Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Emre028, 3 saat önce yazdı:

İlk çıktığı günden bu yana 2004 kullanıyorum. Hala en ufak bir sorunla karşılaşmadım sadece son güncellemeden sonra açılma süresi biraz uzadı örnek veriyorum boot ekranından top 2 kere dönerken şuan 8-9 arası dönerek açılıyor. Bunuda sorun olarak görmüyorum bir dahaki güncellemede bunun düzeleceğini düşünüyorum.

Son güncellemeye kadar bende de bir hata yoktu.  Birde ek olarak driver güncellemesi yaptim.  intelin kendi orjinal sitesinden otomatik. Sonra ms-settings:display hatasi vermeye basladi sistem ne yaptiysam düzeltemedim. :) windows güncellemesinden mi oldu yoksa driverdan mi oldu anlamadim. Sistem geri yükleme ile güncelleme öncesine döndüm. ms-settings:display  hatasindan kurtuldum. güncellemeyi tekrar yükledim. su an sorun gözükmüyor.

Birde office 2019 kullaniyorum ama sürekli office 2016 güncellemesi cekiyor windows güncellemede :) windows 2004 önceki sürümlerde de ayni sorun vardi.   

VentMois, 34 dakika önce yazdı:

Buradaki arkadaşların da yaptıkları özel sistem.  Şahıs team den mod. Zaten sadece aio çalışma.

Arkadaş ın resmini verdiği Türkçe değil galiba.  Türkçe olsa bile linkteki sitedenmi indirilmiş?  Eğer sistem iyi ise bizimkiler aynısını yapabilir herhalde..?  Kaldıki benim sürüm uefi Enterprise. Sıfır dan temiz format niyetim olsa bugları giderilmiş yerli bir Enterprise veya Edication tercih ederim. Hem buglar hala bildirildiğinden 20 gündür updateye gelecek sistem2004 ü beklemeyi tercih ediyorum. Yeni sistem iyidir tabi ama mevcut 1909 .900 de gayet sorunsuz. 

@abdulhey_Mesajları görünce merak edip indireyim dedim. O arada sadece iki site de buldum. Sistemi paylaşan arkadaş rus diye biliyorum. O site de grafik tasarım paylaşımları var onları indiriyorum. Genelde Ruslara pek güvenmem. Sadece merak edip sanal pc de denemek için indirdim. Sıfırdan sisteme kurmak için birkaç kez düşünmek lazım. İndirmemekte haklısın.

kadetti, 57 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Sağol un. Benim niyetim yükseltmek. Bunuda mevcut sistemi bozmadan updateden yapabilirim diye düşünüyorum. 

Geçen gözümü karartıp yükseltme asistanı ile yapmaya kalktım Windows 7 de kurulu aynı SSD üzerinde yeniden başlatmada bootta sorun bildirdi sonrada yeniden başlayıp dosyalar geri alınıyor dedi ve hiçbir olmamış gibi Windows 10 açıldı. Yükseltme aracı ve C de ISO hala duruyor. Daha fazla şansımı zorlamadım.

kadetti, 3 dakika önce yazdı:

Yükseltme tavsiye etmem .Sıfırdan kurulum en iyi yol hala.

Geçen yıl 1909 a updateden yükselttim hiçbir sorun olmadı.  Sadece dvbdream daki yakalamalar silinmiş. Onuda hatırlamıyorum nasıl olduğunu, dvbdream ı yeniden kurduğumda silinmişte olabilir.

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Geçen yıl 1909 a updateden yükselttim hiçbir sorun olmadı.  Sadece dvbdream daki yakalamalar silinmiş. Onuda hatırlamıyorum nasıl olduğunu, dvbdream ı yeniden kurduğumda silinmişte olabilir.

O manada demedim.İnsider kullanmak isterseniz yükseltme tavsiye etmem.Sıfırdan kurulum en iyi yol hala.

kadetti, 21 dakika önce yazdı:

O manada demedim.İnsider kullanmak isterseniz yükseltme tavsiye etmem.Sıfırdan kurulum en iyi yol hala.

Abi bana 2004 ü versinler updateden yeter. ? 21 gün dür bekletiyor. Bu bekletme yeni dönemin bir trend i olacak galiba.  Herkes yaparız abi hemen abi  icraata geldimi yok. 

oktay2023, 4 dakika önce yazdı:

Usb üzerinden de yükseltme yapabilirsiniz. illaki update yi beklemeniz gerekmez.

Dedim ya upgrade asistant ile denedim bootta hata verdi ve yükleme dosyalarını geri alıp hiçbir şey olmamış gibi Windows 10 açıldı. Yükseltme aracı ve C de ISO hala duruyor. Fazla zorlamadım.

@kadetti dil seçmeden multi olarak devam edebiliyor muyuz? Yani birden fazla dili seçme opsiyonu var mı?

@kocamanadam Aynı şekilde bende netframework yüklemede sorun olmamasına rağmen Netframework  3,5 kaynaklı güncelleme hatası alıyorum. Orjinal iso da güncelliyor, ancak bazı servisler silindiğin de yada devre dışı bırakıldığın da güncelleme hatası veriyor. 2 günde 10 saat kadar netframework kaynaklı harcadığım zaman boşa gitti. Üstad sanırım özellikle alakalı bir sorun var. 

Windows 10 sürüm 2004'te Depolama Alanları ile ilgili bir sorun da var

Windows 10 sürüm 2004 zaman içinde büyüyen bilinen sorunların bir listesi ile çıktı. Bugün, Microsoft depolama alanları özelliğini etkileyen en yeni işletim sistemi bir hata daha doğruladı.

Windows 10 Storage Spaces

Depolama Alanları, verilerinizi sürücü arızalarına karşı korumaya yardımcı olur ve bilgisayarınıza sürücü eklerken depolama alanını zaman içinde genişletir. Depolama Alanları'nı, iki veya daha fazla sürücüyle depolama havuzunda gruplandırmak ve ardından depolama alanları adı verilen sanal sürücüler oluşturmak için bu havuzdan kapasite yi kullanmak için Depolama Alanları'nı kullanabilirsiniz.

Depolama alanları genellikle verilerinizin iki kopyasını depolar, böylece sürücülerinizden biri başarısız olursa, verilerinizin bozulmamış bir kopyasına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, kapasiteniz azalıyorsa, depolama havuzuna daha fazla sürücü ekleyebilirsiniz.

, Mayıs 2020 güncelleştirmesine yükselttikten sonra, bazı kullanıcılar erişemiyor. Depolama Alanları'nda yer alan havuzlar sürücülerini RAW disk olarak görüntüler.

Depolama Alanları kullanan aygıtlar, Windows 10, sürüm 2004 (Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) ve Windows Server, sürüm 2004'e güncelledikten sonra Depolama Alanlarını kullanırken veya bu alanlara erişiyorsa sorun yaşayabilir. Bazı yapılandırmaları kullanırken, Depolama Alanları için bölüm Disk Yöneticisi RAW olarak görünebilir.

Microsoft bu sorundan  ve şu anda herhangi bir geçici çözüm eki yoktur. Şirket, sürücüleri ile denetlemenizi ve Depolama Alanları yapılandırmanızı aşağıdaki gibi işaretlemenizi önerir.

Yalnızca Depolama Alanlarını İşaretle

1. açın.
  2. PowerShell iletişim kutusunda, aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın: get-virtualdisk | ? Yazma Önbellek -gt 0 | get-disk | set-disk -IsReadOnly $true
  3. Depolama Alanlarınız artık yalnızca okunacak şekilde ayarlanmalıdır, bu da onlara yazamadığınız anlamına gelir. Cihazınız hala kullanılabilir olacak ve RAW olarak görülmeyen herhangi bir ses okunabilir olmalıdır.

Orjinal makale:

Windows 10 Sürüm 2004'te Bilinen Sorunlar

Özet Kaynak güncelleştirmesi Durum Son güncelleştirme

Yazdırma biriktirme kaydedicisi, 9 Haziran 2020'de yayımlanan güncelleştirmeleri aldıktan sonra bazı yazıcıları yazdırmaya
çalışırken hata yapabilir veya beklenmedik bir şekilde kapanabilir.

İşletim Sistemi Yapısı 19041.329

09 Haziran 2020

Araştırı Haziran 12, 2020
17:58 PT

GameInput Redistributable
Etkilenen uygulamaları ve oyunları kullanarak uygulamalar ve oyunlar ile hiçbir fare girişi hem GameInput Redistributable ve Windows 10 kullanarak, sürüm 2004 fare girişi kaybedebilir.

Yok Çözülmüş Haziran 12, 2020
17:06 PT

Herhangi bir Microsoft Office uygulamasını
açmaya çalışırken hata hata alabilirsiniz: Windows "c:\program dosyaları\microsoft office\root\office16\winword.exe" bulamıyor

İşletim Sistemi Yapısı 19041.329

09 Haziran 2020

Çözümlenmiş Dış Haziran 12, 2020
17:06 PT

Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı
Aygıtlar'ı kullanan bazı aygıtlar için hatalar veya beklenmeyen yeniden başlatmalarda birden fazla Always Açık, Her Zaman Bağlı özellikli ağ bağdaştırıcısı sorunları olabilir.

Yok Hafifletilmiş
Haziran 09, 2020
10:01 PT

DISM yanlış dism /restorehealth çalıştırdıktan sonra
onarım dan sonra hala mevcut olduğunu bildirebilir, DISM yanlış bozulma yıtır sonra hala mevcut olduğunu gösterebilir.

Yok Mitigated May 28, 2020
04:41 PM PT

Variable refresh rate not working as expected on devices with Intel iGPU
Enabling VRR on affected devices will not enable the VRR for games using Direct X 9.

N/A Investigating May 28, 2020
04:41 PM PT

Difficulty connecting to more than one Bluetooth device
Windows 10 devices with certain Realtek drivers might be unable to connect to more than one Bluetooth device.

N/A Investigating May 27, 2020
10:07 AM PT

Errors or issues during or after updating devices with Conexant ISST audio drivers
Devices with affected Conexant ISST audio drivers might receive an error or have issues with Windows 10, version 2004.

Errors or issues during or after updating devices with certain Conexant audio drivers
Devices with affected Conexant or Synaptics audio drivers might receive a stop error with a blue screen.

Issues using ImeMode property to control IME mode for individual text entry fields
Some IMEs for certain langauges might have issues using the ImeMode property with certain apps.

Stop error when plugging or unplugging a Thunderbolt dock
Devices using Thunderbolt docks may receive a stop error when plugging in or unplugging the dock

Issues updating or starting up devices when aksfridge.sys or aksdf.sys is present
Devices with apps or drivers using certain versions of aksfridge.sys or aksdf.sys might have issues updating or starting

Issue with older drivers for Nvidia display adapters (GPU)
You might have issues if you are using an Nvidia display adapter (GPU) and drivers with a version below 358.00.

The official press release comes with a  that you can use if you are affected by this or that issue. Check it out.

Orjinal makale:

deli_petro06, 21 dakika önce yazdı:

@kadetti dil seçmeden multi olarak devam edebiliyor muyuz? Yani birden fazla dili seçme opsiyonu var mı?

@kocamanadam Aynı şekilde bende netframework yüklemede sorun olmamasına rağmen Netframework  3,5 kaynaklı güncelleme hatası alıyorum. Orjinal iso da güncelliyor, ancak bazı servisler silindiğin de yada devre dışı bırakıldığın da güncelleme hatası veriyor. 2 günde 10 saat kadar netframework kaynaklı harcadığım zaman boşa gitti. Üstad sanırım özellikle alakalı bir sorun var. 

Evet.

Ama    burdan:

Edited by kadetti

abdulhey_, 20 saat önce yazdı:

Abi bana 2004 ü versinler updateden yeter. ? 21 gün dür bekletiyor. Bu bekletme yeni dönemin bir trend i olacak galiba.  Herkes yaparız abi hemen abi  icraata geldimi yok. 

Merhaba abdulhey_ 
İstersen sıfır güncellemeli ENTERPRISE 2004 sürümünü veya güncel olarak ISO dosyasını hazırlayıp upload edebilirim..

• Like 1

Bay_KG, 54 dakika önce yazdı:

Merhaba abdulhey_ 
İstersen sıfır güncellemeli ENTERPRISE 2004 sürümünü veya güncel olarak ISO dosyasını hazırlayıp upload edebilirim..

Çok sâğolda ben yükselticem sıfırdan kurmucam. Geçen yükseltme aracı ile denedim hata verip dosyaları geri aldı. Bir de normal yükseltebilsem bile hala bir çok bug olduğu söyleniyor..? Sen daha iyi bilirsin tabi..?  Birde yükseltirken boot bozulurda açılmazsa en kötüsü o..!?

kocamanadam, 5 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar sistemim ,sürüm 1909 18363.900 .Ancak 904 e yükseltemiyorum. Windows update de yok, windows update kataloğunda manuel olarak indiriyorum,sisteminize uygun değil diyor.(KB4567512)Yardımcı olurmusunuz?Sistemim 64 bit.Saygılar,

Arkadaşların son paylaşımların da microsoftun yeni güncellemeleri kademeli olarak vereceği yazıyordu. Ondan kaynaklanıyor olabilir.