Jump to content

Windows 10 Flatlite Ltsb V2 2021 X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

forjest, 44 dakika önce yazdı:

Dün akşam denemek için kurdum oldukça stabil ve sorunsuz bir sistem. Gerek kurulum ekranı, gereksede masaüstü duvar kağıdı oldukça iyi düşünülmüş doğrusu.

Sisteme kurduktan sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmamış seri ve yerinde bir hıza sahip gerektiği gibi olmuş. Harcadığın zamana ellerine sağlık değerli kardeşim güzel bir iş çıkartmışsın kutlarım seni. :)  @MrRush

Kurulumdan sonra aldığım ekran görüntüsü: (Programlarımı ve sistem bileşenlerimide yükledim) Sistem image'ınıda aldım acronis kullanarak.

İçeriği Görüntüle

UeTT0x

Enterprise kurulu makinaya mı kurdunuz @forjest üstad aradaki farkı merak ediyorum,

• Like 1

efe34, 7 dakika önce yazdı:

Enterprise kurulu makinaya mı kurdunuz @forjest üstad aradaki farkı merak ediyorum,

Acronis yedek image'larımı her zaman alırım ayrı bir diske + Sistemlerimin tamamı Backup'lı İngilizce olan > W10_Enterprise duruyor :D _sayende disk alanımda çoğaldı Efe hocam :) 

Arada bariz fark yok aslında ancak,sistemin güncel olmasıyla optimize edilmiş olmasının ve uzun vadede "güvenlik security fix dosyalarınıda" alacağını bildiğimden birazda, güncel olmasından yana tercihimi kullandım. Beraberinde görsel bir havasınında bulunmasıda kurmama neden oldu. Ne varki, değerli kardeşimizde @MrRush, sistem üzerinde güzel çalışmış incelemelerim oldu "registry,application,system32-SysWOW64 heryer tertemiz.  Kesinlikle kurulması gerekli bir sistem kurmayı düşünenler hiç düşünmeden mutlaka denemeliler. 

Naciz ve kişisel görüşüm bu. Elbette son kullanıcı daha net karar verecektir buna her göz aynı görmez misali. :) 

• Like 4

merhaba

sistem kurulumunu emektar notebookuma yaptım, emegi gecenlere tesekkurler.

fakat bir sorunum var, klavyemde fn ile aktif olan num tuslarım aktıf ve pasif etmeye calışsamda olmuyorlar ????

klavyemin yarısını kullanamıyorum, ekran klavyesi ile nereye kadar idare edebilirim bilmiyor um

iCe_Sky, 10 saat önce yazdı:

merhaba

sistem kurulumunu emektar notebookuma yaptım, emegi gecenlere tesekkurler.

fakat bir sorunum var, klavyemde fn ile aktif olan num tuslarım aktıf ve pasif etmeye calışsamda olmuyorlar ????

klavyemin yarısını kullanamıyorum, ekran klavyesi ile nereye kadar idare edebilirim bilmiyor um

Cihaz wn10 uyumlu mu? 

Marka modeli nedir?

MrRush, 11 saat önce yazdı:

Cihaz wn10 uyumlu mu? 

Marka modeli nedir?

Casper Nirvana TW7 Core 2 Duo T8100 işlemcili. 

Daha önce sorunsuz bir sekilde win10 bir kaç benzer surumunu kullandım , en son  LTSC orjınal surumunu denemek için kullanıyordum, onda boyle bir durum olmadı.

Deneme suresı sona erince reset dongusunden çıkamadığımdan bu surumu denemek istedim.

harici klavyede de sıkıntı yok, dahili klavyede bulunan FN tuşlarıyla aktif edilen tuşlarin hepsi pasif olmasına rağmen çalışıyor.

iCe_Sky, 1 saat önce yazdı:

Casper Nirvana TW7 Core 2 Duo T8100 işlemcili. 

Daha önce sorunsuz bir sekilde win10 bir kaç benzer surumunu kullandım , en son  LTSC orjınal surumunu denemek için kullanıyordum, onda boyle bir durum olmadı.

Deneme suresı sona erince reset dongusunden çıkamadığımdan bu surumu denemek istedim.

harici klavyede de sıkıntı yok, dahili klavyede bulunan FN tuşlarıyla aktif edilen tuşlarin hepsi pasif olmasına rağmen çalışıyor.

Ltsb sürümüyle demek sürücü uyumu yaşıyorsun. Ltsc veya üst sürümleri kullan.

• 2 ay sonra...

Hocam öncelikle ellerinize emeğinize sağlık. Küçük bir soru sormak sitiyorum. Başlat tuşuna basıp herhangi bir şey yazdığımzda arama bölümü açılıp bişeyler arayabiliyordur. bunu kapatmanızın sebebi nedir birde tekrar açmak mümkünmüdür? şimdiden teşekkürler.

freemansss21, 3 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle ellerinize emeğinize sağlık. Küçük bir soru sormak sitiyorum. Başlat tuşuna basıp herhangi bir şey yazdığımzda arama bölümü açılıp bişeyler arayabiliyordur. bunu kapatmanızın sebebi nedir birde tekrar açmak mümkünmüdür? şimdiden teşekkürler.

Bunu yerine SwiftSearch tavsiye ederim. Sistemi gereksiz yoran servislerin ve hizmetlerin içinde bulunduğu için kapatıldı 

MehmetYildiz, 38 dakika önce yazdı:

Üstat Ltsc 2019 yerine 2016 tercih etmenin özel bir sebebi var mı? Performans farkı filan mı var?

İki sürümünde benzer çalışmasını yaptım.

Hem Ltsb hem Ltsc. Ayırım yok.

Ltsb eski donanım Ltsc yeni donanım olanlar için.

• Like 1

MehmetYildiz, 5 saat önce yazdı:

Üstat Ltsc 2019 yerine 2016 tercih etmenin özel bir sebebi var mı? Performans farkı filan mı var?

LTSB 1607 versiyon LTSC ise 1809 versiyon. Buradan bile ayrım yapılabilir aslında. LTSB hafif olanı. LTSC ise biraz daha ağır kalıyor LTSB'ye göre.

• Like 1

• 4 hafta sonra ...

win 8.1 pro kullanıyordum 20 gün sonra bozuldu. Bu sistemi kurup denemek istedim. Hızlı çalışıyor eline sağlık. Bir tek windows aramayı çalıştıramadım. Sonuçta herkes startisback kullanmak istemeyebilir . Windows search çalıştırmayı bilen varsa yardımcı olabilir mi teşekkürler.

Shadowscape, 20 dakika önce yazdı:

win 8.1 pro kullanıyordum 20 gün sonra bozuldu. Bu sistemi kurup denemek istedim. Hızlı çalışıyor eline sağlık. Bir tek windows aramayı çalıştıramadım. Sonuçta herkes startisback kullanmak istemeyebilir . Windows search çalıştırmayı bilen varsa yardımcı olabilir mi teşekkürler.

Search sistemi yoracaktır. SwiftSearch tavsiye ederim. Çok kullanışlı.

Shadowscape, 20 dakika önce yazdı:

Onun gibi olmuyor neyse kalsın bakalım alışmaya çalışayım . Senin windows arama açık olan bir çalışman varmı ? 

Genelde kapatırım. Explorer.exe içinden arama açıktı gibi aklımda öyle bir şey kalmış. Bir kontrol edermisin?

MrRush, 7 dakika önce yazdı:

Genelde kapatırım. Explorer.exe içinden arama açıktı gibi aklımda öyle bir şey kalmış. Bir kontrol edermisin?

Evet ordaki çalışıyor. Arama çalışınca mesela güç planın değiştirecem aratığ kolayca erişip hemen değişebiliyorum : ) . Kolaylık sağlıyor bir çok şeyde.

Shadowscape, 56 dakika önce yazdı:

Evet ordaki çalışıyor. Arama çalışınca mesela güç planın değiştirecem aratığ kolayca erişip hemen değişebiliyorum : ) . Kolaylık sağlıyor bir çok şeyde.

Haklısın.

Not aldım.

• Thanks 1

İndirmek isteyenlere tavsiye ederim. Bariz bir şekilde hızlı çalıştığı ortada emeğe saygı bunu kurduğum diğer işletim sistemleri ile karşılaştırdığımda çok net anlayabiliyorum. Klasörlere çok hızlı bir şekilde giriyor . Ki 2014 yılından kalma işlemci var 

Saygılar

• Like 1

• MrRush changed the title to Windows 10 Flatlite Ltsb V2 2021 X64 Tr