Jump to content

Windows 10 Oem 20h2 AIO X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

kocamanadam, 26.04.2020 - 21:41 yazdı:

Öyle dedim ama bir müddet sonra yine dünya işareti geliyor ve aynen dediklerini yazıyor,ayrıca sisteme girdiğinde internete bağlanmadığından etkinleştirilemedi yazıyor.Üstad buna bir çare bulacaktır sanırım.Bu arada internete girilebiliyor,çok enteresan.Tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor uyarısı var ama services.msc den girgiğinde bir sorun yok gözüküyor.Saygılar,

Bugün aynı olay sistemimde yaşandı. Uzun bir araştırma sonrası sanalda da ard arda kurulumlar yaparak test ettim. Sistem hazırlanırken pasif edilen bir hizmet internet bağlantılarını etkin olup olmadığını doğrulayamıyor.

Konu içine indirme linkinin üstünde açıklama ve bir dosya eklendi. Kurulumdan önce bu dosya değişikliği uygulayın. Sorun çözülmesi gerekir.

• Like 2

öncelikle ellerine sağlık ustam arşivlik bir sistem olmuş kurulum yaptım makinama format atıcakdım zaten üzerine iyi oldu kurulumu iso üzerinden değil install.wim üzerinden yaptım gördüğüm 2 şey war one drive ve defenter ve kullanıcı denetimi acık ( contana ) türkçe dilinde kullamıyor bunların dışında başkat bişey yok gayet hızlı ve iyi çalışmakta dakika tuttum 6 DAKİKA sürdü kurulumu tamamlayıp masaüstüne gelmesi.

XrayN, 15 saat önce yazdı:

öncelikle ellerine sağlık ustam arşivlik bir sistem olmuş kurulum yaptım makinama format atıcakdım zaten üzerine iyi oldu kurulumu iso üzerinden değil install.wim üzerinden yaptım gördüğüm 2 şey war one drive ve defenter ve kullanıcı denetimi acık ( contana ) türkçe dilinde kullamıyor bunların dışında başkat bişey yok gayet hızlı ve iyi çalışmakta dakika tuttum 6 DAKİKA sürdü kurulumu tamamlayıp masaüstüne gelmesi.

Temiz kurulum yapmadığından mı öyle oldu acaba yoksa kaldırılmamış mı acaba ? ve güncelleme falan alırsa ayarlarda bozulma olucak mı veya güncelleme alıyor mu ?

SimonPetrus, 10 saat önce yazdı:

Temiz kurulum yapmadığından mı öyle oldu acaba yoksa kaldırılmamış mı acaba ? ve güncelleme falan alırsa ayarlarda bozulma olucak mı veya güncelleme alıyor mu ?

Temiz install.wim kullandığı için öyle. Bu şekilde kurun demedim ki ? ...

Açık kalıcak tabii.

Cortana'nın da Türkçe dil desteğininin olmadığını da bilmemesi ilginç olmuş. ?

1 kaç saate kadar link yenilenecektir. Ağ simgesi  umarım bir daha sorun çıkarmaz.

İso içine EdgeChromium+3.parti yazılım kaldırma aracı ekledim. Seçenekli iso içinden alınıp kurulur.

Edited by MrRush

MrRush, 4 saat önce yazdı:

Temiz install.wim kullandığı için öyle. Bu şekilde kurun demedim ki ? ...

Açık kalıcak tabii.

Cortana'nın da Türkçe dil desteğininin olmadığını da bilmemesi ilginç olmuş. ?

1 kaç saate kadar link yenilenecektir. Ağ simgesi  umarım bir daha sorun çıkarmaz.

İso içine EdgeChromium+3.parti yazılım kaldırma aracı ekledim. Seçenekli iso içinden alınıp kurulur.

Eyw eski isoyu siliyim ben yeni iso olsun :D herşeyin tek isoda olması iyi olmuş

SimonPetrus, Bir saat önce yazdı:

Eyw eski isoyu siliyim ben yeni iso olsun :D herşeyin tek isoda olması iyi olmuş

Aynı imaj.

Upload dondu kaldı. 4 saattir 1saat29dk kaldı diyor.

Edited by MrRush

MrRush, 24.04.2020 - 20:40 yazdı:

Uygulamalar ve 3.Parti Yazılımların kaldırılmasını isteyenler için anlatım:

Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun.

İso içinden Uygulama ve 3.Parti Yazılım kaldırılma zipli dosyayı  masaüstünde  klasöre çıkarın.

Default.cmd dosyasını yönetici olarak çalıştırın. cmd ekranı açılacak ve kaldırma işlemi başlayacak.

Ekran kapanınca sistem otomatik restart edecektir.

Bu dosyayı bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

kocamanadam, 30 dakika önce yazdı:

Üstad ne oldu upload bitmedimi?Yeni linki bekliyoruz.Saygılar,

3 kez yarıda talıldı kaldı. Şimdi mobilden beleş internet hediyesi aldım upload ediyorum. Bitmesine az kaldı 1, 2 saate eklerim. Belki daha da erken.

empire29, 9 saat önce yazdı:

Şu an sistemi yükledim tek sıkıntı görev yöneticisi açıyorum ama kapatınca biraz geç kapanıyor başka bir sıkıntı yok 

Bu yeni  sürümde 20h1 Görev Yöneticisinde baze yeni özellikler barındırıyor ve eklenmeye devam ediliyor.

Normal kurulumdan sonra testlerimde bir kasma göremedim. Ama bir 3.parti yazılım veya reg kaydıyla pencere ve efekt hızlandırma gibi bir araç kullanıldığında kasma oluşuyor. Bu yüzden ek bir hızlandırma uygulanmadı.

empire29, 6 saat önce yazdı:

Birde Edge Tarayıcıda kopyala yapıştır çalışmıyor adres satırına ve ayarlarda birşey kopyalayıp yapıştıramıyoruz

Edge ve EdgeChromium tarayıcı da test edildi bir copy/paste sorunu göremedim ama bu durumu daha öncede başka bir çalışmada yaşayan biri olarak takib edicem.

Yine uyarayım, bu çalışmanın üzerine kurulacak ekstra iyileştirmeler sisteme zarar verebilir. 

Sorunları belirtirken en son 3.parti bir iyileştirme yazılımı veya araç kullanıldımı belirtin.

performance, 15 dakika önce yazdı:

OEM Brand ayrı bir proğram olarak da varmı usta ama harika olmuş gerçekten sürekli kurduğum bilgisayarlara yok arka plan ayarlıyacam yok simge değiştircem diye uğraşıp duruyordum

Var biraz araştırırsan bulursun. İsimleri aklıma gelmedi.

MrRush, 2 dakika önce yazdı:

Bu yeni  sürümde 20h1 Görev Yöneticisinde baze yeni özellikler barındırıyor ve eklenmeye devam ediliyor.

Normal kurulumdan sonra testlerimde bir kasma göremedim. Ama bir 3.parti yazılım veya reg kaydıyla pencere ve efekt hızlandırma gibi bir araç kullanıldığında kasma oluşuyor. Bu yüzden ek bir hızlandırma uygulanmadı.

Edge ve EdgeChromium tarayıcı da test edildi bir copy/paste sorunu göremedim ama bu durumu daha öncede başka bir çalışmada yaşayan biri olarak takib edicem.

Yine uyarayım, bu çalışmanın üzerine kurulacak ekstra iyileştirmeler sisteme zarar verebilir. 

Sorunları belirtirken en son 3.parti bir iyileştirme yazılımı veya araç kullanıldımı belirtin.

Var biraz araştırırsan bulursun. İsimleri aklıma gelmedi.

A7 Toolkit kullanıyorum Win 7 de ama Win 10 için bulamadım usta

@empire29 Arkadaşımızın sistem hakkında geri dönüş bilgileri tarafımdan da doğrulanarak sistemde değişikliğe gidildi. 

İso dosyası elden geçti, konu içeriği yeniden düzenlendi. Yeniden upload işlemi başlamıştır.

Sorunun kaynağı bazı iyleştirme kayıtlarının bu yeni sistemin yapısını bozması. Görev Yöneticisinin kasması ve Edge tarayıcıda kopyala/yapıştır sorunsalının oluşması gibi sorunlar.

• Like 1

empire29, 7 saat önce yazdı:

Tekrardan format atmasam herhangi bir sıkıntı olurmu ilk iso dosyası yüklemiştim

Eege Kopyala yapıştır sorunu sisteminde kalır. Başka tarayıcı kullanırım diyorsan sıkıntı yok.

Yeni İso içeriği de düzenlendi konu içeriğine bakabilirsin. Defender ve telemetry aktif. Kulanıcıya bırakıldı. Daha sade hale getirldi. 

Oem Brand çalışmasının yapımcılarına sorun iletildi ve durumu düzelttiler. Başka bir çalışmada kullanırız artık.