Jump to content

Ötv De %20 Ye Yakin Artis

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

Bugun 3 teknoloji firmasina gittim dogru veya yanlis bilemiyorum ama 01 Agustos 2015 tarihinden itibaren yurtdisindan ithal OTV li tum urunlerde otv artisi olacagini ogrendim, firmalar bu nedenle yogunluk yasadiklarini soylediler. Eger dogru ise bilmeyenler icin teknolojik urun alacaklarin fiyat artisina yakalanmamalari icin 31 Temmuz son tarih.

- Sözde yerli malını korumak amaçlıymış , orda sözü geçen ürünlerin hangisinde bizim memleket söz sahibi olmuşda kendi firmalarımızı kalkındıracakmışız..Sayın bakan , bişeyi konuşuyosunuz ama konuşurken gülünç duruma düşüyosunuz..Direk zam yapacaz denemediği için iş kılıfına uydurulmuş..Teknolojizimiz yok demiyorum , zîra kendi tankımızı kendi helikopterimizi yapıyoruz..Demekki azda olsa yetişmiş eleman var..Bu mühendisleri birazda telefon tablet bilgisayar sektörüne çekseler amenna..Önce şu tekeli bi kırsınlar..Teknosa - mm - vatan üçlemesinde sıkışmışız , onların haricinde biyerden bişey almak ve bulmak çok güç..Eskiden mavi bilgisayara atıp tutardım şimdi o günleri arar oldum..

- Sözde yerli malını korumak amaçlıymış , orda sözü geçen ürünlerin hangisinde bizim memleket söz sahibi olmuşda kendi firmalarımızı kalkındıracakmışız..Sayın bakan , bişeyi konuşuyosunuz ama konuşurken gülünç duruma düşüyosunuz..Direk zam yapacaz denemediği için iş kılıfına uydurulmuş..Teknolojizimiz yok demiyorum , zîra kendi tankımızı kendi helikopterimizi yapıyoruz..Demekki azda olsa yetişmiş eleman var..Bu mühendisleri birazda telefon tablet bilgisayar sektörüne çekseler amenna..Önce şu tekeli bi kırsınlar..Teknosa - mm - vatan üçlemesinde sıkışmışız , onların haricinde biyerden bişey almak ve bulmak çok güç..Eskiden mavi bilgisayara atıp tutardım şimdi o günleri arar oldum..

Konuyu çok dağıtmak istemem ama aranacak günler değil hocam, iyi oldu kapandıkları; çok ahımı aldılar.

Hangi teknoloji ? Hani nerde biz neden görmüyoruz ?

Tamamen çinde üretilen ürünleri Türkiye'de toplayınca ürün Türk malı oluyorsa

o zaman benimde topladıgım masaüstü bilgisayarlarda yerli malı benim üretimim ?

hayır yani kötü sistemlerde toplamadım gayet zamanının teknolojik ürünleriydi.

O zaman ben hemen bir marka alıyım iTnc mesela toparladıgım bilgisayarların üzerine etiketi vuruyum o zaman.

Vestel - Casper - Exper senelerdir bunu yapmıyormu nasıl yerli üretime destek bu

ya sen önce defol git çiftçine destek ver onun ürünlerine domatesine bugdayına arpasına sahip çık.

Tüm ortadoğuya tarımı öğreten biz marmara denizi kadar ülkeden bugday ithal ediyoruz.

hatta tüm tohum sektörüde onların elinde kalkmışlar yerli üretime destek

iphone alma eee samsung,asus,sony,lg alma ee vestel al mesela yerli üretim

çok zor değil mega fabrikalar serisinin vestel bölümünü izleyin ha ordada abartı hat safhada ama

gözü açık insan içinde herşey ortada !

Çinden gelen yeni ürünün nasıl toplanacagını bilmeyen vestel mühendisleri işi

kalifiye ustaya devrediyorlar veee 5 - 6 mühendis oturmuşlar harıl harıl fikirler beyin fırtınaları aboooov

sorun şu vestel logosunu nereye koyacagız ! (forumun agırlıgı olmasa çok güzel bir yer söylerdim ama)

sonra kalkmışlar yerli üretim telefon.

ha ama suçlu bizleriz.sene 2015 teknoloji çagındayız.Hala birileri kendi uçagımızı tankımızı helikopterimizi yapıyoruz oleeey şimdi amerikanın hımı...... ko...z ha ! diyorsa.

Ya kardeşim güzel ! tasarımın harika ! üretmişsinde helal olsun.

ama tsknın envanterinde bu tanktan kaç tane var ? olası bir savaş durumunda yerli sanayin bu tanktan üretebilecekmi ? kaç tane üretecek ? kendini yetiştirip iyi birşeyler yapma arefesindeyken intahar etmeyen (yada o süs verilmemiş) mühendisler yetişridinmi ? hani kardeşim iş makinalarını üretecek,işmakinalarını üreten sanayiler vs vs vs bu bizim ülkemizde uzar gider demiyorsa.hatta bu işlerden sorumlu bakan bulut teknolojisini Yeni Klasör (2) olayı ile aynı sanıyorsa.Suç bizim kardeşim.

Ha asıl konuya gelecek olursan %20 değil %50 yapsınlar yinede vestelin experin casperin bir tane ürününü ne alırım ne aldırırım.

ha bu arada.

önce az ahlak sahibi olsunlarda geçtim ürün kalitelerini finlux adı altında yurt dışına atıyorum 400tlye verdikleri ürünleri,Türkiyede vestel markasıyla 600tlye kendi vatandaşlarına kitlemekten vazgeçsinler 

inanın vestel bir televizyon almıştık ortalama 6 ayda bir tamire giderdi. şimdi ben bu firmadan bir daha eşya alırmıyım ve yakınımdakilerde aldırımıyım aldırmam. samsun tv aldım canavar gibi çalışıyor.