Jump to content

Ne Kadar Sıklıkla Format Atıyosunuz

kralprens

Recommended Posts

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Walla siz yeni sistem ürettikçe format işleri bitmez.

" Sade", "32 bit, 64 bit","ultimate","final","wista","extreme","reklamlı,reklamsız"...

Hepsini denemekten gına geldi derken... durun SP3 çıkmış... Bana müsaade

bi format atıym da geliym.

merhaba arkadaşlar bende çok aşırı format atıyordum ama smart recovery alınca artık canım illaki format atmak isterse atıyorum alışkanlık işte vazgeçemiyorsun aşağıda vereceğim linkten smart recovery hakkında ayrıntılı video anlatımını izleyebilirsiniz.

Please register to see this content.

Acronisle xp ve vista ultimate yedeklerim var hem dvd de hemde pc de bide acronis boot cd si var 2 yıldır kendi makinama format atmadım.. ama başka makinalara çok attım enson cumartesi bi arkadaşın pc sine format atıp acronsile yedekledim ve dvd ye de aldım tahminimce oda böle bi kaç yıl idare eder :)

Xp kullanırken maximum iki ay falan gidiyordu galiba ama vistayı son olarak altyı ay kadar kullandım galiba sp1 çıkınca yeniden kurdum lite vista kurmak için oda...

Yavaş Arkadaşım maşallah bu ne hız'dı' ööle.

Yeni HDD'ye format atmak için ellerin kaşınmaya başlamıştır bence :D

Walla bi sorun çıkmassa bi 3-4 ay belki daha fazla gidiyo

Şu anda 3. ayda ama Allah'a şükür bi problem yok

"fazla format pc usandırır"

Ama format kesmiyo bazen 250 gb hdd ye zero atıyorum.

Hddye formatın yüklediği sıkıntıları tamamen ortadan kaldırıyo.

yani hdd fabrika ayarlarına dönüyo. Hiç bir program ile veri almak

mümkün değil artık. Ve hdd ömrüde uzuyo

Tamamen Tertemiz. Cillop gibi :rolleyes:

zero dedigin nedir? acıklarmısın

vallaha ben kendi pcme 2 haftada bir cafeye format... cafeye 5 ayda bir ghost atıyom... o kadar dayanıo en ufak bi yavaşlama gördüğünde at geç formatı... hdd ye bişi olmaz olan diyenlerede inanma :rolleyes::D

Arkadaşlar ben de eskiden sizin gibi 1 2 haftada bir format atardım artık atmıyorum ;

bunu sağlamak için 2 yöntemim war;

1-Norton ghost Image Almak ->>>Not Sistemi ilk kurduğunuzda driverları antivürüsleri vs yükleyip almanız önerilir

2-McAfee antivirüs Kullanmak ->>>Mcafee sistemi son derce iyi muhafaza ediyor ve heçbir şekilde virüs bulaşmıyor ben atmıyorum 6 ay boyun format atmadığımı hatta 8 ay hatırlıyorum

Son 2.yıldır format atmadım

günde enaz 5.program kurup kaldırıyorum tabi bu işlemi Ashampoo Uninstall ile yapıyorum

(kurma ve kaldırma) ayrıca sağlam bir Acronis TrueImage yedeğimde var zira arasıra sistem

kurulan sakat programlardan çökebiliyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...