Jump to content

İnternet Yemeyen Işletim Sistemi(Tavsiye Istek)

nano123
 Share

Recommended Posts

Selamün aleyküm arkadaşlar ,  sorunum şu ki;

airdroidle telefona bağlanıp browser üzerinden(telefonun browserını pc ekranında açmayı kastediyorum) internete bağlanmak istiyorum.ama pc ile telefonu wifi hotspotla bağlayınca pc hemen kota yemeye başlıyor(hız kısıtlamalı 128kpbs internetim var), ben bunu engellemeye çalışmak istiyorum ama bu istediğim windowsta pek olmuyor.Başka işletim sistemlerinde bunu yapabilirmiyim ya da windowsta sistemin internetini tamamen kesmek mümkün mü öğrenmek istiyorum.Yardım edebilirseniz çok müteşekkir olurum.

Not:sistemim win 10 , telefondan girmeme sebebim şebeke her yerde  çekmiyor telefonu sabitleyip pc den girmek istiyorum.

Pc üzerinden android browser kontrol edeceğim bantgenişliğim az o yüzden interneti sömürmeyen (arka planda) işletim sistemi tavsiyesi istyorum, ya da winndowsta arka plandaki interneti kapatabilecek program.

Edited by nano123

arkadasın sıkıntısı su ınternete telefondan gırıyor yanı netı telefondan alıyor ancak bu baglantıyı yapınca waptan web e donusen ınternet cook fazla yıyıyor ve telefondakı ınternette sınırlı oldugu ıcın fazla yemesını ıstemıyor telefon evde her yerde cekmedıgı ıcın ıse bılgısayarda sabıtıyıp buyuk ekranda kullanmak ıstıyor..................

cevabı ıse su kardesım senın telefondan kullandıgın net mobıl ınternet yanı wap halıyle normal ınternte donunce ınternet kullanımı buyuyyor browser ınternetı bılgısyardan herseyı buyuk boyutta ceker ne yaparsan yap yapacak bırsey yok telefondan kullanacaksın ınternetle alakası yok

telefonda internet paketi varmış bunu pc ile paylaşıyomuş kotayı çok yiyomuş arkadaşta windows internet paketi yemesin 7 8 bu kadar yiyomu bunu nasıl engellerim sadece tarayıcı internet paketini kullansın diyo                             derken başkası yazmış

Edited by FeritEtemSinBin

arkadasın sıkıntısı su ınternete telefondan gırıyor yanı netı telefondan alıyor ancak bu baglantıyı yapınca waptan web e donusen ınternet cook fazla yıyıyor ve telefondakı ınternette sınırlı oldugu ıcın fazla yemesını ıstemıyor telefon evde her yerde cekmedıgı ıcın ıse bılgısayarda sabıtıyıp buyuk ekranda kullanmak ıstıyor..................

cevabı ıse su kardesım senın telefondan kullandıgın net mobıl ınternet yanı wap halıyle normal ınternte donunce ınternet kullanımı buyuyyor browser ınternetı bılgısyardan herseyı buyuk boyutta ceker ne yaparsan yap yapacak bırsey yok telefondan kullanacaksın ınternetle alakası yok

Allah razı olsun çoğu şey dediğin gibi ama airdroid diye bir program var bu program bazı android uyuygulamalarını pc üzerinden kontrol ediyor.misal internet browser ı kontrol ederken telefondada browser açılıyor ve telefonun görüntüsünü pc ye bağlıyor.velhasılı kelam arka planda interneti sömürmeyen işletim sisremi linux türevleri vs.tavsiye istiyorum.

telefonda internet paketi varmış bunu pc ile paylaşıyomuş kotayı çok yiyomuş arkadaşta windows internet paketi yemesin 7 8 bu kadar yiyomu bunu nasıl engellerim sadece tarayıcı internet paketini kullansın diyo                             derken başkası yazmış

dediğiniz gibi sadece tarayıcı interneti kullansa bu da çözüm olur benim için. Edited by nano123

windows 10 un altında bi işletim sistemi kullan ve güncellemeleri kapat, windows 10 da güncelleme kapatılmadığı için arka planda güncellemeler için internetten veri çeker (eğer sorunun tam olarak buysa), yok sorun bunda değilse ve çok kısıtlı bir internete sahipsen ve kota çok az gitsin istiyorsan o biraz zor Çünkü telefondan da girsen sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte. Ama sana illa kotayı düşürecem diye kafaya taktıysan operanın bi uygulaması vardı google play de opera max mı ne öyle bişey,onunla dene bi istersen.

Net ve donanım kaynaklarını sömürmeyen Linux işletim sistemlerini vereyim kurun keyfinize bakın. :)
Not: İnen ISO dosyasını windows'tan bildiğimiz yazdırma işlemleri gibi yazdırın (DVD,CD,Usbdisk bootable) kurulumu yapın Final ve son sürümlerdir.Windows10'daki servisler update'i devre dışı bırakmak ve kısıtlamalar yapmakta çözüm olabilir Sistem ince ayar'ıda deneyin

Lubuntu 15.04

32 Bit indir 651Mb ISO / 64 Bit indir 650Mb ISO 

Xubuntu 15.04

32 Bit indir 970Mb ISO / 64 Bit indir 963Mb ISO

Opera maxı kullanıyorum zaten :) pcye wifi hotspotla bağlayınca ister istemez kota gidiyor galiba
Şöyle bir chrome eklentisi buldum vysor android cihzı kontrol etmek için usb kabloyla bağlamak yetiyormuş, inş deneyeceğim.dezavantajı usb kablosunun uzunluğuna bağlı kalmak.daha yeni buldum eklentiyide tam bugün haberi çıktı. http://m.donanimhaber.com/haberler/Vysor-tum-bilgisayarlardan-Android-akilli-telefonlarinizi-kontrol-etme-imkani-sunuyor.htm

Edited by nano123

Bütün internet trafiği Firewal üzerinden gider ve gelir

Bu iş için bu kadar zahmete girmene gerek yok  , bir antivirus programı kur ,muhtemelen vardır

ve popüler olan bütün antivirüs uygulamaları kendi Firewall ını kurulum sırasında yükler

yapacağın iş ise şu

kullandığın web tarayıcısını izinli olarak Firewall a ekle ve diğer bütün trafiği engelle , bu şekilde bilgisayarda çalışan

diğer programların internete erişmesi ,veri alıp vermesini engellemiş olursun

bu kullandığın Firewall a göre değişiklik gösterebilir ama yinede çok zor bir işlem değil

Örnek :

pon1aa.png

Öncelikle telefonla bilgisayarı birbirine kablosuz bağladığında bağlantının internet üzerinden veri alışverişiyle olmadığından bağlantının yerel ağdan olduğundan emin ol. İnternet kaynağını kes hala telefonu bilgisayardan kontrol edebiliyor musun dene. Eğer internet üzerinden bağlanıp yönetiyorsan telefonunu browser dan sayfa açmasan bile kotanı harcarsın.

Olmadı usb kablo ile bağlanıp telefonu yöneten programları dene.

Bilgisayarına da NetLimiter programı nı kur istediğin programın bağlantı tirafiğini engelle kısıtla....

Bütün internet trafiği Firewal üzerinden gider ve gelir
Bu iş için bu kadar zahmete girmene gerek yok  , bir antivirus programı kur ,muhtemelen vardır
ve popüler olan bütün antivirüs uygulamaları kendi Firewall ını kurulum sırasında yükler
yapacağın iş ise şu

kullandığın web tarayıcısını izinli olarak Firewall a ekle ve diğer bütün trafiği engelle , bu şekilde bilgisayarda çalışan
diğer programların internete erişmesi ,veri alıp vermesini engellemiş olursun

bu kullandığın Firewall a göre değişiklik gösterebilir ama yinede çok zor bir işlem değil

Örnek :

pon1aa.png

Firewall deneyeceğim teşekkürler