Jump to content

Arkadaşlar Autorun Sorunu Bi Halledelim Lütfen !

onurx

Recommended Posts

Selam Kardeşler. İstersen Birde Benim Yolumu Dene.

Anladığım Kadarıyla Senin İçin öenmli olan dosyaların d sürücüsünde.

eğer önemli dosyaların d de ise senin işin kolay. bunu nasılmı yapacaksın?

ilk yapman gereken c sürücüsünü silip işletim sistemini yeniden kurmak olsun (c format at) kurulum bittikten sonra hiç bir ayar yapmadan hiç bir dizin yada dosyayı açmadan geri dönüşüm ktutusunu çift tıkla sonra açılan pencere araçlardan lasör seçeneklerine gir ordan görünüm kısmına geç ve gizli dosyaları göster + "korunan işletim sistemi dosyaları gizle (önerilen)" kısmını pasif et. sonra tamama basarak çık.

bir sonraki işleminde bilgisayarımı çift tıkla ve d yada başka bir sürü özerinde sağ tıkla açılan pencere open yada aç seç sakın sakın çift tıklayarak içine girme sonra sürücü içerisin de gördüğün yabancı tüm dosyaları sil. bu işlemi diğer sürücülerine yap.

en son makinana bir kaspersky antiviirüs kur işlem tamamdır.

bu bahs ettiğimiz virüs cep telefonları için yazılan bir virüstür. yane rahatsızlıktan başka bişi yaptığı yok pcler için.

bu bahs ettiğimiz virüs cep telefonları için yazılan bir virüstür. yane rahatsızlıktan başka bişi yaptığı yok pcler için.

kendini her yere kopyalayarak hdd i şişiriyor çektiğin cd ve dvd lere kendisini atıyor flash diskine giriyor ve dolayısıyla arkadaşlarının pc lerine bulaşabiliyor bazı programların çalışmalarını engelliyor bazen aşırı Ram ve işlemci kullanımı gözleniyor performansta %50 lik bir düşüşe neden oluyor bence rahatsızlıktan çok daha fazla sinir bozuyor :D

onur öncelikle bi sakin ol tüm postlarını okudğumda çok heyecanlı gördüm seni

şimdi çözüme gelince kaspersky yi sitede aratıp yükle register ettikten sonra bilgisayarını tekrar başlat ama GÜVENLİ KİPte sonra bir tarama yaptır ve temizle bu olmadıysa, avastı yükle avastın seçeneklerinde boot tarama gibi birşey var bilgisayar başlarken tarama yapar bunu seç bu şekilde tarat (çoğu virüsü bu şekilde temizlerdim) o da olmadı.

Resimleri uygula

Başlat > Çalıştır > regedit

my.php?image=adszpm5.jpg

my.php?image=adszjm2.jpg

my.php?images=adszaf8.jpg

arkadaşlar yardımlarınız için çok ama çok tşk ederim blackman açıklaman güzel olmuş ancak 2 . resim de bi sorun var herhalde kontrol ette bir daha deniyelim...

by_adem sana ve bütün arkadaşlara çok tşk ederim.adem senin verdiğin kahtametem programı halletti.çok ama çok tşk ederim arkadaşlar size de çok tşk ederim :blink: HAYATIMDA BÖYLE SİTE GÖRMEDİM ÇOK YARDIMSEVER Bİ SİTE HEPİNİZE ÇOK ÇOK TŞK EDERİM SAYGILAR DİLERİM :blink:

NOT : BU VERDİĞİNİZ PROGRAMLAR VİRÜSÜ SİLDİKTEN SONRA TEKRAR YAPARSANIZ TEKRAR VİRÜS BİLGİSAYARA GİRİYO ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKATLİ OLUN BENİM BAŞIM YANDI O YÜZDEN AMA ALLAHA ŞÜKÜR HALLETTİM :o

Arkadaşlar pc yi yeniden başlatınca yine eski haline geliyo ama by_ademin kahtametem programını başlat programlar başlangıç'a attım bilgisayar açılınca direkt o program çalışıyo ve bütün sürücüleri temizliyo Dediğim gibi lütfen bu virüslere yakalanmayınız ve anti-virüs programını bilgisayardan eksik etmeyiniz...bir de dracula programını virüs olmadığı halde çalıştırmayınız.çalıştırırsanız virüs aynen bilgisayarınıza girer :D

Arkadaşlar pc yi yeniden başlatınca yine eski haline geliyo ama by_ademin kahtametem programını başlat programlar başlangıç'a attım bilgisayar açılınca direkt o program çalışıyo ve bütün sürücüleri temizliyo Dediğim gibi lütfen bu virüslere yakalanmayınız ve anti-virüs programını bilgisayardan eksik etmeyiniz...bir de dracula programını virüs olmadığı halde çalıştırmayınız.çalıştırırsanız virüs aynen bilgisayarınıza girer :D

sen daha bununla mı uğraşıyosun abicim ben çoktan halletmişsindir diye düşünüyodum olayı :D

valla kardeş pc yi yeniden başlatınca gidiyo şimdi de birlikte aç diyo olsun önemli değil artık :D başlat programlar başlangıça koydum kısayollarını pc açılınca otomatikman çalışıyo ve kalkıyo sorunu halledemedim ama yine de böyle kullanmaya devam :D

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl yıl...

işyerindeki pc den flash nasıl yapılır derslerini usb belleğime attım pc den resim müzik herhangi birşeyi usb belleğe atamıyorum bellek içindekileri atıyorum ama ne silebiliyorum nede biçimlendirebiliyorum autorun diyor nod32 yi kaldırdım bulamadı dracula yaptım buldu silemedi dosya yazmaya karşı korumalı uyarısı verdi o kahtamem olan şeyi indirdim oda olmadı regeditten ayarlarına baktım normal usb bellek ve pc de bişey ne silinebiliyor nede gönderilebiliyor bundan başka bir formül varmı karspersky demo olanı indirdim oda bi iş yapmadı öğlenden beri şimdi ek kontenjandan yerleştik nasip olursa gidicemde bir formül varsa arkadaşlar yardımcı olsanız sevinicem ..

Format atmanıza gerek yok

daha önce benimde başıma gelmişti

ilk yapmanız gereken bilgisayara daha önce bağladığınız bütün usb bellek ve hdd leri takın(kesin onlarada buşamıştır diye)

daha sonra güncel bi nod32 smart security ve son olarak ekte bulunan kill amvo registerinı masaüstüne atıp çalıştırmalısın

(bu register i bir kaç kez çalıştırmanda fayda var tabi)

Please register to see this content.

bu program windows ta super hidden dosyaları göstererek virus programının işini yapmasını sağlıyor autorun.inf yi silmesi gibi tek problem harici bellek bağladığınız zaman otomatik kullan artık karşınıza çıkmıyor ama bu virus e karşı kesin çözüm e değer

Önerilen yöntemlerle çözülmesi gerekiyor du ?

- Sistem geri yüklemeleri kapatıp, virüs temizleme programlarını kaldırıp, harddiski söküp başka bir bilgisayara takıp karpersky yada antivir yada nod 32 ile temizle,

- bilgisayarını ramleri çıkartıp çalıştır. Geri takıp harddiski bağla aç ( ağda kullandığın bir bilgisayarsa ağ kablosu çekili olsun )

- Antivirüs programı kur (flash yada cdden)

- (ağ varsa) modemi resetle ve diğer bilgisayarlar kapalı şekilde ağ kablosunu tak.

- update et

- Tarat

:lol:

Bu dosya gizli olduğu için antivirüsler direkt olarak silemez.Önce görünüz hale getirmen gerekiyor bunun için forumda bulunan sil.bat tarzı scpritlerden yararlanman lazım sonrasında nod ve kaspersky ile tarat silmesi lazım.yada usb güvenlik tarzı autorun.inf dosyaların çalışmasını engelleyen programları kullan inşallah yardımcı olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...