Jump to content

Winrarla Katılımsız Kurulum 2

blackman12
 Share

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TLT63 mesajını neden görmedim bilmiyorum aslında bazen arama bölümü nöyle yapabiliyor işte soruna cevap vereyim böyle bir programı autoitle veya repack ile yapmalısın eğer parametreyle kuracaksan belki özel parametreleri vardır neroda falan olduğu gibi.

pakv, artık flood yapmayı zırt bırt post atıp aynı şeyleri kesmezsen bundan sonra hiç bir soruna cevap vermeyeceğim ve nero 6 nın sana videosunu falan çekemem cıvıtmıcaz demiştim hatırlarsan her program için video çekmiyeceğimi de söyledim..

TLT63 mesajını neden görmedim bilmiyorum aslında bazen arama bölümü nöyle yapabiliyor işte soruna cevap vereyim böyle bir programı autoitle veya repack ile yapmalısın eğer parametreyle kuracaksan belki özel parametreleri vardır neroda falan olduğu gibi.

pakv, artık flood yapmayı zırt bırt post atıp aynı şeyleri kesmezsen bundan sonra hiç bir soruna cevap vermeyeceğim ve nero 6 nın sana videosunu falan çekemem cıvıtmıcaz demiştim hatırlarsan her program için video çekmiyeceğimi de söyledim..

Sanırım beni Video anlatımı isteyen arkadaşla karıştırıyorsun. :) Mesajlarımın gitmediğini düşünerek flood yaptım. Bunun için de özür dilerim. Son olarakta yardımın için teşekkür ederim. İyi çalışmalar

senin anlattıklaırn her programda işe yaramıyor her program farlı bir metod kullanırsak kafamız karışır

sen her seferinde farklı bir şeyler sölüyon o yüzden sorun çıkıyor ondan sonrada cıvıtma diyon ben cıvıtmayıda cıvıtanıda sevmem tamammı kardesss.....

• 2 hafta sonra ...

mesajını okumak bugune nasip oldu ama senn anlatıkların bir işe yaramıyor deyip çamur atma yakışmıyor hiç sevmedim bu sözü ben yapamıyorum de tamam diyelim. Kullanacağın metodlar tabiki programların zorluğuna göre değişecek ama bunlar çokta zor değiller tüm yapım şekillerini derslerle anlattık bunlarun hepsinde ortak kullanacağın ise winrar / 7zip sıkıştırmalarıdır

• 2 ay sonra...
örneğin autoitle yaptınız ve sfxliceksiniz. Hemen bat dosyasını oluşturuyorsunuz ve içinden autoit scriptini çağırıyorsunuz yada yüklemeden sonra program açılıyor ama siz kapanmasını istiyorsunuz hemen komut satırına

start /wait taskkill.exe /f /IM bilmemne.exe yazıyoruz bilmemne.exe kapanıyor ve dahası bunlar sadece birer örnek

Üstad,

Şimdi yine bana çıkışacaksın "Adam gibi anlamaya çalış." diye...

İnanın dört gündür günlük en az altı saat olmak üzere TNC forumdayım. Katılımsız kurulum ile ilgili açılan bütün konuları okudum. Bir çok yöntem de sessiz kurulum parametresi bulamadığım için Autolt yöntemini denemeye karar verdim.

Burada bir açıklamanız var. Fakat Bat dosyasının içinden Autolt script'i ni çağırmak nasıl olur bilmiyorum.

Biz hangi yöntemi denersek deneyelim, illa bir parametre girmek zorundamıyız ?

Eğer gerek yoksa ve Autolt script'i oluyorsa bu o zaman bat dosyası içine ne yazıpta Autolt scriptini çağıracağız ?

Sizleri yoruyorum farkındayım ama ,inad ettim. Bu işi öğrenmeden bırakmayacağım.

Ya beni banlayın bitsin, ya da Autolt scrpti nasıl sfx lenir bir zahmet izah ediverin.

Saygılar.

Edited by lordx

bat dosyasına söyle yaz tabi Autolt scriptini(au3) exe cevirdiysen

parantezleri kullanma

@echo off

@start /wait (autoit ile hazırlamış oldugun dosyanın adı).exe
@exit[/CODE]

sonra winrar la katıl arşiv olusturu ve sfx olursutu işaretle sonra "gelişmiş seçeklerde" "sfx seçekleri" "çıkardıktan sonra çalıştıra" bat dosyanın adını yaz uzantısıyla birlikte sonra tamama bas dosyan oluşturulduktan sonra işlem tamamlanmış olacak

Edited by gavara

bat dosyasına söyle yaz tabi Autolt scriptini(au3) exe cevirdiysen

parantezleri kullanma

@echo off

@exit[/CODE]

sonra winrar la katıl arşiv olusturu ve sfx olursutu işaretle sonra "gelişmiş seçeklerde" "sfx seçekleri" "çıkardıktan sonra çalıştıra" bat dosyanın adını yaz uzantısıyla birlikte sonra tamama bas dosyan oluşturulduktan sonra işlem tamamlanmış olacak

İlginize teşekkür ederim.

Yazdıklarınızı uygulamaya çalışacağım.

Saygılar.

Arkadaşım, sizi tekrar rahatsız ediyorum ama söylediğiniz "[u][b]...katıl arşiv olusturu ve sfx olursutu işaretle..."[/b][/u] kısmını hazırladığımız bat dosyası üzerinde mi, yoksa script üzerinde mi gerçekleştirceğiz ?

Bat dosyası üzerinde yaptım, 100kb lık bir sıkıştırlmış dosya çıktı. Hazırladığım Script (Mozilla firefox) zaten 407 kb. Bunun üzerinde yaptım 291 kb lık başka bir dosya çıktı. Bunların tek başına katılımsız kurulum oluşturacaklarını sanmıyorum. Mozilla'nın setup programını nasıl entegre edeceğiz ?

Edited by lordx

Verdiğiniz sayfayı biliyorum. Ancak o sayfaya ulaşmak için bir dosya üzerinde mausu sağ tıklamam lazım. Bunu Autolt ile hazırladığım scriptte mi, entegre edeceğimiz programın setup dosyası üzerinde mi yapacağız.

Ayrıca verdiğiniz bat dosyası öreneğinde,

[@echo off

@exit ]

"Wait" ten sonra da program adından evvel / işareti konmayacakmı ?

Dediklerinizi Entegre edeceğim programın setupdosyası ile, hem Script olarak hazırladığım dosyayı, hem de tarif ettiğiniz biçimde hazırladığım "x-bat" dosyasını kullanrak yaptım, hepsinde de aşağıdaki görüntü çıktı.

Kurulum için yükle tuşuna bastığımda da aşağıdaki "Windows, x-bat dosyasını bulamıyor" uyarısını alıyorum. x-bat dosyası yerinene hazırladığım script'i kullanıyorum. Bu dosya da bulunmuyor.

Please register to see this content.

Zaten aşağı-yukarı dört gündür en az günde altı saat çalışmak şartıya uğraşıyorum. Bu gün. saat 10.00 civarında bu programı kurmak için PC başına oturdum. Sadece bir 10 dak. yemek molası verdim. Şu an saat 19,25 ve ben hala uğraşıyorum ve hâlâ da olmuyor.

Hem de söylenilenleri harifiyyen uygulamama rağmen.!?

Edited by lordx

Arkadaşım bilmiyorum sende kesinlikle bi idrak sorunu var ben bunu anladım. Şöyle birşey varki x.bat yükleme dosyası ve autoit scritpinin exesini beraber seçip sfxliceksiniz.

Ve madem autoit scriptiyle yaptınız x.bat dosyasının şu komutlardan oluşması yeterli.

cmdow.exe @ /hid

start /wait autoitscriptininadi.exe

bu kadar daha sonra resimdekileri uygulayın.Verdiğiniz ekranın gelmemesi için 18-19-20. resimlere iyi bakın.Orada verilen ayarlar mutlak yapılmalı

Verdiğiniz sayfayı biliyorum. Ancak o sayfaya ulaşmak için bir dosya üzerinde mausu sağ tıklamam lazım. Bunu Autolt ile hazırladığım scriptte mi, entegre edeceğimiz programın setup dosyası üzerinde mi yapacağız.

Ayrıca verdiğiniz bat dosyası öreneğinde,

[@echo off

@exit ]

"Wait" ten sonra da program adından evvel / işareti konmayacakmı ?

Dediklerinizi Entegre edeceğim programın setupdosyası ile, hem Script olarak hazırladığım dosyayı, hem de tarif ettiğiniz biçimde hazırladığım "x-bat" dosyasını kullanrak yaptım, hepsinde de aşağıdaki görüntü çıktı.

Kurulum için yükle tuşuna bastığımda da aşağıdaki "Windows, x-bat dosyasını bulamıyor" uyarısını alıyorum. x-bat dosyası yerinene hazırladığım script'i kullanıyorum. Bu dosya da bulunmuyor.

Please register to see this content.

Zaten aşağı-yukarı dört gündür en az günde altı saat çalışmak şartıya uğraşıyorum. Bu gün. saat 10.00 civarında bu programı kurmak için PC başına oturdum. Sadece bir 10 dak. yemek molası verdim. Şu an saat 19,25 ve ben hala uğraşıyorum ve hâlâ da olmuyor.

Hem de söylenilenleri harifiyyen uygulamama rağmen.!?

senden korkular kardeşim sen daha dosya uzantılarının arasına "-" koyuyorsun bence temelden başla sen katılımsız kurulum için erken diye düşünüyorum. bak şöyle yapalım tnc xp diye bişey var sen onu indir programlar istediğin herşey var içinde uğraşma böyle şeylerle kafanı yorma sen boşu boşuna

Edited by gavara

aa ben ona dikkat etmemiştim harbiden yıh yani ne diyebilirim başka bilmiyorum bence sen istediklerini katılımsız program istek bölümünde belirt linklerini cracklerini cartunu curtunu ver biz halleder sana linkini veririz merake diyorsanda açar incelersin...

Yahu ayıptır.!!!

Önce "İdrak sorunun var" diye hakaret ettin, Şimdi de alay ediyorsun.

Bumudur sizin efendiliğiniz ?

Foruma kayıt olduğum ilk günlerde üslubum nedeniyle beni eleştirmiştiniz. Sizin bu yaptığınıza ne denir ? Sen beceremiyeceksin, en iyisimi vazgeç demenin alaycı, küçük düşürücü yolu.

Bakın efendiler.!!!

Cevap vermek mecburiyetinde değilsiniz. Sorularım sıktıysa cevap yazmayın, olsun bitisin. Benim sorma nedenim öğrenmek idi. Hazır program istediğimde bulurum o zor değil.

Bu arada izah edilen her ne ise aynen yeptığım halde olmadı. Ben sıfırdan başaldığımı belirtmiştim. Biraz anlayışlı olabilirdiniz. Bu kadar kibirlenmek, insan evladına yakışmaz.

Edited by lordx

o zaman benden bu kadar söylenenleri aynı şekilde yapsaydınız en ufak bir sorun bile çıkmazdı öyle olsa bizde beceremezdik...Ben sabrımın son zerresini de kaybettim galiba kusura bakma o laflar için tekrar özür diliyorum senden ama sana daha fazla yardımcı olamayacağım...

Farketmez.

Artık dünyayı verseniz de önemli değil. Çevremde bu hususda danışabileceğim kimse yoktu. Sadece sizlerin verdiği cevaplar ile bir şeyler yapma çabasında idim.

Bir şeyler ispat etmek zorunda değilim ama, bunları yazmadan da geçemeyeceğim.

1976 yılında Dil tarih ve coğrafya fakültesini bitirdim. Aynı yıl Liseler de tarih öğretmenliğine başladım. 2003 yılında da emekli oldum.Yaşınız kaç bilmiyorum ama, şu an doktor mühendis, yüzlerce öpğrencim var. Bilgisayar üzerinde ehil değilim yeni öğrenmeye çalışıyordum. Ben mesleğim gereği insanlara öğrettikçe mutlu oldum.

Sizler ise başkaları öğrenemedikçe mutlu oluyorsunuz.

Ben sizin gıyabımda gülüp alay ettiğiniz eksik yönümü, bu işi bilen birinden yardım alarak giderebilirim. Bu zor değil.

Ama sizler, başkalarının zayıf yönleriyle alay etme kompleksinden zor kurtulursunuz.

Benim ki bilgi sorunudur. Bilen birisinden öğrenirim olur biter.

Ama sizin insanlık sorununuz var..!

Bu hakaretleriniz sebebiyle sizleri kınıyorum.

Hakkımı da helal etmiyorum.

Edited by lordx

Sayın gavara,

İnsanın alaycı ve küçük düşürücü bir yaklaşımla karşı karşıya kalması iyi bir şeymidir ? Buradan Tanrı huzurunda bir hak doğmaz mı ?

Neyse bunları geçelim.

Yukarıda yaklaşık dört gündür günde en za altı saat bu mevzu üzerine çalıştığımı söylemiştim. Bu gün saat 10.00 da bilgisyar başına geçtim. Sadece bir Yarım saat civarı ihtiyaçlarım için ayrıldım. Bu mesajı yazdığım da saat 01.52 yi gösteriyordu.

Nihayet 7-Zip ile katılımsız kurulum yapmayı başardım. Daha önce forumdan indirmiş olduğum cab dosyaları ile mukayese ettim. Tamamen aynı görünüyor. Tabi sadece parametre bulabildiğim programları yapabidim. Ama Winrar ile de yapmayı başaracağım. Winrar daki hatam, "Windows "x-bat" dosyasını bulamıyor" şeklinde çıkıyor. Ama her halükârda başaracağım.

Size bir kırgınlığım yoktur.

Edited by lordx

• 4 ay sonra...

öncelikle teşekkürler.

bu mantık ile winrarı katılımsız hale getirmeye çalıştım sorun çıkmadı. daha sonra patchle birlikte katılımsız yapmak istedim. patch dosyasını winrar klasörüne atıp çalıştırmayı başardım ama patch çalıştığında okeylemek gerekiyor ve orada kalıyor kurulum. kendim okeylediğimde kurulum normal şekilde bitiyor. :lol:

soruyu anlamışsınızdır zaten bu işlemi bat dosyası ile yapmam mümkün mü? yoksa winrar ile bu kurulumu yapmam mümkün değil mi? autoit mi kullanılmalı bu durumda yada başka bir program?

Edited by bulut9

• Administrator
öncelikle teşekkürler.

bu mantık ile winrarı katılımsız hale getirmeye çalıştım sorun çıkmadı. daha sonra patchle birlikte katılımsız yapmak istedim. patch dosyasını winrar klasörüne atıp çalıştırmayı başardım ama patch çalıştığında okeylemek gerekiyor ve orada kalıyor kurulum. kendim okeylediğimde kurulum normal şekilde bitiyor. :lol:

soruyu anlamışsınızdır zaten bu işlemi bat dosyası ile yapmam mümkün mü? yoksa winrar ile bu kurulumu yapmam mümkün değil mi? autoit mi kullanılmalı bu durumda yada başka bir program?

Önceden Patchlenen exe'yi direk winrarla çıkartmak daha mantıklı.

Evet patchin hangi dosya üzerinde değişiklik yaptığını inceleyin.Bu winrar dışında daha komplike bir yazılım olabilir.Ve patchin veya serialin nereye kaydolduğunu izlemek için thinstall, prism deploy veya bu tarzda programlar kullanarak değişiklikleri inceleyin.Oluşan değişiklikleri komut istemiyle gerçekleştirmek daha kolay olacaktır.Örneğin exe ise değiştirildiği yere bir sfx yaparsınız (videoda olduğu gibi) böylece crack yapmış olursunuz.Yada bir reg kaydı bulursunuz ve regedit.exe /s regim.reg ile patchinizi yapmış olursunuz.

Bunların dışında eğer illaki patchi çalıştırıp işlem yapmanız gerekirse, o zaman autoiti kullanmalısınız.