Jump to content

Pc Donma Sorunu

Scaletta
 Share

Recommended Posts

nfnx9ZV.png

Merhaba arkadaşlar, direk sorunuma geçeyim. Şimdi benim elimde böyle bir bilgisayar var önceden rahatlıkla Fifa 14, GTA IV, FM gibi oyunları kasmadan açarken şimdi öyle bir kasıyor ki insanın bilgisayarı çöpe atası geliyor ayrıca chrome da 3 sekme açınca bile kafayı yiyor pc. Format attım temiz sistem kurdum yine bi işe yaramıyor ayrıca. Şimdi sorum şu: Ben bu bilgisayara 8 GB Ram alsam bir de NVIDIA 9800 GT 1GB ekran kartı taktırsam en azından şu oyunları ya da bi üst sürümlerini oynayabilir miyim? Teşekkürler.

Edited by Scaletta

takviye parça işe yaramıyor sana tavsiyem yeni pc topla ben öyle yaptım

anakart işlemci ve ram aldım kafam rahat kasa hdd para vermedim işlemcinin ekran kartını kullanıyom çok rahat oyun oynuyorum

Windows 10 64bit

MSİ A68HM-E33 v2 anakart

Amd A10-7870K Radeon R7 işlemci

call of duty black ops 3    battlefield hardline   pes16

nfnx9ZV.png

Merhaba arkadaşlar, direk sorunuma geçeyim. Şimdi benim elimde böyle bir bilgisayar var önceden rahatlıkla Fifa 14, GTA IV, FM gibi oyunları kasmadan açarken şimdi öyle bir kasıyor ki insanın bilgisayarı çöpe atası geliyor ayrıca chrome da 3 sekme açınca bile kafayı yiyor pc. Format attım temiz sistem kurdum yine bi işe yaramıyor ayrıca. Şimdi sorum şu: Ben bu bilgisayara 8 GB Ram alsam bir de NVIDIA 9800 GT 1GB ekran kartı taktırsam en azından şu oyunları ya da bi üst sürümlerini oynayabilir miyim? Teşekkürler.

Masraf yapmadan önce harddiskini HD Tune ile test etmende fayda var. Bu ufak ama yararlı yazılımın deneme sürümünü kullanarak "Health, Error Scan" adlı sekmelere göz atman, harddiskindeki problemleri görmeni sağlayacak. Sekmelerde sarı veya kırmızı uyarılar görüyorsan harddiskinde problemler olduğu anlamına geliyor ki, bahsettiğin sıkıntı genelde bad sector oluşmuş bir harddiskte görülüyor. Tarama sonucunda sıkıntı yoksa diğer bileşenleri incelemen gerekiyor... Ayrıca, TuneUp Utilities, Advanced SystemCare, CCleaner gibi yazılımlar miadını doldurdu. Bu yazılımlar XP döneminden kalma ve güncel işletim sistemlerinde yarardan fazla zararı olan yazılımlardır, dikkatinize :) 

Advanced systemcare veya game booster benzer kullanarak.Game mode Turbo hızlandırma geçişi ile (arkaplan hizmetleri deaktif bırakarak) oyunda ve sistemde hız alırsınız.Farklı donanım sorunu yok ise tabii kolay gelsin.

Game Booster'ı deneyeceğim şimdi, teşekkürler.

takviye parça işe yaramıyor sana tavsiyem yeni pc topla ben öyle yaptım

anakart işlemci ve ram aldım kafam rahat kasa hdd para vermedim işlemcinin ekran kartını kullanıyom çok rahat oyun oynuyorum

Windows 10 64bit

MSİ A68HM-E33 v2 anakart

Amd A10-7870K Radeon R7 işlemci

call of duty black ops 3    battlefield hardline   pes16

Bu üçünü kaça aldın peki?

Masraf yapmadan önce harddiskini HD Tune ile test etmende fayda var. Bu ufak ama yararlı yazılımın deneme sürümünü kullanarak "Health, Error Scan" adlı sekmelere göz atman, harddiskindeki problemleri görmeni sağlayacak. Sekmelerde sarı veya kırmızı uyarılar görüyorsan harddiskinde problemler olduğu anlamına geliyor ki, bahsettiğin sıkıntı genelde bad sector oluşmuş bir harddiskte görülüyor. Tarama sonucunda sıkıntı yoksa diğer bileşenleri incelemen gerekiyor... Ayrıca, TuneUp Utilities, Advanced SystemCare, CCleaner gibi yazılımlar miadını doldurdu. Bu yazılımlar XP döneminden kalma ve güncel işletim sistemlerinde yarardan fazla zararı olan yazılımlardır, dikkatinize  :)

Denedim fakat sonuç iyi sanırım. 

5mNOibs.pngFydGJiM.png

Cidden bi türlü anlayamadım neden böyle olduğunu.

Edited by Scaletta