Jump to content

Ne Kadar Sıklıkla Format Atıyosunuz

kralprens

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar size bi sorum olacak.. Ne kadar süreylee format atıyosunuz ben yeni Hd aldım 20 gün gecti daha format atmadım.önceden 80 gb wardı 2 günde 1 atardım siz ne kadar süreyle format atıyosunuz..

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Yavaş Arkadaşım maşallah bu ne hız'dı' ööle.

Yeni HDD'ye format atmak için ellerin kaşınmaya başlamıştır bence :)

Walla bi sorun çıkmassa bi 3-4 ay belki daha fazla gidiyo

Şu anda 3. ayda ama Allah'a şükür bi problem yok

"fazla format pc usandırır"

Ama format kesmiyo bazen 250 gb hdd ye zero atıyorum.

Hddye formatın yüklediği sıkıntıları tamamen ortadan kaldırıyo.

yani hdd fabrika ayarlarına dönüyo. Hiç bir program ile veri almak

mümkün değil artık. Ve hdd ömrüde uzuyo

Tamamen Tertemiz. Cillop gibi :)

selam

gün oldu arka arkaya 5 format attım.

tanıdıkların pc lerine de atıyorum.

xp de aksayan birşeyi düzeltme yerine format...

bilgisayar hastasıyım, format ustasıyım.

hele TNC XP olursa daha kolay

Araştırmacı ruhum yüzünden ve bu site yüzünden format gerektiriyor pc.Yanlız son zamanlarda 10 günde bir oluyor.

Bende öyleydim.Deep freeze ile tanışıncaya kadar.Şimdi ise 8 ay oldu.Atmadım daha.Sistemle alakalı şeyleri karıştırırken deep freezeyi etkin hale getirdiğim için pek bozulmuyor pc.

iki yıl atmamıştım bir ara, acayip bir inat yaptım bilgisayara. normalde 7-8 aylık periyotlarla atıyorum.

şu an burada sunulmuş olan perfect xp yüklü, o kadar mükemmel ki sanki artık format atmayacakmışım gibi hissediyorum.

vaybe 1 yada 2 ayda bir format atıyordum kendimi hasta zannediyordum.bendende kötüleri varmış haftada bir 10 günde bir bende formattan zevk alıyorum ama güncelleme derdi yokmu o eziyetide çekemem gerçekten kararlıyım bu sefer aylarca atmayacağım inş.

format atmak çözüm değilki. önemli olan çalışan sistemi korumaktır (Evdeki makinemin elinde sopa olsa beni döver haftada 2 format yiyordu) iş yerindeki makinem 2,5 yıldır aynı :)

arkadasım yedekle falan ugrasamam bana format atmak daha mantıklı geliyor ne bileyim

kralprens yanlışlıkla teşekkür ettim :) bence mantıklı gelmiyor ama saygı duyarım görüşüne bir şey söyleyim format sağlıklı değil hdd için

ortalama 6 ayda bir Norton Ghost ile yedeğini alıyorum, haftada 1 ortalama ile yedek açıyorum ama modifiye ile uğraşıyorsam 1 günde 5 defa yedek açtığımda oldu.. zamanında laptopuma 1 günde yine 5 defa format attığımıda hatırlıyorum.. yorumları okurken yedekle filan uğraşamam, format atmak en güzeli gibi yorumlar okudum, bu tıpkı zamanında şapka devrimi yapıldığında yobazların -bunlar batılılaşma ve bunun cayiz olduğu söylemleri ile paralel, Reformlara yani yeniliklere ayak uydurmak kendimizi geliştirmek gerekli kaliba yoksa bu gibi olaylar sadece nasıl bir düşünce içerisinde olduklarını bilemem ama daha büyük uğraş gibi gelir.. iyi günler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...