Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

VentMois, 5 saat önce yazdı:

Sen yükle. Bir şey olursa rızası vardı dersin :D

Olan bize olursa ne yapıcaz ?

MrRush, 1 saat önce yazdı:

Birçok sorunla birlikte geliyormuş. Bakalım kime denk gelecek bu sorunlar.

Güncelleme sonrası açılmayan sistem.

Uefi kurulumlarda kurulum sorunu.

C bölümünün pasif olması.

Güncelleme yapmadan önce araştırma yapılmalı.

Eğer hazırlık bu dediklerin için ise cihaza nasıl müdahale de bulunuyor ki?

abdulhey_, 30 dakika önce yazdı:

Eğer hazırlık bu dediklerin için ise cihaza nasıl müdahale de bulunuyor ki?

Yaşanılan sorunlar Telemetry veya geri bldirimlerle  raporlanıp geriye dönük güncelleme yoluyla yüklemelerde oluşabilecek sorunların önüne geçmek için ek iyileştirme dosyaları ekleyebilirler diye düşünüyorum.

Sonuçta her cihazda sorun oluşmuyor. Mesela bende sadece sistem kapanmama sorunu vardı. Ama tabi ben erken kurduğum için sorunu kendim çözdüm. Birde ilk defa böyle kritik bir sorunla karşılaştım. Daha evvelki sürümlerde benim donamımımda pek problem oluşmamıştı. Siyah ekran sorunlarında pek eksik olmazdı tabii.

Yani diyeceğim yedek almakta fayda var.

MrRush, Bir saat önce yazdı:

Yaşanılan sorunlar Telemetry veya geri bldirimlerle  raporlanıp geriye dönük güncelleme yoluyla yüklemelerde oluşabilecek sorunların önüne geçmek için ek iyileştirme dosyaları ekleyebilirler diye düşünüyorum.

Sonuçta her cihazda sorun oluşmuyor. Mesela bende sadece sistem kapanmama sorunu vardı. Ama tabi ben erken kurduğum için sorunu kendim çözdüm. Birde ilk defa böyle kritik bir sorunla karşılaştım. Daha evvelki sürümlerde benim donamımımda pek problem oluşmamıştı. Siyah ekran sorunlarında pek eksik olmazdı tabii.

Yani diyeceğim yedek almakta fayda var.

Durum kıritik yani.. bak şimdi bende kıllandım. Bu yedek alma işi sistem görüntüsünden bahsediyorsan pek hoşuma gitmiyor ya.  Dediğim gibi windows 7 de var bu seferde boot sorunları muhtemel. Bootu bozulmuş veya bir şekilde temel orjinalliği bozulmuş sistemleride hiç kullanmayı sevmiyorum. ne yapacaz şimdi ?

Dostlar dün 2004 sürümünün iso orjinal kalıbını indirdim orjinal home ve pro lisanslı makinada denedim. Home kullanmaya alışkın olduğum ve daha akıcı çalıştığı halde inanılmaz kasılmalar çakılıp kalmalar fps dropları bilgisayar açılırken kapanırken düzensizlikler yaşadım. Pro 2004 msdn kurdum iki defa yaptım kurulumları iki versiyondada aynı driverlar aynı program arşivimi uyguladım şuan 2004 home x64 kesinlikle sıkıntılı haberiniz olsun. İyi günler cümleten

not: pro 2004 x64 gayet akıcı ve sorunsuz

• Like 2

Senkron2, 5 saat önce yazdı:

Dostlar dün 2004 sürümünün iso orjinal kalıbını indirdim orjinal home ve pro lisanslı makinada denedim. Home kullanmaya alışkın olduğum ve daha akıcı çalıştığı halde inanılmaz kasılmalar çakılıp kalmalar fps dropları bilgisayar açılırken kapanırken düzensizlikler yaşadım. Pro 2004 msdn kurdum iki defa yaptım kurulumları iki versiyondada aynı driverlar aynı program arşivimi uyguladım şuan 2004 home x64 kesinlikle sıkıntılı haberiniz olsun. İyi günler cümleten

not: pro 2004 x64 gayet akıcı ve sorunsuz

10 yillik pc ye home 2004 x64 temiz kurulum yaptim hic bir sorun yasamadim. gayetde akici ve stabil calisiyor.

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

Cihaza göre karar verme demek cra ck li windows kullandırmıcaz anlamınada geliyormu acaba aynı zamanda? ! Öyle olursa neler olabileceğini tahmin edersiniz :) 

Elimde orjinal oem keyleri vardı sistem otomatik olarak etkinleştiriyor zaten orjinal olmadan kullanmayın da demedim öyle birşeyde ima etmedim?

hali hazırda ne varsa mevcut onu kullandım yalan yazıp crack yaptımmı demeliydim anlamadım.

sensei5006, 21 dakika önce yazdı:

10 yillik pc ye home 2004 x64 temiz kurulum yaptim hic bir sorun yasamadim. gayetde akici ve stabil calisiyor.

Doğrudur sizinkide bir örnek paylaşalım ki bilgi çoğalsın maksat bu teşekkürler.

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

Elimde orjinal oem keyleri vardı sistem otomatik olarak etkinleştiriyor zaten orjinal olmadan kullanmayın da demedim öyle birşeyde ima etmedim?

hali hazırda ne varsa mevcut onu kullandım yalan yazıp crack yaptımmı demeliydim anlamadım.

Siz bunu nerden çıkardınız bende onu anlamadım.  :) Ben böyle bir şey ne söyledim nede ima ettim.  gerçekten bu alınmanızın nedenini hiç anlamadım..? Sorun yok kardeşim. Ben sadece genel bir soru olarak diğer kullanıcılarada bilgi olsun diye genele de sordum aynı zamanda..  

• Confused 1

• Editor

Windows 10 v2004 Language Pack's for MUI Install

.esd 

64 Bit Türkçe
https://mega.nz/folder/kEkjGDoK#JdDKw9xusH1RTNb5_0TGcA/file/EdkFQJIL

32 Bit Türkçe
https://mega.nz/folder/Qdt1mByA#fAkkr7MKOIEOxJFzVXeCgA/file/EQ81SRjR

Tüm Diller 64 Bit
https://mega.nz/folder/kEkjGDoK#JdDKw9xusH1RTNb5_0TGcA

Tüm Diller 32 Bit
https://mega.nz/folder/Qdt1mByA#fAkkr7MKOIEOxJFzVXeCgA

abdulhey_, 29.05.2020 - 15:22 yazdı:
  İçeriği Görüntüle

1764325102_Win102004geliyorupdateden.JPG.75465ca3d4f2c3541a4a2ceda5f4ef60.JPG

Ahanda geliyor. ama cihazım hazır değilmiş. Kendini hazır hissetmiyormuş henüz :)  bu ne demek? 

Bu gün 3. gün ve hala aynı şeyi; cihazınız hazır olduğunda güncelleme burda görünecek diyor.  aynı durumda olan varmı?  neyi inceleme süresi bu , bu kadar?  Bilgisayarım bu: 2013 model.

Please register to see this content.

abdulhey_, 14 dakika önce yazdı:

Bu gün 3. gün ve hala aynı şeyi; cihazınız hazır olduğunda güncelleme burda görünecek diyor.  aynı durumda olan varmı?  neyi inceleme süresi bu , bu kadar?  Bilgisayarım bu: 2013 model.

Bende de aynı şekilde 3 gündür aynı bilgi mevcut. Laptop 5-6 yıllık samsung marka.

• Like 1

abdulhey_, 22 saat önce yazdı:

realceday, 22 saat önce yazdı:

Bende de aynı şekilde 3 gündür aynı bilgi mevcut. Laptop 5-6 yıllık samsung marka.

Merhabalar..
Geçtiğimiz günlerde yeni Windows 10 güncellemesi olan 2004’ü yayınlayan Microsoft, bazı kullanıcılara 'cihazınız henüz hazır değil' uyarısı veriyor. Uyarı, donanımı yeni sürüme uyumlu olmayan kullanıcılara gösteriliyor.
Fazla uzatmaya gerek yok ve yazının devamını 

okuyabilirsiniz..
Saygılar..

• Like 1

Donanım uyumsuzluğundan ve Nividia yazılım uyumsuzluğundan gibi uyumsuzluklar dan verilmiyormuş.

Belkide satış politikası. Benim donamımım uyumsuz olacak donanım değil. Vermeyecek olursa bizde almayıverir çaremize bakarız. Olmayacak yere yeni donanıma, bilgisayar a para harcayamam..

Buyrun dromokrasi nin sonucu: "hızlı-haz"

Edited by abdulhey_

Bence biraz uzun bir süre yelpazesi ne yayarak ortalama bilgisayarların hepsine kademeli olarak verecek o sürede tahminim ortalama olarak 15 gün olacak. 

Ben bunların bahane bulmada hiçte zorlanmayacağını düşünüyorum. Hiçte masum olmadıklarını düşünüyorum.

Bu 2004 sürümünde farklı işler dönüyor ama bakalım altından neler çıkacak? Daha önce microsoftun NSA skandallarını, Apple markasının kasıtlı olarak cihazlarını yavaşlattığı gibi skandallar ortaya çıkmıştı. Microsoft tarafında burnuma pis kokular geliyor. Corona sürecinde oluşan ekonomik krizi fırsata çevirip, eski pc leri ortadan kaldırabilirler. Bana göre 1909' sürümü de dahil ciddi sıkıntılar vardı. Onları çözmeden bir üst sürüme kalkıştılar. Çevrem de Windows kullanan hemen herkesin ciddi sorunları var. Ben de pc kapanmasına rağmen sistem çalışıyor, yeğenimin pc sinde kendiliğinden pc kapanıyor, bir tanıdığım da oyuna girdiğin de garip sorunlar var. Yeri burasımı bilmiyorum ancak 2004 sürümü hiç hayra alamet değil. Bu arada daha önce farketmemişte olabilirim, UAC, Telemetri, 3. parti yazılımlar gibi kullanıcı verilerini sömüren servislerin yanına 2004 sürümüyle yenileri de eklenmiş gibi geldi. Windowsun da artık işletim sisteminden daha çok kişisel veri toplama yazılımına doğru adım attığını düşünüyorum...

• Like 3

deli_petro06, 10 saat önce yazdı:

Bu 2004 sürümünde farklı işler dönüyor ama bakalım altından neler çıkacak? Daha önce microsoftun NSA skandallarını, Apple markasının kasıtlı olarak cihazlarını yavaşlattığı gibi skandallar ortaya çıkmıştı. Microsoft tarafında burnuma pis kokular geliyor. Corona sürecinde oluşan ekonomik krizi fırsata çevirip, eski pc leri ortadan kaldırabilirler. Bana göre 1909' sürümü de dahil ciddi sıkıntılar vardı. Onları çözmeden bir üst sürüme kalkıştılar. Çevrem de Windows kullanan hemen herkesin ciddi sorunları var. Ben de pc kapanmasına rağmen sistem çalışıyor, yeğenimin pc sinde kendiliğinden pc kapanıyor, bir tanıdığım da oyuna girdiğin de garip sorunlar var. Yeri burasımı bilmiyorum ancak 2004 sürümü hiç hayra alamet değil. Bu arada daha önce farketmemişte olabilirim, UAC, Telemetri, 3. parti yazılımlar gibi kullanıcı verilerini sömüren servislerin yanına 2004 sürümüyle yenileri de eklenmiş gibi geldi. Windowsun da artık işletim sisteminden daha çok kişisel veri toplama yazılımına doğru adım attığını düşünüyorum...

hasan835, 9 saat önce yazdı:

Windows 10, sürüm 2004 ve Windows Server, sürüm 2004

Bilinen ve Tespit Edilen Sorunlar,

İçeriği Görüntüle

Kaynak güncelleme durum Son güncelleme

DISM, onarımdan
sonra bozulmanın hala var olduğunu yanlış bildirebilir DISM / restorehealth çalıştırıldıktan sonra, DISM onarımdan sonra bozulmanın hala var olduğunu yanlış gösterebilir.

N / A

azaltılmış olması 28 Mayıs 2020
03:02 PM PT

Değişken yenileme hızı Intel iGPU'lu aygıtlarda beklendiği gibi çalışmıyor
Etkilenen aygıtlarda VRR'yi etkinleştirmek, Direct X 9 kullanan oyunlar için VRR'yi etkinleştirmez.

N / A

incelenmesi 28 Mayıs 2020
12:36 PT

Birden fazla Bluetooth aygıtına bağlanmada zorluk
Bazı Realtek sürücülerine sahip Windows 10 aygıtları, birden fazla Bluetooth aygıtına bağlanamayabilir.

N / A

incelenmesi 27 Mayıs 2020
10:07 PT

Conexant ISST ses sürücülerine sahip aygıtları güncelleme sırasında veya sonrasındaki hatalar veya sorunlar
Etkilenen Conexant ISST ses sürücülerine sahip aygıtlar bir hata alabilir veya Windows 10, sürüm 2004 ile ilgili sorunlar yaşayabilir.

N / A

Bazı Conexant ses sürücülerine sahip aygıtları güncelleme sırasında veya sonrasındaki hatalar veya sorunlar
Etkilenen Conexant veya Synaptics ses sürücülerine sahip aygıtlar mavi ekranla bir durma hatası alabilir.

N / A

Tek tek metin giriş alanları için IME modunu denetlemek
üzere ImeMode özelliğini kullanma ile ilgili sorunlar Belirli diller için bazı IME'lerde, belirli uygulamalarla ImeMode özelliğini kullanma konusunda sorunlar olabilir.

N / A

Thunderbolt kenetlenme yuvasını takarken veya çıkarırken durma hatası Thunderbolt kenetlenme
yuvalarını kullanan aygıtlar kenetlenme yuvasını takarken veya çıkarırken durma hatası alabilirler

N / A

Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı
birden fazla Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı özellikli ağ bağdaştırıcısı kullanan bazı aygıtlarda hatalar veya beklenmeyen yeniden başlatmalar sorun yaşayabilir.

N / A

GameInput Yeniden Dağıtılabilir'i kullanan uygulamalar ve oyunlar ile fare girişi yok
GameInput Yeniden Dağıtılabilir ve Windows 10, sürüm 2004 kullanan etkilenen uygulamalar ve oyunlar fare girişini kaybedebilir.

N / A

Aksfridge.sys veya aksdf.sys mevcut olduğunda aygıtları güncelleme veya başlatma sorunları Aksfridge.sys veya aksdf.sys dosyasının
belirli sürümlerini kullanan uygulamalara veya sürücülere sahip aygıtlarda güncelleme veya başlatma sorunları olabilir

N / A

Nvidia ekran bağdaştırıcıları (GPU) için eski sürücülerle
ilgili sorun Nvidia ekran bağdaştırıcısı (GPU) ve sürümü 358.00'ın altında olan sürücüler kullanıyorsanız sorun yaşayabilirsiniz.

N / A

Sorun ayrıntıları

Mayıs 2020

Kaynak güncelleme durum Tarih

DISM, onarımdan sonra bozulmanın hala mevcut olduğunu yanlış bildirebilir
Sistem bozulmasını algılamak ve düzeltmek için Dağıtım Görüntüsü Bakımı ve Yönetimi ( DISM.exe ) komutunu / geri yüklemeyi kullandıktan sonra, araçtan bozulmanın hala mevcut olduğuna dair bir rapor alabilirsiniz. Bu, onarılsa bile oluşabilir. / Restorehealth komutunu kullanmak için bir örnek : DISM.exe / Online / Cleanup-image / Restorehealth

Etkilenen platformlar:
  • İstemci: Windows 10, sürüm 2004
  • Sunucu: Windows Server, sürüm 2004

Çözüm: Hala yolsuzluk olduğunu bildiren raporlar alırsanız, sonraki taramalar yolsuzluğun gerçek durumunu göstermelidir. Bunu doğrulayabilir DISM aynı komutu çalıştırarak veya kullanarak bu belirlemiştir / ScanHealth komutu. / ScanHealth komutunu kullanan bir örnek : DISM.exe / Online / Cleanup-Image / ScanHealth

Sonraki adımlar: Bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve bir çözümün Haziran ortasında sunulacağını tahmin ediyoruz.

N / A

azaltılmış olması Son Güncelleştirme:
28 Mayıs 2020
03:02 PT

Açıldı:
28 Mayıs 2020
03:02 PT

Değişken yenileme hızı Intel iGPU'lu cihazlarda beklendiği gibi çalışmıyor
Intel ve Microsoft, Intel tümleşik grafik işleme birimi (iGPU) ekran bağdaştırıcısına ve Windows 10, sürüm 2004'e (Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) takılı Değişken yenileme hızına (VRR) sahip bir monitör kullanırken uyumsuzluk sorunları bulmuştur. Etkilenen cihazlarda VRR'nin etkinleştirilmesi, Direct X 9 kullanan oyunlar için VRR'yi etkinleştirmez.

Güncelleme deneyiminizi korumak için, etkilenen sürücüleri veya bellenimi olan Windows 10 aygıtlarına Windows 10, sürüm 2004'ün sunulmasını öneriyoruz.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Microsoft ve Intel bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek sürümlerde bir güncelleme sağlayacak.

Not   Bu sorun çözülene kadar Şimdi güncelle düğmesini veya Medya Oluşturma Aracı'nı kullanarak el ile güncelleştirme girişiminde bulunmamanızı öneririz  .

N / A

incelenmesi Son Güncelleştirme:
28 Mayıs 2020
12:36 PT

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:13 PT

Birden fazla Bluetooth cihazına bağlanmada zorluk
Realtek ve Microsoft, Realtek Bluetooth radyoları ve Windows 10, sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi) için belirli sürücü sürümleriyle uyumsuzluk sorunları bulmuştur. Etkilenen Realtek Bluetooth radyo sürücülerine sahip Windows 10 cihazları, güncellemeden sonra aynı anda birden fazla Bluetooth cihazına bağlanamayabilir veya eşleştirilemeyebilir.

Güncelleme deneyiminizi korumak için, etkilenen Realtek Bluetooth radyo sürücülerinin Windows 10, sürüm 2004 veya Windows Server, sürüm 2004'ten sürücü güncelleştirilene kadar yüklü olduğu Windows 10 aygıtlarına uyumluluk bekletme uyguladık.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Microsoft ve Realtek bir çözüm üzerinde çalışıyorlar ve gelecek sürümlerde bir güncelleme sağlayacaklar.

Not   Bu sorun çözülene kadar Şimdi güncelle düğmesini veya Medya Oluşturma Aracı'nı kullanarak el ile güncelleştirme girişiminde bulunmamanızı öneririz  .

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:22 PT

Conexant ISST ses sürücülerine sahip aygıtları güncelleme sırasında veya sonrasındaki hatalar veya sorunlar
Synaptics ve Microsoft, Conexant ISST ses sürücüsü ve Windows 10, sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi) için belirli sürücü sürümleriyle uyumsuzluk sorunları bulmuştur. Etkilenen Conexant ISST ses sürücüsüne sahip Windows 10 cihazları, güncellemeyi yüklerken veya cihaz güncellendikten sonra bir hata veya sorun yaşayabilir. Etkilenen sürücü adı olacak Conexant isst Audio veya  Conexant HDAudio Sürücü altında Sound, video ve oyun denetleyicileri içinde Aygıt Yöneticisi ve dosya adı var uci64a96.dll yoluyla uci64a231.dll ve bir dosya sürümü daha düşük 7.231.3.0 .

Güncelleme deneyiminizi korumak için, etkilenen Conexant veya Synaptics ses sürücülerinin yüklü olduğu Windows 10 aygıtlarına, Windows 10, sürüm 2004 veya Windows Server, sürüm 2004'ten sürücü güncelleştirilene kadar bir uyumluluk bekletme uyguladık.

Etkilenen platformlar:

Çözüm: Bu sorunu azaltmak için, güncellenmiş bir sürücünün olup olmadığını görmek ve yüklemek için aygıt üreticinize (OEM) danışmanız gerekir.

Sonraki adımlar: Microsoft ve Synaptics bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek sürümlerde bir güncelleme sağlayacak.

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:22 PT

Bazı Conexant ses sürücülerine sahip aygıtların güncellenmesi sırasında veya sonrasındaki hatalar veya sorunlar
Synaptics ve Microsoft, Conexant veya Synaptics ses aygıtları ve Windows 10, sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) sürücülerinin belirli sürümleriyle uyumsuzluk sorunları bulmuştur. Etkilenen Conexant veya Synaptics ses sürücüleri Windows 10 cihaz sırasında veya güncelleme sonrasında, Windows 10, sürüm 2004. etkilenen sürücü adı olacak bir mavi ekran ile durdurma hatası alabilirsiniz Conexant HDAudio Sürücü altında Ses, video ve oyun denetleyicileri içinde Aygıt Yöneticisi ve chdrt64.sys veya chdrt32.sys için 8.65.47.53, 8.65.56.51 veya 8.66.0.0 - 8.66.89.00 sürümlerine  sahiptir .

Güncelleme deneyiminizi korumak için, etkilenen Conexant veya Synaptics ses sürücülerinin yüklü olduğu Windows 10 aygıtlarına, Windows 10, sürüm 2004 veya Windows Server, sürüm 2004'ten sürücü güncelleştirilene kadar bir uyumluluk bekletme uyguladık.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Microsoft ve Synaptics bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek sürümlerde bir güncelleme sağlayacak.

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:20 PT

Tek tek metin giriş alanları için IME modunu denetlemek üzere ImeMode özelliğini kullanma sorunları
Bazı uygulamalar, yazma verimliliğini artırmak amacıyla tek tek metin giriş alanları için IME (Giriş Yöntemi Düzenleyicisi) modunu kontrol etmek için ImeMode özelliğini kullanır. Windows 10, sürüm 2004'teki (Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) bazı IME'ler, ImeMode özelliğini belirli uygulamalarla kullanma konusunda sorun yaşayabilir. Örneğin, giriş modu otomatik olarak Kanji veya Hiragana'ya geçmez.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Daha fazla bilgi ve geçici çözüm adımları için lütfen  bakın .

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:18 PT

Thunderbolt kenetlenme yuvasını takarken veya çıkarırken durma hatası
Intel ve Microsoft, Windows 10, sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi) belirli ayarlarla ve bir Thunderbolt yuvasıyla kullanıldığında uyumsuzluk sorunları bulmuştur. Etkilenen cihazlarda, bir Thunderbolt kenetlenme yuvasını takarken veya çıkarırken mavi ekranla ilgili bir durma hatası alabilirsiniz. Etkilenen Windows 10 cihazlarında en az bir Thunderbolt bağlantı noktası, Çekirdek DMA Koruması etkin ve Windows Hiper Yönetici Platformu devre dışı bırakılır. Çekirdek DMA Koruması ayarlarınızı doğrulamak için lütfen bkz .  . Windows Hiper Yönetici Platformu ayarlarınızı doğrulamak için Başlat'ı seçin , Windows özelliklerini aç veya kapat yazın ve seçin. Ne zamanWindows Özellikleri iletişim kutusu açılır, Windows Hiper Yönetici Platformu ayarını bulun . Not işaretliyse, Windows Hiper Yönetici Platformu devre dışı bırakılır.

Güncelleme deneyiminizi korumak için, etkilenen sürücüleri veya bellenimi olan Windows 10 aygıtlarına Windows 10, sürüm 2004'ün sunulmasını öneriyoruz.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Microsoft ve Intel bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek sürümlerde bir güncelleme sağlayacak.

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:18 PT

Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı olan bazı cihazlar için hatalar veya beklenmeyen yeniden başlatmalar
Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı özelliğini kullanan bazı aygıtlarda Windows 10, sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) ile uyumluluk sorunları olabilir. Etkilenen aygıtlarda, Microsoft Surface Pro 7 ve Microsoft Surface Laptop 3 gibi birden fazla Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı özellikli ağ bağdaştırıcısı bulunur ve hatalar veya beklenmeyen kapatma veya yeniden başlatma olabilir.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve bir çözümün Haziran ortasında sunulacağını tahmin ediyoruz.

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:11 PT

GameInput Yeniden Dağıtılabilir'i kullanarak uygulama ve oyunlarla fare girişi yok
GameInput Yeniden Dağıtılabilir ve Windows 10, sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) kullanan bazı uygulamalarda ve oyunlarda uyumsuzluk sorunu bulundu. Etkilenen uygulamalar veya oyunlar fare girişini kaybedebilir. Not GameInput Yeniden Dağıtılabilir, uygulamalar ve oyunlarla birlikte paketlenmiş olabilir ve o uygulamanın veya oyunun yüklenmesi sırasında sessizce yüklenebilir.

Güncelleme deneyiminizi korumak için, GameInput Redistributable ile Windows 10, sürüm 2004'ün sunulmasını sağlayan Windows 10 cihazlarına bir uyumluluk bekletme uyguladık.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Microsoft bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek bir sürümde bir güncelleştirme sağlayacaktır.

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:11 PT

Aksfridge.sys veya aksdf.sys mevcut olduğunda aygıtları güncelleme veya başlatma sorunları
Aksfridge.sys veya aksdf.sys ve Windows 10, 2004 sürümlerinin (Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) belirli sürümlerini kullanan uygulamalarda veya sürücülerde uyumsuzluk sorunu bulundu. Etkilenen bir aksfridge.sys veya aksdf.sys sürümü varsa, Windows 10, sürüm 2004 yüklenemeyebilir veya güncelleştirildikten sonra başlatılamayabilir. Etkilenen dosya sürümleri aksfridge.sys için 1.8.0. * Veya aksdf.sys için 1.51. * 'Ya kadar.

Güncelleme deneyiminizi korumak için, aksfridge.sys dosyasının etkilenen bir sürümüne sahip Windows 10 aygıtlarına Windows 10, sürüm 2004 veya Windows Server, sürüm 2004 sunulması için bir uyumluluk bekletme uyguladık.

Etkilenen platformlar:

Sonraki adımlar: Microsoft bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek bir sürümde bir güncelleştirme sağlayacaktır.

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:09 PT

Nvidia ekran bağdaştırıcıları (GPU) için eski sürücülerle ilgili sorun
Nvidia ve Microsoft, Nvidia ekran bağdaştırıcısı sürücülerinin belirli sürümleriyle ve Windows 10, sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi) ile uyumsuzluk sorunları bulmuştur. Etkilenen Nvidia ekran sürücüsü sürümlerine sahip Windows 10 aygıtları, Windows 10, sürüm 2004 güncelleştirmesini yüklerken veya yükledikten sonra mavi ekranla veya başka sorunlarla ilgili bir durma hatası alabilir. Etkilenen sürücüler, 358.00'dan daha düşük sürümlerdir.

Güncelleme deneyiminizi korumak için, etkilenen Nvidia ekran sürücüleri sürücülerinin Windows 10, sürüm 2004 veya Windows Server, sürüm 2004'ten sürücü güncelleştirilene kadar yüklü olduğu Windows 10 aygıtlarına uyumluluk bekletme uyguladık.

Etkilenen platformlar:

Çözüm: Bu sorunu azaltmak için, güncellenmiş bir sürücünün olup olmadığını görmek ve yüklemek için aygıt üreticinize (OEM) danışmanız gerekir.

Sonraki adımlar: Microsoft ve Nvidia bir çözüm üzerinde çalışıyor ve gelecek sürümlerde bir güncelleme sağlayacak.

kaynak

N / A

27 Mayıs 2020

Açıldı:
27 Mayıs 2020
12:09 PT

Yazdıklarınıza yüzde yüz katılıyorum. Microsoft  sistem geliştirmekten çok sisteme nasıl  telemetry (veri hırsızlığı) koyabilirim peşinde.

Benim windows 10 ile ilgili yazdıklarım TNCTR arşivlerinde duruyor. Windows 10'a ilk çıktığı andan itibaren hep kuşku ile baktım. Hele hele windows 10'un Update'i kapatmayı zorlaştırdığı, sisteme müdahaleyi sürekli olarak zorlaştırdığı ve güncellemenin sürekli online yöntemiyle yapılmasını anlayamadım. Bazı arkadaşlar sürekli güncellemenin daha faydalı olduğunu söyleselerde benim ilk işim Defender'i kapatmak, Update'i kapatmak ve Mağaza'yı komple kaldırmak (Program Files'te bulunan Windows App klasörünü komple silmek) oluyor.

Yani büyük büyük atalarımızın dediği gibi "En güvenli bilgisayar fişi çekilmiş, bataryası çıkartılmış ve kapatılmış bilgisayardır." 

Tabi ki "Defender, Update ve Mağazayı komple kaldırmak" bence şimdilik en iyi çözüm.

• Like 1

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

Benim PC yi yukarıda yazdım, Asus cm6870 desktop. Yani ortalama nın bir tık üstünde 2013 model bir kasa. Şimdi buna 2004 ün hiç gelmeme ihtimalide olabilirmi?

Merhaba üstadım..
Şimdilik 2004 sürümünün tüm cihazlarda(Sistem) çalışması için Microsoft bilgi topluyor. Sanırım bu süre uzun sürmez ve insanlar bu durum karşısında mağdur bırakılmaz.
Benim size tavsiyem şu olacaktır. Microsoft sitesinden "MediaCreationTool2004.exe" dosyasını indirerek ister ISO oluştur, ister flash diske yazdır. Bilgisayarına bu yöntemle kurabilirsin.
Seçenek a) İndirdiğin ISO dosyasına sağ tıkla ve "Birlikte aç" seçeneğinden "Windows Gezgini" seçeneğini seçerek sanal bir DVD sürücüsü oluştur. Bu DVD sürücüsüne gir/git ve oradan Setup.exe yazan uygulamayı yönetici olarak çalıştır. İnternet bağlantın kapalı olsun, yükleme bittikten sonra tekrar açar ve yüklenecek güncellemeleri karşıdan yüklersin.
Not: Bu yöntemle ister sıfır kurulum, ister yükseltme yapabilirsin.

Seçenek b) Flash belleğe yazdırılmış bir ISO dosyasıyla ister sıfır format, ister yükseltme yabilirsin.

MediaCreationTool2004.exe dosyasını şu linkten indirebilirsin.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Bay_KG, 3 saat önce yazdı:

Merhaba üstadım..
Şimdilik 2004 sürümünün tüm cihazlarda(Sistem) çalışması için Microsoft bilgi topluyor. Sanırım bu süre uzun sürmez ve insanlar bu durum karşısında mağdur bırakılmaz.
Benim size tavsiyem şu olacaktır. Microsoft sitesinden "MediaCreationTool2004.exe" dosyasını indirerek ister ISO oluştur, ister flash diske yazdır. Bilgisayarına bu yöntemle kurabilirsin.
Seçenek a) İndirdiğin ISO dosyasına sağ tıkla ve "Birlikte aç" seçeneğinden "Windows Gezgini" seçeneğini seçerek sanal bir DVD sürücüsü oluştur. Bu DVD sürücüsüne gir/git ve oradan Setup.exe yazan uygulamayı yönetici olarak çalıştır. İnternet bağlantın kapalı olsun, yükleme bittikten sonra tekrar açar ve yüklenecek güncellemeleri karşıdan yüklersin.
Not: Bu yöntemle ister sıfır kurulum, ister yükseltme yapabilirsin.

Seçenek b) Flash belleğe yazdırılmış bir ISO dosyasıyla ister sıfır format, ister yükseltme yabilirsin.

MediaCreationTool2004.exe dosyasını şu linkten indirebilirsin.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Güzel seçenek sağolasın. Ama bununla yükseltirsem updateden yükseltilmiş gibi olurmu? Sorun çıkarmı?

Birde benim x64 uefi Enterprise yüklü.. D partında da Windows 7x64 uefi Enterprise yüklü.. Boot bozulmasın aman. !SSD Üzerinde. .

Adresteki updatee Asistant ile güncelleme yoluna gitttim. araç bilgisayarınız uyumlu dedi şimdi indiriyor. Bakalım ne olacak?

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

Güzel seçenek sağolasın. Ama bununla yükseltirsem updateden yükseltilmiş gibi olurmu? Sorun çıkarmı?

Birde benim x64 uefi Enterprise yüklü.. D partında da Windows 7x64 uefi Enterprise yüklü.. Boot bozulmasın aman. !SSD Üzerinde. .

Adresteki updatee Asistant ile güncelleme yoluna gitttim. araç bilgisayarınız uyumlu dedi şimdi indiriyor. Bakalım ne olacak?

bu gibi durumlarda boot bozulabilir. 1909 benzer bir durumu yaşadım ben. onuda flash a yüklü iso kalıbı üzerinden başlangıç onarımı yaparak çözdüm ama ikinci sistem gitti. 

(ikinci sistem linux'tu bende ki ama yinede yanlış bilgi olmasın. windows 7 ile sorun olmayabilir belki. onuda deneyip görmek gerekiyor.)

Edited by miwok

miwok, 48 dakika önce yazdı:

bu gibi durumlarda boot bozulabilir. 1909 benzer bir durumu yaşadım ben. onuda flash a yüklü iso kalıbı üzerinden başlangıç onarımı yaparak çözdüm ama ikinci sistem gitti. 

(ikinci sistem linux'tu bende ki ama yinede yanlış bilgi olmasın. windows 7 ile sorun olmayabilir belki. onuda deneyip görmek gerekiyor.)

Tam 16 dk da indi şimdi yükleniyor. demekki tam  dvd boyutunda veya benim hıza göre tam hızla inerse 5760 mb yapıyor 6 mb /sn de. Beğenmezseniz geri dönmeniz çok kolaydiyor ama İnşallah temel bir şeyleri bozduktan sonra değildir. :)  Bakalım...

-- Hadi Hakkınızı helal edin. yeniden başlama  sürecine girdik. İnşallah yine eksiksiz burda oluruz.. :) 

Olmadı . Yeniden başlamada Bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılacak dedi ve sonrada değişiklikler geri alınıyor deyip neyseki normal yeniden başladı bari.. Uyumlu diyor ısrarla başta ama demekki hala uyumsuzluklar var. Şansımı zorlamayıp Updateye gelmesini beklemem daha iyi olacak herhalde..

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 14 saat önce yazdı:

Tam 16 dk da indi şimdi yükleniyor. demekki tam  dvd boyutunda veya benim hıza göre tam hızla inerse 5760 mb yapıyor 6 mb /sn de. Beğenmezseniz geri dönmeniz çok kolaydiyor ama İnşallah temel bir şeyleri bozduktan sonra değildir. :)  Bakalım...

-- Hadi Hakkınızı helal edin. yeniden başlama  sürecine girdik. İnşallah yine eksiksiz burda oluruz.. :) 

Olmadı . Yeniden başlamada Bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılacak dedi ve sonrada değişiklikler geri alınıyor deyip neyseki normal yeniden başladı bari.. Uyumlu diyor ısrarla başta ama demekki hala uyumsuzluklar var. Şansımı zorlamayıp Updateye gelmesini beklemem daha iyi olacak herhalde..

sorun olmamasına sevindim.

bende de hazır değil diyor yüklemek için acelem de yok zaten.

• Like 2

miwok, 6 dakika önce yazdı:

sorun olmamasına sevindim.

bende de hazır değil diyor yüklemek için acelem de yok zaten.

yükleme aracı ve C de iso duruyor ama hala. Boottan sorun kaynaklanmış olabilir. Ama şimdi Bunu yüklücem diye Windows 7 yide kaldırmanın gereği yok. zaten Sağolsunlar verilen makalelerde açıkça verileceği işaret  var

• Like 2