Jump to content

Flash Belleklerinizi Virüs Geçirmez Yapın

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

hepsini iptal etsende bir şey olmaz sadece o dosya için izinleri iptal etmiş oluyorsunuz

Biliyorum.Fat dosya sistemi kullanan arkadaşlar için söyledim.Herhangi bir yerde autorun.inf dosyası oluştursunlar ve sadece "yaz" seçeneğini işaretlesinler dedim.DOSYADAKİ kullanıcı izinlerinin hepsini iptal ederse kopyalanamaz.

• 2 hafta sonra ...
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar ben dediklerinizi harfiyen yaptım. Denemek amacıyla virüslü bilgisayara taktım. Sonra hdd çıldırmaya başladı gene eskisinden bi farkı olmadı. Gizli dosyaları göster diyorum, gösterme olarak kendi kaydediyo. Bendemi bi sorun war acaba??

• 1 ay sonra...
USB Belleklerinizi NTFS'ye Dönüştürün

USB belleklerinizin dosya sistemini Fat/Fat32'den NTFS'ye dönüştürmeniz mümkün...

İlk önce nasıl yapıldığını, makalenin sonunda ise faydalarını açıklamaya çalışayım..

Adım Adım Anlatım

* Öncelikle, Bilgisayarım'a sağ tıklayıp özellikleri seçiyoruz.

Daha sonra açılan küçük pencereden Donanım sekmesinde yer alan Aygıt Yöneticisini seçiyoruz

* Açılan bu yeni pencereden de, Disk Sürücüsü sekmesindeki o an takılı olan flash belleğimizin markası neyse üzerine sağ tıklayıp Özellikleri seçiyoruz..

Benim Flash belleğin markası SanDisk'tir.. Sizlerinki farklı olabilir, problem değil..

Özellikleri tıkladıktan sonra açılan bu yeni pencerenin üst menüsündeki ilkeler sekmesini tıkladıktan sonra Performans için en iyi duruma getir seçeneğini seçiyoruz ve açık olan tüm pencerelerden tamam deyip çıkıyoruz.

Artık USB belleğimize NTFS dosya sistemi özelliğini kazandırabiliriz.. Önce Bilgisayarım'a girip, USB belleğimize sağ tıklıyor ve Biçimlendir'i seçiyoruz

Aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere artık Dosya Sistemi dizininden NTFS'yi seçtikten sonra Hızlı Biçimlendir kutucuğunu da işaretleyip, tama 'ı tıkladıktan sonra işlemlerimizi bitirmiş oluyoruz...

Kısaca neden NTFS'ye geçiş yapayım ki sorusuna cevapolarak ;

* Daha esnektir..

* Daha stabildir..

* Daha güvenlidir..

* 4gb'tan fazla dosyalarınızı tek parça olarak depolayabilir veya oluşturabilirsiniz ( bkz: Winrar ile parçalara bölmek )..

* Daha hızlıdır..

* File encryption(dosya şifreleme) ile dosyaların şifrelenmesine olanak sağlar

* Uzun dosya adlarını destekler

* Bireysel kullanıcıların kullandığı disk alanı miktarını izleyip sınırlama koymanıza olanak veren disk kotaları

ve daha fazlasına olanak sağlar..

Dip Not: NTFS windows NT ile geliştirilmiş bir dosya sistemidir.(NT file sistem)

Deskjetosd saygılarımla

Hemen Uyarmak istedim Bilgisayarım sağ tık özellikler değil sağ tık yönet den devam edilecek

• 2 hafta sonra ...
Yapmayacak. Yapmasın zaten. Çok sakat bir özellik. Ben kendi bilgisayarımda cdromların bile autorunları kapalı kullanıyorum.

niye ki abi virüs girer diye önce arama mı yaptırıyosun??????

çünkü bazı oyunlar autorun olmadan kurmak zor oluyor yani benim için

• Administrator
niye ki abi virüs girer diye önce arama mı yaptırıyosun??????

çünkü bazı oyunlar autorun olmadan kurmak zor oluyor yani benim için

Autorun yoksa flash bellek takıldığı gibi virüs çalışmaz en azından.

CDrom'a sağ tıklayıp "otomatik kullan" dersen autorun ile aynı işi görür.

• 1 ay sonra...
  • Administrator
programı kurdum ama bi sorun var notepad ile autorun.inf adında dosya hazırladım ama sağ tıkladıgım zaman özellikler kısmında güvenlik sekmesi görünmüyor ?

Klasör seçeneklerinden basit dosya paylaşımını kapattınız mı?

Ben kendi bilgisayarımda cdromların bile autorunları kapalı kullanıyorum.

Cd-rom'lardaki autorun seçeneğini de kapatacaksak anti-virus programı neden kullanıyoruz?

Anti-viruslerdeki realtime koruma bu işler için değil mi?

• Administrator
Cd-rom'lardaki autorun seçeneğini de kapatacaksak anti-virus programı neden kullanıyoruz?

Anti-viruslerdeki realtime koruma bu işler için değil mi?

Autorunu kapatsan bile cdromun üstüne tıklayınca çalışır program.

• 1 ay sonra...
  • Administrator
BANA ÖZEL MESAJ YOLUYLA SORU SORANI ENGELLEYECEĞİM BUNDAN SONRA! Engellenen üye sayısı:4

Sevgili Admin bu nasıl bir demokratik forumdur anlayamadım. Engelle bari Yorum yok....

Demokrasi ile ne alakası var? Ben sabahtan akşama özel soru mu cevaplamak zorundayım?

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...