Jump to content

Eski Bilgisayar İçin En İyi Windows Sürümü Hangisi

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Bilgisayar biraz eski 2 GB Ram - Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz işlemci - Biostar G31M7-TE anakart ve Ati Radeon HD 4500 1 GB ekran kartı ile 1 tb hdd var.Bu sistem için hangi işletim sistemi daha performanslı olur ? Sitede bulunanlardan hangisini önerirsiniz ? İşlemci x64 destekliyor sizce x64 işletim sistemi yüklemem daha iyi olur mu ?

2gb ram var..64 bit sistem kurarsen berbat olur..makina yürümez..hele bide avg gibi anti kurdun mu öhh derim :)..

senin pcnin aynısı arkadaşımda mevcut..xpye döndü bile..sende xp 32 kur gazla yoluna bence :)

Elementary OS Freya x64 işletim sistemini kurmanızı öneririm hem çok hafif, performanslı hem de çok güzel görünümlü (mac havası var) bir işletim sistemi.

hiç düşünmeden her istediğin windows 32bit sistemini kurabilirsin windows10 bile

ben 1gb li pclerde çalıştırıyorum her tür windowsu

bizlerin sana o iyi bu iyi demesi çok kolay

bizim gözümüzde hepside iyi sayılır

sen kendin dene her birini ve kendin gör hangisi daha iyi

şahsen ben olsam düşünmeden windows 8.1 x32 kurardım

saygılar

Windows 8.1 performanslı gibi biliyorum fakat nedense sinir bozucu yanları var biraz pek takmıyorum ama biraz nostalji olsun diye Win7 indirdim ve kurucam.Laptop'da nasıl olsa Windows 8 kullanıyorum.İndirdiğim Win7 aşağıda ki fakat onun dışında 2 sürüm daha buldum acaba hangisi daha iyi

Bu indirdiğim

http://www.tnctr.com/topic/281651-windows-7-performance-edition-mayys-x64/

Bunlarda diğerleri

http://www.tnctr.com/topic/277712-windows-7-pro-performance-edition-2015/

http://www.tnctr.com/topic/276309-windows-7-performance-edition-2015-64-bit/

bence kimsenin dediğini yapma, siteden win7 ya da win8.1'lerden birini indir, arkaplanda çalışan gereksiz servisleri kapat tamam. performans edition, normal edition farketmez sonuçta hepsi aynı, bir-2 regedit ayarı o kadar. 4gb altı için 32bit, 4gb üstü için 64bit kullan her zaman.

Önce 2 gb ram al, dörde tamamla. Sonra windows 8.1 industry pro 64 bit kur.

Almayı bende biliyorum hoş fakat almak istemiyorum.Masaüstünü kardeşim kullanıyor yeri gelince oyun oynuyor yeri gelince video izliyor yani o kadar matah bişey yaptığı yok.Ben sadece bu PC'nin imkanlarından tamamen nasıl faydalanırım bilmek istiyorum.

Ek olarak şimdi de aşağıdakini indiriyorum.Normalde Embended Indstry Pro kurucaktım fakat ev kullanıcıları için değilmiş sanırım.

http://www.tnctr.com/topic/279948-windows-81-pro-vl-aero-edition-x64-tr-mart-2015/

ev kullanıcıları diye bir şey yok, embedded in prodan tek farkı modern arayüz uygulamaları yok, yaklaşık 600mb kar var yoksa herşey aynı.

xp kursan da 7 kursan da 8.1 kursan da hiç bir fark yok. tavsiyem 8.1, normal indir kur. sitedeki bütün 8.1'leri kursan da alacağın performans aynı olacaktır.

Almayı bende biliyorum hoş fakat almak istemiyorum.Masaüstünü kardeşim kullanıyor yeri gelince oyun oynuyor yeri gelince video izliyor yani o kadar matah bişey yaptığı yok.Ben sadece bu PC'nin imkanlarından tamamen nasıl faydalanırım bilmek istiyorum.

Ek olarak şimdi de aşağıdakini indiriyorum.Normalde Embended Indstry Pro kurucaktım fakat ev kullanıcıları için değilmiş sanırım.

http://www.tnctr.com/topic/279948-windows-81-pro-vl-aero-edition-x64-tr-mart-2015/

sen dediğimi yap köylü'nün lite'ını kur. Hali hazırda indirgenmiş bir sistem. düşünsene 4GB'lık sistem 1GB'a indirilmiş.

bir daha reg edti meg edit uğraşmana gerek kalmaz. ben 1,6 Ghz Atom işlemci de kullandım bu lite sürümleri ve on numara performans aldım. 2GB RAM de yeter zaten.

laytların amacı boyuttan tasarruftur RAM'dan değil, 4gb RAM kullanıyorsa hala 4 gb ram kullanır sistem

sen dediğimi yap köylü'nün lite'ını kur. Hali hazırda indirgenmiş bir sistem. düşünsene 4GB'lık sistem 1GB'a indirilmiş.

bir daha reg edti meg edit uğraşmana gerek kalmaz. ben 1,6 Ghz Atom işlemci de kullandım bu lite sürümleri ve on numara performans aldım. 2GB RAM de yeter zaten.

2gb ram için x86 kur ,eger 4 e tamamlarsan rami  işte o zaman 64 bit kur .2 gb.ramle eğer 64 bit kurarsan pc kasilir  yorulur kisa sürede ,yazik olur ayni işi 32 bitlede görürsün  çildirtma beni 32 bit :D  :D  :D  :D  :D

İnsanlar ezbere sistem öneriyor bir çok yanıtı ben dikkate bile almazdım. ( Doğru yönlendirenlere teşekkürlerimi ileterek)

Yukarıdaki pc çok da eski sayılmaz.

Ram takviyesi yaparsan 64bit Win 7/8 yükleyebilirsin sıkıntı olmaz ama 2gb ram ile 64 bit bir sistem takılmalara sebep olur.Heleki Win 8'i 2gb ram ile hiç önermem.

Yok ben ekleme çıkarma yapmayacağım dersen 32bit Win 7 kurmanı tavsiye ederim. ( Xp seçeneğini gözardı ederek)

Edited by mahmut_elmas06