Jump to content

En Iyi Internet Sağlayıcısı

pairs
 Share

Recommended Posts

• Editor

Merhaba arkadaşlar , şu aralar internet bağlatma gibi bir durumum var ,sormadan iş yapmayalım dedim. Herkezin bi şekilde bilgisi vardır.

TTNET i zaten direk es geçiyorum :D. Onu internet sağlayıcı olarak saymıyorum , sahtekarlıktan ve yavaşlıktan başka birşey bilmezler.

Superonline Çok iyi diyorlar ama şikayetler ve ekşisözlük te okuduklarımla ondanda soğudum.

TurkNet e baktım onun hakkındada hiç mi hiç güzel yorumlar yok yine ekşisözlükte. Dolandırıcılıktan ceza yemiş bi şirkete güvenmek saçma olurdu zaten.

Bildiğiniz iyi hizmet veren bi sistem varmı. Super online konusunda hala kararsızım. Kullanıpta çok memnun olanlar var

mesela çalıştığım yerlerden birtanesinde fiber altyapısı var süper ötesi. Ama bizim oturdugumuz yerde ADSL alt yapısı var.

• Editor

Emin ol :D Bizim ordan daha iyidir oranın alt yapısı. Neyse bakalım artık super online sanırım şuanlık. Varsa başka görüşleri olan takip ediyorum daha.

Nacizane tavsiyem hangisi ucuzsa ona geç ben ttnetten biri ADSL geçtim ondada su anda doping kullanıyorum hepsi ayni al birini vur ötekine bu arada hic birinde sorun yasamadim sadece fiyat kistas benim için aylik downloadim 300 GB civari İstanbul Bahçelievler ikametgah saygilar

• Editor

uydunet çok cazip geldi yaa. internetteki yorumlarıda gördüm hiç olumsuz yok.

Edit : uydunet pendik de sadece batı mah. de varmış. :(

Edited by pairs

uydunet malesef tuzlaya gelmedi gelmezde, tuzlada superonline nin altyapısı çok iyi zamanında bir çok yeri kaptılar

tuzlanın bölgesine göre ttnet in yeni santralleri kullanılıyor onların hızıda iyi oluyor ama genelde eski ve çok sıkıntı oluyor ttneti tuzlada tavisye etmem benim önerim süperonline kullanmandan yana tabi fiber altyapın varsa

superonline adsl ise, ttnet'in altyapısını kullanıyordur. hiç bulaşmayın derim. daha önceki şirkette kullanıyorduk hatlarda sorun olunca ttneti arayamıyorsunuz, superonline'a talep bırakmanız gerekiyor, onlarda sağolsunlar hızınızı artırıp yükseltiyorlar yapabildikleri başka bir şey yok. altyapı kiminse hizmeti oradan alın, taşeronlara bulaşmayın.

• Editor

[member='pairs'], konuya bir anket eklersen daha yararlı olur.

Tornado böylece yorumları alarak görmek istedim. Diğer türlü oy kullanan gidiyor sebebini bile bilmiyorum :D. Kimler ne gibi şikayetler çekiyor öğrenmiş oluyorum.

Selam Ali Nasılsın iyisindir inşallah?

Süper online Hızı ( ADSL) 16 Megabit ( TTNET'in alt yapısı )

TTNET'in En yüksek hızı 24 Megabit Fiber internet hızı değil bu Hipernet paketin adı ( Dışardan gelen Kabloyu degiştiriler (Alt Yapını )  sen bu pakete abone olursan alt yapını değiştirirler Çünkü Şuanki kablo alt yapın müsait ise 22 megabiti destekler )

Kabloyu kısa yerden eve sokarlarsa daha çok karlı olursun :) Benim Pingim 1 yüzde 80

Not : Bu Geçişi Müşteri hizmetleri değilde Türk Telekom'un başvuru yerinde ( Genel müdürlügündede denebilir ) oradan yaparsan daha iyi olur yada büyük bir bayiden alt yapını öyle daha kolay değiştirler yoksa MH  direk yükseltiyor :)

Modeminde minimum 150+ Desteklediginden emin ol

Artık herhangi sunucudan kopma anında sistem seni diğer sunucuya transfer ediyor istersen urfa olsun direk İstanbul ankara adana :) sorun yok yani

Bölgende Kablo TV ( TÜRKSAT ) Alt Yapısı olmadığı için Uydunet'den ve Bu 2 firmanın Fiber internetlerinden faydalanamıyorsun maalesef öncelikle Kablo TV Alt yapı şart bunun içinde büyük apartmanlara getiriyorlar imza toplayarak

Turknet'de TTNET'in Alt yapısını kullanıyor o yüzden TTNET'al çoğu arkadaşım çıktı Türknetten

Merak etme TTNET' TAŞ Gibi 16 Megabit kullanıyorum şuan Yıllardan beri ne bir düşüş ne bir kopma bakım dışında bir tane düşüş yaşamadım Hatta Türk telekomdan arkadaşlar Alt yapımı incelediler eve girdiler elindeki hat ölçerle kontrol ettiler MH De dahil TAŞ Gibi çalışıyor dediler öhöm öhöm :) Taadüt bitince 24 megabite geçicem TTNET'de çıkmayı düşünmüyorum

Hatta haberim olmadan Beni Platin üye yapmışlar haberim bile yok :H:

Fiber internet istiyorsan ve büyük apartmanda isen Türksat'a Başvurabilirsin uydunet istiyorsan yada fiber istiyorsanda süperonline'ye ama apartmanda imzada toplaman gerekiyormuş süperonline'de bende konuştum heryere getirmiyor

Geçen TTNET'in mahalle mahalle koyduğu büyük kutulara baktım adam bakım yapıyordu içerde sunucular vardı kocaman kocaman Ethernet kabloları :D

Bağlat TTNET Keyfine bak :) ADSL Alt yapısı olduğu için TTNET'i say ben bugüne kadar MH Lerindende alt yapısıda güzel Nazar değmesin o kadar yazdım yarın birde gidiyormuş :D :D :D

Edited by Myzteziz

• Editor

Valla aklımı çeldin myteziz :D ttnetmi alsam. binada ikisinide kullanan var ikisininde hızları iyi :D 16mb e kadar hizmet alabiliyorlar tabi. Ama fiber i ttnet getirmiyor malesef super online imza toplarsan getiririz dedi.

Süperonline imza toplarsan getirir onun dışında TTNET'i Kullanabilirsin 16 Megabiti destekliyorsa bölgen 24'üde destekler ama dışardan gelen kabloyu değiştirirler bunun anlamı alt yapıyı değiştirirler 24 Megabitlik hız kullanmak varken niye 16 Kullanıcasınki? zaten TTNET'in alt yapısı değişen bir şey olmuyor Al TTNET' gitsin zaten hemen hemen herşeyi yukarda yazdım :)

Süperonlineden Fiber internet alınır şuan için bölgende ADSL Destekledigine göre Mecbur TTNET Çünkü Süperonlinede TTNET'in alt yapısını kullanıyor.

Türknette TTNET Alt yapısı

Kablo TV YOK TÜRKSAT bağlatamazsın  :) fiberde yok Tek yol TTNET :)

Süperonline 16 Megabit kullansan bile Alt Yapı TTNET Ne farkediyor ? Hiçbirşey  :) Muattabın Süperonline burada tek fark bu TTNET'de aldığın herşeyi süperonlinedede alcan

Edited by Myzteziz