Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

2020-07 x64'e yönelik Windows 10 Version 2004 için .NET Framework 3.5 ve 4.8 sürümüyle uyumlu Toplu Güncelleştirme Önizlemesi (KB4562899)

2020-07x64 tabanlı Sistemlere yönelik Windows 10 Version 2004 Toplu Güncelleştirme Önizlemesi (KB4568831)

• Like 2

abdulhey_, 19 saat önce yazdı:

ei.cfg dosyasını seource klasöründeki ile değiştirip usb ye rüfuz ile yazdırmak yeterli değilmi?

rufusla yazdırdıktan sonra_flash dik içindeki ilgili klasöre atmak daha kolasy

Yani ben öyle yapıyorum

bir de: eterprise keyi  pif.txt olarak giriyorum.

ki: dijital lisanslı makinarda pro sürümünde internete çıkınca direkt aktive oluyor makina

Enterprise için (digerlerini bilmiyorum) mutlaka key girmek  gerekiyor (standart keyi) komutl ya da  bu işi ilk bulan ( _s1ave77 )  in aracı ile

Nsane forumdaki son paylaşımında sadece key girme opsiyonu+kms 38 ekenmiş. sonra sürüm çıktı mı merak ediyorum ama bulamadım: MDL de yasak zaten bu konulaer

bendeki eski sürüm hala iş görüyor

@mephistooo2  aracı da aktivasyonu iyi yapıyor

ben bazen key girmek için  _s1ave77 in aracını kullanıyorum ya da aktive makinalarımda pid.txt giriyorum

pid.txt şı şekilde ç: source klasörüne atarsanız direk enterprise yükleniyor ve aktif makiada başka işleme gerek kalmıyor

Spoiler

[PID]
value=XGVPP-NMH47-7TTHJ-W3FW7-8HV2C

Please register to see this content.

Edited by efe34

deli_petro06, 25 dakika önce yazdı:

Team sürümünün esprisi nedir? İnternette birkaç yere baktım anlamadım. Daha önce sadece yazılım olarak görmüştüm. Ancak sürüm olarak gelmesinin esprisini anlayamadım. Diğer sürümlerden farkı nedir?

Anladığım kadarı ile basitçe domain sistemi mevcut ise  akıllı tahta gibi  yada aptal pc yapmak için.  İçeriği kısıtlı sadece izin verilen ara yüze ve içeriklere ulaşması için

Bende ki ilk ön izleme bu oldu azure servera bağlanma,  domain sistemine bağlanmayı soruyor kurulum ekranında

• Like 2

Update geçmişini silmek için o kadar uğraşmaya gerek yok. 

Direk bu kodu metin belgesine ekleyip .bat olarak kaydedin ve yönetici olarak çalıştırın o kadar. İşlem tmm :)

Spoiler

@echo off
powershell -windowstyle hidden -command "Start-Process cmd -ArgumentList '/s,/c,net stop usosvc & net stop wuauserv & del %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\edb.log & del /f /q C:\ProgramData\USOPrivate\UpdateStore\* & net start usosvc & net start wuauserv & UsoClient.exe RefreshSettings' -Verb runAs"

fingerprint, 3 saat önce yazdı:

arkadaşlar 2004 sürümde isteğe bağlı güncellemelerin yüklenememe durumunu yaşayan varmı?

birçok bilgisayarda yükleme aşaması %44 seviyesine kadar gelip tekrar indirmeye başlıyor bu döngü sürekli devam ediyor ve kesinlikle yükleme tamamlanmıyor.

diğer güncellemeler olan ntfx güncellemesi normal şekilde indirilip kuruluyor.

bu durumu yaşayan ve çözüm bulan varmı?

update denmi yükseltiyorsunuz yoksa usb den iso danmı? Ben usb den iso dan yüklemek istiyorum first boot hatası veriyor. Yani ilk yeniden başlama aşamasında yükleme bir hata ile karşıaştı dosyalar geri alınıyor diyor ve hiç bir şey değişmeden yeniden başlıyor kueulu windows 10 1909. Ama updateye hala hiç gelmiş değil. Ben şu hatayı alıyorum. hatayı buldum internette tüm gereğini yaptım ama yine aynı oldu.;  0xC1900101-0x30017 yükleme "first_boot" aşamasında "Boot" işlemi aşamasında bir hatayla başarısız oldu.

• Like 1

@fingerprint 2004 sürümün de neye göre oluyor bilmiyorum. Ancak güncelleme konusunda da, genel çalışma konusunda da bazı pcler de sıkıntı çıkarıyor. Örnek; Ghostun son çalışmasını denemek için pc' me yüklemek istedim. Her seferinde mavi ekran hatası aldım. Çalışmayı yapan kişi de güncellemelerden kaynaklandığını belirtti. Ve çalışmayı indirenler arasında sanırım sadece ben hata aldım. Bunun haricinde bu hafta bana format atmam için bir laptop gönderildi. Kesinlikle 2004 sürümü yüklenmiş bir iso' yu biosta açmadı. Masaüstünden format attım. Bu sefer de güncelleme yükledikten sonra aşırı şekilde ısınma ve kasma olayları başladı. Kendi kullandığım pc de de sürekli toplu güncellemeler de hata veriyor ve hiçbir yol çözüm olmuyor. Güncellemelerden kaynaklı olduğunu düşündüğüm kasmalar var. Ve işin komik tarafı da işlemci %1' diğer paneller %5' i geçmezken bile deli gibi kasıyor. Bir farkettiğim hata da güncelleme kaynaklı birden fazla kez masaüstüne tıkladığımda yada sağ tık yaptığımda kasıyor ve masaüstü uzun süre gidip geliyor. 2004 sürümüyle ciddi sıkıntılar yaşayanlar var ancak eski pc den mi kaynaklanıyor? Başka bir sebebi mi var anlamadım...

• Like 3

abdulhey_, 13 saat önce yazdı:

update denmi yükseltiyorsunuz yoksa usb den iso danmı? Ben usb den iso dan yüklemek istiyorum first boot hatası veriyor. Yani ilk yeniden başlama aşamasında yükleme bir hata ile karşıaştı dosyalar geri alınıyor diyor ve hiç bir şey değişmeden yeniden başlıyor kueulu windows 10 1909. Ama updateye hala hiç gelmiş değil. Ben şu hatayı alıyorum. hatayı buldum internette tüm gereğini yaptım ama yine aynı oldu.;  0xC1900101-0x30017 yükleme "first_boot" aşamasında "Boot" işlemi aşamasında bir hatayla başarısız oldu.

En iyisi sıfırdan temiz kurulumlu msdn dokunulmamış iso dosyası(forumda üstatlar paylaşıyor var).

Bir tane indir beğenine göre ntlite yazılımı bedava indir kur.İndirdiğin isoyu  winrarla windowsun kurulu olmadığı dizine aç ( hasan835 güzel anlatımı var yardımcı olur).

Ntlite çalıştır kaynak ta  sol üst ekle butonun da görüntü dizinini seç winrarla açtığın  klasörde source klasörünü göster.

Güncellemeleri elle indirip ntlitle entegre edip ,iso dosyanı oluştur.

Temiz güncel isoyla format at ...

Atmadan verilerini yedeklemeyi unutma !!!.

Zaten bu dandik Micro..tun ; güncellemeler de sorunları hemen hemen çözdük diye açıklaması var bununla övünebilen bir kafa bu,sorun güncellemeler de.

Beklemeden temiz isoyla en yeniyi sıfırdan kurun bence...

yada benim gibi yapıp (eski sisteminden dolayı) zaten bütün windowsları traşlayıp soyulmuş ham halde kullacaksınız.

O durumda gerçeği iyice anlarsınız yeni olan hiç birşey yok ,dayatmalar ve makyaj var .İnsider beta stabil xp,7,8,8.1,10 fark yok.

Makyajlı,dayatmalı windows 95 hepsi...

Edited by kadetti
  • Like 3

Edge Dev 86.0.594.1, Chrome tema desteğiyle çıktı

Geliştirici kanalında Microsoft Edge 86.0.594.1'in bugünkü sürümü, Google Chrome temalarını Chrome Web Mağazası'ndan yükleme olanağını getiriyor. Bu özellik daha önce Canary Edge sürümlerini çalıştıran kullanıcılar için  ve şimdi Dev sürümlerine eklenmiştir.Edge Dev Banner

Microsoft Edge Dev 86.0.594.1'deki yenilikler

Eklenen özellikler

• Google web mağazasından tema yükleme özelliği eklendi. Check out  .
  • Backspace tuşunun bir web sayfasında geriye (veya Shift ile birleştirildiğinde ileriye doğru) gitmesine izin verecek bir bayrak eklendi. Bu bayrak şu anda varsayılan olarak devre dışıdır ve manuel olarak etkinleştirilmesi gerekir.
  • Adres çubuğunda arama yaparken geçmiş ve favorilerden gelen önerileri kapatmak için ayarlara bir seçenek eklendi.
  • Sanal ve artırılmış gerçeklik için web sitesi izinleri eklendi.
  • Parola Ayarları sayfası ile Parola İzleme Ayarları sayfası arasında bir bağlantı eklendi.
  • Microsoft Edge Kapandığında Tanımlama Bilgilerini Kaydetmek için bir yönetim politikası eklendi. Bu politikanın, tarayıcı kapatıldığında verileri temizlemek için politikalarla birlikte kullanılması amaçlandığını ve yönetim şablonlarının daha sonra güncelleneceğini unutmayın.

Geliştirilmiş güvenilirlik

• Adres çubuğuna yazmanın bazen tarayıcının çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Bir sekmeyi kapatmanın bazen tarayıcının çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Windows'un Insider sürümlerinde sekme değiştirmenin bazen Edge'in çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • IE modu sekmelerinde belirli sitelerin ziyaret edilmesinin bazen tarayıcının kilitlenmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Sekmelerin bazen yükleme sırasında çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Edge'de kayıtlı bir şifre ile bir siteye giriş yapmanın bazen sekmeyi kilitlemesi sorunu düzeltildi.
  • Sistem Geri Yükleme'nin kullanılmasının Edge'in artık başlatılamamasına neden olduğu bir sorun düzeltildi.
  • Bir web sitesini Görev Çubuğuna sabitlemenin bazen başarısız olduğu bir sorun düzeltildi.
  • Sertifika görüntüleyicinin çalışmadığı bir sorun düzeltildi.

Değişen davranış

• Tam ekran videoların bazen düzgün görüntülenmemesi sorunu düzeltildi. Tam ekrana girmek yerine, sadece yakınlaştırır ve tarayıcı penceresinin çoğunu kaplarlar.
  • Web sayfasının çevirisi tamamlandıktan sonra adres çubuğunun bazen "çeviri" durumunda kalmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Windows 10'dan daha eski sürümlerinde tüm parolaların IE'den Edge'e taşınmaması sorunu düzeltildi.
  • Görev Çubuğuna sabitlenmiş web sitelerinin olması gerektiğinde rozetlerinin olmamasına neden olan sorun düzeltildi. (İşaretleme, okunmamış mesajların sayısını vb. Söylemek için bazen kısayolda görünen metin / sayıdır.)
  • Öğelerin bazen Koleksiyonlara doğru şekilde eklenmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Ctrl + F'nin bazen bir sayfada vurgulamayı bırakması sorunu giderildi.
  • PWA'ları yüklerken kullanıcı arayüzü geliştirildi.
  • PDF'lerde Farklı Kaydet (ctrl + shift + S) klavye kısayolu kaldırıldı.
  • Koleksiyonlar'ı Misafir pencerelerinde kullanma özelliği kaldırıldı.
  • SmartScreen İzin Verme Listesi Etki Alanlarının yerini aldığından, Güvenli Tarama İzin Verme Listesi Etki Alanları yönetim politikası geçersiz kılındı.

Bilinen Sorunlar

• Mac kullanıcıları, tarayıcıda oturum açarken veya verilerini senkronize ederken bir sorun görebilir. Nedeni belirledik ve önümüzdeki haftanın Geliştirici yapısını düzeltmek için çalışıyoruz.
  • Belirli donanıma sahip kullanıcılar, kaydırma davranışında istenmeyen değişiklikler görüyor. Örneğin, sayfalar eskisinden çok daha hızlı kayar. Şu anda araştırıyoruz.
  • Belirli reklam engelleme uzantılarının kullanıcıları, Youtube'da oynatma hataları yaşayabilir. Çözüm olarak, uzantının geçici olarak devre dışı bırakılması, oynatmanın devam etmesine izin vermelidir. Daha  fazla ayrıntı için bkz.  
  • İlişkili uzantının yüklü olduğu Kaspersky Internet Suite kullanıcıları bazen Gmail gibi web sayfalarının yüklenemediğini görebilir. Bu başarısızlık, ana Kaspersky yazılımının güncelliğini yitirmiş olmasından kaynaklanmaktadır ve bu nedenle, en son sürümün kurulduğundan emin olarak giderilir.
  • Bazı kullanıcılar, bu alanda daha önce bazı düzeltmeler yaptıktan sonra favorilerin çoğaltıldığını görüyor. Bunun tetiklenmesinin en yaygın yolu, Edge'in Kararlı kanalını kurmak ve daha önce Edge'de daha önce oturum açmış bir hesapla oturum açmaktır. Artık tekilleştirme aracı mevcut olduğu için bunu düzeltmek daha kolay olacaktır. Bununla birlikte, tekilleştiriciyi birden fazla makinede çalıştırırken, her iki makinenin de değişikliklerini tam olarak eşitleme şansı bulamadan yinelemenin gerçekleştiğini gördük, bu nedenle yaptığımız bazı düzeltmelerin Kararlı duruma gelmesini beklerken, ayrılmayı unutmayın. tekilleştiricinin çalıştırılmaları arasında bolca zaman.
  • Yakın zamanda bunun için bir ilk düzeltmeden sonra, bazı kullanıcılar hala Edge pencerelerinin tamamen siyahlaştığını görüyor. Tarayıcı Görev Yöneticisini açmak (klavye kısayolu shift + esc'dir) ve GPU işlemini sonlandırmak genellikle sorunu çözer. Bunun yalnızca belirli donanıma sahip kullanıcıları etkilediğini ve en kolay şekilde Edge penceresini yeniden boyutlandırarak tetiklendiğini unutmayın. Ayrı GPU'lara sahip kullanıcılar için grafik sürücülerini güncellemek yardımcı olabilir.
  • Bazı kullanıcılar, izleme paneli hareketlerini veya dokunmatik ekranları kullanarak kaydırma yaparken "yalpalama" davranışı görüyorlar; burada bir boyutta kaydırma, sayfanın diğerinde ince bir şekilde ileri geri kaymasına da neden oluyor. Bunun yalnızca belirli web sitelerini etkilediğini ve belirli cihazlarda daha kötü göründüğünü unutmayın. Bu, büyük olasılıkla, kaydırmayı Edge Legacy'nin davranışıyla tekrar eşitliğe getirmek için devam eden çalışmamızla ilgilidir; bu nedenle, bu davranış istenmeyen bir durumsa, edge: // flags / # edge-deneysel-kaydırma bayrağını devre dışı bırakarak geçici olarak kapatabilirsiniz.
  • Birden fazla ses çıkış cihazına sahip kullanıcıların bazen Edge'den ses alamadığı bazı sorunlar vardır. Bir durumda, Edge, Windows Volume Mixer'da sessize alınır ve sesin açılması onu düzeltir. Başka bir durumda, tarayıcıyı yeniden başlatmak sorunu düzeltir.

Orijinal makale :

• Like 1

hasan835, 21 dakika önce yazdı:

Microsoft, Windows 10, sürüm 2004'teki eski NVIDIA sürücüleriyle uyumluluk sorunlarını doğruladı;

İçeriği Görüntüle

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesinde eski NVIDIA grafik kartı sürücüleriyle uyumluluk sorunları var. Microsoft, Etkilenen Cihazlar için Sürüm 2004'e Yükseltmeyi Engelledi.

Nvidia ve Microsoft  (Mayıs 2020 Güncellemesi) Nvidia grafik bağdaştırıcıları için bazı sürücü sürümleriyle uyumluluk sorunlarını  . Nvidia GPU'lu etkilenen cihazlar, yükleme sırasında ve Windows 10, sürüm 2004'ü yükledikten sonra mavi ekran durma hataları ve diğer sorunlarla karşılaşabilir. 358.00'dan daha düşük sürüme sahip sürücüler kullanılırken sorunlar gözlemleniyor.

En iyi yükseltme deneyimini sağlamak için Microsoft, eski Nvidia grafik sürücülerine sahip cihazların Windows 10, sürüm 2004 veya Windows Server, sürüm 2004'e yükseltilmesini engelliyor. Güncelleştirme, sürücüler güncellenene kadar Windows Update aracılığıyla sunulmayacaktır. Güncelleme Uyumluluğunu kullanan kuruluşlar için koruma kimliği 24803238'dir.

Etkilenen platformlar

• İstemci sürümleri: Windows 10, sürüm 2004
  • Sunucu sürümleri: Windows Server, sürüm 2004

Geçici çözüm

Bu sorunla karşılaşma riskini en aza indirmek için , hatayı düzelten  için aygıt üreticisinin web sitesini kontrol etmelisiniz .

Sıradaki aşama

Microsoft, bu sorun için bir düzeltme üzerinde çalışmaktadır ve Ağustos ortasında bir düzeltme sunulacaktır.

Not

Microsoft , sorun çözülene kadar kullanıcıların güncellemeyi  seçeneğini veya  kullanarak manuel olarak yüklememelerini önerir .

kaynak

Şu her baktığımda ..göreceksiniz. ifadesi bende şizofrenik duygular oluşturmaya başladı :) en iyisi ümidi kesmek. böyle bir saçmalığı ilk defa görüyorum.

kocamanadam, 54 dakika önce yazdı:

19041.450 yi yükledim ama yine sağ altta internet yok gözüküyor(yani dünya gözüküyor)ama internet var.Bunu hala düzeltemediler.Saygılar,

😊Biz niye yüklemiyoruz? Saat gibi çalışan 1909 u sil 2004 yükle o kadar uğraş ondan sonra birde abudik gubidik şeylerle uğraş. .

• Like 1

deli_petro06, 30 dakika önce yazdı:

@hasan835 Üstadım denemediğim hiçbir yol kalmadı. Kaldırdım tekrar yükledim olmadı. Offline olarak yükledim olmadı. Powershell kodları v.s hiçbir şekilde çözülmüyor. Çözülse de farklı bir hata kodu geliyor. 2004 sürümü çıktığından bu yana düzelmedi...

Lütfen net framework 3.5 için birde bunu denermisiniz;

• Like 2

Windows 10 için Kümülatif Güncellemeler, 11 Ağustos 2020

Spoiler

Windows-10-banner-cumulative-updates.png

Windows 10, sürüm 2004, KB4566782 (İS Derlemesi 19041.450)

• Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarında, bir uygulama Kurumsal Kimlik Doğrulama özelliğine sahip olmadığında çoklu oturum açma kimlik doğrulamasına izin veren bir sorunu giderir.  piyasaya   , UWP uygulamaları kullanıcıdan kimlik bilgilerini  başlayabilir.
  • Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Internet Explorer, Windows Grafikleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Çekirdeği, Windows Giriş ve Oluşturma, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Cüzdan Hizmeti, Microsoft Edge Eski, Windows Bulut Altyapısı, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows için güvenlik güncelleştirmeleri AI Platformu, Windows Temelleri, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Güncelleme Yığını, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme, Windows Karma Depolama Hizmetleri, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft JET Veritabanı Motoru ve Windows SQL bileşenleri.

Windows 10, sürüm 1903 ve 1909, KB4565351 (İS Derlemeleri 18362.1016 ve 18363.1016)

• Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarında, bir uygulama Kurumsal Kimlik Doğrulama özelliğine sahip olmadığında çoklu oturum açma kimlik doğrulamasına izin veren bir sorunu giderir.  piyasaya   , UWP uygulamaları kullanıcıdan kimlik bilgilerini  başlayabilir.
  • Microsoft Komut Dosyası Motoru, Internet Explorer, Windows Grafikleri, Windows Giriş ve Oluşturma, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Cüzdan Hizmeti, Microsoft Edge Eski, Windows Bulut Altyapısı, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows AI Platformu, Windows Temelleri, Windows Çekirdeği için güvenlik güncellemeleri , Windows Güncelleme Yığını, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme, Windows Karma Depolama Hizmetleri, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri ve Microsoft JET Veritabanı Motoru.

Windows 10, sürüm 1809, KB4565349 (İS Derlemesi 17763.1397)

• Windows Embedded Compact 2013 işletim sistemi örneğinin ve uygulamalarının  kullanılarak  10 IoT Core üzerinde çalışabilmesini sağlar  .
  • Microsoft Komut Dosyası Motoru, Internet Explorer, Windows Grafikleri, Windows Giriş ve Oluşturma, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Cüzdan Hizmeti, Microsoft Edge Eski, Windows Bulut Altyapısı, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows AI Platformu, Windows Temelleri, Windows Çekirdeği güvenlik güncellemeleri , Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Güncelleme Yığını, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme, Windows Karma Depolama Hizmetleri, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft JET Veritabanı Motoru ve Windows Uzak Masaüstü.

Windows 10, sürüm 1803, KB4571709 (İS Derlemesi 17134.1667)

• Bir SharePoint sitesinden birden çok belge açtığınızda ortaya çıkan Microsoft Edge IE modunda bir sorunu giderir.
  • Bağlantı bağlantılarını kullanarak göz attığınızda ortaya çıkan Microsoft Edge IE modunda bir sorunu giderir.
  • Microsoft Edge IE modunda Tarayıcı Yardımcı Nesnelerini yüklemeyle ilgili sorunu giderir.
  • JScript Komut Dosyası Altyapısı'na güveniyorlarsa, belirli uygulamaların yük altındayken yanıt vermeyi durdurmasına neden olan sorunu giderir.
  • Bazı .msi uygulamalarını yüklemenizi engelleyen sorunu giderir. Bu, bir cihaz AppData klasörünü bir ağ klasörüne yeniden yönlendiren bir Grup İlkesi tarafından yönetildiğinde oluşur.
  • Microsoft Komut Dosyası Motoru, Internet Explorer, Windows Grafikleri, Windows Giriş ve Oluşturma, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Cüzdan Hizmeti, Microsoft Edge Eski, Windows Bulut Altyapısı, Windows AI Platformu, Windows Temelleri, Windows Çekirdeği, Windows için güvenlik güncellemeleri Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Güncelleme Yığını, Windows Karma Depolama Hizmetleri ve Microsoft JET Veritabanı Motoru.

Windows 10, sürüm 1709, KB4571741 (İS Derlemesi 16299.2045)

• JScript Komut Dosyası Altyapısı'na güveniyorlarsa, belirli uygulamaların yük altındayken yanıt vermeyi durdurmasına neden olan sorunu giderir.
  • Bazı .msi uygulamalarını yüklemenizi engelleyen sorunu giderir. Bu, bir cihaz AppData klasörünü bir ağ klasörüne yeniden yönlendiren bir Grup İlkesi tarafından yönetildiğinde oluşur.
  • Microsoft Komut Dosyası Motoru, Internet Explorer, Windows Grafikleri, Windows Giriş ve Oluşturma, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Cüzdan Hizmeti, Microsoft Edge Eski, Windows Bulut Altyapısı, Windows AI Platformu, Windows Temelleri, Windows Çekirdeği, Windows Çekirdek Ağ İletişimi için güvenlik güncellemeleri , Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Karma Depolama Hizmetleri ve Microsoft JET Veritabanı Motoru.

Windows 10, sürüm 1703, KB4571689 (İS Derlemesi 15063.2467)

• Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Windows Graphics, Windows Media, Windows Shell, Windows Wallet Service, Microsoft Edge Legacy, Windows Cloud Infrastructure, Windows AI Platform, Windows Fundamentals, Windows Kernel, Windows Core Networking, Windows Storage ve Dosya Sistemleri, Windows Hibrit Depolama Hizmetleri ve Microsoft JET Veritabanı Motoru.

Windows 10, 1607 sürümü, KB4571694 (İS Derlemesi 14393.3866)

• Bir SharePoint sitesinden birden çok belge açtığınızda ortaya çıkan Microsoft Edge IE modunda bir sorunu giderir.
  • Bağlantı bağlantılarını kullanarak göz attığınızda ortaya çıkan Microsoft Edge IE modunda bir sorunu giderir.
  • Microsoft Edge IE modunda Tarayıcı Yardımcı Nesnelerini yüklemeyle ilgili sorunu giderir.
  • Kesin görsel kontrast için yapılandırılmış sunucu cihazlarında yeni alt pencerelerin titremesine ve beyaz kareler olarak görünmesine neden olan sorunu giderir.
  • Kısayollar oluştururken Dosya Gezgini'nin beklenmedik şekilde kapanmasına neden olan sorunu giderir.
  • Uzak Sunucu Yönetim Araçları'nın (RSAT) Windows 10 makinelerde çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir. Bu, Zamanlanmış Görev içeren bir Grup İlkesi Nesnesi oluşturduğunuzda veya düzenlediğinizde gerçekleşir.
  • Aynı anda birden çok PowerShell komut dosyasını çalıştırdığınızda oluşan bir yarış koşulunu giderir.
  • Depolama yük devretmeden sonra .vmcx ve .vmrs dosyalarına yönelik tutamaçların geçersiz olmasına neden olan küme senaryolarındaki sorunu giderir. Sonuç olarak, dinamik geçiş ve diğer sanal makine (VM) bakım etkinlikleri STATUS_UNEXPECTED_NETWORK_ERROR ile başarısız olur.
  • Kullanıcıların, telefonlarını Microsoft Authenticator uygulamasından gelen bildirimler için kontrol etmelerini söyleyen mesajı günceller. Bu ileti yalnızca kimlik doğrulaması AD FS Azure Multi-Factor Authentication (MFA) bağdaştırıcısı kullanılarak yapıldığında görüntülenir.
  • Başlangıçta durma hatasına (0xC00002E3) neden olabilecek sorunu giderir. Bu sorun, 21 Nisan 2020'de veya sonrasında yayınlanan belirli Windows Güncellemelerini yükledikten sonra ortaya çıkar.
  • Microsoft Komut Dosyası Altyapısı, Windows Media, Windows Bulut Altyapısı, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows Çekirdeği, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Karma Depolama Hizmetleri, Microsoft JET Veritabanı Motoru ve Windows için güvenlik güncelleştirmeleri Uzak Masaüstü.

Windows 10, ilk sürüm, KB4571692 (İS Derlemesi 10240.18666)

• Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Windows Graphics, Windows Media, Windows Shell, Windows Wallet Service, Microsoft Edge Legacy, Windows Cloud Infrastructure, Windows Authentication, Windows Fundamentals, Windows Kernel, Windows Core Networking, Windows Storage and Filesystems için güvenlik güncelleştirmeleri , Windows Karma Depolama Hizmetleri ve Microsoft JET Veritabanı Motoru.

Paketler için ön koşulları görmek için  bakın ve bilinen sorunlar (varsa) hakkında bilgi edinin.

Kaynak:

Windows 10 Build 19042.450 (20H2, Beta Kanalı) Insider'lar için çıktı

Spoiler

Microsoft, Beta Kanalında (  ) Insider'lar için yeni bir Windows 10 sürümü yayınladı . Kümülatif güncelleme KB4566782 olarak yayınlanan sürüm, işletim sistemi sürümünü 19042.450'ye yükseltir ve bir dizi düzeltme ve iyileştirme ile birlikte gelir. İşte yenilikler.

Windows 10 20H2 Banner

Windows 10 Insider Preview Build 19042.450'deki (20H2) yenilikler

• Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarında, bir uygulama Kurumsal Kimlik Doğrulama özelliğine sahip olmadığında tek oturum açma kimlik doğrulamasına izin veren bir sorunu çözdük.  piyasaya   , UWP uygulamaları kullanıcıdan kimlik bilgilerini  başlayabilir.
  • Microsoft Komut Dosyası Motoru, Internet Explorer, Windows Grafikleri, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Çekirdeği, Windows Giriş ve Oluşturma, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Cüzdan Hizmeti, Microsoft Edge Eski, Windows Bulut Altyapısı, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows için güvenlik güncelleştirmeleri AI Platformu, Windows Temelleri, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Güncelleme Yığını, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme, Windows Karma Depolama Hizmetleri, Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Microsoft JET Veritabanı Motoru ve Windows SQL bileşenleri.

Beta Kanalı  değişiklikleri yansıtır . Bu daldan derlemeler daha öngörülebilir ve kararlı çalışır, ancak yine de birincil işletim sisteminiz olarak hizmet vermesi amaçlanmamıştır.

Kaynak:

• Like 1

Windows 8.1 ve Windows 7 için Aylık Toplama Güncellemeleri, 11 Ağustos 2020

Spoiler

Microsoft bugün, toplu güncellemelerin yanı sıra, Windows 8.1 ve Windows 7 için aylık toplama güncellemelerini yayınladı.

Windows Update En Windows 7

Windows 8.1

Windows 8.1 için, aylık toplama güncelleştirmesi   . Aşağıdaki değişiklik günlüğü ile birlikte gelir.

• Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarında, bir uygulama Kurumsal Kimlik Doğrulama özelliğine sahip olmadığında çoklu oturum açma kimlik doğrulamasına izin veren bir sorunu giderir. CVE-2020-1509'un piyasaya sürülmesiyle, UWP uygulamaları kullanıcıdan kimlik bilgilerini istemeye başlayabilir.
  • Bir SharePoint sitesinden birden çok belge açarken Microsoft Edge IE Modundaki bir sorunu giderir.
  • Bağlantı bağlantılarını kullanarak göz attığınızda ortaya çıkan Microsoft Edge IE Modu'ndaki sorunu giderir.
  • Microsoft Edge IE Modunda Tarayıcı Yardımcı Nesnelerini yüklemeyle ilgili sorunu giderir.
  • JScript Komut Dosyası Motorunu kullanan belirli uygulamaların yük altında yanıt vermemesi sorununu giderir.
  • Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Grafikleri, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Bulut Altyapısı, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows Çekirdeği, Windows Hibrit Bulut Ağı, Windows Çevre Birimleri, Windows Ağ Güvenliği ve Kapsayıcıları, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Dosya Sunucusu için güvenlik güncellemeleri ve Kümeleme, Windows Hibrit Depolama Hizmetleri, Windows SQL bileşenleri, Microsoft Komut Dosyası Motoru ve Windows Uzak Masaüstü.

Güncelleştirme el indirilebilir  .

Uygun güvenlik güncelleştirmesi  . Buradan  olarak  . Değişiklik günlüğü, yukarıda bilinen sorunu ve güvenlik düzeltmelerini paylaşır.

Windows 7

Güncelleme  . Bu yama   aşağıdaki değişiklik günlüğüne birlikte gelir.

• Bir SharePoint sitesinden birden çok belge açarken Microsoft Edge IE Modundaki bir sorunu giderir.
  • Bağlantı bağlantılarını kullanarak göz attığınızda ortaya çıkan Microsoft Edge IE Modu'ndaki sorunu giderir.
  • Microsoft Edge IE Modunda Tarayıcı Yardımcı Nesnelerini yüklemeyle ilgili sorunu giderir.
  • JScript Komut Dosyası Motorunu kullanan belirli uygulamaların yük altında yanıt vermemesi sorununu giderir.
  • Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Grafikleri, Windows Media, Windows Bulut Altyapısı, Windows Kimlik Doğrulaması, Windows Çekirdeği, Windows Hibrit Bulut Ağı, Windows Çevre Birimleri, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Ağ Güvenliği ve Kapsayıcıları, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme için güvenlik güncellemeleri, Windows Hibrit Depolama Hizmetleri, Microsoft Komut Dosyası Motoru ve Windows SQL bileşenleri.

Bu güncellemeyi buradan manuel olarak  :  .

Yalnızca güvenlik güncelleştirmesi  . Buradan  olarak  .

Kaynak:

Edited by kadetti
  • Like 1

Patchlady (Windows 10 güncellemelerini manuel olarak indirin ve yükleyin)

Windows 10 Güncellemesi sizi işte sabote ettiyse ... birden fazla kez !? O halde yeni  Patchlady'yi denemelisiniz 

Windows 10 güncellemelerini manuel olarak indirip yüklemenizi sağlar.

patchlady.png? çiğ = true

bilgi

indirme

deli_petro06, 19 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim ancak yine aynı hatayı verdi. 

Üstadın sayfasını kontrol edin bu eskiydi sanırım.

Edited by kadetti
  • Like 2