Jump to content

$oem$ Dağıtım Klasörü Ve Videolu Anlatımı

Recommended Posts

Komik olacak ama son birkaç denemedir ayar.reg hiç uyguanmıyor bende. cmdlines.txt den uygulatıyorum her zamanki gibi. Sinir etti.

Nr paketi kullanmak yerine hotfixleri ve ie7 yi Nlite ile, Mp11'i ise WMP11 Slipstreamer ile standart ayarlarda entegre ediyorum. (vanilla) Artık bundan şüphe etmeye başladım hiçbir aksilik yok ayar.reg dışında oem klasörüm görevini yerine getiriyor. Guirunonce ile ekledim regi yine uygulanmadı kurulumda.. Runonceex ile deneyeceğim ama sinire bağladım iyice.. reg dosyası 23 kb, windows ortamında sorunsuz uygulayabiliyorum ama kurulumda olmadı gitti. Bir fikri olan var mı sırf bunun için sanalda kurulum ardına kurulum yapmaktan bıktım..

ARKADAŞLAR PROGRAMLARI ADDON OLARAK DEĞİLDE FARKLI BİR YÖNTEMLE KOMUTLARLA FİLAN HANİ $OEM$ YARDIMIYLA KATILIMSIZ OLAN PROGRAMLARI TABİKİ DİREK NASIL KURMASINI SAĞLAYABİLİRİZ ÇÜNKİ ADDONLARI EKLEDİĞİMDE BAZISI KURULUYOR BAZISI KURULMUTOR BUNUN SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE DİREK ATILMASINI SAĞLAMAK İÇİN NELER YAPMAK GEREKLİ TEŞEKKÜRLER.....

• 3 ay sonra...

Merhaba Bende Bir Yerde Takıldım Video'yu izlememe ve resimlere takılmama ragmen..

Xp Kalıbını Bir Klasöre Bosalttim.. Xp'cinin Bütün Klasörleri Vs vs Ord..

Ve Oraya $OEM$ Açtım İçine $1 Açtım. Ve İcine Bilgisayarimda C Sürücünde Kadir OLarak Belirlenen Klasörü Attım

Yani Xp Cdsi\$OEM\$1\Kadir

Bu Sekilde Olursa Kurulum Yapılırken Windowsun Kurulu Oldugu Yer\Kadir Klasörü Gelmesi Gerekiyordu Sanırım.. Ama Bende Gelmedi Yada Bir Yeri Kacırdım yada bildigimizi düsündügünüz icin es gecdiniz. Acaba Yardimci Olurmusunuz??

C:\Kadir KLasörünü Format Sonrası Yine C:\Kadir olarak Kopyalatmayi?

Selammm Kendi Sorunumu Kendim Cözdüm Beni Gibi Bocalayan Varsa Tavsiyem Sudur..

Mesala C:Kadir KLasörünü Xpyi Kurarken Yeniden Formatlandikdan Sonra C:Kadir KLasörü Acip İcini Doldurmasini İstiyorsaniz.. Ve Benim Gibi Yapamadiysaniz Söyle Deneyin Ben Öyle Yaptim Ve Oluyor..

Klasörümüzü Smart Install Maker'ile Setup Dosyasi Haline Getirip. Katilimsiz kurulum Yaptin..

Bu Arada Katilimsiz Kurulum Parametresi /S'Dir.... Sonra Xp Ye Entegre Edin Bu Kadar..

• 6 ay sonra...
  • 11 ay sonra...

[quote name='blackman12' date='03 Aralık 2008 - 14:55 ' timestamp='1228316717' post='368485']
$Oem$\$Docs\Kullanıcı adı\Desktop\ dizilerini oluşturup buraya atabilirsin ama daha mantıklısı bencebir sfx hazırla dosyaları program filesa atsın kısayolu masaüstüne ve bunu da cmdline veya runonce tan çalıştır böylece kullanıcının yanlışlıkla dosyayı silme ihtimalini ortadan kaldırırsın...
[/quote]

[b]Arkadaşlar merhaba. blacman12 arkadaşın demiş olduğu bu yöntemi Windows 7 için nasıl uygulayabilirim?
Bilen birisi varsa bana yardımcı olursa çok minnettar kalıcam. Uzun süredir uğraşıyorum ama bir türlü bulamadım.
Windows 7 kurulum sonrası masaüstünde bir bilgilendirme klasörü oluşturmak istiyorum sadece.[/b]

@frkgkc;

Eğer windows 7 kullanıcı ismi sabit ise aynı yöntemle yapabilirsin. Yok değilse, modifiye ettiğin index'in "Users\Default\Desktop" klasörüne atarsan olur diye düşünüyorum ;)

[quote name='djonur007' date='07 Aralık 2010 - 13:56 ' timestamp='1291730816' post='922895']
@frkgkc;

Eğer windows 7 kullanıcı ismi sabit ise aynı yöntemle yapabilirsin. Yok değilse, modifiye ettiğin index'in "Users\Default\Desktop" klasörüne atarsan olur diye düşünüyorum ;)
[/quote]
[b]Sevgili dostum gerçekten çok denedim ama bir türlü yapamadım. Dediğin yöntemide uyuladım ama o da olmadı malesef.
Bir sürü araştırma yaptım ama bu konuda hiç bir şey bulamadım. Allah rızası için birisi bu konuya el atsın. Belkide çok basit bir şey ama bulamıyorum.
setupcompleta ile yapılabilecek gibime geliyor ama kodlarla ilgili pek bilgim olmadığı için onuda yapamıyorum.
Setupcompleta konusunda uzman arkadaşlar muhtemelen bunu yapabilirler. Bu konuda bilgi verilirse çok makbule geçecek.
Saygılarımla...[/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...