Jump to content

Windows 10 Kendi Msdn Iso'nuzu Yapma & Düzenleniyor....

efe34
 Share

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
kaandxxd, 3 saat önce yazdı:

20H2  19042.572 için sadece Cumulative güncellemesi var ilk defa kendi isomu yapacağım da sorun olur mu?

Olmaz yapabilirsiniz. Bugün 1909 yapı oluşturdum cumulative üzerinden.

• Like 1

efe34, 1 dakika önce yazdı:

Sanki: MDL de bu yöntemle yapılan değil de MSDN TERCİH ediliyordu. Son kararı bilmiyorum.  @MrRush
ustad bilir.

İçerik olarak aynı dosyalar. Ekstra olarak güncelleme entegre ediliyor seçenekli olarak.

MSDN olarak bu konuda ekledim 1909 Ekim 2020 güncel  isterse buradan oluşturabilir.

• Like 1

MrRush, 22 dakika önce yazdı:

İçerik olarak aynı dosyalar. Ekstra olarak güncelleme entegre ediliyor seçenekli olarak.

MSDN olarak bu konuda ekledim 1909 Ekim 2020 güncel  isterse buradan oluşturabilir.

Yukarıda örnek vermiştim.İOS (macbookveya imac, MSDN hariç hiç bir Windows iso kurulumuna izin vermiyor bootcamp ile)

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, 12 saat önce yazdı:

Sanki: MDL de bu yöntemle yapılan değil de MSDN TERCİH ediliyordu. Son kararı bilmiyorum.  @MrRush
ustad bilir.

featuresle arasında kelime olarak anlam farkı varmış gibi dursada ben fiziksel kurulumlarda hiçbir fark göremedim cumulative olan güncelleme paketliler devamlı sıklıkla yayınlandığı için daha çok tercih ediyorum açıkcası.

Tabi bu yöntem windows kurulacak normal pc ler için sorun teşkil etmiyor fakat apple ürünlerinde bootcamp ile kurulmak istenirse mıncıklanmamış safkan MSDN şart.

Edited by Senkron2
  • Like 2

Saat 8 de başladığım işlem hala bitmek bilmedi. Bir daha elimi sürmem :)

Please register to see this content.

Sonunda işlem sona erdi ve oluşan iso dosyası bu: 19042.572.201008-1752.20H2_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTMULTI_X64FRE_TR-TR

Edited by wMwMw

Senkron2, 2 saat önce yazdı:

featuresle arasında kelime olarak anlam farkı varmış gibi dursada ben fiziksel kurulumlarda hiçbir fark göremedim cumulative olan güncelleme paketliler devamlı sıklıkla yayınlandığı için daha çok tercih ediyorum açıkcası.

Tabi bu yöntem windows kurulacak normal pc ler için sorun teşkil etmiyor fakat apple ürünlerinde bootcamp ile kurulmak istenirse mıncıklanmamış safkan MSDN şart.

@amd_turkey üstad farkı benimönceki mesajlarda yazmıştı: indirirsem : featured olanı iniriyorum ( ama uzun süredin, MSDN harici kullanmıyorum.

Edited by efe34
  • Like 1

wMwMw, 3 saat önce yazdı:

Saat 8 de başladığım işlem hala bitmek bilmedi. Bir daha elimi sürmem :)

Sonunda işlem sona erdi ve oluşan iso dosyası bu: 19042.572.201008-1752.20H2_RELEASE_SVC_PROD1_CLIENTMULTI_X64FRE_TR-TR

dostum indirilen dosyaları tek tek işleyen bir sistem olduğundan okuma yazma hızı yüksek bir diskte yapmalısın. SSD / Nvme gibi. Çok kısa sürede sonuç aldığını görebilirsin. Sistemde sorun yok mekanik harddisklerde indirmeler bittikten sonra birleştirme kısımları çok uzun sürmesi normaldir.

• Like 1

Senkron2, 11 dakika önce yazdı:

dostum indirilen dosyaları tek tek işleyen bir sistem olduğundan okuma yazma hızı yüksek bir diskte yapmalısın. SSD / Nvme gibi. Çok kısa sürede sonuç aldığını görebilirsin. Sistemde sorun yok mekanik harddisklerde indirmeler bittikten sonra birleştirme kısımları çok uzun sürmesi normaldir.

19h2 den sonra 20h1 ortalarında oldu uzama. 5-6 katarttı süre?

efe34, Şimdi yazdı:

19h2 den sonra 20h1 ortalarında oldu uzama. 5-6 katarttı süre?

Normalde nvme kullanıyorum çok kısa sürede arşivleyip isoya çeviriyor. Bir kaç seferinde nvmenin okuma/yazma ömründen yemesin diye sata III 7200 mekanik hdd üzerine arşivlemeye çalıştım saatlerce sürdü oradan tecrübem olduğu için yazdım açıkcası.

• Like 1

Senkron2, 2 saat önce yazdı:

500+8GB SSHD 5400Rpm disk kullanıyorum demek o yüzden bu kadar uzun sürdü. Neyse tecrübe edinmiş oldum teşekkürler :)

• Like 1

Senkron2, 4 saat önce yazdı:

Normalde nvme kullanıyorum çok kısa sürede arşivleyip isoya çeviriyor. Bir kaç seferinde nvmenin okuma/yazma ömründen yemesin diye sata III 7200 mekanik hdd üzerine arşivlemeye çalıştım saatlerce sürdü oradan tecrübem olduğu için yazdım açıkcası.

hız kısmı o kaarönemli değil benim için, os harici c yi hiç kullanmıyorum

her diğer mekanik disklerde, kasada yer ve boşta ssd devar

1tb eski  imacten ssd takmak için söktüğüm 3.5 disk var aynı model diğer wd lerdenbariz hızlı (yazmıştım geçenlerde, aPPLE M. H DEN YETKİLİYE BUNUN SEBEBİNİ SORDUĞUMDA BAĞŞLANTILARA KADAR BİZDEKİ GER ŞEY FARKLIDIR DEmişti.

orada bu tür işleri yapıyorum

daha önce de diğim gigibi bu yöntemler 20-30 dk dan fazla sürmeyen işlem, 5- 6 kat uzadı

bir tavsiyew dAha

YARIm kalırbir şekilde oluşmazsa ilk tıklanan dosyayı tekrar çalıştırmak kaldığı yerden devam ettiriyor veya tamamlıyor İSO oluşumunu. 3. demem hiç olmadı

• Like 1

Neden aşağıdaki daha üst versiyon numaralarını seçmiyoruz. kimse sormayınca merak ettim :D

birde home,pro ve team diye 3 sürüm seçtim. iso oluştu. yüklemeye çalışınca listede home ile team var  pro yok.  tekrar script oluşturup iso oluşturdum halen home ile team tek var pro çıkmıyor. temiz bi bilgisayarda yeniden deneyecem

paylaştığın içinde ayrıca teşekkür ederim

• sk8er_boi unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...