Jump to content

Recommended Posts

- Ben eski windows 8.1 update 1 kurmuştumki yeni isolar çıktı , dedimki şimdi tekrar format atmayım bastım güncellemeye..Office ile birlikte 3 GB kadar update yaptım..Microsoft bu güncelleme olayından şikayet gelmiş olmalıki sessiz sedasız yeni versiyon çıkardı..Ama görüyorumki onun üstüne 40 güncelleme olduğu söyleniyor..Ne diyim , onlar çıkartacak biz yükleyecez..Başka çaresi yok..

• Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

- Ben eski windows 8.1 update 1 kurmuştumki yeni isolar çıktı , dedimki şimdi tekrar format atmayım bastım güncellemeye..Office ile birlikte 3 GB kadar update yaptım..Microsoft bu güncelleme olayından şikayet gelmiş olmalıki sessiz sedasız yeni versiyon çıkardı..Ama görüyorumki onun üstüne 40 güncelleme olduğu söyleniyor..Ne diyim , onlar çıkartacak biz yükleyecez..Başka çaresi yok..

Windows 10 da böyle bir şey yapmazlar umarım

9901i kurdum 8.1 den pek fark yok aynı hatalar devam ediyor

edit : hiç oynanmamış evet kontrol için ilk mesajda MS linki var

Edited by efes34

Enterprise 64 bit'i yükleyip baktım,35 adet 1.5 gb boyutunda güncelleme çekti neredeyse.Yeni iso olmasına rağmen şaşırtıcı eski ile yeni arasında ben fark görmedim büyük bir değişiklik yok.Heralde sadece start menüsü koysalardı daha fazla ilgi görürdü. :)

Enterprise 64 bit'i yükleyip baktım,35 adet 1.5 gb boyutunda güncelleme çekti neredeyse.Yeni iso olmasına rağmen şaşırtıcı eski ile yeni arasında ben fark görmedim büyük bir değişiklik yok.Heralde sadece start menüsü koysalardı daha fazla ilgi görürdü. :)

ustam her zaman yapmış olduğunuz ince ayarlı ve güncel windows 8 paylaşımı bekleriz özellikle 64 bit uefi destekli yaparsanız tadımda yenmez :)

Edited by can3767

Zahmet gösterip paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Dervisim kardeşimin dediği gibi elin adamına yalvaracağımıza kendi arkadaşlarımıza teşekkür etmek en güzeli. Ayrıca ço seçenekli olmasıda indirmeler için cabası; iyi ki varsınız. :good:  :yahoo:

Öncelikle emeğinize teşekkür ederim.Zaman ayırıp cevap ayırırsanız çok sevinirim.Beni aydınlatırsanız minnettar kalırım.

Windows embedded 8.1 industry enterprise ile normal enterprise arasında ne gibi farklar var acaba ?

Performans bakımından farklılıkları varmıdır ?

Son olarak enterprise ile pro vl arasında kaldım.Performans olarak hangisi daha iyi daha verimli olur.

Teşekkür ederim tekrardan...

Öncelikle emeğinize teşekkür ederim.Zaman ayırıp cevap ayırırsanız çok sevinirim.Beni aydınlatırsanız minnettar kalırım.

Windows embedded 8.1 industry enterprise ile normal enterprise arasında ne gibi farklar var acaba ?

Performans bakımından farklılıkları varmıdır ?

Son olarak enterprise ile pro vl arasında kaldım.Performans olarak hangisi daha iyi daha verimli olur.

Teşekkür ederim tekrardan...

eyer ev kullanıcıysanız pro kullanın ve performans olarak tabi fark var pro daha hafif enterpiresseye göre

yok, 3-5 program eksik o kadar, bill amcamın satış stratejisi

Daha fazla bilgi sahibi olmalısın bence bu konuda.

Embedded sürümün satışı yok. Öğrenciler için bedava dağıtılmakta.

8.1 embedded  diğer windows 8. sürümlerinden farkı nedir?

Metro da diğer sürümlerde kurulu olan App lar yüklü olarak gelmiyor. 

Endüstriyel alanlar için servisler içermekte. Industri kelimesi oradan geliyor.

Bedava lisanslı olarak kullanabiliyorsun. 

Bunun dışında eksiğini görmedim. Aksine Lisans ve stabillik konusunda artısı var bence.

Edited by KenanK

ne olduğunu biliyorum zaten sadece farkını sormuş bende söyledim. Dediğim doğru değil mi, 3_5 program eksik?

sadece 3-5 program eksik değil bence daha fazlası

yukarda yazdığım laptopa önce pro yüklemiştim kasıyordu embedded yükledikten sonra bariz performans artışı oldu

sadece 3-5 program eksik değil bence daha fazlası

yukarda yazdığım laptopa önce pro yüklemiştim kasıyordu embedded yükledikten sonra bariz performans artışı oldu

iki sistemi de yükledikten sonra arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edin aradaki farkı bulun. Lite sistemler de daha fazla performans artışı olur çünkü arkaplandaki uygulamaların çoğu ya çıkarılmıştır ya da çalışmıyordur. Sonuçta her zaman çekirdek sistem belli miktarda ram yiyor ve regeditte yapılan ayarlarla performans artışı sağlanıyor. Daha iyi performans istiyorsanız aero yerine klasik tema kullanın farkı görün. Edited by muharremerd