Jump to content

Asus Zenfone 2 Vs ...

suskun123
 Share

Recommended Posts

Bu paraya alınabilecek g3 32gb - xperia z2 daha çok popülerler.

Bunların yanında lenovo vibe z2 ve Mx4 pro önerebilirim. 

Samsung sevmiyorum ama alpha ve e7 modelleri var. 

Huawei p7 olabilir.

Çin malı olarakta f/p ürünü olan elephone p7000 önereyim.eksik kalmasın  :D

suanda zenfone 6 kullanıyorum ve herşeyiyle memnunum  hiç bir yavaslama donma vs yok arayüzdersen gayet güzel ve stabil en sevmedigim yanı tasarım,büyüklüğü ve agır olması(z6) sırf o yüzden zenfone 2 yerine g3 almayı düsünüyorum tasarım benim için önemli değil diyorsan asus favorim :) 

neyinden memnun değilsin bende lg almayı düsünüyorum g3 32 gb olanı

Kamerası açık havada gayet iyi ama ev ortamında bak karanlık değil ev ortamı diyorum berbat. Hani ilk çıkan kameralı telefonlar var ya aynı onun kamerası gibi. Arayüzü iyi değil. 1 hafta önce g2 aldım çok sıkıcı bir arayüzü var. Ekranı da tam olarak renkli değil soluk gözüküyor tabi bunu amoled ekranlarla kıyaslayarak söylüyorum. Telefonun ön yüzünde tuş yok ekran boyutu kağıt üzerinde büyük ama alt kısımda ki geri,home ve menü tuşları çok yer kaplıyor bu da ekranın küçülmesine yol açıyor. Son olarak verilen güncellemeler çok vasat. 5.0.1 güncellemesi geldi bariz bir ısınma sorunu var. 2 dk kurcalasam bile ekran aşırı ısınıyor. Hatta o kadar ısınıyorki ekran parlaklığını açmama telefon izin vermiyor. Bu nedenle bir önce ki sürüme döndüm zaten.

Yani demem o ki tavsiye etmiyorum.

zenfone lardada var o sorun ev içinde kötü çekiyor ama acık alanda odaklandığı zaman canavar gibi 

Kamerası açık havada gayet iyi ama ev ortamında bak karanlık değil ev ortamı diyorum berbat. Hani ilk çıkan kameralı telefonlar var ya aynı onun kamerası gibi. Arayüzü iyi değil. 1 hafta önce g2 aldım çok sıkıcı bir arayüzü var. Ekranı da tam olarak renkli değil soluk gözüküyor tabi bunu amoled ekranlarla kıyaslayarak söylüyorum. Telefonun ön yüzünde tuş yok ekran boyutu kağıt üzerinde büyük ama alt kısımda ki geri,home ve menü tuşları çok yer kaplıyor bu da ekranın küçülmesine yol açıyor. Son olarak verilen güncellemeler çok vasat. 5.0.1 güncellemesi geldi bariz bir ısınma sorunu var. 2 dk kurcalasam bile ekran aşırı ısınıyor. Hatta o kadar ısınıyorki ekran parlaklığını açmama telefon izin vermiyor. Bu nedenle bir önce ki sürüme döndüm zaten.

samsunglarda yavaslama mı? :D NOTE 2 nın ekranını kırıdım 2 ay once gıttım  samsung e7 aldım.Kamerası on numara donma kasma yok helekı ekran kalıtesi cok ıyı.On kamerası flashsız olmasına rağmen cam gıbı goruntu yakalayabılıyorsun.zenfone alıcağıma samsung yada lg alırım.ısınma yazımıs bazı arkadaslarım abılerım her telefon ısınır kullanımına gore.gereksız kullanmadığın ugulamaları kaldırırsan bosta olan ram mıktarın artar dolayısıyla hem şarjın daha fazlagıder hemde gereksız ıslem yapılmadığı ıcın ısınma sorunun olmaz.Lg nın bana kalırsa tek sorunu alttan menu tuslarının cıkıp ekranda yer kaplaması.ayrıca e7 ınce hafıf okunabılırlığı rahat şarjı oyun oynasanda 1 gunu cok rahat cıkartıyor

Ne yaptın sen ya :) Bu kadar abartılacak bir şey yok sen bence hayal dünyasında yaşıyorsun :) 

Zaten önceliği ekran kalitesi ve kamera olan insanın g2 alması kadar saçma bir olay yok. Hiç mi araştırmadın, yorumları okumadın mübarek. 

Arayüzü sıkıcılıktan kurtarmak senin elinde. Navigasyon tuşlarının büyüklüğünü abartıyorsun ki çaresi var.

Isınma sorununu da çok abartmışsın ki yeni nesil işlemcilerde ısınma olmama gibi bir ihtimal yok, ayrıca bununda çaresi var.

Güncelleme ye gelirsek; JB - KK - LP 5.0.2 vede LP 5.1.1 desteğini verecek. Bu güncellemeleri her firma vermez, veremez. Bu mantıkla bakarsan senin telefonuna JB yüklemen onu kullanman lazım.

Arkadaşlar ben de uzun süredir Forumda konuyu takip ediyorum, bugün Asus zenfon2 1030 TL ye satın aldım. 16gb  işlemci 1.8 ghz olan güzel telefon , LG g2 kullanan arkadaşım bugün zenfonu inceledi  çok beğendi, gerçekten güzel telefon.

CIMG0612.jpg

sahsen benim önerim her yönü ile kaliteli telefon kullanacam diyorsan jiayu s3 modelini  vurgulayarak öneririm jiayus3 geriden takip eden telefon ise  elephone p7000 donanımsal ve yazılımsal konularda  incelemenizde fayda var harika telefonlar

sahsen benim önerim her yönü ile kaliteli telefon kullanacam diyorsan jiayu s3 modelini  vurgulayarak öneririm jiayus3 geriden takip eden telefon ise  elephone p7000 donanımsal ve yazılımsal konularda  incelemenizde fayda var harika telefonlar

P7000 tam bir f/p ürünü fakat kasa kalitesi kötüymiş çabuk yamuluyormuş

Ne yaptın sen ya :) Bu kadar abartılacak bir şey yok sen bence hayal dünyasında yaşıyorsun :)

Zaten önceliği ekran kalitesi ve kamera olan insanın g2 alması kadar saçma bir olay yok. Hiç mi araştırmadın, yorumları okumadın mübarek. 

Arayüzü sıkıcılıktan kurtarmak senin elinde. Navigasyon tuşlarının büyüklüğünü abartıyorsun ki çaresi var.

Isınma sorununu da çok abartmışsın ki yeni nesil işlemcilerde ısınma olmama gibi bir ihtimal yok, ayrıca bununda çaresi var.

Güncelleme ye gelirsek; JB - KK - LP 5.0.2 vede LP 5.1.1 desteğini verecek. Bu güncellemeleri her firma vermez, veremez. Bu mantıkla bakarsan senin telefonuna JB yüklemen onu kullanman lazım.

Bu dediklerinin hepsi romla rootla olacak işler. Bir kullanıcının buna ihtiyaç duymaması lazım yani kendiliğinden stabil olmalıydı neden uğraşıp biz yapalım

Bu dediklerinin hepsi romla rootla olacak işler. Bir kullanıcının buna ihtiyaç duymaması lazım yani kendiliğinden stabil olmalıydı neden uğraşıp biz yapalım

Bak yine bastan savma bir cevap olmuş. Sadece navigasyon tuşları için root gereklir. Stabillik için de tek sıkıntın ısınma ise eski android sürümlerine geçersin. Nasıl olsa standart kullanıcısın senin için ha lolipop olmuş ha jellybean olmuş önemli değildir