Jump to content

Multiboot Cd\dvd Yapımı [anlatım]

blackman12
 Share

Recommended Posts

onun çözümü şu an için maalesef bulamadım.aynı dvdde bir çok xp çalışmasını ben de istiyorum ve ilgileniyorum.ancak xp boot imageleri i386 klasörünü(ya da başka bir klasörü) rootta aradığı için $oem$ klasörleri çakışıyor.Bakacağız artık bir çaresine bulursam yazacağım

• 1 ay sonra...
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

onun çözümü şu an için maalesef bulamadım.aynı dvdde bir çok xp çalışmasını ben de istiyorum ve ilgileniyorum.ancak xp boot imageleri i386 klasörünü(ya da başka bir klasörü) rootta aradığı için $oem$ klasörleri çakışıyor.Bakacağız artık bir çaresine bulursam yazacağım

Çözümünü buldunuzmu.

Bir ara bende bu konuyu kafaya takmıştım ama o zaman için çözüm bulamamıştım...

Şimdi bir daha el atayım...

Çözümünü buldunuzmu.

Bir ara bende bu konuyu kafaya takmıştım ama o zaman için çözüm bulamamıştım...

Şimdi bir daha el atayım...

Şimdiden paylaşım için teşekkürler...

Bu konuda çalışma yapmayı düşünüyor isen beklemekte yarar var...Beklemedeyim...

elimde bir tane yöntem var ama henüz denemedim işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum

Winnt32 /makelocalsource olayını, msela multibootumuz C:\XPCD'de ise C:\XPCD\XP1 şeklinde birinci xpyi, ikinci xpyi de XP2 şeklinde kurulum kaynağı yaratır,Sonra bunu modifiye eder, daha sonra da hdd açılış dosyalarını (ntldr boot.ini vs) easyboot'a img olarak yediririz. Kullanıcı menüden işletim sistemini kur dediğinde img dosyasındaki xpdeki bildiğimiz bootloader yüklenecek.Sonra ordan kullanıcı yükleyeceği sistemi seçecek.Çok karışık bir anlatım ama bu olayı deneyeyim,becerirsem çok iyi olacak.

Edited by morning

• 1 ay sonra...

Merhaba

Öncelikle böyle bir çalışma için teşekkür ederim. Çalışmaya başlamadan önce ne yapmak istediğimi anlatmak eğer oluyorsa başlamak istiyorum.

Xp home, Xp Pro ve Vista tüm sürümlerin olduğu bir dvd yapmak istiyorum. Bunlar orjinal cdlerin isoları olacak. Bu mümkün mü ?

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

blackman12 paylaşımın için nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, tabi bir de F_s_M'ye. SAyenizde multibootlu ve 8 gb sandisk u3 flash disk'ten açılan bir .iso'm oldu.

Benim multiboot'a

1.XP+SP2

2.MİNİ XP

3.MİNİVİSTA

4.HİRENBOOTCD 9.6

5.CD'DEN AÇILAN XP

6.XP LOGON ŞİFRE KIRICI ekledim.

Siteden indirdiğim extendedminixp bir türlü çalışmadı, cd'den çalışan xp çalışmadı(unmountable_boot_volume hatası verdi), aslında onu'da TNC live cd indirip denemeliyim, bulduğum xp logon kırıcı da çalışmadı sizin önerebileceğiniz var mı? diğerleri sorunsuz çalıştı.

Vallahi nasıl sevindim anlatamam; Cem Yılmaz'ın arap prensi olduğu eski bir reklamınddaki repliği gibi ruh halim."Tahta çıkmış, kadar sevindim"

Verdğiniz video çok güzel, yalnızca şu cd içeriğini pc donacak diye ezboot'un yanına atmamıştınız ya, orada biraz takıldım, yani diyelim 4-5 cd ekliyeceğiz tüm bu cd içeriklerini ezboot'un yanına ekleyecez de .img dosyaları bunların kendi dosyaları olduğunu nasıl anlayacak diye düşünüyordum ama anlıyormuş, tekrar teşekkürler...

Edited by huskor84

nasıl anlayacak sorusunun cevabı,

o img dosyaları cdnin bootable özelliğini taşıyan dosyalar.Easybootun yaptığı şey de bu dosyaları yükleyerek açılışı o img dosyalarına devretmek gibi bir şey (galiba :rofl: )

Extended minixp neden çalışmadı bu arada?

isterseniz boot kaydını göndereyim onun öyle deneyin.

Şifre kırıcı da içinde.

http://rz77pa.bay.livefilestore.com/y1pbFXx06vFWl8-XwzBbcAYyo3BfmVJuWoR1-ekQ8l-JJaRlItLSM-DmL7A9D-kh3FKMIZuzh87wz3lmuDuADLxkw/ezboot.rar?download[/CODE]

tam olarak ne yaptığını bilmeden bişey diyemem ayrıca hem minixp hem cdden çalışan xp niye ? bende vista ve ubcd yi aynı boot klasörü içerisnden kullandırıyorum.İkisinin de dosyaları aynı boot klasörünün içinde.Ama cdden çalışan xp nin yapısı nasıl hatırlamıyorum.Mutlaka yapı benzerliği vardır.

video linki gitmiş yenileyebilirmisiniz acaba?

• 2 hafta sonra ...

selam,

hiren boot cd 9.6 orjinal dosyasını easyboot ile entegre etmeye çalışıyorum ancak şu şekilde bi hata alıyorum..verdiğin .img dosyası ile denedim.kendim isobuster ile çıkardım denedim..bif olarak denedim ancak hep aynı hatayı alıyorum?bilginiz var mı?ezboot içine img ya da bifi atıyorum ezboot yanına da iso dosyasını atıyorum.başlaması vs. normal.yalnızca bu şekilde bi hata var ve tabi başlamıyor.

adszfd5.jpg

edit: alttaki konuymuş.resmi göremeyince farklı konu zannetmişim, pardon

ekleme:

multi2uf8nw7.jpg

yukardaki arkadaşın verdiği resimde SetupSourcePath = OS\????(TNCT olabilir mesela)

wincertte;

şu konuda

Please register to see this content.

SetupSourcePath = \XP\XPPRO şeklinde değiştirin denmiş.

bu konuda http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=17622

SetupSourcePath = "\" yolunu SetupSourcePath = "\SETUP\WN2K\" yazıp kaydediyoruz

denmiş..bunların hangisi doğru?herkes kafasına göre bi yol vermiş."\" <-- bu işaret istenildiğinde kullanılacak bir işaret mi?

\ ile başlayıp \ ile mi bitmeli?

\ ile başlayıp \ sız mi bitmeli?

hiç \ ile başlamamalı mı?

Edited by ZEUS__

@morning sağol..evet easyboot ile alt dizinler birbirine girmesin diye, hem ilerde eklerim diye şimdiden hazır olsun diye düzenli yapmaya çalışıyorum..

doğrusu "\OS\klasörİsmi" olmalıymış.. yani sonda \ işareti olmayacakmış.wincertteki doğruymuş yani.evet senin verdiğin konuna baktım, bayaa faylalandım çok sağol :) bilgiler dağınık dağınık kafamda, çok okudum.şimdi toplamaya çalışıyorum inşallah istediğim gibi bi dvd yapacam artık..