Jump to content

Advanced System Care Işe Yarıyor Mu Hakikatten?

helehoyni
 Share

Recommended Posts

yıllardır kullanırım bu mereti. Psikolojik midir nedir bilmem ama yükleyip bakım yapınca bilgisayar hızlanırmış gibi olurdu. Bu yüzden her formattan sonra ilk işim bu uygulamayı yüklemek olurdu. Ta ki Windows 10 Technical Preview kullanırken internet hızlandırma özelliğini deneyene kadar. Bakım yaptıktan sonra wifi açılmaz oldu. Driver kaldırıp tekrar yükledim, sistem geri yükleme filan yaptım ama düzelmedi.En sonunda format atıp düzelttim. O günden sonra yüklemiyorum :) 

Çok uzun süredir Ace Utilities ile CCleaner ikilisini kullanıyorum. Çalıştırırken önce Ace Utilities'i ardından CCleaner'i çalıştırıyorum. Bilgisayarımda en ufak problem oluşturduğuna şahit olmadım.  Ace Utilitiesin ayarlarından Clean System Registry ayarı Thorough şeklinde, Fix Invalid Shortcuts ayarı Scan for empty start menü folder işaretli, Clean System Registry penceresindeki tiklerin tamamı dolu. CCleaner ayarlarım da alttaki görseldeki gibi. Görselde görünmeyen ayarların Gelişmiş seçeneğinde En alttaki iki tanesi işaretli diğerleri işaretsiz. Gözetleme bölümündeki tiklerin ise tamamı kaldırılmış halde. Denemenizi tavsiye ederim.

AqYpLQ.png

Edited by ersur

yıllardır kullanırım bu mereti. Psikolojik midir nedir bilmem ama yükleyip bakım yapınca bilgisayar hızlanırmış gibi olurdu. Bu yüzden her formattan sonra ilk işim bu uygulamayı yüklemek olurdu. Ta ki Windows 10 Technical Preview kullanırken internet hızlandırma özelliğini deneyene kadar. Bakım yaptıktan sonra wifi açılmaz oldu. Driver kaldırıp tekrar yükledim, sistem geri yükleme filan yaptım ama düzelmedi.En sonunda format atıp düzelttim. O günden sonra yüklemiyorum :)

Sorun henüz oturmamış yapıyı kullanmanızdan kaynaklanmış henüz oturmamış bir yapıda bu tarz programlar nerdeyse tamamı sistemi bozar zaten asc'yi suçlamanız yanlış bence :)

Çok uzun süredir Ace Utilities ile CCleaner ikilisini kullanıyorum. Çalıştırırken önce Ace Utilities'i ardından CCleaner'i çalıştırıyorum. Bilgisayarımda en ufak problem oluşturduğuna şahit olmadım.  Ace Utilitiesin ayarlarından Clean System Registry ayarı Thorough şeklinde, Fix Invalid Shortcuts ayarı Scan for empty start menü folder işaretli, Clean System Registry penceresindeki tiklerin tamamı dolu. CCleaner ayarlarım da alttaki görseldeki gibi. Görselde görünmeyen ayarların Gelişmiş seçeneğinde En alttaki iki tanesi işaretli diğerleri işaretsiz. Gözetleme bölümündeki tiklerin ise tamamı kaldırılmış halde. Denemenizi tavsiye ederim.

AqYpLQ.png

eğer temizliği günü birlik yapıyorsanız o prefetch dosyasını her seferinde temizletmeniz aynı programları önbelleğe almaya tekrar uğraşacağını için bilgisayarın açılışını yavaşlatacaktır o klasörü temizlemek xp zamanlarında faydalıydı açılışı hızlandırıyordu win 7 ve sonrasında fayda etmez oldu aksine temizlemezseniz bilgisayar daha hızlı açılıyor bizzat test ettim bilginiz olsun :) (not => haftada 1 temizlemeniz faydalı tabi günü birlikte zarar)

Edited by RaZoRWounD

Sorun henüz oturmamış yapıyı kullanmanızdan kaynaklanmış henüz oturmamış bir yapıda bu tarz programlar nerdeyse tamamı sistemi bozar zaten asc'yi suçlamanız yanlış bence :)

eğer temizliği günü birlik yapıyorsanız o prefetch dosyasını her seferinde temizletmeniz aynı programları önbelleğe almaya tekrar uğraşacağını için bilgisayarın açılışını yavaşlatacaktır o klasörü temizlemek xp zamanlarında faydalıydı açılışı hızlandırıyordu win 7 ve sonrasında fayda etmez oldu aksine temizlemezseniz bilgisayar daha hızlı açılıyor bizzat test ettim bilginiz olsun :) (not => haftada 1 temizlemeniz faydalı tabi günü birlikte zarar)

valla hocam kaç aydır ne ASC ne de ccleaner kullanmıyorum. Bilgisayarda tık yok hala :) Belki windows 10 işletim sistemi çok iyidir bilemiyorum ama bu tarz uygulamaların pek faydası olmadığı kanaatindeyim bende.

Tabii ki haftada bir temizlik yapıyorum. Ayrıca program kurup kaldırdığımda, güncellediğimde ve Windows güncellemelerinin ardından, bir de internette gezinirken karşılaştığım bazı sayfaların pcme bıraktıklarını temizlemek istersem. Gerçi bazen registryden temizliği elle yapmak istiyor ama yine de memnunum.

Her gün temizlik yapmanın çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Edited by ersur

valla hocam kaç aydır ne ASC ne de ccleaner kullanmıyorum. Bilgisayarda tık yok hala :) Belki windows 10 işletim sistemi çok iyidir bilemiyorum ama bu tarz uygulamaların pek faydası olmadığı kanaatindeyim bende.

Faydası şöyle olur pcde çok program kaldırıp silinmiştir her ay devamlı güncelleme yapılıyordur 15 günde 1 temizlik o hesap ama bu oturmuş bir yapıda yapılmalı tehnical preview gibi oturmamış yani geliştirici önizleme sürümünde yapılması faydalı değildir zaten zor sorunsuz çalışan sistemin dosyalarıyla oynayarak bozarsınız :)

Tabii ki haftada bir temizlik yapıyorum. Ayrıca program kurup kaldırdığımda, güncellediğimde ve Windows güncellemelerinin ardından, bir de internette gezinirken karşılaştığım bazı sayfaların pcme bıraktıklarını temizlemek istersem. Gerçi bazen registryden temizliği elle yapmak istiyor ama yine de memnunum.

Her gün temizlik yapmanın çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum.

O zaman no sıkıntı no problem :)

arkadaşım s.a bu kadar olumsuzca cevap veren arkadaşımıza bilgi sanada ışık mahiyetinde olsun

1. adw kullanıcaksan pc ne formatını at

2. adw içerisinde bulunan driver booster ile adw ile tarama yaptırmadan tüm driverleri oyun sürücüleride dahil güncelle

3. iobit unistaller ile system içerisindeki gereksiz toolbarları vb eklentileri de kaldır.

4 şimdi adw ile tam taramanı yap ve tarama sonrası onar deme yeniden başlat orda kutusu var

5 son olarak ister kendi malvare prosunu kur istersende bildiğin başka bir şey varsa onu kur

6 ardından istediğin gibi proğramlayarak pc ni düzenle ve kullan

şimdi herkes haliyle bu yolu izlemez veya uğraşmaz ben uğraştım ve muhteşem oldu misal

youtubede video yüklensin diye beklemem,mozilla kullanırım,idm kullanırım, eset smart sec kullanırım,flash ,java,ve satranç proğramlarının en iyisi ve en ağırı olan fritz kullanırım,k-litemega vsvs vs bu hali ile bu bilgisayar 

pc açılışında max 35 saniye olacak üzerine çıkarsa zaten format uğraşmam.

kullanmasını bilirsen dandik ccleaner ın yaptığı işin 30 katı iyi dir fakaaat işin gerçeği şu ki lisanslı olacaksın crackli değil sanırım arkadaşlarımızın da memnun kalmamalarının nedeni kesinlikle bu :) kolay gelsin.

nasıl bir buğulanma olduysa..^^

yani illa o parayı verecen memnun kalmak için,sende haklısın be kardeşim..

Senelerdir orjinal lisanslı asc (1.0 sürümünden beri) kullanırım bir kere para vermedim bu adamlar programı çıkartıyor 10 gün geçmeden 6 aylık 1 yıllık lisans verilen çeşitli kampanyalar yapıyor yasalprogram-sharewareonsale-windowsdeal vb yazılım kampanyaları sitelerini takip eder veya mail bültenine abone olursanız bir çok programın kampanyasından haberdar olup yasal olarak lisanslı vaziyette kullanabilirsiniz bu kadar basit :)

Edited by RaZoRWounD

anlamadığım nokta şu bir ürünü satın almak ayıplanacak bir şeymi ? bilgisayarımda kullanmış olduğum hemen hemen her proğram satın almış olduğum ürünler, bu benim kendi tercihim buğulanma değil, herşeyi her gördüğümde alan biri değilim sadece işime yarayacağını düşündüğüm şeyleri satın alırım.

mesela labtopu aldığım gibi satan firmaya crack yapıp bedava kargoya vermesini sağlayamıyorsunuz malesef

daha sonra windows 10 pro eve dvd si ups kargo ile intikal ve teşrif etti

fritz 15 bilmem duydunuzmu satranç proğramıdır ağır bir proğramdır dakikada 130 hamle ileriyi hesaplayabilen bir proğram düşün

oda çakma windows da düzgün çalışmıyor 70 den fazla hamle hesaplamıyor 3 defa ayrı testle denedim.

eset smart securty de lisanslı şu an süpeonline kullananlar online işlemlerden girip yarınında altına satın alabilirler

esete crack yapayım derken sistemini tarumar eden arkadaşıda çok gördüm

ve adwanced şu an lisansını alarak kullandığımdan dolayı benim çok memnun sizinse memnun olmadığınız proğram yada enayi gözü ile baktığınız kişi olan ben:)

önerilere baktım da wise care demiş arkadaşlar adw den önce onuda kullandım ama adw emin olun üzerinden zıplar geçer

ha arada 'Spyware Hunter gerisi yalan' diye bahseden arkadaş var ki o gerçekten pc nedir biliyor ve nasıl kullanılır farkında onada şunu diyebilirim adw smart defrag 4 yüklemesini yaparken kendisi Spyware Hunter ı öneriyor :)

tercihen ben eset aldığım için kullanmıyorum ama proğramın asli fiyatı 39 dolar şu an kaldırmak isteyince 10 dolara alabiliyorsunuz teklif sunuyor fakat kredi kartı lazım iyi günler

Edited by siniper34

Bu programı 5 yıldan fazla süredir kullanıyorum yasal ve crackli olarak. Ben şimdiye dek bu programın sistemi çökerttiğine hiç rastlamadım bunu yapanlar nasıl beceriyor merak ettim doğrusu, yada bu program haricindeki nedenlerden mi kaynaklanıyor. 

Sık kullandığım özelliklerinden Temizlik ve Eniyileme ile Eylem Merkezi.

Kullanmanızı tavsiye ederim fakat yanına başka bir bakım programı kurmayın.

eskiden system mechanic programını kullanırdım çok kaliteli bir program sonra baktim pc yi agırlaştırıyor sonra cclenare geçtim...çogu program kendi dalında uzman olsada pc e faydalı olmayabiliyor....

anlamadığım nokta şu bir ürünü satın almak ayıplanacak bir şeymi ? bilgisayarımda kullanmış olduğum hemen hemen her proğram satın almış olduğum ürünler, bu benim kendi tercihim buğulanma değil, herşeyi her gördüğümde alan biri değilim sadece işime yarayacağını düşündüğüm şeyleri satın alırım.

mesela labtopu aldığım gibi satan firmaya crack yapıp bedava kargoya vermesini sağlayamıyorsunuz malesef

daha sonra windows 10 pro eve dvd si ups kargo ile intikal ve teşrif etti

fritz 15 bilmem duydunuzmu satranç proğramıdır ağır bir proğramdır dakikada 130 hamle ileriyi hesaplayabilen bir proğram düşün

oda çakma windows da düzgün çalışmıyor 70 den fazla hamle hesaplamıyor 3 defa ayrı testle denedim.

eset smart securty de lisanslı şu an süpeonline kullananlar online işlemlerden girip yarınında altına satın alabilirler

esete crack yapayım derken sistemini tarumar eden arkadaşıda çok gördüm

ve adwanced şu an lisansını alarak kullandığımdan dolayı benim çok memnun sizinse memnun olmadığınız proğram yada enayi gözü ile baktığınız kişi olan ben:)

önerilere baktım da wise care demiş arkadaşlar adw den önce onuda kullandım ama adw emin olun üzerinden zıplar geçer

ha arada 'Spyware Hunter gerisi yalan' diye bahseden arkadaş var ki o gerçekten pc nedir biliyor ve nasıl kullanılır farkında onada şunu diyebilirim adw smart defrag 4 yüklemesini yaparken kendisi Spyware Hunter ı öneriyor :)

tercihen ben eset aldığım için kullanmıyorum ama proğramın asli fiyatı 39 dolar şu an kaldırmak isteyince 10 dolara alabiliyorsunuz teklif sunuyor fakat kredi kartı lazım iyi günler

Maddi durumu olmayan arkadaşların bu dediğini yapması mümkün değil mesela adam toplama pc almış atıyorum 3 sene önce içinde korsan sistem buna win 10 almaya kalksa kutu olarak yani en ucuzu 360 tlden başlıyor maddi durumu olmayan birinin bunu karşlaması mümkün değil hani maddi gücü olupta almıyorsa o zaman ayrı  bir sorun demektir.Şahsen benimde maddi durumum iyi değil hatta borçlarım bile var şuan lisanslı olarak kullandığım para verip aldığım yani emsisoft anti malware var hatta 163 günü kalmış bittiğinde ise eğer o zamanki durum iyi olursa lisansı yenilerim eğer olmazsa zemana anti malware beta-avira pro antivirüs beta (3 aylık lisans veriyorlar bitiminde yeniliyorlar) devam bunun haricinde zaten çoğu yazılımı kampanyalarla bedava kullanıyorum misal şuan pcimde asc-driver booster-smart defrag var iobit yazılımları hepsi lisanslı kampanyadan :) elimden geldiğince yasal orjinal kullanmaya çalışıyorum yazılımları ama bazı durumlar oluyorki maddiyat yetse bile korsan şart oluyor misal internet download manager adamlar yıllık lisans vermiyor aylık ücret kesiyorlar buda benim bütçemi aşıyor her halukarda crackli kullanmak zorunda kalıyorum (çok indirme programı denedim hiçbiri idm tadı vermiyor kimisinin eklentisi kötü kimisinin vaat ettiği hızda indiremiyor)

Edited by RaZoRWounD

• 2 hafta sonra ...