyasindan Windows XpSp3 X16 FuLL Kurulumu Baslat...
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map --unhook && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
clear
set GZFILE=/USBMENU/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> %GZFILE% bulunamadi!
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Windows XP Professional Yuklenmeye Hazirlaniyor...
if %EXIST%==1 && echo Lutfen Bekleyiniz...
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...
USBMENU klasörümüze xp dosyamızın adı XP_2014.ISO olarak ekleyin hata olması halinde 
ön yükleme sonrasında bizden XP_2014.ISO dosyasını isteyecektir.

• 2 hafta sonra ...

@hydr811

iso dosyası iki part,dan oluşmaktadır part,lar eksik olursa elbette hata verecektir.

Alt,da sağlam link ve hızlı indirme yapabilirsiniz.

Gerekirse sistemde çalışan antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakıp deneyin.

Sorun sizden kaynaklıdır bilginiz olsun bizde herhangi bir sorun teşkil etmemiştir.

Part:1

http://www.solidfiles.com/d/b3f6b6a6fc

Part:2

http://www.solidfiles.com/d/144f7961ca

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar öğrenmek için soruyorum;

-Windows xp ye güncellemeleri bitirdiğine göre, otomatik güncellemeleri kapatmama rağmen internette gezinirken bir sıkıntı olur mu?

- Bir de internette gezinirken; bir uzman idi sanırım (şimdi o yazıyı bulamıyorum) xp kullananların, donanımlarında zamanla arızalara sebep olacağını yazıyordu. Fikriniz nedir? Saygılar...

Arkadaşlar öğrenmek için soruyorum;

-Windows xp ye güncellemeleri bitirdiğine göre, otomatik güncellemeleri kapatmama rağmen internette gezinirken bir sıkıntı olur mu?

- Bir de internette gezinirken; bir uzman idi sanırım (şimdi o yazıyı bulamıyorum) xp kullananların, donanımlarında zamanla arızalara sebep olacağını yazıyordu. Fikriniz nedir? Saygılar...

Şimdi rastladım, bu bilgi doğru mu?

http://www.telegraph.co.uk/technology/microsoft/10576771/Microsoft-extends-security-support-for-Windows-XP.html

Adam xp istiyor microsoft desteğini bitirdi diyorum anlamıyor ben ne yapayım  :dribble:

bazı ticari programlar wın 7 vista wın8 alttabanında çalışmıyor hata veriyor sürekli arıza yapıyor ağda kopmalar oluyor vs. vs. yan yatıyor çamura batıyor ama xp stabil çalıştırıyor( yada bazı kişilerin alışkanlıklarını değiştiremezsiniz )