Jump to content

Recommended Posts

Macbuntu 2020.3 x64 Multilanguage - Türkçe | Güncellenme tarihi: 27 MART 2020
BilGi: MacOSX Benzeri Linux işletim sistemi sevenler için tekrar'dan 2020.3 Mart ayı tarihiyle güncellenmiştir. 

Bilgilerinize sunulur saygılarımla. :) 

Please login or register to see this link.

Spoiler

7XalpP.gif

• Thanks 1

Hocam emeğiniz için Teşekkür ederim öncelikle. Lakin çok çok çok istememe rağmen  Kullanmak istediğim gibi kuramıyorum :(    BOOT LT NG sistemini kullanıyorum. Kurmak istediğim Partition a bir türlü kurulmuyor. Bir yerde yanlış yapiyorum ama birtürlüde yanlışımı bulamıyorum... Şöyle izah edeyim; 250GB Hardiskim var. 50GB Linux için 50 GB Windows için 50 GB bunların IMAJI için ( Olası çökme bozulmalarda Geri yükleme yapmak için) geri kalan 100GB da hem Linux hemde Windows' için D sürücüsü olacak şekilde Kullanmak istiyorum. Ama belirttiğim gibi her Linux kurmak istediğimde tüm PC deki Veriler ne varsa maalesef hayal olyor. Tekrar başkan kurmak zorunda kalıyorum. Sizden Ricam BOOTNG kullanılan bir sistemde istediğim bir Partitiona bunu kurmak istersem nasıl kurarım yardımcı olmanız... Hatta bir VİDEO ile desteklense süper olur. Bu seferde istediğim gibi Kuramazsam bir daha Linux ile yıldızım hiç barışmicak :)  Yardımınız için şimdiden Teşekkürler.

asil111, 3 saat önce yazdı:

Hocam emeğiniz için Teşekkür ederim öncelikle. Lakin çok çok çok istememe rağmen  Kullanmak istediğim gibi kuramıyorum :(    BOOT LT NG sistemini kullanıyorum. Kurmak istediğim Partition a bir türlü kurulmuyor. Bir yerde yanlış yapiyorum ama birtürlüde yanlışımı bulamıyorum... Şöyle izah edeyim; 250GB Hardiskim var. 50GB Linux için 50 GB Windows için 50 GB bunların IMAJI için ( Olası çökme bozulmalarda Geri yükleme yapmak için) geri kalan 100GB da hem Linux hemde Windows' için D sürücüsü olacak şekilde Kullanmak istiyorum. Ama belirttiğim gibi her Linux kurmak istediğimde tüm PC deki Veriler ne varsa maalesef hayal olyor. Tekrar başkan kurmak zorunda kalıyorum. Sizden Ricam BOOTNG kullanılan bir sistemde istediğim bir Partitiona bunu kurmak istersem nasıl kurarım yardımcı olmanız... Hatta bir VİDEO ile desteklense süper olur. Bu seferde istediğim gibi Kuramazsam bir daha Linux ile yıldızım hiç barışmicak :)  Yardımınız için şimdiden Teşekkürler.

1. Ubuntu forumunda nasıl bir yol izleneceği geniş bir şekilde anlatılmış ancak dili ingilizce >Please login or register to see this link.
  2. Ayrılmış disk alanını partition disk araçlarıyla ext4 dosya biçimine alıp aktif edip,Bootltng menüsüne partition'u ekleyip kaydedip,kurulum 2. aşamada bu bölüme yapmak tüm sistemler normal seyrinde açılacaktır.Mantık Grub2,Grub4,Efi,Legacy boot loader mantığı gibi düşünülebilir.Bahsi geçen araçların içerisinde de bu mantıklar mevcut GUI arayüzleriye sunulup kolaylaştırıp satılmaktalar kurumlara şahıslar vs.
  3. Mevcut windows üzerinden ayrılan diske wubi setup yoluyla,windows'a entegre ederek kurulum denenebilir muhtemelen çalışacaktır.Ubuntu versiyonlarında mevcut.
  4. Kısıtlı kurumsal bir sistem bireysel değilse eğer,vmware workstation,oragle virtualbox sanal makineler üzerinden de live ya da,install edilerekte kullanılabilir linuxler.
  5. Harici usbdiske kurulmuş olan herhangi bir linux farketmez ya da,ram ve usbdiskler üzerinden direkt çalışan alternatif opensource linux sistemlerde her türlü kullanılabilir Hız ve temel işlemler için slackware tabanlı dağıtımları öneririm Slax Linux,Portauslinux vb. 100mb ramle  bile çalışırlar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu kolay gelsin. :) 

• Like 1

Macbuntu 2020.4 Nisan X64 Multilanguage - Türkçe Güncel çalışma hazırlanıyor...

Bilgi: Sunum ve detaylar ekran görüntüleri eklendi sourceforge sitesine ftp yoluyla upload edilmektedir teklink verilecektir bilgilerinize sunulur saygılarımla.

Please login or register to see this link.

• Like 1
  • Thanks 1

forjest, 17.02.2020 - 11:56 yazdı:

Upload tamamlanmıştır link eklendi / Tanıtım videosu'da konuya eklendi değerli Arkadaşlar bilgilerinize sunulur!  Güle güle kullanınız saygılarımla. :) Macbuntu 2020 (x86x64) Multilanguage-Türkçe | Update : 17 Şubat 2020

Please login or register to see this link. İçeriği Gizle

Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.

Dosya tipi: ISO / Boyut: 1.5 GB | Sunucu: MegaNZ Teklink! | Update: 17 Şubat 2020

ISO MD5 CHECKSUM: FBF074D818DE7B335B9A5B58991AFAA0

indirdim ama boot etmedi siyah ekranda kaldı "boot:vesamenu.c32: not a COM32R image" şeklinde uyarı veriyor 

Macbuntu 2020.4 Nisan x64 Multilanguage Turkish 4Nisan2020 çalışması  teklink!,sunum,tanıtım videosu konuya eklenmiştir bilgilerinize sunulur. Please login or register to see this link.

Güncellenmiştir! 4 Nisan 2020

Edited by forjest
  • Like 2