Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

usb belleğin daha evvel işlemden gecirilmiş ve 2 bölüm olduğu için o ekran gelmiyor partition wizard programını indir program üzerinde usb belleğin her iki bölümünüde sil ve sağ tıkla create sekmesinden yeniden formatla o ekran gelecektir

• Like 1

Sayın Köylü hocam dediginizi yaptım o bölüm cıkmıyor...

Sayın Köylü Hocam Sorun benim yeni aldıgım...Toshiba 16gb flash ta cıktı sandiks 8 gb denedim olay çözüldü... baska marka 16 gb flash aldım... işlem ok... pc ye format atmak kaldı... yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Edited by halilkan

ustalar yanlışlıkla acroniste tib dosyasını sildim nasıl geri gerirebilirim 29.1 gb 1 sn sildi nasıl geri getirebilirim

Dosya silindikten sonra PC'de hiç başka işlem yapmadan "Recuva" adlı program ile derin tarama yaparak kurtarabilirsin. Kolay gelsin.

Windows 8.1 tüm sürümler eklemek için sources klasörü içerisine içerisinde tüm sürümler olan ismi install88664.wim olan wim dosyasını koyacaksınız

Windows7 tüm sürümler eklemek için sources klasörüne içimde tüm windows7 sürümleri olan ismi install78664.wim olan wim dosyası koyacaksınız

Windows 10 tüm sürümler eklemek için sources klasörüne içinde windows10 sürümleri olan ismi install108664.wim olan wim dosyası koyacaksınız(bu isimlerde wim dosyası aramayın wim isimlerini siz bu şekilde değiştireceksiniz)

iso dosyası eklemek için

ISO\WIN Klasörü içine WIN64.ISO VE WIN86.ISO isimli isoları koyacaksınız

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

köylü hocamız yukardakinden bahsederken, benim dikkatimi çeken şu !,   madem  WIN klasörüne ISO olarak yukardakileri ekleyecez, peki hangisi win7 hangisi win8 ?,  sadece 64 ve 86 yazılmış ISO lar,

madem onlar 50 kb dosya, onları öylece boşmu bırakacaz ?,  yoksa standart 32 gb TİB dosyasındaki ISO ları birebirmi kopyalayacaz ?, eğerki bizim ISO ları koyacaksak hangisi win 7, hangisi win8 olarak değiştirecez ? 

yukardaki ISO lardan bişey anlamadım, sadece 32 bit, 64 bit iso olarak anladım, herhalde ne demek istediğim anlaşılmıştır, 

---------------------------------------------

"""WIN içine win7, win8 isolarını  

XP iso sunu ana dizine ekle

XP klasörüne XP boot dosyası ekle""""

-----------------------------------------------

yukarda geçmişte arkadaşın biri bunu yazınca aklıma takıldı, WIN64.ISO nedir ?, VE WIN86.ISO nedir ?

saygılar.....

Edited by rocco1973

• Editor

50kb  lik isolar 2gb lık imaj içine temsili olarak konulmuştur içi dolu isolarla siz değiştireceksiniz 29 gb lık imajda içi dolu olarak verdim win86.isonun içine ben windows 7  ve 8.1 32 bit sürümlerini koydum win64.iso içinede windows7 ve windows8.1 64 bit sürümlerini koydum menu.lst baslığındada win86 iso için

title Windows 7-8.1 Iso Kurulumu x86 sceneği win64.iso için title Windows 7-8.1 Iso Kurulumu x64 seceneği vardır

buna göre siz eğer isoyu değiştirecekseniz win86.iso içeriğine şu sürümleri koyabilirsiniz

windows7 windows8.1 windows 10 x86 x64 tüm sürümler isosunu koyabilirsiniz veyahutta ayrı ayrı isoları koyabilirsiniz

win64.iso için windows7 windows8.1 windows 10  x64 tüm sürümleri koyabilirsiniz

Edited by köylü

Kendimiz windows7-8 eklemek istersek kalıbı ne tür bir işlemden geçirmemiz gerekir ya da yeni bir windows iso dosyası nasıl ekleyebiliriz.

"sistem içerisindeki windows iso dosyalarını ve wim dosyalarını hiç bir işlem yapmadan sadece isimlerini değişirerek kendi wim ve iso dosyalarınızla değiştirebilirsiniz" diyor Köylü usta birinci mesajda vermiş bilgiyi.

• Editor

.wim dosyaları ile farklı biri kurulum şekli mi oluşturuluyor? ISO dosyasından farkı nedir burada.

Sistemin AERO dan başlamaması için ne yapmamız gerekiyor. Teşekkürler...

wim dosyaları ile farklı bir kurulum olmuyor alternatif çok bu yöntemle farklı sistemler kurabilirsiniz 1den fazla win7 8.1 10 veya istediğiniz bir sistemi kurma sansınız var ama 1 sistem yeterli diyorsanız iso yöntemini veya wim yöntemini kaldırabilirsiniz aerodan baslamamak için bootice programı ile mbr pbr bilgilerini değiştireceksin önceki konuda booticelinki ve video var videodan izleyerek yapabilirsin

http://www.tnctr.com/topic/276723-usb-multiboot-2015-uefi-edition/

Favori ekleme kısmına neler eklenebilir?kullanımı nasıl bilen bir arkadaş özetle anlatabilir mi?teşekkür ederim.

Favorikısımlarına iso dosyası kodları koydum ben sen kodları değiştirerek grubdosla kurulabilen istediğin bileşeni ekleyebilirsin

@köylü

Öncelikle yine çok konuşulacak bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık. Teşekkür butonuna ayrıca bastım. Hem .wim dosyaları ile hem .iso dosyaları ile kurulum imkanımız olmuş bu iyi. Fakat flash bellekten yer kazanmak için birini devre dışı bırakmak istesek sizce hangisi daha mantıklı. Yani her sistemde kullanabilmek için .wim yolunu mu izleyelim yoksa .iso mu. Kolay gelsin.

• Like 1

hocam ntfs bölümüne kendi multibootumuzu ekleyebilirmiyiz?

tabi ki ekleyebilirsiniz ben hem eski kullandığım multibootu hem de köylü ustanın yapmış olduğu sistemi aynı sistem içerisine entegre yaparak kullanıyorum.

o zaman ntfs bölümündeki sadece bizim multibootumuz olacak köylünün kullanılmaz

köylü ustanın sistemini zedeleyecek bir işlemde bulunmuyoum ki menu listte ki onun kullandığı komutları zaten kendi kullanduğum menu liste ekliyorum bunun dışında kendi kullandığım isolara uyumlu komutları da ekliyorum  sorunsuz çalışıyor bi ara multi boot içeriğinin resimlerini eklerim.

Sayın Köylü hocam 16 gb flash programınızı indirdim. flash'' a yazdırdım. herşey mükemmel wiv7 kuracaksam nereye iso dosyasını koymam gerekiyor.. win8 kuracaksam nereye iso dosyası koyacagım.veya xp kuracaksam  iso dosyasını nereye koyacam... bana bu konuda yardımcı olursanız . şimdiden tşk ederim...

Sayın Köylü hocam 16 gb flash programınızı indirdim. flash'' a yazdırdım. herşey mükemmel wiv7 kuracaksam nereye iso dosyasını koymam gerekiyor.. win8 kuracaksam nereye iso dosyası koyacagım.veya xp kuracaksam  iso dosyasını nereye koyacam... bana bu konuda yardımcı olursanız . şimdiden tşk ederim...

resimde gördüğün gibi de yapabilirsin ama Köylü ustanın verdiği kodlar doğrultusunda kurmak istiyorsan WIN klasörüne 7 ve 8.1 kalıplarını eklersin xp içinde XP klasörüne diğelerini ise kendine göre ayarlama yapabilirsin.

pre_1427293713__ekran_alnts.png

oktay x ustat elimde xp iso var xp yazan yere direk olarak iso dosyasının adını degiştirmeden koysam olurmu?

kullanacağın xp isosunu nt5 işleminden geçir oluşacak olan boot.gz dosyasını işlem sırasında göstermiş olduğun yola göre belekte klasör ve kod belirteceksin mesela ben nt5 işleminde dosya yolunu şu şekil belirttim "ISO\XP\SETUP.ISO"  işlem bittiğinde boot.gz dosyasını ve kullandığım xp isosunu ilgili XP klasörüne aktardım xp isosunun adınıda SETUP.ISO şeklinde değiştim direk Köylü ustanın koduna uymuş oluyor sorunsuz çalışır.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...