Jump to content

Flash Belleklerinizi Virüs Geçirmez Yapın

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar burda Flashdislerden bahsettiğimizi unutmayın zaten kaç kişinin elinde 4 gb üstü bir disk var ki

sk8er_boi teşekkür ediyorum bu flashdisk virüslerinden bıkmıştım artık İnşallah Çözüm olur

• Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Yaptım sonunda valla

Güvenlik sekmesi çıkmayanlar ntfs'ye çevirdikten sonra basit dosya paylaşımının yanındaki işareti kladırmayı unutmasınlar

Böyle bi yöntemi bulup paylaştığı için sk8er_boi'a teşekkürler. Ama benim başka bi sorum olacak. Bu autorun.inf dosyasını belleğin içine attıktan sonra aletle ilgili işlem yapmazken ışığı 10-15sn de bir yanıp sönmeye yani windows şöyle bi bakıp geçiyor. autorun.inf dosyasını windows tarafından okunmaz hale getirebilmemizin veya başka bir yöntemle işlem yapmazken windowsun belleği okumasını önleyebilir miyiz???

• Administrator
Böyle bi yöntemi bulup paylaştığı için sk8er_boi'a teşekkürler. Ama benim başka bi sorum olacak. Bu autorun.inf dosyasını belleğin içine attıktan sonra aletle ilgili işlem yapmazken ışığı 10-15sn de bir yanıp sönmeye yani windows şöyle bi bakıp geçiyor. autorun.inf dosyasını windows tarafından okunmaz hale getirebilmemizin veya başka bir yöntemle işlem yapmazken windowsun belleği okumasını önleyebilir miyiz???

Kullanmadığın zaman belleği çıkarabilirsin. Hem elektrik tasarrufu olur.

activedebugger32 içinde uygulanabilir yanlış hatırlamıyorsam mantık viruslu dosya ismin de bir dosya oluşturuyoruz bütün kısıtlamaları yapıyoruz

ayrıca 4 gb gerek yok diyenler için bir şey söyliyeceğim flash diskler ucuzladı bende iki tane var

benim flash diskimde şöyle bir altarnetif var dosya yazma aç anahtarı var disketlerd olduğu gibi

Edited by berce

Yukarda sormuş oldu sorucum cevabını araya araya buldum. gayet basitmiş USB Disk Security programında autorun.inf dosyasını engelleme gibi bi seçenek varmış!!!

emeğine ve yüreğine sağlık"Deskjetosd" kardeşim, yeni bir 4gb. lık bir flash disk almıştım fakat fat32 idi nasıl dönüştüreceğimi araştırırken senin paylaşımına rasladım cuk oturdu derler ya öyle oldu çok teşekkür ederim tekrar böyle faydalı paylaşımlarının devamını dilerim.

Yalnız Flashdiskim NTFS dosya sistemi olduktan sonra sanki yavaşladı. İçinden bilgisayarıma aldığım dosyaları geri yüklerken oldukça zorlandığını görüyorum.

Flash disklerde, bilgisayardan, flashla, flashtan bilgisayara aktarım hızı farkı her zaman var.

bu sadece flash disklerde mi olur?

benim harici hdd var...onun partitionlarında da yapsam olur mu? ve bir zararı dokunurmu...

peki hard disk te olur mu acaba?

ntfs formatındaki bütün hepsinde olur mantık viruslü dosya isminde bir dosya oluşturuyorsunuz bütün kullanıcılara engelletiyorsunuz o dosya bir bilgisayara taktığınızda bulaşmıyor

Kullanıcı için izinlerin hepsini iptal etmeyebilirsiniz.Bütün kullanıcılarda tam denetim değilde sadece "yaz" seçeneğine tik koyarsanız içeriğini okuyabilir ve başka bir yere kopyalayabilirsiniz.Ama aynı isimdeki bir dosyayı üstüne yazamazsınız.Böylece flash diskin içine koyduğumuz autorun.inf dosyası ile virüs çalıştıran autorun.inf dosyası yer değiştiremez.Fat dosya sistemi kullananlar bu şekilde yapabilirler.

Edited by crazy_pretty_murat

Arkadaşlar bellekleriniz 4gb'den ufaksa ntfs önerilmez.

evet haklısın birde bazı flash bellek okuma yazma hızı düşük oluyor (usb 2.0 değil) düşük olanlar ntfs çevirince iyice yavaşlıyor

http://www.mavibilgisayar.com/ud/6186[/CODE]

budaki okuma yazma hızlarına bakın

[CODE]http://www.mavibilgisayar.com/ud/8069[/CODE]

birde burdakine farkı anlıyacaksınız

bir çok kişi usb 2.0 bakarak aldanıyor önereceğim aidata,CORSAIR toshiba marka diyerek aldanıyorlar aslında kaliteli bir flash değil

[color=#2E8B57][b]Kullanıcı için izinlerin hepsini iptal etmeyebilirsiniz.Bütün kullanıcılarda tam denetim değilde sadece "yaz" seçeneğine tik koyarsanız içeriğini okuyabilir ve başka bir yere kopyalayabilirsiniz.Ama aynı isimdeki bir dosyayı üstüne yazamazsınız.Böylece flash diskin içine koyduğumuz autorun.inf dosyası ile virüs çalıştıran autorun.inf dosyası yer değiştiremez.Fat dosya sistemi kullananlar bu şekilde yapabilirler.[/b][/color]

hepsini iptal etsende bir şey olmaz sadece o dosya için izinleri iptal etmiş oluyorsunuz

Edited by berce

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...