Jump to content

Bu Dolandırıcıyı Tanıyan Var Mı? "irfan62"

karadurak
 Share

Recommended Posts

Zülfü Arslan adındaki şahsa güvenerek geçen hafta ilandaki laptop'un havalesini yaptım 1000 tl.. (Hala da ilan duruyor nedense)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-toshiba-l50bi5-sifir-kutusunda-acilmamis-core-i5-4-gb-500gb-231492281/detay/

EqvJz8.png

2kGZYj.png

Burada da kendi açtığı konu var. (Yavuz abiye söyledim konuyu kitledi diye mesaj attı bana)

http://www.tnctr.com/topic/291675-toshiba-l50by5-syfyr-kutusunda-acylmamyth-core-i5/

Gönderecegim diyor göndermiyor. Kaza yaptım diyor foto gönderip duygu sömürüsü yapıyor.

Lafı uzatmıyorum. Kişi nitelikli bir dolandırıcıdır.

Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

Edited by karadurak

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hocam geçmiş olsun. Bu tür dolandırıcılar baya arttı. Benim başımada geldi. İlanı şikayet et hesap numarasını biliyorsan karakola durumu anlat ama dolandırıldığını ispat edecek delil gerekir.

Hesap numarası var. yaptıgım eft nin faturası var. yaptıgımız kouşmaların kaydını tuttum. Mesajların kaydı var. İlanın kaydı var. Herşey ortada daha kanıt laım olur mu

siz neyin peşindesiniz ? paranı iade yapayım dedim kabul etmiyosun ? yağ gibi üste cıkıyosun ?

2-3 sefer gidiyorum kargoya sizin icin bu arabada su yakmıyor degil mi ? hem zamanım çalıcan hem yakıtım benim burdaki zararım ne olucak ?

900 lira verdim kabul etmedin ilk işim yarın kargoyu cekmek olucak ve o hesap numarasına 900 tl nizi yatıyorum. 

3-5 kuruşuna kalmadım birader senin rahat ol

istersen gene dava açabilirsin hiç sıkıntı yok elbet görüşürüz 

1000 lira degil , 10.000 tl olarak alırım senden o konuda rahat olabilirsin. ama vicdanım el vermez benim karaktersiz degilim , telefonda labali konusmalar felan çocukda yok karşınızda. Ama birazda olsa kalıbınızın adamı olun benim diyeceklerim bu kadar. Herkeze iyi forumlar

Hesap numarası var. yaptıgım eft nin faturası var. yaptıgımız kouşmaların kaydını tuttum. Mesajların kaydı var. İlanın kaydı var. Herşey ortada daha kanıt laım olur mu

Galiba sitede tncsever olmuş. tekrar irtibata geç sizi mahkemeye vereceğim değin. göndermezse gereken işlemleri yapın. Site yöneticisinden İP adresini de isteyebilirsiniz.

siz neyin peşindesiniz ? paranı iade yapayım dedim kabul etmiyosun ? yağ gibi üste cıkıyosun ?

2-3 sefer gidiyorum kargoya sizin icin bu arabada su yakmıyor degil mi ? hem zamanım çalıcan hem yakıtım benim burdaki zararım ne olucak ?

900 lira verdim kabul etmedin ilk işim yarın kargoyu cekmek olucak ve o hesap numarasına 900 tl nizi yatıyorum. 

istersen gene dava açabilirsin hiç sıkıntı yok elbet görüşürüz 

1000 lira degil , 10.000 tl olarak alırım senden o konuda rahat olabilirsin. ama vicdanım el vermez benim karaktersiz degilim , telefonda labali konusmalar felan çocukda yok karşınızda. Ama birazda olsa kalıbınızın adamı olun benim diyeceklerim bu kadar. Herkeze iyi forumlar

kalıbınızın adamı olun derken çoğul kullanmaylım aarkads bi mazuratı olmuş ona göre yorum yaptık biz.

enaz 100 kez söylemişimdir internet alışverişinizde. sahibinden.com get'li alışveriş yapınız diye.yada sanalpazar kullanın hepi topu %5 bindirme olur.iki taraf içinde sıkıntı çıkıyor sonra.geçmiş olsun

Bi de utanmadan buraya yazıyorsun ya ne deyim sana, parayı isterken acele ediyorsunda kargoyu gönderirken neden acele etmiyorsun?

Kaç gündür senden istediğim tek şey kargo faturasının çek wapsaptan gönder. Hani nerede?

Verdim diyorsun. arıyorum kargoyu bizde bu kişinin adına kargo yok diyor. Sen hala yok bilmem 6 da fatura kesilir yok bilmem 1-2 saaate kesilir.

Ortada ne laptop var ne bişey olmayan şeylerle kılıfına uydurup milleti kandırıyorsun. Nasıl olsa kendini aklasan bile yaptıgın yanına kar kalacak degil mi?

Ben seni anladım merak etme. Sizin gibiler yetti artık, bi de 100 tl yi kesecekmiş, Açayım ben sana bi davada kim neyi kesiyor görelim.

Galiba sitede tncsever olmuş. tekrar irtibata geç sizi mahkemeye vereceğim değin. göndermezse gereken işlemleri yapın. Site yöneticisinden İP adresini de isteyebilirsiniz.

tncsever felan hikaye amaç insanların güvenini kazanmak işte, bak nasıl tutuştu gelip yorum yapıyor. Hlabuki bugün 40 kere aradım telefonlarıma cevap vermiyor.

Kendisi ibocan06 nın 300 lirasını çarptı. Galaxy wonder için 300 tl göndermişti güvendiğimiz tanıdığımız diye kuşku duymadan gönderdi ama gel gelelim 2 senedir göndermedi ürünü de parayı da.

Uyarmıştı sizi konusunda. Keşke dinleseydiniz.

Edited by Extended

Kendisi ibocan06 nın 300 lirasını çarptı. Galaxy wonder için 300 tl göndermişti güvendiğimiz tanıdığımız diye kuşku duymadan gönderdi ama gel gelelim 2 senedir göndermedi ürünü de parayı da.

Çünkü elinde ürün yok kardeşim sadece hikaye uyduruyor kendine. forumda geçmiş mesajlarına bakın elinde macpro varmış ilan vermiş satıldı diye konuyu kapattırmış, halbuki daha dün bana elimde macpro var satılık diye fotolarını gönderdi. Baktım sitede sattıgı mac ile aynı fotolar..

Yani adamda hikaye çoook

Valla bizim para gitti hocam iyilikleri dokunurdu abimiz diye yollamıştık ikiletmeden. Gel gelelim ... Kanıt vs de yok öyle konuşmuştuk soğuk su içtim.

Bende telefon mesajlaşmaları var.  Telefon görüşmelerinin de derlemesini yapıp savcılığa başvuracağım.

Sende sahitlik yapmak istersen özelden bana ulaş,

En az 3 yıl hapis almasını istiyorum.

Edited by karadurak

adam bildiğin senaryo yazmış ana haberlik bir olay bu

Bende diyorum hiç açılmamış sözde 0 leptop niye o kadar ucuz TTNET'te 2277,6 lira tutuyor bu adam 1000 TL ye millete satmaya çalışıyor Sebebini sorduğumda niye bu kadar ucuz diye  turk telekomda tanıdığım var demişti.Böyle bir dolandırıcılık oldu ise gereken yapılmalı.

Edited by iRealisT

Bende telefon mesajlaşmaları var.  Son ana kadar nasıl soğukkanlılığını koruyor.

Telefon görüşmelerinin de derlemesini yapıp savcılığa başvuracağım. Sende sahitlik yapmak istersen özelden bana ulaş,

En az 3 yıl hapis almasını istiyorum.

Elimizden geleni yaparız hocam.

adam bildiğin senaryo yazmış ana haberlik bir olay bu

Ben onu ana habere çıkaracam hocam kendinden utacanacak kıvama getireceğim inşallah.

Bu sefer sert kayaya çarptı. Çıkışı yok onun. Avukat arkadaşlara da haberi uçurdum yardımcı olacaklar..

Edited by karadurak

Konuşmanın kaydını karşı taraftan habersiz yaptıysan delil olarak sunamazsın sunarsan sen suçlu olursun bilgine, acr gibi yazılımlardan görüşme kaydı tutuyorsan görüşmeye başlamadan önce kayıt ettiğini belirtmen gerekiyor.

Konuşmanın kaydını karşı taraftan habersiz yaptıysan delil olarak sunamazsın sunarsan sen suçlu olursun bilgine, acr gibi yazılımlardan görüşme kaydı tutuyorsan görüşmeye başlamadan önce kayıt ettiğini belirtmen gerekiyor.

Bunu biliyorum. Alacagım cezaya razıyım. Herhalde dolandırıcıdan daha çok ceza almam