Jump to content

Sıgara İçme Yasağı

BrightBlade

Recommended Posts

Bunun Şerefine Bir Caara Yakılır.. :)

Sevinse İçer Milletimiz, Üzülse İçer.. Acayip Bir Milletiz Hakikaten..

İnşaAllah Bir Nebze Olsun Bu Yasağın Bir Yararı Olur..

Kahrolsun Tütün Mamulleri.. :(

Sigara içenlerin sigara içme özgürlükleri içmeyenlerin temiz hava alma hakkını engellememeliydi, yerinde bir uygulama, hatta biz geç bile kaldık. Bazı ülkelerde yere sigara dahi atılamıyor, para cezası var. Ama burası bizim memleket, burada insanların haklarını alabilmeli için haddinden fazla beklemeleri gerekiyor maalesef.

Laf olsun diye çıkartılmış bir yasa bence çünkü devletin bu yasa'yı uygulayacak bi yaptırımı söz konusu bile olmamaz keşke uygulansa ama diger uygulanmayan yasalar gibi bu da bi kaç gün meydanın gündeminde durur sonra herkes unutur gider

dead eğer sigara içmeyenler mum gibi beklerse o olur.Ama her şeyi devletten beklememek lazım, sigara içmeyenler bu yasağı çüğneyenleri uyarır, ihbar eder vsvs. yaparsa bak gör nasıl etkili olur.Ama bu da bir-iki kişinin yapacağı şey değil.Hepimizin yasağa uyması lazım.

arkadaslar alinmayin ama bu yasak cok sacma ve bunu yapabileceklerini sanmiyorum bu nee yaa kapali yerde sigara icilmeyecekmiş sacma bence ben bu yasaga uymam siz artik uyarmisiniz uymamisiniz orasini bilmem secim sizin

yasak bi nevze isim olrak güzel tamam kapalı mekanlarda içilmemesi çok doğru ancak stadyumda da sigara içilmesi yasak :D bunu nasıl sağlayacaklar anlamış değilim hatta bu gün 19 mayız şenliklerinde bile herkezin elinde sigara var ben kahve cafe..vs... içilmesini onaylamıyorum sigara kullanan biri olarak stadyum olayına karşıyım maçlarda rahat kullanalım :D

Ben sigara kullanıyorum. İçmemem gereken yerleri çok iyi biliyorum. Sigara izmaritini zaten küçük çöp tenekelerine vs atarım. Kolay kolay yere atmam izmarit. Ama 10 metre kare alan içinde 10 tane çöp kutusu olupta bir cadde boyunca çöp bidonu bulamayınca belediyeye sevgi ve saygılarımı sunup izmariti büyük bir zevkle yere atıyorum. (he bunu yaptığım zamanda çöpçüler arkamdan konuşuyorlardır ama napiyim belediye utansın!) Sigara içmeyen herkes için iyi bir uygulama olması dileğimle...

Bu zıkkımı uzun yıllar ben de içtim ama şükür şu an içmiyorum.12 sene oldu bırakalı.Hadi insan kendini zehirliyor ama başkalarına zarar vermesi "Kul hakkı" oluyor.Keşke herkes bu yasağı kendi gönlüne koysa... O zaman yasa falan gerekmezdi.Yasa şöyle imiş böyle imiş bu çok önemli değil de içenlerin bırakmalarının gerekmediğini düşünmeleri esas afet....

Yıllardır devlet eli ile millet sıgaraya alıştırıldı reklamlar promosyonlar felan 2000 li senelere gelince kötü oldu şimdi yasak.Devlet düşük yapıyor şimdide.

Bu akşam öğretmenevine gittim.

Çaycıdan başka kimse yoktu.

Bana dedi ki "Doktorum, sandalyeni ayırdım kimseye kaptırmadım:D"

Birkaç arkadaşla bahçede oturduk, bahçede de sigara yasakmış.

Herkes kahveye gitmiş, bu akşam öğretmenevine kimse gelmedi.

Haksız rekabete sebep oldu bu yasak :(

Resmi kurumların müşterileri hep kahvelere kaydı.

Çok iyi oldu. Allah içenlerin yardımcısı olsun.

Tv de psikologlardan birisi, içmeyenlerin içenlere karşı biraz anlayışlı olmasını tavsiye ediyordu. İçen adam zaten stres altındadır diye, fazla üzerine gitmeyin diyordu.

Canada'da uygulanma şeklini cumman bi anlatsında saçma neymiş görün :)

Burada heryerde yasak. Kapalı yerlerde sigara içmek yasak dahilinde ama zaten niye yasak insanlar bunu anlamıyor. Kapalı mekanda sigara içmek zaten mantıksız geliyor. Burada adam öldürmek yasaktır yazısı gibi manasız onlar için. Patio denilen yani restoranların bahçesindeki masalarda sigara içmek yasak. Barların cafelerin herhangi bir işletmenin balkonunda bahçesinde sınırları içerisinde sigara yasak. Otobüs duraklarında sigara yasak. Herhangi bir kapı veya açılır pencereye 6 metreden yakın mesafede sigara içmek yasak. Yani merkezi yerde sigara içemiyorsunuz bu yasaktan dolayı. Havaalanlarında sigara içmek yasak sigara içme odası yapmak yasak (ben tuvalette 2 fırt çekip klozete atıyorum o kadarda olsun Türk mantığıyla :( ) Apartmanlarda sigara içmek yasak alarm var anında ötüyor itfaiye gelip söndürüyor :) (Biz poşet kaplıyoruz etrafına hava almıyor bu sefer ) Sigara satılan yerlerde sigara dolapları perde ile kapatılmak zorunda. Sigara olup olmadığını sormadan anlayamıyorsunuz. Zaten sigara içen çok insan yok 1 paket malboro 11 dolar olunca. Vergisi aşırı derecede fazla içilmesin diye. Eğer bu yasaklara uymazsanız polis gelip 2000 dolarlık cezayı kesiyor konuşmadan kimliğini alıyor ve gidiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...