Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

Sistem için 1 TB Seagate HDD kullandım FAT32 bölümünü 90GB yaptı.

2 Adet normal ISO kurulumu yaptım sorunsuz tamamlandı.

1 Adet UEFI kurulumu başlattım UEFI Boot başlangıcı yaptı.

1 Adet XP Kurulumu yaptım ilk kurulumdan sonra "XP_KUR Dosyası bulunamıyor" dedi. (hdd kurulumundan dolayı olduğunu zannediyorum)

Bilgilerinize...

Güncel ISO Dosyalarının da eklenmesini görsel olarak anlatabilirseniz çok iyi olacak.Teşekkürler Saygılar...

• Editor

Windows 8.1 tüm sürümler eklemek için sources klasörü içerisine içerisinde tüm sürümler olan ismi install88664.wim olan wim dosyasını koyacaksınız

Windows7 tüm sürümler eklemek için sources klasörüne içimde tüm windows7 sürümleri olan ismi install78664.wim olan wim dosyası koyacaksınız

Windows 10 tüm sürümler eklemek için sources klasörüne içinde windows10 sürümleri olan ismi install108664.wim olan wim dosyası koyacaksınız(bu isimlerde wim dosyası aramayın wim isimlerini siz bu şekilde değiştireceksiniz)

iso dosyası eklemek için

ISO\WIN Klasörü içine WIN64.ISO VE WIN86.ISO isimli isoları koyacaksınız

bahsettiğim bu isimdeki dosyalar zaten sistem içerisinde mevcut 2gb lıkta boş olarak mevcut sadece oradakileri değiştireceksiniz nasıl bir görsel anlatım yapacağım anlamış değilim

• Like 4

Usta win8 64 bit pc birinci aşamadan sonra kapanıp açılınca tekrar tekrar boot menu geliyor kaldığı yerden devam etmesi için flaşh diski çıkartıp takmam gerekiyor direk başlaması için ne yapabilirim tşkler.

Usta win8 64 bit pc birinci aşamadan sonra kapanıp açılınca tekrar tekrar boot menu geliyor kaldığı yerden devam etmesi için flaşh diski çıkartıp takmam gerekiyor direk başlaması için ne yapabilirim tşkler.

bios dan boot önceligini hdd ya da cd-rom yap, flashı boot etmek isteren boot tuşunu kullan

bios dan boot önceligini hdd ya da cd-rom yap, flashı boot etmek isteren boot tuşunu kullan

Bios default yaptım oldu.tşkler wın7 64 ve 86 başarılı bir şekilde denen di? yarında wın8 deneme yapacağım çok tşk ederim köylü usta.

Edited by servanbey

Mustafa abi kingston 32 gb flash'a sığmadı. Ama sandisk 32 gb flash'a sığdı. Test ettim hepsi sıkıntısız çalışıyor. İçindeki pardusları çıkarmak istersek nasıl çıkartabiliriz ? 

LpXDja.png

elimde taşınabilir hdd var ve disk yapısı yukarıda yer alan resimdeki gibi. ben 29.9gb  olan imajı e ye yüklemek istiyorum fakat seçilen bölüme göre kendisi mi ayarlayacak. karar veremedim..

e bölümü 128gb. daha sonra başka imajlar eklemek için kullanmak istiyorum.

yardımcı olursanız sevinirim

Üstad çok güzel bir paylaşım teşekkürler. İlk olarak elimdeki usb'ye sığmadı imaj dosyası. 2 gb olanı indirdim. Recover yaptım. fat32(uefi) kısmındaki winPE'lerden vazgeçecek değildim ^_^ .  Onun için fat32(uefi) bölümünü mini partition tool programıyla genişlettim(2.9 GB'a kadar). sonra bu bölüme ilk imajın uefi'sini recover yaptım. Usb belleğin geri kalan bölümüne(ntfs kısmı) de kopyala yapıştır yaptım(pardusx86 hariç :( ). Sonuç UEFI bilgisayarda da MBR bilgisayarda da sorunsuz boot etti. Tekrar tekrar teşekkürler...

Sayın Köylü Hocam linkleri indirdim ne yapacagımı bilmiyorum. toplam 7 tane link indirdim... winrar 5.21 klasöre cıkart dedim... SanDisk Cruzer Switch 1.26_full_b1_s1_v1 Cıktı ondan sonrasını yapamadım yardımcı olursanız şimdiden tşkler... iyi çalışmalar dilerim...

Sayın Köylü Hocam linkleri indirdim ne yapacagımı bilmiyorum. toplam 7 tane link indirdim... winrar 5.21 klasöre cıkart dedim... SanDisk Cruzer Switch 1.26_full_b1_s1_v1 Cıktı ondan sonrasını yapamadım yardımcı olursanız şimdiden tşkler... iyi çalışmalar dilerim...

32 GB usb belleği bilgisayara takıp acronis true image 2015 programını bilgisayarına indirip. Videoyu izleyerek yapabilirsin. Acronis bilgisayarına yüklü olması gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=lh3uA2iqimE

Edited by Cancagir

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1426358470__1.jpg

http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1426358526__2.jpg

arkadaşlar cahilliğimi maruz görün. elimizdeki win7, win8 yada xp isolarını ISO klasörünün içindeki WIN ve XP klasörlerinemi atıyoruz ilgilenip detaylı olarak anlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

WIN içine win7, win8 isolarını  

XP iso sunu ana dizine ekle

XP klasörüne XP boot dosyası ekle

saygılar

• Like 1

slm cancagir ustat  acronis nerden indirecem link varmı birde birsey daha sorayım eset samrt sectruy var vüris programını korumayı devre dışına aldıgım halde köylü hocam linklerini cıkartıken vuris algıladı sildi ne yapabilirim yardımcı olursanız şimdiden tşkler

slm cancagir ustat  acronis nerden indirecem link varmı birde birsey daha sorayım eset samrt sectruy var vüris programını korumayı devre dışına aldıgım halde köylü hocam linklerini cıkartıken vuris algıladı sildi ne yapabilirim yardımcı olursanız şimdiden tşkler

Partların içinden çıkıyor zaten

Eset kapatmalısın partları silmediysen eğer partları yeniden çıkart .tib dosyasını acronis mount edip oradan recovery ile kendi usb belleğine çıkartacaksın (acronis zaten yapıyor otomatik bu işi ) 

video izleyerek yapabilirsin. 

• Editor

Mustafa abi kingston 32 gb flash'a sığmadı. Ama sandisk 32 gb flash'a sığdı. Test ettim hepsi sıkıntısız çalışıyor. İçindeki pardusları çıkarmak istersek nasıl çıkartabiliriz ? 

tib imajı içinden çıkaramazsın fakat recoveryden sonra silmek istediklerini silip yeni eklemek istediklerin varsa ekleyip yeniden backup alabilirsin acronisle

LpXDja.png

elimde taşınabilir hdd var ve disk yapısı yukarıda yer alan resimdeki gibi. ben 29.9gb  olan imajı e ye yüklemek istiyorum fakat seçilen bölüme göre kendisi mi ayarlayacak. karar veremedim..

e bölümü 128gb. daha sonra başka imajlar eklemek için kullanmak istiyorum.

yardımcı olursanız sevinirim

diskinde veri varsa yedekle acronis tüm diski siler ve backupu yükler recoveriden sonra harici diskini yeneiden bölmen gerekir

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...